تبليغات
بیماری صرع چیست ؟ایا درمان دارد؟


مشخصات سوال
seroj20008نام : سارمن میرزاییانامتیاز : 96درصد بهترین پاسخ : 0%سارمن میرزاییان (8)i

8 آبان 87 - 09:12بیماری صرع چیست ؟ایا درمان دارد؟تاریخ ایجاد سوال : 8 آبان 87 (09:12)تاریخ بسته شدن سوال : 24 آبان 87تعداد بازدید :142تعداد پاسخ ها : 9طبقه بندی : سلامتی » بیماریها- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
بیماری صرع چیست ؟ایا درمان دارد؟ 
ایجاد علامتبهترین پاسخ
samibaviنام : سامی باوی امتیاز : 210درصد بهترین پاسخ : 18%سامی باوی (285)i

87/8/8 (12:28)سلام دوست عزیزم

آیا می دانید که از زمان به وجود آمدن مرد و زن بر روی کره زمین صرع نیز وجود داشته است. در قدیم مردم صرع را به حالتی می گفتند که فرد کنترل خود را از دست داده بر زمین افتد و دست و پا زند، در حالی که امروزه ما انواع گوناگونی از صرع را شناخته ایم و می دانیم این حالت فقط یک نوع از صرع است.صرع یک بیماری نیست بلکه فقط نشانه ای است که می گوید گوشه ای از مغز کار خود را همیشه به خوبی انجام نمی دهد. وقتی مغز به طور طبیعی کار کند یک سری امواج الکتریکی از خود ایجاد می نماید که این امواج مانند الکتریسیته در مسیر اعصاب مغزی عبور می کند. در حالت تشنج یک جرقه الکتریسیته مانند برق در آسمان ایجاد می شود که این جرقه الکتریکی و طوفان الکتریکی بسته به محل خود در مغز علائم و نوع تشنج و صرع را تعیین می نماید."اپی لپسی" یا صرع حالتی است که یک سری از این تشنج ها و طوفانهای الکتریکی در مغز به طور مرتب و با فاصله زمانی خودبخود ایجاد شده و خاموش شوند.یک بار تشنج هیچ گاه صرع نیست بلکه دو تا سه بار تشنج می بایست رخ دهد تا پزشک تشخیص صرع را مطرح نماید.
انواع صرع
صرع عمومی (ژنرالیزه): این نوع صرع یا تشنج حالتی است که تمام مغز درگیر اختلال الکتریکی می گردد. فرد مبتلا در این حالت هوشیاری و آگاهی خود را از دست می دهد.
انواع صرع عمومی عبارتند از:
الف- صرع بزرگ: حمله تشنجی افراد مبتلا بیشتر به صورت از بین رفتن ناگهانی آگاهی، سقوط، زمین افتادن و دست و پا زدن است. در این حالت چشم ها بالا می رود، دهان کف می کند، چهره تیره می شود و گاه فرد بی اختیار ادرار پیدا می کند. حمله از چند ثانیه تا چند دقیقه طول می کشد و بدنبال آن فرد حالت خواب آلودگی پیدا کرده و به تدریج به هوش می آید.
ب- صرع کوچک: در این حالت فقط چند ثانیه حالت مات زدگی، عدم هوشیاری و حرکات تکراری در لبها دیده می شود.
صرع موضعی: در این نوع صرع فقط قسمتی از مغز درگیر می شود که دو نوع ساده و پیچیده دارد. در صرع موضعی ساده هوشیاری فرد تغییری پیدا نکرده و علائم عصبی موضعی رخ می دهد. در صرع موضعی مرکب و پیچیده به دنبال تشنجات موضعی ساده فرد هوشیاری خود را از دست داده و احتمالا به دنبال آن حمله بزرگ صرع به وقوع خواهد پیوست و یا دچار حالتهای روحی خاص می گردد.
صرع مداوم: حمله صرع طولانی شده و یا پشت سر هم تکرار می شود و شخص مصروع در حین حملات بیهوش می ماند. صرع مداوم یک مورد اورژانس است و نیاز به کمکهای ویژه و درمان مخصوص دارد.
علت صرع چیست؟
خوب است ابتدا با نظر عوام در مورد علت صرع آشنا شویم. عده ای علت حمله را جن زدگی، سحر شدن توسط دیگران، آثار گناه، ضعف اعصاب و بیماری روانی می دانند. به همین دلیل توصیه های درمانی خاصی می کنند مثلا دور بیمار افتاده خط می کشند، به او نزدیک نمی شوند، دعا برای او می نویسند، به جن گیر مراجعه می کنند یا آب قند و چیزهای دیگر به وی می خورانند.اما صرع نوعی "اختلال در کار سلولهای مغزی" است که باعث پخش جریانهای مغزی اضافی به صورت ناگهانی و انتشار آن به سراسر مغز می شود.علت صرع گاه صدمه مغزی، ضربه، عفونت و گاه ارثی است. ضربه های دوران بارداری وارد شده بر جنین و فشار بر سر جنین هنگام زایمان، عفونتها و ضربه های پس از تولد و دوران کودکی، تصادفات و حوادثی که باعث ضربه مغزی می شود، عفونتهای مغزی و مننژیت ها همگی می توانند باعث ایجاد صرع شوند.
شیوع صرع
تخمین زده می شود که تقریبا ۵۰ میلیون نفر در جهان مبتلا به صرع هستند. نیمی از این تعداد یا درمان نشده و یا ناقص درمان می شوند. در کشور ما حدس زده میشود که بیش از یک میلیون بیمار مبتلا به صرع وجود داشته باشد.
خطرهای حمله تشنجی
بیماری صرع به خودی خود خطری ندارد، اما اگر آموزش و مراقبت دقیقی در مورد حمله های تشنجی صورت نگیرد می تواند خطرناک باشد. فردی که ناگهان می افتد و یا بیهوش می شود ممکن است دچار جراحت، شکستگی، ضربه مغزی و یا خفگی در آب و سوختگی با آتش شود. حملات تشنجی اگر درست معالجه نشود می تواند موجب صدمات جسمی، اجتماعی و روانی گردد.
درمان صرع
خوشبختانه صرع یک از درمان پذیرترین بیماریهای عصبی است و داروهای بسیاری برای درمان آن کشف و ساخته شده است. "فنوباربیتال" داروی قدیمی، سالم و موثری است که به خوبی وارد مغز شده و حملات تشنجی را پیشگیری و درمان می کند. "کاربامازپین"، "فنی توئین" و "پریمیدون" و "سدیم والپروات" نیز داروهای ضد تشنجی مناسبی هستند که البته همگی توسط متخصصین می بایست تجویز شوند. اگر نکات ذیل رعایت شود درمان کاملتر و مطمئنتر می شود:
۱- مصرف داروها منظم و مرتب باشد.
۲- حتی یکبار و یک روز هم داروها قطع نشود.
۳- درمان هر چه زودتر شروع شود.
۴- مقدار و دفعات مصرف روزانه دارو کافی کافی و مطابق روشهای علمی و نظر پزشکان معتبر و متخصص در این زمینه باشد.
۵- تا حد ممکن دارو با یک دارو باشد.
۶- با معاینات دوره ای و آزمایشات طبی از عوارض دارویی جلوگیری شود.
۷- تغذیه مناسب، استراحت، ورزشهای مناسب، مراقبت از لثه ها و مسواک فراموش نشود.
طول مدت درمان کامل برای صرع در حدود ۳ تا ۵ سال است نشروط بر این که در طول این دوره حمله تشنجی تکرار نشود و نوار مغزی طبیعی شود. اگر در طول این دوره حمله ایجاد شود طول دوره بیشتر می شود و قطع دارو خطرناک است.
برای شخصی که دچار حمله تشنجی شده چه باید کرد؟
۱- آرام باشید، نگران نشوید، دنبال کمک ندوید و داد و فریاد راه نیندازید.
۲- بیمار را از مکانها و اشیا خطرناک دور کنید.
۳- با باز کردن یقه لباس و آزاد کردن گردن و چرخانیدن سر یا شانه به یک طرف راه تنفس را آزاد کنید.
۴- از ریختن آب بر روی شخص، ریختن چیزی در دهانش و یا گرفتن دست و پای او خودداری کنید.
۵- پس از تمام شدن حمله صرع، به او بگویید که دلیل تشنج درست مصرف نکردن داروست و لازم است فوری با پزشک معالج خود تماس بگیرد.
۶- اگر حمله بیش از ۵ دقیقه طول کشید یا دوباره تکرار شد، ممکن است صرع مداوم باشد که بسیار خطرناک است، بنابراین او را فورا به پزشک برسانید.
۷- اگر تشنج همراه با تب است، بیماری فرد، صرع نیست اما حتما باید تب او را با پاشویه پائین آورد و بلافاصله وی را به پزشک رسانید تا اگر حملات طولانی و نوار مغزی غیرطبیعی بود تحت درمان قرار گیرد.
پیشگیری
اکثر علل صرع قابل پیشگیری هستند. سازمان جهانی بهداشت شش گام اساسی برای پیشگیری از ابتلا به صرع را بیان کرده است.
۶ گام اساسی در پیشگیری:
۱- مراقبتهای پیش از تولد
۲- زایمان بی خطر
۳- کنترل تب در کودکان
۵- کنترل بیماریهای عفونی و انگلی
۶- مشاوره ژنتیک
موقعیت اجتماعی
به خاطر داشته باشیم که به شخصیت مبتلایان احترام گذاشته، مانع تحصیل و اشتغال آنها نشویم، حقوق اجتماعی این افراد را مراعات کرده و همچنین برخورد ترحم آمیز با آنها نداشته باشیم.مبتلایان به صرع می توانند پس از مشاوره با پزشک ازدواج کنند، به درجات بالای اجتماعی برسند و شغل دلخواه خود را نیز داشته باشند و از یک زندگی طبیعی بهره مند باشند


طریقه درمان صرع :
امروزه کنترل بیشتر انواع صرعها میسر است با استفاده از داروهای مناسب بطور روزمره می‌توان از بروز حمله جلوگیری کرد. کودکان مبتلا به صرع ، نیاز به مصرف منظم داروی ضد تشنج دارند. این داروها معمولاً به مدت دو تا چهار سال بعد از آخرین حمله تشنج ادامه می‌یابند و سپس می‌توان به تدریج ظرف چند ماه آنها را قطع کرد. اگر حملات صرع با دارو کنترل نشوند و همچنین MRI یک ضایعه مغزی را نشان دهد، ممکن است جراحی (خیلی به ندرت) مورد بررسی قرار بگیرد.

.43%دیگر پاسخ ها
raminbaraniنام : رامین بارانیامتیاز : 412درصد بهترین پاسخ : 20%رامین بارانی (6)i

1.    87/8/8 (09:27)صرع بیماری دستگاه عصبی و مغز میباشد که به علت وجود کانون تشنج زا سبب بروز جملات تشنجی میشود نوع و شدت حملات بسته به محل کانون مغزی متفاوت است و با مراجعه به نورولوژیست یت منخصص داخلی اعصاب و گرفتن نوار مغز تشخیص داده میشود و با داروهای ضد تشنج معالجه و کنترل میشود.36%
sibehنام : سیبه --امتیاز : 1066درصد بهترین پاسخ : 12%سیبه -- (694)i

2.    87/8/8 (09:27)مشاوره تلفنی 24 ساعته با كارت سلامت
سالم زیستن را بیاموزیم


تلفن مشاوره 9099070036
تلفن گویا 22068945
www.kartesalamat.com

* دسترسی 24 ساعته از سراسر ایران
* بدون نیاز به وقت قبلی
* دسترسی به مشاوران مجرب

همین لحظه میتوانید با مشاور خود تماس بگیرید ! .13%
mahdanaنام : غلامرضا صفائیامتیاز : 19747درصد بهترین پاسخ : 33%غلامرضا صفائی (153)i

3.    87/8/8 (09:51)علاجش مراجعه به یه متخصص مغز و اعصاب هست .6%
darvishkhannنام : دکتر درویش خانامتیاز : 79درصد بهترین پاسخ : 7%دکتر درویش خان (63)i

4.    87/8/8 (10:41)امروزه کنترل بیشتر انواع صرعها میسر است با استفاده از داروهای مناسب بطور روزمره می‌توان از بروز حمله جلوگیری کرد. کودکان مبتلا به صرع ، نیاز به مصرف منظم داروی ضد تشنج دارند. این داروها معمولاً به مدت دو تا چهار سال بعد از آخرین حمله تشنج ادامه می‌یابند و سپس می‌توان به تدریج ظرف چند ماه آنها را قطع کرد. اگر حملات صرع با دارو کنترل نشوند و همچنین MRI یک ضایعه مغزی را نشان دهد، ممکن است جراحی (خیلی به ندرت) مورد بررسی قرار بگیرد.....0%
ayyubformeنام : ایوب بابائیامتیاز : 158درصد بهترین پاسخ : 13%ایوب بابائی (5)i

5.    87/8/8 (13:42)بیماری است که در آن بیمار تشنج می کند(حالتی که در آن بدن لرزش شدید به خود میگیرد و از اختیار خود خارج میشود از دیگر علائم آن می توان به آمدن کف از دهان،سفت شدن دندان ها،سیاه شده صورت و...)
درمان کامل ندارد اما با دارو قابل کنترل است .0%
sheida13نام : شیدا اصغریامتیاز : 747درصد بهترین پاسخ : 6%شیدا اصغری (148)i

6.    87/8/8 (16:44)سلام با فرادرمانی همه نوع بیماری به بهترین نحو قابل درمان هست.0%
hassansنام : پیام روح الامینامتیاز : 410درصد بهترین پاسخ : 11%پیام روح الامین (174)i

7.    87/8/8 (20:21)کلا ریشه اصلی همه بیماری ها ذهنی هست.
قرص و ... کار می کنن اما درمان موقت هستن.
کتاب شفای زندگی اثر لوییز هی راه ریشه ای و درمان بیماری هارو خیلی خوب بیان کرده.نویسنده خودش سرطان وخیم پیشرفته داشته که به صورت ذهنی بیماریشو درمان می کنه.
و بعد تجربیاتشو تو این کتاب می نویسه.
توی دوره پیشرفته کانون تحول کیمیا هم راه کسب سلامتی دائم از این روش به صورت کارگاهی آموزس داده می شه.
www.kimiagari.com
حالشو ببرین;) .0%
parissa23نام : پریسا کامتیاز : 100درصد بهترین پاسخ : 0%پریسا ک (21)i

8.    87/8/20 (11:33)تشنجهای مکرر که غیرقابل برطرف کردن باشد صرع می گویند.
برای جلوگیری از حمله ها شما باید در شبانه روز به اندازه کافی بخوابید. گرسنگی طولانی و افت قند خون هم باعث بروز حمله می شود..0%


دایل ایجاد بیماری قوس كمر چیست؟علائم این بیماری؟راه درمان؟


مشخصات سوال
rostam87نام : رستم رستمیامتیاز : 78درصد بهترین پاسخ : 0%رستم رستمی (57)i

8 فروردین 88 - 13:12دایل ایجاد بیماری قوس كمر چیست؟علائم این بیماری؟راه درمان؟تاریخ ایجاد سوال : 8 فروردین 88 (13:12)تاریخ بسته شدن سوال : 24 فروردین 88تعداد بازدید :121تعداد پاسخ ها : 6طبقه بندی : سلامتی » بیماریها- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
دایل ایجاد بیماری قوس كمر چیست؟علائم این بیماری؟راه درمان؟ 
ایجاد علامتبهترین پاسخ
nazli21نام : نازلی نامتیاز : 108درصد بهترین پاسخ : 20%نازلی ن (7)i

88/1/8 (14:38)بعضی ها مادر زادی اند که با عمل جراحی و ورزش در مان میشن این بیماری ولی تو ایران بیشتر به علت پوشیدن کفش نا مناسب عادات نشستن و خوابیدن غلط تغذیه نامناسب و عدم تحرک بخصوص در خانمها به وجود میاد حاملگی هم یکی از دلایل اونهبا توجه به دلیل ایجاد کننده این بیماری به اصلاح اون میپردازن یعنی اگه مشکل از کفش شماست حتما باید برا کفشاتون کفی طبی تهیه کنید البته نوع ژله ای شو تهیه کنید بهتره چون میتونید برا همه کفشاتون استفاده کنید و به هیچ عنوان خانمها از کفشهای پاشنه بلند اسفاده نکنند که قوس کمر بیشتر میشه/سعی کنید شبها صاف بخوابید به هیچ عنوان به صورتی که صورت شما رو به بالش باشه یعنی برعکس نخوابید که باعث افزایش قوس کمر میشه این حالت/ورزش های مخصوص قوس کمر را هر روز انجام بدید این ورزشا همراه با عکس تو سایتای مختلف هست میتونید سرچ کنید/هر روز ورزش کنید تا عضلات شکم کمر و کل بد شما قوی بشه مخصوصا ورزشهایی که عضلات شکم رو قوی کنند تو این بیماری مهمتر از همه هستن/موقع نشستن سعی کنید قوز نکنیدو وزن بالا تنه رو رو شکم و کمر نندازید و صندلی کامپیوتر یا هر صندلی که بیشتر وقط خودتونو اونجا میگذرونید استاندار باشه صندلی ماشینتون هم همینطور/با رعایت همه این موارد تا حدود زیادی قوس کمر کاهش پیدا میکنه/البته راههای دیگه ای هم مثل طب سوزنی و و دنپایی های مخصوص شنیدم که از درست بودن این روشها اطلاع زیادی ندارم.70%دیگر پاسخ ها
atefekanoomنام : عاطفه زامتیاز : 100درصد بهترین پاسخ : 0%عاطفه ز (27)i

1.    88/1/8 (13:49)تا اوننجا که من می دونم مادرزادیه
یعنی اونایی که دارن از اول داشتن.
راه درمان میگن کمربنده ولی فکر می کنم زیر نظر دکتر باید باشه..11%
orkid1نام : ارکید ارکیدامتیاز : 41826درصد بهترین پاسخ : 38%ارکید ارکید (32)i

2.    88/1/8 (14:17) salam , in bimarei aghlab madar zadi hast va ya soghot az bolandi ke monjar be shekastane ostokhan mishe mitone baese ijade ghose kamar beshe
alayemesh mashhode mesle bimariye abele morghan nist ke beshe alayemi ro shemord
rahge darmanesh jarahi va ya bastane tolani modate kamar band haye makhsose toracolumbar va lumbo sacral hast.0%
spahanنام : آرش محمدیامتیاز : 104درصد بهترین پاسخ : 0%آرش محمدی (0)i

3.    88/1/8 (16:44)عادت دادن کمر ونشستن زیاد روی صندلی وبی تحرکی وقوز کردن و ورزش نکردن.11%
sahar195نام : سحر سحریامتیاز : 260درصد بهترین پاسخ : 17%سحر سحری (0)i

4.    88/1/14 (15:37)بیشتر مادرزادیه ولی نشستن بد یا کار سنگین و ایستادن به مدت طولانی هم گاهی موجب این مشکل میشه. علائمش درد کمر و گاهی در موارد خیلی بد باعث درد کلیه هم میشه. درمانش استراحت و یک سری ورزشهای مخصوصه.0%
bek1358نام : بهرنگ اعتمادیامتیاز : 143درصد بهترین پاسخ : 59%بهرنگ اعتمادی (27)i

5.    88/1/20 (19:34)سلام بیماری قوس کمر در اصل میتونه ی بیماری مادر زادی باشه ولی عواملی هم هستند که میتونند این بیماری رو تشدید کنن برو به این سایتها
http://neyestan28.blogfa.com/
http://www.aftab.ir/lifestyle/view.php?id=80458
http://bhatef.persianblog.ir/post/45http://www.centralclubs.com/forum-f144/topic-t27788.html

.مهرههای کمر در ستون فقرات از تحرک زیادی برخوردارند لذا در خم و راست شدن و چرخیدن به طرفین انعطاف لازم را دارند . به همین دلیل هم در معرض آ سیب قرار میگیرند.

دردهای کمر یکی از شایعترین دردهای افراد یک جامعه است که دلیل آن رعایت نکردن بهداشت فیزیکی در طول شبانه روز است.بهداشت فیزیکی باید از دوران کودکی و مدرسه آموزش داده شود تا در سنین بالا دچار دردهای مزمن و آرترز زودرس مهرهها نشویم.

برای حفظ سلامت کمر خود نکات زیر را ر طول شبانه روز رعایت کنید:

1. از بلند کردن اجسام سنگین پرهیز نموده و در صورت بلند کردن اجسام ابتدا نشسته و سپس با قدرت پاها آنرا بلند نمائید
2. از نشستن و ایستادن طولانی مدت خودداری کنید.
3. اگر مجبور هستید در حالت ایستاده کار کنید ضروریست چهار پایه ای کوتاه زیر یک پا قرار داده و پس از ده دقیقه با پای دیگر عوض کنید.
4. سعی کنید به جای نشستن روی زمین به نشستن روی مبل یاصندلی عادت نمائید.
5. پوشیدن کفشهای پاشنه بلند باعث افزایش قوس کمر شما شده وبدنبال آن موجب کمر درد میشود.
6. از راه رفتن روی سطوح نا صاف و شیب دار خودداری کرده و همواره دقت داشته باشید راه رفتن طولانی مدت به شروع یا تشدید کمر درد می انجامد.
7. هرگز حالت قوز کرده در ایستادن و نشستن به خود نگیرید.
8. در هنگام خوابیدن سعی کنید یا به پهلو خوابیده و پاهای خود را کمی داخل شکم جمع نمائید یا اگر عادت دارید طاقباز بخوابید یک بالش زیر زانوهای خود قرار دهید .هرگز روی شکم نخوابید .
9. در موقع نشستن روی صندلی زیر پای خود یک چهار پایه کوچک قرار دهید تا زانوی شما کمی بالاتر از کمر قرار بگیرد.
10. از رانندگی طولانی مدت پرهیزنموده وصندلی ماشین را طوری تنظیم نمائید که زانوهای شما حالت 90 درجه داشته باشد وبالاتر از کمر قرار بگیرد.
11. افرادی که دارای شکم بزرگی هستند دچار افزایش قوس کمر شده و مبتلا به کمر درد می شوند.این افراد باید شکم خود با پرهیز غذائی کوچک کرده و ورزشهای مخصوص شکم را انجام دهند (ورزشهای 1و2و3و4 در زیر مخصوص شکم است)
12. برای جلوگیری از ضعف عضلات شکم و کمر میبایست ورزشهای این ناحیه را به صورت روزانه انجام دهید..5%


روش غیر دارویی برای درمان بیماری pco وجود دارد؟


مشخصات سوال
baran_86نام : باران امیدیامتیاز : 51درصد بهترین پاسخ : 0%باران امیدی (2)i

7 بهمن 86 - 14:39روش غیر دارویی برای درمان بیماری pco وجود دارد؟ اطلاعات بیشتر : روش غیر دارویی مثل تغذیه خاص یا ورزش خاص و یا...برای درمانpco(تخمدان پلی کیستیک)وجود دارد؟تاریخ ایجاد سوال : 7 بهمن 86 (14:39)تاریخ بسته شدن سوال : 23 بهمن 86تعداد بازدید :2010تعداد پاسخ ها : 5طبقه بندی : سلامتی » زنان- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
روش غیر دارویی برای درمان بیماری pco وجود دارد؟  
ایجاد علامتبهترین پاسخ
malouseنام : صبا خانمامتیاز : 110درصد بهترین پاسخ : 25%صبا خانم (13)i

86/11/9 (09:24)سلام
افراد لاغر فقط با مصرف دارو می توانند این بیماری را درمان کنند..
ولی اگر اضافه وزن دارید.. آن هم اضافه وزن زیاد یعنی چاق هستید...با کاهش وزن مشکل تنبلی تخمدان شما یا همان PCO درمان شده و دیگر نه موی زائد دارید... نه PCO و نه درد در دوره قاعدگی و همچنین دوره قاعدگی شمت نیز بسیار مرتب می شود..
موفق باشید.81%دیگر پاسخ ها
doktorraminنام : رامین مامتیاز : 111درصد بهترین پاسخ : 8%رامین م (111)i

1.    86/11/10 (13:08)سلام
آیا متاهلید یا مجرد؟
وچرا به دنبال روش غیر داروئی هستید؟
میتونید با مطب من تماس بگیرید واطلاعات بیشتری بدید.
04114417586.9%
langebizنام : میسوت روستموفامتیاز : 1درصد بهترین پاسخ : 6%میسوت روستموف (22)i

2.    86/11/14 (15:52)من نشنیدم تا حالا

:

D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D .9%
mahdieh_nosratiنام : سکوت امتیاز : 1179درصد بهترین پاسخ : 14%سکوت (18)i

3.    86/11/21 (09:58)شاید.0%
sheida13نام : شیدا اصغریامتیاز : 747درصد بهترین پاسخ : 6%شیدا اصغری (148)i

4.    86/11/21 (11:41)سلام دوست عزیز
ما درمانی داریم که شما از طریق اتصال با شعور الهی درمان میشد این درمان اسمش فرادرمانیه و یک نوع طب مکمل محسوب میشه و بدون هیچ هزینه ای انجام میشه
اگر مایل به داشتن اطلاعات بیشتر بودید برام پیام بذارید.
خوشحا میشم.0%


ساير مطالب :
* استفاده از موكن های برقی (اپی لیدی ) رو برای آقایون توصیه می
* برای موخوره مو باید چیکار کرد
* محصولات clinique
* با 5 تومان پول چه مغازه ای می شه راه انداخت که سودش بالا باش
* دفترچه کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد کی میاد؟
* بهترین بازیکن سال امسال اروپا ازنظر شما؟
* كلینیك فوق تخصصی نازایی كجا هست
* یه بازی اکشن به من معرفی کنین
* max pein 3 اومده؟ 4 چی؟
* مشکل در دیدن پوشه های مخفی و به روز رسانی