تبليغات
بیماری صرع چیست ؟ایا درمان دارد؟


مشخصات سوال
seroj20008نام : سارمن میرزاییانامتیاز : 96درصد بهترین پاسخ : 0%سارمن میرزاییان (8)i

8 آبان 87 - 09:12بیماری صرع چیست ؟ایا درمان دارد؟تاریخ ایجاد سوال : 8 آبان 87 (09:12)تاریخ بسته شدن سوال : 24 آبان 87تعداد بازدید :142تعداد پاسخ ها : 9طبقه بندی : سلامتی » بیماریها- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
بیماری صرع چیست ؟ایا درمان دارد؟ 
ایجاد علامتبهترین پاسخ
samibaviنام : سامی باوی امتیاز : 210درصد بهترین پاسخ : 18%سامی باوی (285)i

87/8/8 (12:28)سلام دوست عزیزم

آیا می دانید که از زمان به وجود آمدن مرد و زن بر روی کره زمین صرع نیز وجود داشته است. در قدیم مردم صرع را به حالتی می گفتند که فرد کنترل خود را از دست داده بر زمین افتد و دست و پا زند، در حالی که امروزه ما انواع گوناگونی از صرع را شناخته ایم و می دانیم این حالت فقط یک نوع از صرع است.صرع یک بیماری نیست بلکه فقط نشانه ای است که می گوید گوشه ای از مغز کار خود را همیشه به خوبی انجام نمی دهد. وقتی مغز به طور طبیعی کار کند یک سری امواج الکتریکی از خود ایجاد می نماید که این امواج مانند الکتریسیته در مسیر اعصاب مغزی عبور می کند. در حالت تشنج یک جرقه الکتریسیته مانند برق در آسمان ایجاد می شود که این جرقه الکتریکی و طوفان الکتریکی بسته به محل خود در مغز علائم و نوع تشنج و صرع را تعیین می نماید."اپی لپسی" یا صرع حالتی است که یک سری از این تشنج ها و طوفانهای الکتریکی در مغز به طور مرتب و با فاصله زمانی خودبخود ایجاد شده و خاموش شوند.یک بار تشنج هیچ گاه صرع نیست بلکه دو تا سه بار تشنج می بایست رخ دهد تا پزشک تشخیص صرع را مطرح نماید.
انواع صرع
صرع عمومی (ژنرالیزه): این نوع صرع یا تشنج حالتی است که تمام مغز درگیر اختلال الکتریکی می گردد. فرد مبتلا در این حالت هوشیاری و آگاهی خود را از دست می دهد.
انواع صرع عمومی عبارتند از:
الف- صرع بزرگ: حمله تشنجی افراد مبتلا بیشتر به صورت از بین رفتن ناگهانی آگاهی، سقوط، زمین افتادن و دست و پا زدن است. در این حالت چشم ها بالا می رود، دهان کف می کند، چهره تیره می شود و گاه فرد بی اختیار ادرار پیدا می کند. حمله از چند ثانیه تا چند دقیقه طول می کشد و بدنبال آن فرد حالت خواب آلودگی پیدا کرده و به تدریج به هوش می آید.
ب- صرع کوچک: در این حالت فقط چند ثانیه حالت مات زدگی، عدم هوشیاری و حرکات تکراری در لبها دیده می شود.
صرع موضعی: در این نوع صرع فقط قسمتی از مغز درگیر می شود که دو نوع ساده و پیچیده دارد. در صرع موضعی ساده هوشیاری فرد تغییری پیدا نکرده و علائم عصبی موضعی رخ می دهد. در صرع موضعی مرکب و پیچیده به دنبال تشنجات موضعی ساده فرد هوشیاری خود را از دست داده و احتمالا به دنبال آن حمله بزرگ صرع به وقوع خواهد پیوست و یا دچار حالتهای روحی خاص می گردد.
صرع مداوم: حمله صرع طولانی شده و یا پشت سر هم تکرار می شود و شخص مصروع در حین حملات بیهوش می ماند. صرع مداوم یک مورد اورژانس است و نیاز به کمکهای ویژه و درمان مخصوص دارد.
علت صرع چیست؟
خوب است ابتدا با نظر عوام در مورد علت صرع آشنا شویم. عده ای علت حمله را جن زدگی، سحر شدن توسط دیگران، آثار گناه، ضعف اعصاب و بیماری روانی می دانند. به همین دلیل توصیه های درمانی خاصی می کنند مثلا دور بیمار افتاده خط می کشند، به او نزدیک نمی شوند، دعا برای او می نویسند، به جن گیر مراجعه می کنند یا آب قند و چیزهای دیگر به وی می خورانند.اما صرع نوعی "اختلال در کار سلولهای مغزی" است که باعث پخش جریانهای مغزی اضافی به صورت ناگهانی و انتشار آن به سراسر مغز می شود.علت صرع گاه صدمه مغزی، ضربه، عفونت و گاه ارثی است. ضربه های دوران بارداری وارد شده بر جنین و فشار بر سر جنین هنگام زایمان، عفونتها و ضربه های پس از تولد و دوران کودکی، تصادفات و حوادثی که باعث ضربه مغزی می شود، عفونتهای مغزی و مننژیت ها همگی می توانند باعث ایجاد صرع شوند.
شیوع صرع
تخمین زده می شود که تقریبا ۵۰ میلیون نفر در جهان مبتلا به صرع هستند. نیمی از این تعداد یا درمان نشده و یا ناقص درمان می شوند. در کشور ما حدس زده میشود که بیش از یک میلیون بیمار مبتلا به صرع وجود داشته باشد.
خطرهای حمله تشنجی
بیماری صرع به خودی خود خطری ندارد، اما اگر آموزش و مراقبت دقیقی در مورد حمله های تشنجی صورت نگیرد می تواند خطرناک باشد. فردی که ناگهان می افتد و یا بیهوش می شود ممکن است دچار جراحت، شکستگی، ضربه مغزی و یا خفگی در آب و سوختگی با آتش شود. حملات تشنجی اگر درست معالجه نشود می تواند موجب صدمات جسمی، اجتماعی و روانی گردد.
درمان صرع
خوشبختانه صرع یک از درمان پذیرترین بیماریهای عصبی است و داروهای بسیاری برای درمان آن کشف و ساخته شده است. "فنوباربیتال" داروی قدیمی، سالم و موثری است که به خوبی وارد مغز شده و حملات تشنجی را پیشگیری و درمان می کند. "کاربامازپین"، "فنی توئین" و "پریمیدون" و "سدیم والپروات" نیز داروهای ضد تشنجی مناسبی هستند که البته همگی توسط متخصصین می بایست تجویز شوند. اگر نکات ذیل رعایت شود درمان کاملتر و مطمئنتر می شود:
۱- مصرف داروها منظم و مرتب باشد.
۲- حتی یکبار و یک روز هم داروها قطع نشود.
۳- درمان هر چه زودتر شروع شود.
۴- مقدار و دفعات مصرف روزانه دارو کافی کافی و مطابق روشهای علمی و نظر پزشکان معتبر و متخصص در این زمینه باشد.
۵- تا حد ممکن دارو با یک دارو باشد.
۶- با معاینات دوره ای و آزمایشات طبی از عوارض دارویی جلوگیری شود.
۷- تغذیه مناسب، استراحت، ورزشهای مناسب، مراقبت از لثه ها و مسواک فراموش نشود.
طول مدت درمان کامل برای صرع در حدود ۳ تا ۵ سال است نشروط بر این که در طول این دوره حمله تشنجی تکرار نشود و نوار مغزی طبیعی شود. اگر در طول این دوره حمله ایجاد شود طول دوره بیشتر می شود و قطع دارو خطرناک است.
برای شخصی که دچار حمله تشنجی شده چه باید کرد؟
۱- آرام باشید، نگران نشوید، دنبال کمک ندوید و داد و فریاد راه نیندازید.
۲- بیمار را از مکانها و اشیا خطرناک دور کنید.
۳- با باز کردن یقه لباس و آزاد کردن گردن و چرخانیدن سر یا شانه به یک طرف راه تنفس را آزاد کنید.
۴- از ریختن آب بر روی شخص، ریختن چیزی در دهانش و یا گرفتن دست و پای او خودداری کنید.
۵- پس از تمام شدن حمله صرع، به او بگویید که دلیل تشنج درست مصرف نکردن داروست و لازم است فوری با پزشک معالج خود تماس بگیرد.
۶- اگر حمله بیش از ۵ دقیقه طول کشید یا دوباره تکرار شد، ممکن است صرع مداوم باشد که بسیار خطرناک است، بنابراین او را فورا به پزشک برسانید.
۷- اگر تشنج همراه با تب است، بیماری فرد، صرع نیست اما حتما باید تب او را با پاشویه پائین آورد و بلافاصله وی را به پزشک رسانید تا اگر حملات طولانی و نوار مغزی غیرطبیعی بود تحت درمان قرار گیرد.
پیشگیری
اکثر علل صرع قابل پیشگیری هستند. سازمان جهانی بهداشت شش گام اساسی برای پیشگیری از ابتلا به صرع را بیان کرده است.
۶ گام اساسی در پیشگیری:
۱- مراقبتهای پیش از تولد
۲- زایمان بی خطر
۳- کنترل تب در کودکان
۵- کنترل بیماریهای عفونی و انگلی
۶- مشاوره ژنتیک
موقعیت اجتماعی
به خاطر داشته باشیم که به شخصیت مبتلایان احترام گذاشته، مانع تحصیل و اشتغال آنها نشویم، حقوق اجتماعی این افراد را مراعات کرده و همچنین برخورد ترحم آمیز با آنها نداشته باشیم.مبتلایان به صرع می توانند پس از مشاوره با پزشک ازدواج کنند، به درجات بالای اجتماعی برسند و شغل دلخواه خود را نیز داشته باشند و از یک زندگی طبیعی بهره مند باشند


طریقه درمان صرع :
امروزه کنترل بیشتر انواع صرعها میسر است با استفاده از داروهای مناسب بطور روزمره می‌توان از بروز حمله جلوگیری کرد. کودکان مبتلا به صرع ، نیاز به مصرف منظم داروی ضد تشنج دارند. این داروها معمولاً به مدت دو تا چهار سال بعد از آخرین حمله تشنج ادامه می‌یابند و سپس می‌توان به تدریج ظرف چند ماه آنها را قطع کرد. اگر حملات صرع با دارو کنترل نشوند و همچنین MRI یک ضایعه مغزی را نشان دهد، ممکن است جراحی (خیلی به ندرت) مورد بررسی قرار بگیرد.

.43%دیگر پاسخ ها
raminbaraniنام : رامین بارانیامتیاز : 412درصد بهترین پاسخ : 20%رامین بارانی (6)i

1.    87/8/8 (09:27)صرع بیماری دستگاه عصبی و مغز میباشد که به علت وجود کانون تشنج زا سبب بروز جملات تشنجی میشود نوع و شدت حملات بسته به محل کانون مغزی متفاوت است و با مراجعه به نورولوژیست یت منخصص داخلی اعصاب و گرفتن نوار مغز تشخیص داده میشود و با داروهای ضد تشنج معالجه و کنترل میشود.36%
sibehنام : سیبه --امتیاز : 1066درصد بهترین پاسخ : 12%سیبه -- (694)i

2.    87/8/8 (09:27)مشاوره تلفنی 24 ساعته با كارت سلامت
سالم زیستن را بیاموزیم


تلفن مشاوره 9099070036
تلفن گویا 22068945
www.kartesalamat.com

* دسترسی 24 ساعته از سراسر ایران
* بدون نیاز به وقت قبلی
* دسترسی به مشاوران مجرب

همین لحظه میتوانید با مشاور خود تماس بگیرید ! .13%
mahdanaنام : غلامرضا صفائیامتیاز : 19747درصد بهترین پاسخ : 33%غلامرضا صفائی (153)i

3.    87/8/8 (09:51)علاجش مراجعه به یه متخصص مغز و اعصاب هست .6%
darvishkhannنام : دکتر درویش خانامتیاز : 79درصد بهترین پاسخ : 7%دکتر درویش خان (63)i

4.    87/8/8 (10:41)امروزه کنترل بیشتر انواع صرعها میسر است با استفاده از داروهای مناسب بطور روزمره می‌توان از بروز حمله جلوگیری کرد. کودکان مبتلا به صرع ، نیاز به مصرف منظم داروی ضد تشنج دارند. این داروها معمولاً به مدت دو تا چهار سال بعد از آخرین حمله تشنج ادامه می‌یابند و سپس می‌توان به تدریج ظرف چند ماه آنها را قطع کرد. اگر حملات صرع با دارو کنترل نشوند و همچنین MRI یک ضایعه مغزی را نشان دهد، ممکن است جراحی (خیلی به ندرت) مورد بررسی قرار بگیرد.....0%
ayyubformeنام : ایوب بابائیامتیاز : 158درصد بهترین پاسخ : 13%ایوب بابائی (5)i

5.    87/8/8 (13:42)بیماری است که در آن بیمار تشنج می کند(حالتی که در آن بدن لرزش شدید به خود میگیرد و از اختیار خود خارج میشود از دیگر علائم آن می توان به آمدن کف از دهان،سفت شدن دندان ها،سیاه شده صورت و...)
درمان کامل ندارد اما با دارو قابل کنترل است .0%
sheida13نام : شیدا اصغریامتیاز : 747درصد بهترین پاسخ : 6%شیدا اصغری (148)i

6.    87/8/8 (16:44)سلام با فرادرمانی همه نوع بیماری به بهترین نحو قابل درمان هست.0%
hassansنام : پیام روح الامینامتیاز : 410درصد بهترین پاسخ : 11%پیام روح الامین (174)i

7.    87/8/8 (20:21)کلا ریشه اصلی همه بیماری ها ذهنی هست.
قرص و ... کار می کنن اما درمان موقت هستن.
کتاب شفای زندگی اثر لوییز هی راه ریشه ای و درمان بیماری هارو خیلی خوب بیان کرده.نویسنده خودش سرطان وخیم پیشرفته داشته که به صورت ذهنی بیماریشو درمان می کنه.
و بعد تجربیاتشو تو این کتاب می نویسه.
توی دوره پیشرفته کانون تحول کیمیا هم راه کسب سلامتی دائم از این روش به صورت کارگاهی آموزس داده می شه.
www.kimiagari.com
حالشو ببرین;) .0%
parissa23نام : پریسا کامتیاز : 100درصد بهترین پاسخ : 0%پریسا ک (21)i

8.    87/8/20 (11:33)تشنجهای مکرر که غیرقابل برطرف کردن باشد صرع می گویند.
برای جلوگیری از حمله ها شما باید در شبانه روز به اندازه کافی بخوابید. گرسنگی طولانی و افت قند خون هم باعث بروز حمله می شود..0%


دایل ایجاد بیماری قوس كمر چیست؟علائم این بیماری؟راه درمان؟


مشخصات سوال
rostam87نام : رستم رستمیامتیاز : 78درصد بهترین پاسخ : 0%رستم رستمی (57)i

8 فروردین 88 - 13:12دایل ایجاد بیماری قوس كمر چیست؟علائم این بیماری؟راه درمان؟تاریخ ایجاد سوال : 8 فروردین 88 (13:12)تاریخ بسته شدن سوال : 24 فروردین 88تعداد بازدید :121تعداد پاسخ ها : 6طبقه بندی : سلامتی » بیماریها- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
دایل ایجاد بیماری قوس كمر چیست؟علائم این بیماری؟راه درمان؟ 
ایجاد علامتبهترین پاسخ
nazli21نام : نازلی نامتیاز : 108درصد بهترین پاسخ : 20%نازلی ن (7)i

88/1/8 (14:38)بعضی ها مادر زادی اند که با عمل جراحی و ورزش در مان میشن این بیماری ولی تو ایران بیشتر به علت پوشیدن کفش نا مناسب عادات نشستن و خوابیدن غلط تغذیه نامناسب و عدم تحرک بخصوص در خانمها به وجود میاد حاملگی هم یکی از دلایل اونهبا توجه به دلیل ایجاد کننده این بیماری به اصلاح اون میپردازن یعنی اگه مشکل از کفش شماست حتما باید برا کفشاتون کفی طبی تهیه کنید البته نوع ژله ای شو تهیه کنید بهتره چون میتونید برا همه کفشاتون استفاده کنید و به هیچ عنوان خانمها از کفشهای پاشنه بلند اسفاده نکنند که قوس کمر بیشتر میشه/سعی کنید شبها صاف بخوابید به هیچ عنوان به صورتی که صورت شما رو به بالش باشه یعنی برعکس نخوابید که باعث افزایش قوس کمر میشه این حالت/ورزش های مخصوص قوس کمر را هر روز انجام بدید این ورزشا همراه با عکس تو سایتای مختلف هست میتونید سرچ کنید/هر روز ورزش کنید تا عضلات شکم کمر و کل بد شما قوی بشه مخصوصا ورزشهایی که عضلات شکم رو قوی کنند تو این بیماری مهمتر از همه هستن/موقع نشستن سعی کنید قوز نکنیدو وزن بالا تنه رو رو شکم و کمر نندازید و صندلی کامپیوتر یا هر صندلی که بیشتر وقط خودتونو اونجا میگذرونید استاندار باشه صندلی ماشینتون هم همینطور/با رعایت همه این موارد تا حدود زیادی قوس کمر کاهش پیدا میکنه/البته راههای دیگه ای هم مثل طب سوزنی و و دنپایی های مخصوص شنیدم که از درست بودن این روشها اطلاع زیادی ندارم.70%دیگر پاسخ ها
atefekanoomنام : عاطفه زامتیاز : 100درصد بهترین پاسخ : 0%عاطفه ز (27)i

1.    88/1/8 (13:49)تا اوننجا که من می دونم مادرزادیه
یعنی اونایی که دارن از اول داشتن.
راه درمان میگن کمربنده ولی فکر می کنم زیر نظر دکتر باید باشه..11%
orkid1نام : ارکید ارکیدامتیاز : 41826درصد بهترین پاسخ : 38%ارکید ارکید (32)i

2.    88/1/8 (14:17) salam , in bimarei aghlab madar zadi hast va ya soghot az bolandi ke monjar be shekastane ostokhan mishe mitone baese ijade ghose kamar beshe
alayemesh mashhode mesle bimariye abele morghan nist ke beshe alayemi ro shemord
rahge darmanesh jarahi va ya bastane tolani modate kamar band haye makhsose toracolumbar va lumbo sacral hast.0%
spahanنام : آرش محمدیامتیاز : 104درصد بهترین پاسخ : 0%آرش محمدی (0)i

3.    88/1/8 (16:44)عادت دادن کمر ونشستن زیاد روی صندلی وبی تحرکی وقوز کردن و ورزش نکردن.11%
sahar195نام : سحر سحریامتیاز : 260درصد بهترین پاسخ : 17%سحر سحری (0)i

4.    88/1/14 (15:37)بیشتر مادرزادیه ولی نشستن بد یا کار سنگین و ایستادن به مدت طولانی هم گاهی موجب این مشکل میشه. علائمش درد کمر و گاهی در موارد خیلی بد باعث درد کلیه هم میشه. درمانش استراحت و یک سری ورزشهای مخصوصه.0%
bek1358نام : بهرنگ اعتمادیامتیاز : 143درصد بهترین پاسخ : 59%بهرنگ اعتمادی (27)i

5.    88/1/20 (19:34)سلام بیماری قوس کمر در اصل میتونه ی بیماری مادر زادی باشه ولی عواملی هم هستند که میتونند این بیماری رو تشدید کنن برو به این سایتها
http://neyestan28.blogfa.com/
http://www.aftab.ir/lifestyle/view.php?id=80458
http://bhatef.persianblog.ir/post/45http://www.centralclubs.com/forum-f144/topic-t27788.html

.مهرههای کمر در ستون فقرات از تحرک زیادی برخوردارند لذا در خم و راست شدن و چرخیدن به طرفین انعطاف لازم را دارند . به همین دلیل هم در معرض آ سیب قرار میگیرند.

دردهای کمر یکی از شایعترین دردهای افراد یک جامعه است که دلیل آن رعایت نکردن بهداشت فیزیکی در طول شبانه روز است.بهداشت فیزیکی باید از دوران کودکی و مدرسه آموزش داده شود تا در سنین بالا دچار دردهای مزمن و آرترز زودرس مهرهها نشویم.

برای حفظ سلامت کمر خود نکات زیر را ر طول شبانه روز رعایت کنید:

1. از بلند کردن اجسام سنگین پرهیز نموده و در صورت بلند کردن اجسام ابتدا نشسته و سپس با قدرت پاها آنرا بلند نمائید
2. از نشستن و ایستادن طولانی مدت خودداری کنید.
3. اگر مجبور هستید در حالت ایستاده کار کنید ضروریست چهار پایه ای کوتاه زیر یک پا قرار داده و پس از ده دقیقه با پای دیگر عوض کنید.
4. سعی کنید به جای نشستن روی زمین به نشستن روی مبل یاصندلی عادت نمائید.
5. پوشیدن کفشهای پاشنه بلند باعث افزایش قوس کمر شما شده وبدنبال آن موجب کمر درد میشود.
6. از راه رفتن روی سطوح نا صاف و شیب دار خودداری کرده و همواره دقت داشته باشید راه رفتن طولانی مدت به شروع یا تشدید کمر درد می انجامد.
7. هرگز حالت قوز کرده در ایستادن و نشستن به خود نگیرید.
8. در هنگام خوابیدن سعی کنید یا به پهلو خوابیده و پاهای خود را کمی داخل شکم جمع نمائید یا اگر عادت دارید طاقباز بخوابید یک بالش زیر زانوهای خود قرار دهید .هرگز روی شکم نخوابید .
9. در موقع نشستن روی صندلی زیر پای خود یک چهار پایه کوچک قرار دهید تا زانوی شما کمی بالاتر از کمر قرار بگیرد.
10. از رانندگی طولانی مدت پرهیزنموده وصندلی ماشین را طوری تنظیم نمائید که زانوهای شما حالت 90 درجه داشته باشد وبالاتر از کمر قرار بگیرد.
11. افرادی که دارای شکم بزرگی هستند دچار افزایش قوس کمر شده و مبتلا به کمر درد می شوند.این افراد باید شکم خود با پرهیز غذائی کوچک کرده و ورزشهای مخصوص شکم را انجام دهند (ورزشهای 1و2و3و4 در زیر مخصوص شکم است)
12. برای جلوگیری از ضعف عضلات شکم و کمر میبایست ورزشهای این ناحیه را به صورت روزانه انجام دهید..5%


آیا درمان قطعی برای بیماری پوستی صدف وجود دارد؟


مشخصات سوال
nasrin_aylinنام : دریا نگهبان گلهاامتیاز : 90درصد بهترین پاسخ : 0%دریا نگهبان گلها (36)i

18 آذر 87 - 14:59آیا درمان قطعی برای بیماری پوستی صدف وجود دارد؟ اطلاعات بیشتر : بیماری پوستی صدف تاریخ ایجاد سوال : 18 آذر 87 (14:59)تاریخ بسته شدن سوال : 4 دی 87تعداد بازدید :123تعداد پاسخ ها : 8طبقه بندی : سلامتی » بیماریها- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
آیا درمان قطعی برای بیماری پوستی صدف وجود دارد؟ 
ایجاد علامتبهترین پاسخ
hassansنام : پیام روح الامینامتیاز : 410درصد بهترین پاسخ : 11%پیام روح الامین (174)i

87/9/18 (23:33)سلام:)
کلا ریشه اصلی همه بیماری ها ذهنی هست.
قرص و ... کار می کنن اما درمان موقت هستن.
کتاب شفای زندگی اثر لوییز هی راه ریشه ای و درمان بیماری هارو خیلی خوب بیان کرده.نویسنده خودش سرطان وخیم پیشرفته داشته که به صورت ذهنی بیماریشو درمان می کنه.
و بعد تجربیاتشو تو این کتاب می نویسه.
درباره تغییر حالت ظاهری هم کتاب راز رو مطالعه کنید تا با قدرت دهن خودتون تغییراتی که می خواهید انجام بدین. تصویر ذهنی و تصور ما از خودمون جسم مارو دگرگون می کنه و به همون صورت درمیاره، و با تغییر این دید فیزیک ما هم عوض می شه. تو کتاب و فیلم راز این موضوع عالی وکاربردی توضیح داده می شه. الان بعضی پزشک ها برای لاغری آینه هایی رو پیشنهاد می دن که شمارو لاغر نشون به دلی تعقر تحدبش و شما صرفا روزی چندین دقیقه خودتونو توی اون نگاه می کنید،بعد از یه مدت شبیه همون میشید!
توی دوره پیشرفته کانون تحول کیمیا هم راه کسب سلامتی دائم از این روش به صورت کارگاهی آموزس داده می شه.کسی رو داشتیم که عینکی بوده و بعد خود به خود بعد از خودسازی بدون نیاز به عینک شده:)
www.kimiagari.com
شاد باشین :)
.50%دیگر پاسخ ها
mansourfashistنام : منصور تاتوامتیاز : 29899درصد بهترین پاسخ : 42%منصور تاتو (254)i

1.    87/9/18 (17:58)نمیدونم.راستش تو گوگل سرچ کن یا از یه پزشک متخصص بپرس.
منصورتاتو.30%
anitajanنام : بهاره خانلوامتیاز : 70درصد بهترین پاسخ : 0%بهاره خانلو (355)i

2.    87/9/18 (19:28)http://aftab.ir/news/2008/nov/05/c3c1225863470_science_education_medical_science_skin.php
در این لینک راجع به درمان توضیح داده شده.5%
sadaf_aramنام : صدف آرامیامتیاز : 101درصد بهترین پاسخ : 0%صدف آرامی (70)i

3.    87/9/18 (19:31)ممنونم که به فکر منی ولی عزیزم من که بیماری پوستی ندارم.15%
mohsen_alilouنام : دانیال دانیالیانامتیاز : 100درصد بهترین پاسخ : 0%دانیال دانیالیان (44)i

4.    87/9/19 (21:57)سلام چون علت بیماری پسوریازیس كاملا شناخته شده نیست پس درمان صد در صد نمیشه براش داد چون هم عوامل ژنتیك رو دخیل میدونن هم علل روانی_البته باید با بیماری های قارچی و عفونی تشخیص افتراقی داد پروسه درمانی عبارت از استفاده از ویتامین+داروهای ضد استرس مثل اگزاسپام+بطور معمول داروهای ضد قارچ+شتشو و كوتاه نگه دادشتن موها با شامپو های بخصوص+... ولی حتما به یه متخصص پوست مراجعه كنید وبرای تشخیص قطعی بیماری باید كشت قارچ انجام داد تا بیماری قارچی رول اوت بشه!.0%
kikeykojaنام : کاوه ---امتیاز : 105درصد بهترین پاسخ : 0%کاوه --- (3)i

5.    87/9/24 (08:09)دوست عزیز سلام
خدمت شما عرض کنم که من هم مدتی هست که به این بیماری مبتلا شدم
اوایل چون با ورم مفصل شروع شد اونو روماتیسم مفصلی تشخیص دادن ولی کم کم پسوریازیس تشخیص داده شد
این بیماری هم از رده بیماری های سیستم ایمنی بدن به حساب میاد معمولا هم بیماری بد خیم نیست ولی به هر حال مزمن و غیر قابل درمان هست در حدود 1 درصد جمعیت هم دیده میشه ولی عموما جای نگرانی نداره مگر مواردی که عوارض در صورت دیده بشه و از نظر زیبائی نگران کننده بشه
نکته: مصرف کورتون عوارض را تشدید میکنه البته نه کورتون موضعی مثل بتامتازون پوستی ولی مصرف بتامتازون به صورت متوالی و زیاد هم باعث نازک شدن پوست و عوارض دیگه میشه
به هر حال این بیماری زیاد جای نگرانی نداره و کنترلش سادست
خوش باشید.0%
shervinshabgardنام : علی حسینیامتیاز : 3110درصد بهترین پاسخ : 5%علی حسینی (15)i

6.    87/9/24 (13:40)سلام چون علت بیماری پسوریازیس كاملا شناخته شده نیست پس درمان صد در صد نمیشه براش داد چون هم عوامل ژنتیك رو دخیل میدونن هم علل روانی_البته باید با بیماری های قارچی و عفونی تشخیص افتراقی داد پروسه درمانی عبارت از استفاده از ویتامین+داروهای ضد استرس مثل اگزاسپام+بطور معمول داروهای ضد قارچ+شتشو و كوتاه نگه دادشتن موها با شامپو های بخصوص+... ولی حتما به یه متخصص پوست مراجعه كنید وبرای تشخیص قطعی بیماری باید كشت قارچ انجام داد تا بیماری قارچی رول اوت بشه.0%
nasim_parvizنام : نسیم قاسمیامتیاز : 90درصد بهترین پاسخ : 0%نسیم قاسمی (11)i

7.    87/9/25 (10:18)سلام دریا جان
من روی پوست و بیمارایهای پوستی تحقیقات آکادمیک زیاد کردم متاسفانه بیماری پسوریازیس درمان قطعی ندارد ولی اوقات دورهای عود و خاموشی دارد تنها کاری که می توان کرد زمان دورهای خاموشی را با دارو افزایش داد.0%


ساير مطالب :
* نحوه گرفتن سرویس wireless برای خونه
* مناسبترین کتاب مبتدی جهت یادگیری زبان فرانسه
* کتاب مناسب برای c#
* آیا خانم واقعا مدیر سراغ دارید؟
* به کدام یک از سبک های نقاشی بیشتر علاقه دارید
* منشی همراه اول برای ایرانسل جواب میده
* چه طوری yahoo Group درست كنم ؟؟؟
* لب تاپ
* سلام در حال حاضر با 120 تومن بهترین گوشی چیه؟ mer3000
* چطور میشه در میان تمام پستها در میهن بلاگ تبلیغ گذاشت؟