تبليغات
بهترین روش برای درمان کم خوابی چیست


مشخصات سوال
afshinshahنام : افشین شاهامتیاز : 95درصد بهترین پاسخ : 0%افشین شاه (4)i

15 بهمن 86 - 10:28بهترین روش برای درمان کم خوابی چیستتاریخ ایجاد سوال : 15 بهمن 86 (10:28)تاریخ بسته شدن سوال : 1 اسفند 86تعداد بازدید :186تعداد پاسخ ها : 22طبقه بندی : سلامتی » بیماریها- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
بهترین روش برای درمان کم خوابی چیست 
ایجاد علامتبهترین پاسخ
cage1نام : رضا فرهادیامتیاز : 348درصد بهترین پاسخ : 38%رضا فرهادی (0)i

86/11/15 (11:11)درمان بی خوابی:

بی خوابی گذرا و بی خوابی متناوب میتواند نیاز به درمان خاصی نداشته باشد .
اگر بی خوابی بخاطر یك تغییر موقت در برنامه خواب-بیداری باشد (مانند مسافرت های هوایی) ساعت بیولوژیکی فرد به شرایط طبیعی خودش باز خواهد گشت.با این حالدر صورت پیدایش خواب آلودگی و کارایی نامناسب درطول روز،استفاده از قرصهای خواب آور کوتاه اثر می تواند خواب و هشیاری روز بعد را بهبود بخشد. درمان بی خوابی مزمن شامل مراحل زیر است: تشخیص و درمان مشکلات زمینه ای مدیکال و فیزیولوژیک ، تعیین رفتارهایی که می تواند بی خوابی را بدتر کند و متوقف ساختن یا کاهش این رفتارها استفاده از قرصهای خواب ( اگر چه استفاده طولانی مدت از قرصهای خواب برای بی خوابی مزمن مورد بحث است).بیماری که هرنوع قرص خوابی را مصرف می کند باید تحت نظر پزشک باشد تا به دقت اثر بخشی دارو ارزیابی شده و عوارض جانبی به حداقل برسد.به طور کلی این دارو ها در پایین ترین مقدار و در کوتاه ترین مدت ممکن (كه برای برطرف کردن مشکلات و علائم مورد نیاز باشد) تجویز می شوند. بعضی از این داروها اگر ناگهان قطع شوند می توانند بی خوابی را دوباره برای یک یا دو شب به فرد تحمیل كنند، به همین خاطر سعی میشود از كاهش تدریجی آنها استفاده شود. امتحان کردن تکنیک های رفتاری برای بهبود بخشیدن خواب مانند درمان توسط relaxation therapy ، درمان از طریق محدود کردن خواب(restriction therapy) و مقید سازی(Reconditioning)بسیار مفید خواهد بود .
Relaxation therapy

تکنیک های خاص و موثری وجود دارند که می توانند اضطراب و فشار بدنی را از بین ببرند یا کاهش دهند.در نتیجه،عضلات شل شده و خوابی سرشار از آرامش ایجاد می شود.معمولاً زمان زیادی برای یادگیری این تکنیک ها و دستیابی به آرمش موثر طول می کشد.
Restriction therapy
(محدود کردن خواب) بعضی از افراد که از بی خوابی رنج می برند ساعات زیادی را در تخت خواب برای به خواب رفتن بدون هیچ موفقیتی صرف میکنند.این افراد می توانند از یک برنامه محدودیت برای خوابیدن بهره ببرند، دراین برنامه ها ابتدا اجازه ساعات کمی خواب در طول شبانه روز را می دهند و به تدریج این ساعات افزایش می یابند تا زمانی که یه یک خواب شبانه طبیعی تر حاصل گردد.

Reconditioning(مقید سازی)
درمان دیگری که میتواند مفید باشد اینست كه مکان و زمان خواب منحصراً برای خوابیدن است.به عبارت دیگربهیچ عنوان تختخواب برای انجام کار دیگری غیر از خوابیدن استفاده نشود.در این روش به فرد توصیه می شود که تنها هنگامی که خواب آلوده شده به تختخواب رود. واگرخوابش نمی آید برخیزد و از تختخواب خارج شود و هنگامی که احساس خواب آلودگی می کند به تختخواب برگردد.در طی این روند فرد باید از چرت زدن خود داری کند و روزانه سر ساعت مشخصی بیدار شده و به تختخواب رود.بمرور فرد خود را مقید خواهد کرد که مکان و زمان خواب را به خوابیدن اختصاص دهد.


.23%دیگر پاسخ ها12
forouzنام : فـــروز امتیاز : 9161درصد بهترین پاسخ : 11%فـــروز (6)i

1.    86/11/15 (11:52)baraye bartaraf kardane bi khabi haye movaghati : nooshidane shire garm ya doosh gereftan ba abe garm.
.15%
n_brujerdiنام : ن بروجردی امتیاز : 320درصد بهترین پاسخ : 14%ن بروجردی (26)i

2.    86/11/15 (13:34)سلام بهترین راه حل پاسخ شماره دو است .3%
14tirنام : حسین رونقی ملکیامتیاز : 1605درصد بهترین پاسخ : 25%حسین رونقی ملکی (73)i

3.    86/11/15 (13:44)بیخوابی چیست؟
آدمی در بیست و چهار ساعت شبانه روز در حدود ۸ ساعت خواب نیاز دارد تا بتواند کار روزمره خود را درست انجام دهد و احساس سلامتی و نشاط کند و انرژی کافی برای فعالیت های روزانه را داشته باشد.
بی خوابی در هر سنی ممکن است اتفاق افتد، ولیکن با بالا رفتن سن اکثراً اختلال در خواب و بی خوابی شبانه آغاز می گردد.
مشکل بی خوابی در افراد به شکل های گوناگون بروز می کند . گروهی وقتی که به رختخواب می روند، نمی توانند بخوابند و مشکل در ابتدای خواب رفتن دارند.
گروهی اوایل شب خوب می خوابند، سپس به هر دلیلی از خواب بیدار می شوند و یا اینکه نیمه شب به هر دلیلی از رختخواب بیرون می آیند و دوباره به خواب نمی روند.

گروهی شب
بیداری ندارند، ولیکن صبح خیلی زود از خواب بر می خیزند. به هر حال به هر گونه‌ای که این مشکل خواب را داشته باشیم برایمان آزار دهنده است.
عوامل گوناگون مانند استرس،افسردگی و استفاده از مواد حاوی کافئین به مقدار زیاد، تغییر در ساعات کار روزانه، مصرف بعضی از داروها، احساس درد و رنج در اثر بعضی ازبیماریها از مواردی هستند که می توانند سبب بی خوابی شوند.
افراد پیر مقداری از ساعت خواب شبانه را با خواب نیمروز و یا خواب در طول روز جبران می کنند.
بیخوابی خود شاید مشکل چندانی نباشد، ولیکن پیامدهای آن بیشتر آزار دهنده است. بی خوابی سبب می شود که آدمی احساس خستگی و افسردگی کند وگاهی مانع ازتفکر،اندیشه و رشد فکری می شود. بی خوابی سبب می شود که فرد نتواندروی کارهای روزانه خود تمرکز کند.
همانطور که در بالا یادآور شدم، آدمی حدود ۷ تا ۸ ساعت در شبانه روز به خواب احتیاج دارد. در جوانی این مقدار ساعت خواب اکثراً در شب خواهد بود و در کهولت همین ساعات خواب لازم است، ولیکن افراد پیر مقداری ازساعت خواب شبانه را با خواب نیمروز و یا خواب در طول روز جبران می کنند.
اگر شما روز با انرژی، با نشاط هستید و احساس خستگی نمی کنید، خود یک دلیل بر این است که شب خواب کافی داشته اید.
● چگونه بی خوابی را درمان کنیم؟
بی خوابی همانند هر بیماری دیگری دلیل دارد. بنابراین اگر علت را پیدا کرده و درمان کنیم، مشکل ساده تر حل خواهد شد. گاهی فقط کافی است تغییرات کوچکی در روش و عادات شبانه افراد داده شود و این به خودی خود بیخوابی را برطرف خواهد کرد.
● چه کنیم که خواب بهتری داشته باشیم؟
▪ چندین نکته را که در بهبود خواب مؤثر است یادآور می شوم:
۱) کوشش کنید هر روز، حتی روزهای پایان هفته هم در یک زمان معین به رختخواب بروید و در یک زمان معین از خواب بلند شوید. حتی اگر خواب کافی نداشته‌اید،چنین امری
باعث می شود که بدن شما به یک برنامه معین عادت کند و همین روش آرام آرام سبب بهبودی در سیکل خواب شما خواهد شد.
۲) قبل از رفتن به رختخواب یک حمام گرم بگیرید و حدود ۱۵ دقیقه کتاب بخوانید و سپس به رختخواب بروید. این کار را مرتب تکرار کنید. این روش به خواب شما کمک می کند.
۳) از رختخواب فقط برای خوابیدن و زناشوئی استفاده کنید. هنگامی که برای خواب به بستر می روید، از تلفن کردن، نگاه کردن به تلویزیون، خوردن نوشابه، غذا و یا میوه در رختخواب پرهیز کنید و ازرختخواب فقط برای خوابیدن استفاده کنید.


۴) اطاق خواب باید تاریک و بی سر و صدا باشد. اگر چنانچه سرو صدای اطراف مزاحم خواب شماست، با کاربرد Ear Plugs و یا روشن کردن Fan از صدای مزاحم پیشگیری کنید. اگر در روز به بستر می روید با پرده و یا کرکره های تاریک, اطاق خواب را تاریک کنید.
۵) گاهی تمام کوشش خودرا می کنید و هنوز هم ۳۰ دقیقه پس از رفتن به بستر هنوز نمی توانید بخوابید. از بستر بیرون بیایید و به اطاق دیگری بروید.

آگهی

حدود ۲۰ دقیقه دیگر به بستر برگردید. اگر باز هم پس از ۳۰ دقیقه نتوانستید به خواب بروید، دوباره اینکار را تکرار کنید تا بالاخره به خواب بروید.
این روش ها در ابتدا بسیار مشکل به نظر می‌آید ولی پس از مدت زمان کوتاهی که تکرار شود، سیکل خواب شما تنظیم می‌گردد و سپس بدون هیچ کمکی می‌توانید به راحتی بخوابید.
● آیا داروهای خواب آور کمک می کنند؟
داروهای خواب آور می توانند به بعضی افراد برای خواب راحت کمک کنند، ولیکن استفاده از داروهای خواب آور بی خوابی را درمان نمی کنند و برعکس استفاده از آنها برای مدت طولانی خود سبب بی خوابی می‌شود. کاربرد این داروها برای مدت زمان کوتاه حدود ۵-۳ شب برای تنظیم خواب مؤثر است. شاید خود شما تجربه کرده باشید و یا دوستان و آشنایان بارها به شما گفته باشند که در ابتدای مصرف هر داروی خواب‌آوری مدتی کوتاه دارو مؤثر است، سپس دیگر اثری بر روی بهبود خواب ندارد. دویم آنکه بکارگیری داروهای خواب آور در بعضی موارد و در مورد افرادی با بیماریهای ویژه، بسیار خطرناک است و نباید مصرف شود. بنابراین از دوستان خود داروی خواب‌آور نگیرید. اگر چنانچه می خواهید از داروهای خواب آور استفاده کنید حتماً با پزشک خود مشورت کنید.
تاکید می کنم که مصرف داروهای خواب آور در سالمندان بسیار خطرناک است و باید با بررسی و احتیاط تمام به کار برده شود.
نکاتی چند هست که اگر مراعات کنیم در خواب ما بسیار مؤثر خواهد بود، بدون اینکه احتیاج به دارو داشته باشیم.
● چه بهتر این نکات را به خاطر بسپاریم:
۱) پرهیز و یا کاستن از مصرف بعضی از مواد مانند، خوراکیهای حاوی کافئین ازقبیل قهوه، چائی، نوشابه، شکلات، بعضی از داروها مانند داوهای ضد سرماخوردگی، پرهیز از مصرف الکل زیاد و سیگار و تنباکو به خواب خوب کمک می کند.
۲) ورزش برای هر بیماری از جمله بی‌خوابی تأثیر به سزایی دارد. بنابراین داشتن فعالیت فیزیکی در طول روز بسیار خوب است و لیکن از ورزش چند ساعتی قبل از رفتن به بستر خودداری کنید.
۳) بیاموزیم که چگونه میزان استرس روزانه خود را کاهش دهیم.
۴) با اضطراب و نگرانی وناراحتی هر گز به بستر نروید. گاهی بهتر است ساعتی وقت بگذارید تا آنچه که شما را نگران و مضطرب می کند بر روب کاغذ بنویسید و در مورد راه حل آن بی اندیشید. سپس آن را کنار بگذارید و به بستر بروید.
۵) گاهی بهتر است قبل از رفتن به بستر یک خوراکی ساده و سبک بخورید، مانند یک لیوان کوچک شیر گرم و یا بیسکویت کوچک، و لیکن باید بسیار سبک، ساده و کم باشد.
۶) اگر در شب خواب خوبی ندارید از خوابیدن در روز، به ویژه نیمروز پرهیز کنید.


به امید اینکه این نکات همه را در خوابی خوش یاری دهد و صبح را با نشاط و شادی آغاز کنید.
● پس خواب خوب چیست؟
خواب کافی و راحت ، یکی از پایه های اصلی سلامتی است . در طول خواب بدن استراحت می کند . انرژی از دست رفته بدست می آید و بدن بار دیگر برای فعالیت جسمی و فکری آماده می شود. با ورود به دوره سالمندی ، تغییراتی در وضعیت خواب ایجاد می شود ، به ویژه نیاز به خواب شبانه کاهش پیدا می کند .

نباید انتظار داشته باشید که مانند دوران جوانی بخوابید .
▪ سعی کنید از وقت اضافی خودتان بهتر استفاده کنید . توصیه های زیر می تواند به خواب راحت تر کمک کند:
ـ هر روز بطور منظم ورزش کنید .پیاده روی بسیار مفید است و به بهتر شدن خواب کمک می کند .بهتر است تمرینات ورزشی را حداقل دو ساعت قبل از خواب خاتمه دهید .
ـ از چرت های روزانه اجتناب کنید ؛ یا آنها را به حداقل برسانید . عادت کنید شبها در یک ساعت معین به رختخواب بروید و صبح در یک ساعت معین بیدار شوید .
ـ هنگامی که واقعا احساس می کنید خوابتان می آید به بستر بروید .
ـ اگر پس از رفتن به بستر، خوابتان نبرد از رختخواب خارج شده و خود را با کاری سرگرم کنید و تا وقتی خوابتان نمی آید به بستر نروید.همچنین از تماشای تلویزیون یا مطالعه در بستر پرهیز کنید.
ـ قبل از خواب یک دوش آب گرم بگیرید .
ـ برای شام یک غذای سبک بخورید .
ـ بعد از ساعت ۶ بعد از ظهر مایعات کمتری بنوشید .خصوصا از نوشیدن مایعاتی مانند چای و نوشابه گازدار خودداری کنید .
ـ پس از شام چای یا قهوه ننوشید .
ـ قبل از خواب یک لیوان شیر گرم بنوشید .
ـ اگر احساس میکنید خوب نمی خوابید ، به پزشک مراجعه کنید . بیاد داشته باشید که هرگز بدون تجویز پزشک ، نباید از داروهای خواب آور استفاده کنید . چون مصرف خود سرانه آنها می تواند مشکل خواب شما را بدتر کند .


به لینک های زیر هم مراجعه کن :


درمان بی خوابی
http://www.iransalamat.com/index.php?file=art&operation=show&id=8174&subsectionId=958
آیا در خوابیدن مشكل دارید؟
http://www.iransalamat.com/index.php?file=art&operation=show&id=8173&subsectionId=958
چگونه بی خوابی را درمان کنیم؟
http://www.iransalamat.com/index.php?file=art&operation=show&id=8172&subsectionId=958
چگونه در شب خواب خوبی داشته باشیم ؟
http://www.iransalamat.com/index.php?file=art&operation=show&id=8171&subsectionId=958
درمان بی خوابی با "سنبل الطیب"
http://www.iransalamat.com/index.php?file=art&operation=show&id=8170&subsectionId=958
گوش دادن به موسیقی مؤثرتر از دارو برای خواب خوب است
http://www.iransalamat.com/index.php?file=art&operation=show&id=8169&subsectionId=958
مصرف بدون تجویز هورمون ملاتونین برای غدد جنسی بدن مضر است
http://www.iransalamat.com/index.php?file=art&operation=show&id=8168&subsectionId=958
نور آفتاب به داشتن یك خواب راحت كمك می‌كند
http://www.iransalamat.com/index.php?file=art&operation=show&id=8167&subsectionId=958
چند توصیه برای داشتن خواب راحت
http://www.iransalamat.com/index.php?file=art&operation=show&id=8166&subsectionId=958
توصیه‌های بهداشتی به افراد دچار اختلال خواب: از مصرف نمك پرهیز كنید
http://www.iransalamat.com/index.php?file=art&operation=show&id=8165&subsectionId=958
اختلالات خواب و راه های رهایی از بی خوابی
http://www.iransalamat.com/index.php?file=art&operation=show&id=8164&subsectionId=958
آسایش در خواب
http://www.iransalamat.com/index.php?file=art&operation=show&id=8163&subsectionId=958
مصرف داروی خواب‌آور چاره مناسبی برای رفع مشكل بی‌خوابی نیست
http://www.iransalamat.com/index.php?file=art&operation=show&id=8162&subsectionId=958
با رعایت این نکات بهتر می خوابید!
http://www.iransalamat.com/index.php?file=art&operation=show&id=8161&subsectionId=958
چه كنم با این بی خوابی؟
http://www.iransalamat.com/index.php?file=art&operation=show&id=8160&subsectionId=958
چگونه در شب خواب خوبی داشته باشیم ؟
http://www.iransalamat.com/index.php?file=art&operation=show&id=8159&subsectionId=958
درمان بی خوابی
http://www.iransalamat.com/index.php?file=art&operation=show&id=8157&subsectionId=958
۱۰ توصیه برای بهتر خوابیدن کودکان
http://www.iransalamat.com/index.php?file=art&operation=show&id=8156&subsectionId=958
ضرورت برنامه‌ریزی زمان خواب
http://www.iransalamat.com/index.php?file=art&operation=show&id=8155&subsectionId=958
یک خواب راحت
http://www.iransalamat.com/index.php?file=art&operation=show&id=8154&subsectionId=958

آیا به قرص خواب نیاز دارید؟
http://www.iransalamat.com/index.php?file=art&operation=show&id=8153&subsectionId=958
بی‌خوابی
http://www.iransalamat.com/index.php?file=art&operation=show&id=8152&subsectionId=958
هرگز بدون تجویز پزشك از داروهای خواب‌آور استفاده نكنید
http://www.iransalamat.com/index.php?file=art&operation=show&id=8151&subsectionId=958
چگونه بهتر بخوابیم؟
http://www.iransalamat.com/index.php?file=art&operation=show&id=8150&subsectionId=958
روش های طبیعی درمان بی خوابی
http://www.iransalamat.com/index.php?file=art&operation=show&id=8149&subsectionId=958
_________________.23%
keshavarzlielaنام : ل کامتیاز : 125درصد بهترین پاسخ : 21%ل ک (0)i

4.    86/11/15 (13:44)یکی از عوامل کم خوابی داشتن استرس و فکر مشغولی ما است که باید از آرام بخشهای طبیعی قبل از خواب استفاده کنیم ، شیر یا جوشنده گل گاوزبون و خیلی از گیاهانی که در طب سنتی استفاده می شده .0%
darya_sadafiنام : دریا صدفیامتیاز : 139درصد بهترین پاسخ : 4%دریا صدفی (100)i

5.    86/11/15 (13:47)سلام...من یک فرادرمانگر باشعور الهی هستم و میتوانم از طریق اتصال همه بیماران به شبکه باشعور الهی حاکم بر جهان، از راه دور و بطور رایگان به درمان آنها بپردازم ...
دوست عزیز اگرشما مایل به دریافت اتصال هستید ساعت یا ساعات خاصی را در شبانه روز اعلام نمایید ، و در اون ساعت خاص فقط با حالت راحتی نشسته ، چشمهاشون رو بسته و بدنشون رو زیر نظر بگیرند.
هوشمندی که روح القدس نامیده میشه وارد جسم شما شده ، جسم ، ذهن و روان شما رو مورد جستجو قرار داده و بیماری ها را یافته و با برون ریزی که در هر شخص به نوعی احساس میشه به درمان میپردازه ،....
پس برای دریافت این رحمت عام الهی ، لطفا نام ، شهر و ساعاتی که میتونید بنشینید رو به من ارسال کنید و گزارش دریافت اتصال رو حتما حتما برای من بفرستید.........
فقط به مدت 10 یا 15دقیقه در اون ساعت خاص بنشینید ، چشمهاتون رو ببندید و شاهد باشید که در جسم شما چه اتفاقی میافته.
لازم به تذکره که هیچ بیماری از نظر این شبکه هوشمند الهی غیرقابل علاج نیست و تمام بیماریها: روحی ، روانی و جسمی ( ژنتیکی ، سرطانها، معلولیتها و ... ) قابل درمان هستند ، به امید توفیق الهی....
آدرس وب لاگ عرفان کیهانی حلقه:
http://www.cloob.com/clubname/erfan_keihani
.3%
exir_mishelنام : مارتینی مامتیاز : 216درصد بهترین پاسخ : 6%مارتینی م (10)i

6.    86/11/15 (18:55)با سلام

کم‌خوابی یا بی‌خوابی یکی از اختلالات خواب کس کش است که در رشته خواب شناسی یا روان شناسی خواب مورد مطالعه و بررسی قرار می گیرد. ناتوانی در به خواب رفتن و یا ناتوانی در خواب ماندن در مدت طولانی یا خواب عمیق را کم خوابی می گویند. کم‌خوابی معمولاً ناشی از اضطراب و تنش هیجانی است. از دیگر علل کم خوابی، می‌توان احساس عدم امنیت، ترس از تنهایی، افسردگی و مصرف کافئین را نام برد. کم‌خوابی اغلب بین زنان و کودکان رایج است. مصرف داروهای ضدافسردگی، قرص‌های خواب آور می‌تواند برای درمان موقت این بیماری مفید باشد اما بهترین راه برای درمان آن، تحریک دستگاه عصبی مرکزی است.
.0%
82136028نام : مسعود كردیامتیاز : 626درصد بهترین پاسخ : 11%مسعود كردی (46)i

7.    86/11/15 (18:55)سلام دوست عزیز.
برای تجربه كردن خوابی راحت، نسبتا" طولانی و با كیفیت،
بگونه ای كه پس از بیداری احساس سرخوشی و نشاط كنید و اثری از خستگی در شما نباشد به آدرس زیر مراجعه كنین:
http://irantiens.blogfa.com/post-6.aspx
پیروز و بهروز باشید..7%
afshar66نام : پسر بارانامتیاز : 174درصد بهترین پاسخ : 7%پسر باران (4)i

8.    86/11/15 (20:07)بی خوابی علل فراوانی دارد .
باید با یک متخصص مغز و اعصاب که کارش بیماری های خواب هست مشورت کنید ..3%
hasyنام : حسن محمدیارلوامتیاز : 170درصد بهترین پاسخ : 8%حسن محمدیارلو (2)i

9.    86/11/16 (01:54)عزیز بهترین روش باسه تو بری پیش دكتر روان شناس..
ببین عزیز مشكلات اختلال خواب 99 درصد بر میگرد به روان ادم.
ضمیر ناخودا گاه .. تا وقتی نتونی فكر ركدنت رو كنرول كنی خواب سراغت نیماد ...این رو كسی میگه.. خودش این كارس..
البته من ذلیل خواب نیستم می تونم سه شبانه روز بدون خستگی بیدار بمونم فقط مشكلم تو موقع خواب كه نیم ساعت غلط میزنم ..تا خوابم بیاد
خوب بخوابی عزیز
.0%
frantic_franticنام : علی یوسفیامتیاز : 107درصد بهترین پاسخ : 0%علی یوسفی (0)i

10.    86/11/16 (02:35)یه دونه قرص كلونازپام مث مرد میندازی بالا و میری تو رختخواب.7%
sheida13نام : شیدا اصغریامتیاز : 747درصد بهترین پاسخ : 6%شیدا اصغری (148)i

11.    86/11/16 (18:07)سلام دوست عزیز
من هم بهتون پیشنهاد میکنم تا از فرادرمانی استفاده کنید
موفق باشید.0%
persianman_001نام : فرهاد فانیامتیاز : 148درصد بهترین پاسخ : 2%فرهاد فانی (21)i

12.    86/11/17 (15:08)چگونه بهتر بخوابیم
كافئین می‌تواند تا 12 ساعت در بدن شما باقی بماند. بنابراین معمولاً تا زمان زیادی چشمهای شما در رختخواب باز خواهد بود. مطمئن شوید كه حداقل تا 12 ساعت قبل از خواب كافئینی وارد بدن خود نكرده‌اید.
در تحقیق اخیری كه در مورد مشكلات خواب انجام شده ارتباط بعضی عادات غذا خوردن با خوب یا بد خوابیدن به دست آمده است.

به گزارش فارس به نقل از پایگاه اینترنتی Real Age، ممكن است بارها برای شما پیش آمده باشد كه ‌نتوانید بخوابید و سرانجام زمانی كه خوابتان می‌برد، تنها چند ثانیه بعد ساعت زنگ زده و شما را بیدار كند. ممكن است شبهای زیادی را با نگاه كردن به صبح برسانید و مشكل كم خوابی را در تمام طول روز تحمل كنید.

«الیزابت سومر» نویسنده كتاب آشپزی غذا و حالات روانی می‌گوید در این موارد باید بدانید كه شب قبل چه چیزهایی خورده‌اید. غذاهای زیر می‌توانند تا ساعتها جریانها و حالات نامناسبی را در بدن شما ایجاد كنند:

1- غذاهای ادویه‌دار: سیر، انواع فلفل قرمز یا سایر ادویه جات تند هنگام خوردن خوشمزه هستند اما باعث سوزش معده و سوء هاضمه می‌شوند.این كار باعث دیدن خوابهای نامربوط می‌شود.

2- شام زیاد: یك سیستم گوارشی كه تحت فشار باشد ساعتها طول خواهد كشید تا كارش را به پایان برساند و وقتی برای استراحت ندارد زمانی كه با بدخوابی مواجه هستید نهار را به مهمترین وعده غذایی خود تبدیل كرده و برای شام در اوایل شب تنها غذایی سبك با 500 كالری ارزش غذایی را مصرف كنید.

3- گیاهخواران : خوردن اینگونه غذاها خوب است اما توجه داشته باشید كه خوردن لوبیا، گل كلم و ... حجم قابل توجهی از گاز را تولید می‌كنند كه می‌تواند هر كسی را تا صبح بیدار نگه دارد.

4- سریع خوردن غذا: غذا را به آرامی و با راحتی بخورید تا هوا با آن وارد معده شما نشود. این كار یكی دیگر از عوامل ایجاد مشكلات معده در شب است.

5- قهوه بعد از صبحانه: كافئین می‌تواند تا 12 ساعت در بدن شما باقی بماند. بنابراین معمولاً تا زمان زیادی چشمهای شما در رختخواب باز خواهد بود. مطمئن شوید كه حداقل تا 12 ساعت قبل از خواب كافئینی وارد بدن خود نكرده‌اید. این امر شامل چای، شكلات، نوشابه و سایر مواد كافئین دار نیز می‌شود. اگر بدخواب هستید به مدت 2 هفته مصرف كافئین را كنار بگذارید و اگر مشكل حل شد بدانید كه علت همین بوده است. اگر نتیجه نگرفتید یك یا دو فنجان چای یا قهوه را در صبح اضافه كنید و ببینید چه اتفاقی خواهد افتاد. اگر بی‌خوابی بازگشت آن را دوباره قطع كنید.

روزانه 6 تا 8 ساعت خواب نه تنها باعث تیز شدن چشمها می‌شوند بلكه در شادابی پوست و فعالیت خوب ذهنی هم مؤثر هستند. به طور كلی این كار می‌تواند تا 3 سال هم به عمر واقعی شما بیفزاید.


.0%
behno0sh_artنام : سکوت امتیاز : 206درصد بهترین پاسخ : 20%سکوت (5)i

13.    86/11/18 (00:52)به دکتر مراجعه کنی بهتره.0%
mamalinaghashنام : اسکندری محمدرضاامتیاز : 474درصد بهترین پاسخ : 5%اسکندری محمدرضا (26)i

14.    86/11/18 (02:55)نیمساعت قبل از خواب بطور مدام هر شب سیصد گرم ماست شیرین و در رختخواب کتاب خواندن ..0%
rvr1356نام : ا امتیاز : 25951درصد بهترین پاسخ : 8%ا (0)i

15.    86/11/18 (19:53)می توان گفت که هیچ چیز به اندازه کمبود خواب بر ادراک و عملکرد افراد تاثیر نمی گذارد.

گرچه اکثر افراد از کمبود خواب های جزئی خود آگاه نیستند، اما این مشکل تاثیر بسیاری بر رفتار و مهارت های آنان خواهد گذاشت.

از این رو می توان بی خوابی را مایه ویرانی زندگی افراد دانست.

اگر فکر می کنید که شما هم از بی خوابی یا کم خوابی رنج می برید، بهتر است از اصول اولیه این مشکل آگاه شوید.

بی خوابی نوعی اختلال خواب است و با ناتوانی در به خواب رفتن یا در خواب ماندن برای مدتی معین تعریف می شود.

گرچه گزارش های بیماران از مشکلات خوابشان تقریباً با یکدیگر در ارتباط است،اما باید هرگونه ارتباط ژنتیکی مربوط با این مشکل بررسی شود.
نکته:

بین مشکل داشتن در خوابیدن یا خواب ضعیف و بی کیفیت و مشکل بی خوابی بالینی تفاوت وجود دارد.

در اینجاقصد داریم به مورد دوم بپردازیم و عوامل پزشکی و درمان ها و راهکارهای آن را بررسی کنیم.
عوامل دخیل در بی خوابی
اختلالات احساسی: اختلالات احساسی اگر مورد درمان قرار نگیرد، می تواند تاثیر بسیار نیرومندی بر زندگی بیمار داشته باشد.

این اختلالات از طریق تغییر و تبدیل های شیمیایی در بدن تغییراتی در ادراک، مهارت های کنار آمدن و توانایی فرد برای خوابیدن ایجاد می کند.

اکثریت افرادی که دچار بی خوابی مداوم هستند، از مشکلات روانی مثل افسردگی، اختلال دو قطبی (بیپولار) و اضطراب نیز رنج می برند.

این مشکل ممکن است به سبب بالا بودن میزان هورمون کورتیزول باشد که عامل مهمی در این گونه مشکلات و اختلالات روانی به شمار می رود و در اکثریت افرادی که از بی خوابی مزمن رنج می برند نیز، دیده می شود.
بیماری های پزشکی:

بیماری ها و مشکلات پزشکی که بر تنفس، کنترل حرکت یا فعالیت مغز تاثیر می گذارد، نیز ممکن است در بروز بی خوابی دخیل باشد. مشکلاتی مثل پارکینسون، آلزایمر، بیش فعالی (ADHD) و بیماری های قلبی نیز تاثیر مهمی در توانایی فرد در خوابیدن دارد.
مصرف داروها:

داروهایی که حاوی محرک ها باشد نیز ممکن است عاملی برای بروز بی خوابی به حساب آید.

داروهای ضد افسردگی هم جزء عوامل احتمالی بی خوابی است.

سایر محرک ها مثل کافئین نیز می تواند تاثیر شگرفی بر ناتوانی شما در خوابیدن داشته باشد؛

از این رو، بهتر است چند ساعت پیش ازخواب از نوشیدن قهوه خودداری کنید.


افراط:

اعتیاد به مواد مخدر عوارض جانبی بسیار ی دارد.

ناتوانی در خوابیدن یکی از تاثیرهای قابل توجه اما نه چندان جدی آن است.

اما مصرف دیرهنگام و بیش ازاندازه این مواد ساختار خواب را کمی بعد از به خواب رفتن در هم شکسته، باعث بروز اختلالات دیگری مثل حبس نفس در خواب یا سندرم بی قراری پاها در خواب شود.

کوکائین و برخی داروهای مسکن نیز اختلالات مشابهی در خواب افراد به وجود می آورد.
درمان بی خوابی :
رفتار درمانی
از آنجا که بیشتر عوامل دخیل در بی خوابی از ناتوانی در تمرکز اعصاب ناشی می شود، رفتار درمانی اولین روش درمانی برای این مشکل به شمار می رود.

در این روش درمانی به بیماران آموزش داده می شود که چطور به وضعیت ریلکسیشن و تمدد اعصاب دست یابند.این گونه درمان ها در اکثر بیماران نتایج موثر و ماندگاری داشته است.
تمرکز رفتار درمانی شامل موارد زیر است:
کنترل محرک:

ایده این روش یادآوری این حقیقت به بیمار است که تختخواب محل خوابیدن است. و به بیماران گفته می شود که فقط زمانی که آمادگی خوابیدن دارند، به تختخواب خود بروند و اگر بعد از مدت کوتاهی موفق به خوابیدن نشدند، از روی آن بلند شوند.

هر روز سر ساعت معینی از خواب بیدار شوند و از چرت زدن ها در طول روز اجتناب کنند.

رفتار درمانی شناخت: این روش افکار منفی درمورد خواب را نهی می کند.

آرامش عضلانی پیشرونده:

در این شیوه به بیماران آموزش داده می شود که چطور بدن و ذهن خود را برای استراحت آماده کنند.
داروها
درمان های دارویی نیز ممکن است بسیار موثر باشند؛ اما هیچ گاه مشکل بی خوابی را از ریشه درمان نمی کنند.

داروهای غیر تجویزی زیادی برای بی خوابی وجود دارد اما به خاطر داشته باشید که استفاده طولانی مدت از این داروها ممکن است اعتیاد آور باشد؛

ازاین رو قبل از شروع استفاده از هر نوع دارو حتماً با پزشک مشورت کنید.

داروهای تجویزی که اساساً برای تقویت خواب ساخته شده اند، داروهای مسکن خواب آور نامیده می شوند و گفته می شود که واکنش های آلرژیک جدی در فرد ایجاد می کند.

داروهای آنتی هیستامین و مسکن های دیگر موجود در بازار نیز به برطرف کردن این مشکل کمک می کند.
خواب خوشی داشته باشید:
عوامل دیگری نیز می تواند در ایجاد بی خوابی دخیل باشد که در مراحل مختلف زندگی ایجاد می شود. برای مثال، بالا رفتن سن و پیری به سبب بروز برخی تغیرات در هورمون های رشد که به خوابیدن ما کمک می کنند، یکی از علل بی خوابی است.

به طور کلی افرادی که در برخی مراحل زندگی یا به طور مداوم دچار این مشکل می شوند، حتماً باید به دنبال درمان های پزشکی باشند.

برای درمان بی خوابی می توانید از مدیتیشن، ورزش، و تکنیک های آرام کردن عضلات استفاده کنید تا این علائم کم رنگ تر شود.

باید به خود یاد بدهید که چطور ذهن و جسمتان را برای استراحت آماده کنید تا بتوانید خوابی طولانی، باکیفیت و خوش داشته باشید.0%
shahab82irنام : شهاب قائم پناهامتیاز : 5درصد بهترین پاسخ : 10%شهاب قائم پناه (16)i

16.    86/11/19 (15:33)خوابیدن.0%
roze_eslamizadنام : رز اسلامی زاد امتیاز : 363درصد بهترین پاسخ : 9%رز اسلامی زاد (11)i

17.    86/11/19 (16:25)به نظر من قبل از خواب دوش آب گرم بگیرید و یک لیوان شیر سرد بخورید که نقش یک آرامبخش را ایفا می کند.
خوب بخوابی افشین جان.3%
alireza771نام : پاینده ایرانامتیاز : 110درصد بهترین پاسخ : 6%پاینده ایران (1)i

18.    86/11/21 (15:11)باید بهداشت خواب رو رعایت کنید :

1- بالشتون 30 سانتی متر بالاتر از سطح بدن باشه
2- رختخواب نرم باشه
3- محیط آروم و بدون هیاهو باشه
4- قبل خواب زیاد عذا نخورید

داروهای خواب آور از رده بنزودیازپین ها مثل ( دیازپام و کلونازپام ) در صورتی که بیشتر از 2 هفته استفاده بشند ایجاد وابستگی می کنند

جدیدترین داروهایی که ایجاد وابستگی نمی کنند ترازودون و زولپیدم هستند که بهتره با دوز پایین مصرف بشند.0%
reza1015نام : رضا کاظمیامتیاز : 543درصد بهترین پاسخ : 6%رضا کاظمی (15)i

19.    86/11/21 (15:26)کم‌خوابی یا بی‌خوابی یکی از اختلالات خواب کس کش است که در رشته خواب شناسی یا روان شناسی خواب مورد مطالعه و بررسی قرار می گیرد. ناتوانی در به خواب رفتن و یا ناتوانی در خواب ماندن در مدت طولانی یا خواب عمیق را کم خوابی می گویند. کم‌خوابی معمولاً ناشی از اضطراب و تنش هیجانی است. از دیگر علل کم خوابی، می‌توان احساس عدم امنیت، ترس از تنهایی، افسردگی و مصرف کافئین را نام برد. کم‌خوابی اغلب بین زنان و کودکان رایج است. مصرف داروهای ضدافسردگی، قرص‌های خواب آور می‌تواند برای درمان موقت این بیماری مفید باشد اما بهترین راه برای درمان آن، تحریک دستگاه عصبی مرکزی است..3%
flame_fireنام : عمو رضا امتیاز : 166درصد بهترین پاسخ : 19%عمو رضا (0)i

20.    86/11/25 (00:43)سلام

برای رفع کم خوابی چه باید خورد؟


امروزه همه جا درباره غذا و رژیم غذایی صحبت می‌شود. ولی باید بدانید غذایی که می‌خورید نه تنها روی مقدار وزن و سلامتی بدن شما مؤثر است، بلکه روی وضعیت خواب شما نیز اثر دارد. مصرف بعضی غذاها باعث ایجاد خواب راحت می شوند و بعضی دیگر باعث اختلال در خواب می شوند.
اگر مصرف غذاهای مناسب برای خواب نتیجه نداد، مصرف ویتامین و مکمل‌ها ممکن است پاسخ خوبی دهد.
غذاهایی که باعث خواب راحت می‌شوند شامل: سبزیجات سبز رنگ و برگی شکل مثل کاهو، اسفناج و... که کلروفیل فراوانی دارند، غلات و نان‌های سبوس دار، قارچ‌ها.
در بین میوه‌ها، انواع توت‌ها و سبزی‌های معطری مثل ریحان و شوید برای رفع اختلالات مربوط به خواب مؤثرند.
نوشیدن یک لیوان شیرگرم در موقع خواب، مثل یک دارو باعث خواب راحت می‌شود. شیر دارای اسیدآمینه تریپتوفان است. تریپتوفان در بدن تبدیل به سروتونین می‌شود. سروتونین یک ناقل عصبی است که باعث ایجاد خواب می‌شود. سایر غذاهای غنی از تریپتوفان شامل عسل، گوشت بوقلمون، سفیده تخم مرغ و ماهی تن است که می‌توانند قبل از خواب مصرف شوند.
چه چیزهایی مانع از خواب می‌شوند؟
۱- تعدادی از موادغذایی به علت داشتن ترکیبات خاص باعث ایجاد استرس و کاهش میزان خواب می شوند:
قهوه- نوشابه‌های سیاه رنگ- چای- شکلات کاکائویی و سایر مواد کاکائو دار- فلفل سبز- پیاز- الکل- دسرهای خیلی چرب و خیلی شیرین- سس های پرچرب- تنباکو.
۲- داروهایی که باعث ایجاد اختلال در خواب می‌شوند، شامل موارد زیر است:
داروهای رژیمی مثل آمفتامین- داروهای ضد افسردگی- داروهای ضد آسم- داروهای سرماخوردگی که دارای pseudoeghedrine (‌پزودواِفِدرین‌) هستند مثل داروهای بازکننده بینی- کاهش دهنده های درد که دارای کافئین هستند- هورمون های تیروئیدی- بعضی داروهای فشارخون- استروئیدها و قرص‌های خواب آور.
۳- غذاهای تند و ادویه دار باعث ناراحتی‌های گوارش یا سوزش معده می‌شوند.
۴- غذاهای خیلی شیرین یا خیلی چرب هضم نمی شوند و باعث نفخ و سایر ناراحتی گوارش می‌شوند.
۵- مصرف الکل هم باعث بروز اختلالات شدیدی در خوابِ شب می‌شود.
۶- مصرف زیاد غذا در شام به علت عدم هضم کامل و ایجاد درد معده ، مانع از خواب می‌شود.
ـ مکمل ها و ویتامین های لازم برای ایجاد خواب:
اگر هیچکدام از روش های بالا جواب نداد، باید مکمل های ویتامین و سایر مکمل های تجویزشده توسط پزشک را مصرف کنید.
۱- مصرف کلسیم را افزایش دهید و مجدداً تاکید می کنیم نوشیدن یک لیوان شیرگرم خیلی مفید و مؤثر است. می‌توانید مکمل‌های کلسیم را از داروخانه تهیه کنید. ولی حتماً با پزشک خود یا دکتر داروساز داروخانه در این باره مشورت کنید که کدام مکمل بهتر است؟
۲- منیزیم نیز باعث خواب راحت می شود که معمولاً در ترکیب مکمل‌های کلسیمی وجود دارد. منابع غذایی منیزیم شامل سبوس گندم، بادام و مخمرآبجو است.
۳- ویتامین های گروه B ، خصوصا ًB۶ و B۱۲ بسیار مفید و مؤثر هستند و اغلب برای درمان مرض بی خوابی ( insomnia) مصرف می شوند. می توانید شربت B- کمپلکس یا سایر مکمل های گروه B را تحت نظر پزشک مصرف کنید. همچنین منابع غذایی آنها را نیز بیشتر دریافت کنید که شامل جوانه گندم، موز، تخمه آفتابگردان و ماهی تن است.
۴- مکمل ملاتونین نیز موثر است. ملاتونین هورمونی است که از غده صنوبری در بدن ترشح می شود و باعث ایجاد خواب می شود.
۵- مکمل ۵- هیدروکسی تریپتوفان (۵-Htp) نیز سرعت ایجاد خواب و مرحله خواب عمیق را افزایش می‌دهد.
توصیه می شود قبل از مصرف هر کدام از مکمل‌های بالا و حتی مکمل‌های ویتامینی با پزشک خود حتماً مشورت کنید. ولی باید بگویم بهترین روش برای داشتن یک خواب راحت در شب، روش طبیعی یعنی مصرف غذاهای توصیه شده می‌باشد.


موفق باشید.3%12


آیا قرصی هست که باحاش کم خوابی را درمان کرد؟


مشخصات سوال
manfered_25نام : بابک منامتیاز : 95درصد بهترین پاسخ : 0%بابک من (19)i

25 دی 86 - 11:40آیا قرصی هست که باحاش کم خوابی را درمان کرد؟تاریخ ایجاد سوال : 25 دی 86 (11:40)تاریخ بسته شدن سوال : 11 بهمن 86تعداد بازدید :92تعداد پاسخ ها : 10طبقه بندی : سلامتی » دارو- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
آیا قرصی هست که باحاش کم خوابی را درمان کرد؟ 
ایجاد علامتبهترین پاسخ
behno0sh_artنام : سکوت امتیاز : 206درصد بهترین پاسخ : 20%سکوت (5)i

86/10/25 (13:53)میشه از کلونازپام با دز پایین مثل 1 استفاده کرد. ولی بهتره به دکتر مراجعه کنی.40%دیگر پاسخ ها
celinنام : صنم آرامشامتیاز : 289درصد بهترین پاسخ : 17%صنم آرامش (49)i

1.    86/10/25 (16:20)به نظر من از داروهای گیاهی استفاده کنین من عرق باد رنجبویه رو توصیه می کنم.20%
newminaنام : مینا موسویامتیاز : 285درصد بهترین پاسخ : 8%مینا موسوی (9)i

2.    86/10/25 (18:16)من کسی را میشناسم که اینکار را کرد ولی بعد از یه مدت عادت کرد و تاثیر نمیکرد. دوش آب گرم و یک لیوان شیر گرم کمک میکنه به خواب راحت..0%
nurseنام : مریم تاریامتیاز : 116درصد بهترین پاسخ : 16%مریم تاری (15)i

3.    86/10/25 (18:47)salam
daruhaye ro ke dustan goftan dorste vali khob momkene dige natunin bedune una bekhabin
khabe gabl az saate 11 kheili khube chon az saate 11 ta3 nesfe shab hormuni tarashoh mikone ke monjar be khabe amige shode va shoma sobe sarahal az khab bidar mishin
omidvaram moshkeletun hal she
khundane ketab ro gabl az khab faramush nakonin. .0%
sansنام : سیمین قدریامتیاز : 118درصد بهترین پاسخ : 7%سیمین قدری (9)i

4.    86/10/25 (20:23)داروهای زیادی برای درمان بی خوابی وجود داره اما اولین چیزی که مهمه اینه که علت بی خوابی مشخص بشه و ضمنا هر دارویی خصوصا داروی خواب رو بدون تجویز پزشک میل نفرمایید
پایدار باشید.0%
azizemaryamنام : میم مثل مریم فامتیاز : 91درصد بهترین پاسخ : 0%میم مثل مریم ف (15)i

5.    86/10/26 (00:52)به نظر من هم داروهای زیادی برای خواب رفتن وجود دارد

اما بهترین و کم عوارض ترین دارو : آلپرازولم یا همون زاناکس هست که جدیدا" ایرانی آن هم به بازار آمده

با خوردن این دارو شخص سریعتر به خواب عمیق رفته و از بی خوابی نجات پیدا می کند

و من یکی مصرف کلونازپام را منع می کنم به دلیل اینکه عوارض آن تشنج می باشد

خوب بخوابید .20%
a_r_sنام : علی رضا صانعیامتیاز : 157درصد بهترین پاسخ : 27%علی رضا صانعی (18)i

6.    86/10/26 (01:12)سلام/امیدوارم پرسش شما مربوط به خود درمانی نباشد/دارو های زیادی در این رابطه وجود دارند که هر کدام علاوه بر اثرات درمانی , عوارض جانبی هم به همراه دارند که با توجه به پتانسیل کمتر سوئ مصرف zolpidem که جدیدا وارد بازار دارویی ایران شده و تغیرات کمتری که بر الگوی خواب میگذارد و در بیمار مبتلا به دپرسیون تنفسی هم قابلیت مصرف دارد , ظاهرا میتوان این دارو را برای کوتاه مدت مصرف کرد/ البته مصرف هر دارو با تایید پزشک باید انجام شود////// این دارو در مقادیر 5 و 10 میلی گرمی با نام تجاری zolpirest ساخت کارخانه داروسازی اسوه در ایران وجود دارد.20%
bahar67نام : بهار baharامتیاز : 98درصد بهترین پاسخ : 0%بهار bahar (1)i

7.    86/10/26 (10:46) به هیج وجه از قرص های خواب آور برای رفع مشکل کم خوابی استفاده نکنید چون اعتیاد آور است. متاسفانه آمار اعتیاد به این قرص ها چیزی کمتر از اعتیاد به مواد مخدره معمول نیست...
بی خوابی گذرا و بی خوابی متناوب میتواند نیاز به درمان خاصی نداشته باشد .
اگر بی خوابی بخاطر یک تغییر موقت در برنامه خواب-بیداری باشد (مانند مسافرت های هوایی) ساعت بیولوژیکی فرد به شرایط طبیعی خودش باز خواهد گشت.با این حالدر صورت پیدایش خواب آلودگی و کارایی نامناسب درطول روز،استفاده از قرصهای خواب آور کوتاه اثر می تواند خواب و هشیاری روز بعد را بهبود بخشد.
▪ درمان بی خوابی مزمن شامل مراحل زیر است:
ـ تشخیص و درمان مشکلات زمینه ای مدیکال و فیزیولوژیک
ـ تعیین رفتارهایی که می تواند بی خوابی را بدتر کند
ـ متوقف ساختن یا کاهش این رفتارها استفاده از قرصهای خواب ( اگر چه استفاده طولانی مدت از قرصهای خواب برای بی خوابی مزمن مورد بحث است).
بیماری که هرنوع قرص خوابی را مصرف می کند باید تحت نظر پزشک باشد تا به دقت اثر بخشی دارو ارزیابی شده و عوارض جانبی به حداقل برسد.

به طور کلی این دارو ها در پایین ترین مقدار و در کوتاه ترین مدت ممکن (که برای برطرف کردن مشکلات و علائم مورد نیاز باشد) تجویز می شوند. بعضی از این داروها اگر ناگهان قطع شوند می توانند بی خوابی را دوباره برای یک یا دو شب به فرد تحمیل کنند، به همین خاطر سعی میشود از کاهش تدریجی آنها استفاده شود.

امتحان کردن تکنیک های رفتاری برای بهبود بخشیدن خواب مانند درمان توسط relaxation therapy ، درمان از طریق محدود کردن خواب(restriction therapy) و مقید سازی(Reconditioning)بسیار مفید خواهد بود .
▪ Relaxation therapy
تکنیک های خاص و موثری وجود دارند که می توانند اضطراب و فشار بدنی را از بین ببرند یا کاهش دهند.در نتیجه،عضلات شل شده و خوابی سرشار از آرامش ایجاد می شود.معمولاً زمان زیادی برای یادگیری این تکنیک ها و دستیابی به آرمش موثر طول می کشد.
▪ Restriction therapy
(محدود کردن خواب) بعضی از افراد که از بی خوابی رنج می برند ساعات زیادی را در تخت خواب برای به خواب رفتن بدون هیچ موفقیتی صرف میکنند.
این افراد می توانند از یک برنامه محدودیت برای خوابیدن بهره ببرند، دراین برنامه ها ابتدا اجازه ساعات کمی خواب در طول شبانه روز را می دهند و به تدریج این ساعات افزایش می یابند تا زمانی که یه یک خواب شبانه طبیعی تر حاصل گردد.
▪ Reconditioning(مقید سازی)
درمان دیگری که میتواند مفید باشد اینست که مکان و زمان خواب منحصراً برای خوابیدن است.

به عبارت دیگربهیچ عنوان تختخواب برای انجام کار دیگری غیر از خوابیدن استفاده نشود.در این روش به فرد توصیه می شود که تنها هنگامی که خواب آلوده شده به تختخواب رود.
واگرخوابش نمی آید برخیزد و از تختخواب خارج شود و هنگامی که احساس خواب آلودگی می کند به تختخواب برگردد.در طی این روند فرد باید از چرت زدن خود داری کند و روزانه سر ساعت مشخصی بیدار شده و به تختخواب رود.بمرور فرد خود را مقید خواهد کرد که مکان و زمان خواب را به خوابیدن اختصاص دهد.

.0%
simin110نام : سیمین اامتیاز : 113درصد بهترین پاسخ : 0%سیمین ا (2)i

8.    86/11/5 (21:47)من هم قرص زولپیدم راتوصیه می کنم چون تاثیر ان را روی افراد مختلف دیده ام وهمه راضی هستند.0%
sadentنام : زندگانی زندگانیامتیاز : 98درصد بهترین پاسخ : 0%زندگانی زندگانی (4)i

9.    86/11/9 (20:28)salam . aksar zed afsordegiha khab avar ama etiad avarand .kolan daru tosie nemishe dar mavared had kolordiazepoxide 5mg be modat
10ruz tosie mishe chon be rahati mishe kenaresh gozasht avarez janebish ham kame ama age moshkel had nist hatal emkan daru masraf nakonid .0%


با سلام بهترین روش برای درمان جای جوش صورت چیست؟


مشخصات سوال
aghapesar84نام : محسن خانامتیاز : 90درصد بهترین پاسخ : 0%محسن خان (11)i

23 بهمن 86 - 18:10با سلام بهترین روش برای درمان جای جوش صورت چیست؟ اطلاعات بیشتر : لطفا نام دارو یا كرم ذكر شود .هر روشی به جز جراح یا لیزرتاریخ ایجاد سوال : 23 بهمن 86 (18:10)تاریخ بسته شدن سوال : 9 اسفند 86تعداد بازدید :640تعداد پاسخ ها : 27طبقه بندی : زیبائی و آرایش » پوست- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
با سلام بهترین روش برای درمان جای جوش صورت چیست؟ 
ایجاد علامتبهترین پاسخ
mahdieh_nosratiنام : سکوت امتیاز : 1179درصد بهترین پاسخ : 14%سکوت (18)i

86/11/23 (21:08)روشهای درمان اسكار آكنه(جای جوش)

1. پیلینگ نقطه ای: استفاده از محلولهای پیلینگ قوی از جمله تری كلرواستیك (TCA) در فرورفتگی ها طی چندین جلسه به تدریج باعث رشد بافت از عمق ضایعه شده و تدریجاً هم سطح پوست طبیعی میشود.

2. درم ابریژن: روشی نسبتاً قدیمی است که بوسیله دستگاه درم ابریژن تحت بی حسی موضعی، تراشیدن اسكار انجام می شود. این روش بدلیل وابستگی به مهارت فرد و عوارض احتمالی آن(مثلاً ایجاد لک) امروزه کمتر به کار میرود.


3. میكرودرم ابریژن : فرم سطحی تر درم ابریژن است که از طریق پاشیدن پودر با سرعت زیاد عمل میکند.این روش جدید ترین روش ترمیم اسکار است.برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به این دستگاه اینجا را کلیک کنید.

4. تزریق پركننده ها: از جمله پركننده ها(filler) میتوان از كلاژن و هیالورونیك اسید نام برد.این روش غالباً برای اسكارهای تو رفته ای که به "چال" معروفند موثر نیست.با توجه به تنوع پركننده ها موجود در بازار انتخاب نوع پركننده ها مخصوصاً اینکه دارای تاییدیه FDA باشد بسیار اهمیت دارد. پركننده های كلاژنی معمولا ً18-12 ماه دوام دارند.


5. درمان با لیزر: در حال حاضر بیشترین لیزر مورد استفاده لیزر Co2 و لیزر Er:YAG می باشد . هر کدام از لیزر های فوق مزایا و معایبی دارند.استفاده ترکیبی از لیزر های مذکور نیز ممکن است.

6. جراحی پوست: بعضی از اسكارهای فرورفته را میتوان با كمك وسیله ای به نام پانچ برداشت.در این روش عملاً اسكار فرورفته برداشته شده و حفره ایجاد شده با كمك بخیه ترمیم می شود.


7. استفاده از سوزن خاص: در این روش با استفاده از سوزن خاص اتصالات زیر اسکار که موجب پایین کشیده شدن اسکار میشود بریده میشود و باعث میشود که سطح تورفته اسكار ترمیم شده و هم سطح پوست گردد.
8. مهمترین روش درمان اسکار پیشگیری از بروز آن است که با مراجعه سریع برای درمان آکنه و پشتکار در پیگیری درمان میسر میشود.
برای اطلاعات بیشتر لطفاً با شماره 09131145548یا03112240592 تماس حاصل فرمایید..35%دیگر پاسخ ها12
nil0ofarنام : نیلوفر کیانامتیاز : 517درصد بهترین پاسخ : 19%نیلوفر کیان (14)i

1.    86/11/23 (18:16)به نظر من برای درمان جای جوش نیاز به مدت زمان طولانی دارید و در طول این مدت باید از کرمهایحاوی کلاژن استفاده کنید برای باز سازی پوست

سعی کنید هر کرمی رو که به بازار میاد استفاده نکنید

چون نه تنها جای جوش رو از بیننمیبره بلکه باعث میشه روی پوستتون لکه های دیگه ای هم ظاهر بشه

امیدوارم مشکلت حل بشه.22%
reyh4neنام : ریحانه امتیاز : 100درصد بهترین پاسخ : 0%ریحانه (1)i

2.    86/11/23 (18:48)salam,bishtare afrad baraye bartaraf kardane lak ya jaye joosh az keremhaye llaye bardar estefade mikonanama in daroo ha va kerem ha baese kam shodane moghavemate poost dar deraz modat mishe,ta be emrooz moaser tarin kerem hyseac hast in kerem laye bardar nist faghat baes mishe paftaei ke bekhatere ijade joosh taghire rang dadan be halete avalie bargardan.az in kerem bayad shabha estefade koni va atrafe cheshmet ham oono nazani.esme farsie in keremo barat minevisam . alave bar oon beraye barkhi az poosta saboone koose moasere. albate nemidoonam man nemidoonam be poostet sazgar bashe. shad bashi هایسیكAHA .6%
shahrukh_imk80نام : ناهید امتیاز : 100درصد بهترین پاسخ : 0%ناهید (312)i

3.    86/11/23 (19:36)بهترین روش برای از بین بردن جوش ,استفاده از صابون خرچنگ و همچنین مالیدن روزانه یک بار سفیده تخم مرغ روی محل جوش.9%
sia199نام : سروش سامامتیاز : 100درصد بهترین پاسخ : 0%سروش سام (0)i

4.    86/11/23 (20:15)salam , saay mikonam kholaseh javab bedam , bebinid baraye darmaane jush ebteda behtare ellate ijaade jush moshakhas beshe va baad darmanesh aghaaz , amma besurate over all agar jush haye surat dalayele vazeh nadashteh bashand , daruee be name ruaccutane vojud dareh ke be sorat jush haro darman mikoneh vali agar ellate awaliyyehe boruze jush haa az bein bordeh nashe ba ghaate in daru dobareh jush haa ijaad mishavand , movaffagh bashid.0%
kooch_kooloo2002نام : امیر ارسلان دلدارامتیاز : 100درصد بهترین پاسخ : 0%امیر ارسلان دلدار (11)i

5.    86/11/23 (20:45)salam behtarn ravesh baraye jooshe sorat asal ba ablimoo ro ba ham makhloot m,ikoni va mizari rooye poost soratet
.3%
hosein3074881نام : حسین کریمیامتیاز : 100درصد بهترین پاسخ : 0%حسین کریمی (3)i

6.    86/11/23 (21:11)سلام
شما میتونید ژله ای رو که داخل برگ گیاه آلئوورا هست رو هر شب روی پوست تون بذارید و نیازی به شستشوی ژله نیست چون بعد از 10 دقیقه کاملا جذب میشه.3%
apple_2007نام : مریم نیلوفرانهامتیاز : 111درصد بهترین پاسخ : 14%مریم نیلوفرانه (3)i

7.    86/11/23 (21:31)صابون اریترومایسین ،هم جلوگیری میکنه از جوش در اوردن و هم جای جوش رو می بره..0%
ever_loveنام : پیمان اوستاامتیاز : 95درصد بهترین پاسخ : 0%پیمان اوستا (50)i

8.    86/11/23 (22:36)کرم های لایه برداری با نگر(نظر) پزشک.3%
armetyنام : آرمتی نامتیاز : 116درصد بهترین پاسخ : 16%آرمتی ن (12)i

9.    86/11/23 (22:46)salam shabeton be kheir
man khodam pishe ye khanoom doktori raftam ke khei;li komakam kard on ham be man daro dad va ham iz nmikro baram estefade kard
hala age khatid baram yaddasht bezarin ta adres va shomarasho beheton bedam
rastesh man ke kheili razi boodam va soratam kheili khob shod
movafagh bashid
.3%
hasefنام : حامد لطفیامتیاز : 1437درصد بهترین پاسخ : 29%حامد لطفی (18)i

10.    86/11/24 (00:34)من فکر می کنم بهترین راه مراجعه به پزشک متخصص ِ.3%
6450401نام : میلاد .امتیاز : 100درصد بهترین پاسخ : 0%میلاد . (17)i

11.    86/11/24 (01:20)estefade az sabon nitro asl.0%
ehsan_khosraviنام : E h sSs a N امتیاز : 124درصد بهترین پاسخ : 14%E h sSs a N (11)i

12.    86/11/24 (07:52)علاوه بر داروهایی که دوستان معرفی کردن من یه راه دیگه سراغ دارم که این راه حل رو از دکتر مظاهری شنیدم که میگفت هر روز با یک لیف نه زیاد زبر نه زیاد نرم صورتتون رو هر روز بشورید در طولانی مدت جای جوشها خوب میشه . حالا راست و دروغش با خود دکتر مظاهری.3%
beni13نام : بهنام مولاییامتیاز : 101درصد بهترین پاسخ : 0%بهنام مولایی (13)i

13.    86/11/24 (11:31)سلام
یه كرمی اومده به نام الیزا یا الیزه
میگن كارش خیلی درسته و معجزه میكنه با مشورت دكتر استفاده كردنش میتونه موثر باشه.0%
shide_sheidaنام : شیدا خانمامتیاز : 95درصد بهترین پاسخ : 0%شیدا خانم (11)i

14.    86/11/24 (15:02)استفاده مداوم هر شب کرم ترتینویین.0%
hamedkhorakنام : حامد امتیاز : 100درصد بهترین پاسخ : 0%حامد (34)i

15.    86/11/24 (20:14)با دارو به جایی نمی رسی من میگم از تراش پوست استفاده کن.. اگه خواستی یه متخصص عالی سراغ دارم.0%
parsaaslنام : پیمان صدر نایینیامتیاز : 100درصد بهترین پاسخ : 0%پیمان صدر نایینی (3)i

16.    86/11/25 (08:35)برای رفع جوشهای صورت می توانید از پودر جوانه گندم استفاده کنید و یا از الکل سفید استفاده کنید.0%
fateme_67نام : فاطمه سالاموسامتیاز : 100درصد بهترین پاسخ : 0%فاطمه سالاموس (13)i

17.    86/11/25 (16:53)برای از بین رفتن جای جوش می توانید یک عدد لیمو را حلقه حلقه کنید و هر شب به مدت 20 دقیقه روی صورت خود بگذاریدو یا محلول ان رااستفاده کنید ***.0%
saphoraنام : صوفی مرادامتیاز : 434درصد بهترین پاسخ : 22%صوفی مراد (0)i

18.    86/11/27 (00:08)محسن خان ،
دوستی که در شماره ی 6 پاسخ های مفصلی درمورد پیلینگ و درم ابریژن و ... دادند ، باید ازشون تشکر کنیم و استفاده ، اما یکی از بهتر ین روشهای مؤثر همان میکرودرم ابرژن است که چون یک لایه برداری مکانیکی است تقریبا هیچ ساید افکتی برای کسی نداره ، اما یک توصیه ، برای اینکه جوش یا اکنه ی شما تبدیل به جوشگاه نشه ، از دستگاهی به نام zeno استفاده کنید در همان اولین مرحله ای که جوش یا اکنه شروع به زدن میکند . این دستگاه درمان اکنه است .و به جایی نخواهید رسید که لک یا جای ان روی پوست شما بماند .

پیروز باشید..0%
shiva_lili2001نام : شیوا لی لیامتیاز : 101درصد بهترین پاسخ : 0%شیوا لی لی (16)i

19.    86/11/27 (15:25)سلام دوست عزیر
اول اینکه سعی کنید اصلا از صابون استفاده نکنید دوم این صابونهای خرچنگ نه تنها پوست و بهتر نمیکنه بلکه بعد از مدتی بدتر هم می کنه و لی دوست عزیر روغن قرچک اگه منظم استفاد کنی بعد از سه الی چهار ماه پوستت پاک میشه به صورتی که هر روز 3 الی4 بار و هر بار 15 الی 20 دقیقه بزاری رو صورتت بمونه بعد با دستمال پاکش کن و اگه برا شستن صورتت از شامپو استفاده کنی اصلا جوش نمی زنی بنظرم این رسید چون ار اینارو دیدم انشاالله مشکلت حل بشه رای یادت نره.3%
vidvidiنام : ویدی جوووونامتیاز : 100درصد بهترین پاسخ : 0%ویدی جوووون (15)i

20.    86/11/27 (16:11)salam azizam
man rahio ke khodam raftam behet migam
begard donbale pudre tutia
karesh khube
ghorbanat
bye.0%12


ساير مطالب :
* فرمول محاسبه تراز در کنکور سراسری؟
* یه اسم خاص برای وبلاگ خانم
* تازگی کافی نت اداره میکنم لینکهای پر کاربرد را از کجا بگیرم
* از بین بردن ویروس معروف به Task manager و regedit
* یه ساب خوب و یه آمپیلی خوب برای پراید میخوام ؟
* هدف از آفرینش انسانها چی بوده؟واقعا چرا خدا ما رو آفریده؟می
* تعبیر سر گاو
* صورتم بعضی وقتا جوش میزنه چکارکنم واسه صورتم
* کسی لینک مستقیم فیلم A-Team 2010 داره؟
* بوی دهان