تبليغات
درمان سلولیت


مشخصات سوال
zanbagh_abi00نام : ایرسا مقدسامتیاز : 81درصد بهترین پاسخ : 0%ایرسا مقدس (4)i

20 آبان 88 - 11:23درمان سلولیت اطلاعات بیشتر : برای درمان سلولیت در قسمت ران و پهلوها چه روشهای پزشکی وجود داره؟با رژیم و ورزش رفع نشده و بزرگترهم شده.باید به چه متخصصی مراجعه کنم؟تاریخ ایجاد سوال : 20 آبان 88 (11:23)تاریخ بسته شدن سوال : 6 آذر 88تعداد بازدید :431تعداد پاسخ ها : 5طبقه بندی : سلامتی » لاغری و تغذیه- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
درمان سلولیت 
ایجاد علامتبهترین پاسخ
0_sahel_aram_0نام : آرش شکموامتیاز : 128درصد بهترین پاسخ : 9%آرش شکمو (4)i

88/8/22 (14:01)سلام دوست عزیز
از نوشیدنی‌های شیرین (محتوی شکر) بپرهیزید و به جای آن آب بنوشید.از خوردن غذا‌های آماده وسایر غذا‌های چرب اجتناب کنید و در عوض مقدار زیادی سبزی و میوه تازه مصرف کنید.از مصرف بیش از اندازه قهوه، شکلات و شیرینی پرهیز کنید و مطمئن شوید که رژیم غذایی شما از فیبرکافی(30گرم در روز) برخوردار است.

ورزش‌های قلبی عروقی را به طور مرتب انجام دهید.ورزش‌های قلبی عروقی ورزش‌هایی هستند که ضربان قلب را به اندازه 65 تا 90 درصد بیشترین تعداد آن بالا می‌برند. (بیشترین تعداد ضربان قلب با کسر سن از عدد 220 تعیین می‌شود به‌طور مثال اگر شما 20ساله باشید بیشترین توان قلبی شما برابر20-220=200ضربان است و 65 درصد آن برابر 130ضربان است.)بهترین زمان برای انجام‌ اینگونه ورزش‌ها برای حداکثر کاهش در چربی٬ صبح‌ها قبل از خوردن هرگونه غذاست و از نمونه ‌این ورزش‌ها می‌توان به پیاده‌روی، دویدن، پیاده‌روی تند، شنا، دوچرخه‌سواری، اسکیت کردن، قایقرانی با پارو، طناب زدن، اسکی کردن و غیره اشاره کرد. هرگونه فعالیت ورزشی را با مشورت پزشکتان انجام دهید و طی یک دوره زمانی بر شدت و مدت ورزش خود بیفزایید.

اگر نمی‌توانید برنامه ورزشی منظمی‌ ‌در داخل یا خارج از خانه داشته باشید، حداقل یک سری تمرینات تنفسی منظم را انجام دهید. مثل تنفس عمیق. بهترین زمان برای تنفس عمیق صبح‌ها بعد از بیدار شدن، شب‌ها قبل از خواب و یا حداقل یک‌بار در طول روز است. تنفس عمیق از استرس‌تان می‌‌کاهد، باعث می‌شود در طول روز انرژی بیشتری داشته باشید و احساس آرامش بیشتری بکنید. برای تنفس عمیق، به مدت پنج ثانیه ریه‌های خود را از هوای تازه پر کنید سپس به مدت 20 ثانیه نفس خود را نگه دارید و بعد نفس خود را به آرامی ‌‌در عرض مدت 10 ثانیه بیرون دهید. این کار را 15 بار تکرار کنید.
سیگار را ترک کنید یا حداقل کمتر سیگار بکشید
استرستان را کم کنید.
از مصرف دارو‌های غیر ضروری اجتناب کنید به‌ویژه: قرص‌های کاهش وزن،Pills-PEP( قرص‌های انرژی زا)، قرص‌های دیورتیک(ادرار آور)، قرص‌های مسهل و قرص‌های خواب آور.
می‌توانید از لوسیون‌ها و یا کرم‌هایی که برای درمان سلولیت مناسب‌اند استفاده کنید.قبل از استفاده اجزای تشکیل دهنده آنها را بخوانید و در صورتی که به آنها حساسیت ندارید از آنها استفاده کنید.
مصرف نمک و غذا‌های شور را به حداقل برسانید..42%دیگر پاسخ ها
lavendelنام : مریم مامتیاز : 2391درصد بهترین پاسخ : 42%مریم م (7)i

1.    88/8/21 (15:16)سلام دوست عزیز
به متخصص پوست مراجعه کنید. موفق باشید..35%
drfbehniaنام : فریدون بهنیاامتیاز : 1370درصد بهترین پاسخ : 38%فریدون بهنیا (54)i

2.    88/8/22 (23:52)سلام
من دکتر بهنیا هستم.
برای درمان سلولیت چند روش درمانی وجود داره:
مزوتراپی یه روشی بود که باعث فشرده شدن سلولهای چربی میشد که بخاطر داشتن عوارضی از جمله عفونت و التهاب دیگه از رده خارج شد. ولی متاسفانه در ایران هنوز انجام میشه که باید خیلی مراقب باشی.
ورزش موضعی هم یکی از روشهای درمانیه که امروزه به دلیل استفاده از گن که باعث فشار به بافتهای چربی این روش تاثیر کمتری داره. گن با فشار به رگهای خونی بافت چربی دسترسی این بافت رو به جریان خون کم میکنه. به این ترتیب در هنگام ورزش از هر نقطه ای از بدن چربی برداشت میشه بجز این نقطه.
امروزه دستگاهی به بازار اومده که با امواج رادیویی کار میکنه. این دستگاه با برقراری جریان خون بافت چربی دسترسی این بافت رو زیاد میکنه. به این ترتیب در هنگام ورزش از این بافت هم چربی برداشت میشود. به این ترتیب این دستگاه بدون هیچگونه عارضه ای و اسیبی به بدن میتونه سلولیت رو برطرف کنه. من به تو استفاده از این دستگاه رو توصیه میکنم. .14%
ridhaنام : امتیاز : 36914درصد بهترین پاسخ : 22%Ridha (3)i

3.    88/8/24 (17:03)جواب های دکتر بهنیا همیشه بهترین بوده توی سوالات پزشکی.7%
jiyranنام : --- ----امتیاز : 12037درصد بهترین پاسخ : 15%--- ---- (0)i

4.    88/8/25 (09:04)باید به متخصص تغذیه مراجعه كنی.0%


آیا سلولیت ران درمان دارد؟


مشخصات سوال
mehrbanehsaniنام : مهربان احسانیامتیاز : 86درصد بهترین پاسخ : 0%مهربان احسانی (0)i

6 آذر 87 - 08:58آیا سلولیت ران درمان دارد؟تاریخ ایجاد سوال : 6 آذر 87 (08:58)تاریخ بسته شدن سوال : 10 آذر 87تعداد بازدید :123تعداد پاسخ ها : 10طبقه بندی : سلامتی » بیماریها- این سوال بسته شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
آیا سلولیت ران درمان دارد؟ 
ایجاد علامتبهترین پاسخ
hassansنام : پیام روح الامینامتیاز : 410درصد بهترین پاسخ : 11%پیام روح الامین (174)i

87/9/6 (20:26)سلام:)
کلا ریشه اصلی همه بیماری ها ذهنی هست.
قرص و ... کار می کنن اما درمان موقت هستن.
کتاب شفای زندگی اثر لوییز هی راه ریشه ای و درمان بیماری هارو خیلی خوب بیان کرده.نویسنده خودش سرطان وخیم پیشرفته داشته که به صورت ذهنی بیماریشو درمان می کنه.
و بعد تجربیاتشو تو این کتاب می نویسه.
توی دوره پیشرفته کانون تحول کیمیا هم راه کسب سلامتی دائم از این روش به صورت کارگاهی آموزس داده می شه.
www.kimiagari.com
شاد باشین.0%دیگر پاسخ ها
lilian60نام : لاله- پرستوامتیاز : 417درصد بهترین پاسخ : 17%لاله- پرستو (21)i

1.    87/9/6 (13:36)سلولیت چیست؟
از دیدگاه علم پزشکی به تجمع چربی‌های غیر طبیعی در زیر پوست سلولیت (Cellulite) گفته می‌شود. این عارضه اغلب نمای سطح پوست را به پوست پرتقال شبیه می‌کند و اصطلاحاً به آن (Orange peel effect) می‌گویند.
در حقیقت جمع شدن چربی و مواد زائد به شکل گلوله یا برجستگیهای کوچک در زیر پوست که به آن سلولیت می‌گویند یک نوع مسمومیت نسوج ارتباطی بدن است.
تفاوت‌های چاقی و سلولیت
چاقی و سلولیت دو عارضه متفاوت می‌باشند كه تنها تشابه آنها در تجمع چربی و ایجاد برجستگی ظاهری می‌باشد.
سلولیت در افرادی با وزن طبیعی نیز ایجاد می‌گردد
تنها راه معالجه این استكه گردش خون را در آنمنطقه زیاد كنید اینكار با ماساژ های مداوم با كمك كرمهای مرطوب كننده یا مراجعه به مراكزی كه با دستگاه كار ماساژ را انجام میدهند صورت میگیرد.همچنین باید میزان نمك رژیم غذایی را به حدی كه ممكن است كاهش داد و میزان آب زیادی برای جذب بیشتر سموم و آب شدن راحت تر چربیها مصرف نمود
.40%
raminbaraniنام : رامین بارانیامتیاز : 412درصد بهترین پاسخ : 20%رامین بارانی (6)i

2.    87/9/6 (13:56)سلام
سلولیت قبل از تبدیل به ابسه میتواند با استفاده از انتی بیوتیک وسیع الطیف مانند سفالکسین و جنتا مایسن و ضد التهاب مانند بروفن درمان شود .9%
faride1328نام : ...... .امتیاز : 501درصد بهترین پاسخ : 8%...... . (0)i

3.    87/9/6 (14:11)خانم عزیر( شماره یک پاسخ کامل داده) و یک مورد اینکه رفع سلولیت زحمت داره و باید همت کنید و تصمیم بگیرید . .0%
navid1089نام : نوید فامتیاز : 100درصد بهترین پاسخ : 0%نوید ف (11)i

4.    87/9/6 (14:33)بدیهی است درمانهای گوناگونی برای سلولیت در سرتاسر دنیا با بکارگیری تجهیزات و انواع کرمها و لوسیونها و اعمال جراحی در حال انجام است . گزارشاتی مبنی بر درمانهای لیزر روشهای لیپوساکشن . آنزیم درمانی . داروهای خوراکی. درمان التراسوندو درمانهای الکتریکی رایج را میتوان عنوان نمود .ساده ترین راه حل را معمولا بابکارگیری درمانهای ترکیبی مثلا یک نمونه رژیم کاهش وزن .تمرینات ورزشی مناسب و ماساژهای مخصوص را میتوان نام برد . و اگر این سوال پرسیده شود که آیا درمان صددرصد موثری در این زمینه وجود دارد پاسخ منفی است درعین حال بکارگرفتن روشهای مذکور در کنار هم میتواند اثر یکدیگر آنها را تشدید کند .معمولا یکی از عوامل بهبوددهنده ای که سلولیت از نقصان آن رنج میبرد جریان خون و موادی که به تبع آن میتواند به هر عضوی ورود و خروج نماید . بنابراین بکار گیری ماساژها و کرمهایی که منجر به افزایش جریان خون منطقه سلولیت زده بشود میتواند بهبود دهنده باشد.

درمان با رژیم غذایی كم كالری اثری ندارد..9%
sahel_67نام : ساحل عمادیامتیاز : 3803درصد بهترین پاسخ : 25%ساحل عمادی (29)i

5.    87/9/6 (15:46)ورزش خوردن آب زیاد ..
از لحاظ تغذیه، خوردن غذاهای سرشار از نمك مثل چیپس، پفك، كنسروها، انواع fast food كه غنی از سوسیس و كالباس ... هستند، به تجمع سموم در این گلوله‌های چربی دامن می‌زند. پس تا حد امكان از خوردن این نوع غذاها پرهیز كنند.

هم‌چنین یكی دیگر از علت‌های این نوع تجمع چربی در بدن، استرس‌های روحی و عصبی است. پس افراد باید خواب كافی داشته باشند، روش‌های كنترل استرس و ایجاد استراحت روانی را (مثلا با استفاده از برخی روش‌های تمركز حواس، تجسم مناظر نشاط‌آور طبیعت ...) بیاموزند. یكی دیگر از اقدامات لازم در پیشگیری و درمان سلولیت در دختران جوان، دقت به وضعیت عملكرد سیستم‌های مختلف بدن، به‌خصوص دستگاه گوارش و دستگاه ادراری است كه نقش بسیار مهمی در دفع مواد زاید و سمی بدن دارند.

اگر روزی حدودا 8 لیوان آب نوشیده شود، بسیاری از مواد زائد بدن ازطریق سیستم‌ ادراری دفع و موجب كاهش حجم گلوله‌های چربی و سمی می‌شود.

همچنین نوشیدن آب خصوصا نوشیدن یك یا دو لیوان آب در هنگام صبح و ناشتا، به سیستم گوارش كمك می‌كند تا برخی سموم دیگر را دفع كند، چرا كه یبوست و دفع نشدن مواد زاید بدن هم می‌تواند نقش مهمی در ایجاد سلولیت داشته باشد.


آیا ماساژ و استفاده از دستگاه‌های لرزاننده موضعی در درمان سلولیت موثرند؟

همان‌طور كه قبلا گفتیم برای درمان چاقی (اضافی وزن و بافت چربی بدن به‌طور هماهنگ) استفاده تنها از ماساژدرمانی بدون تغییر در رژیم غذایی، هیچ تاثیری در كاهش وزن ندارد ولی درباره سلولیت باید گفت كه ماساژ و یا استفاده از دستگاه‌های لرزاننده موضعی موجب افزایش جریان خون و لنف به این مناطق می‌شود و طبیعتا با افزایش خون‌رسانی و ارتعاش در این نواحی سموم راحت‌تر دفع شده و اندازه این گلوله‌های چربی به تدریج كوچك‌تر می‌شود.

امروزه دستگاه‌های متنوعی در بازار برای كاهش سایز نواحی گوناگون بدن تبلیغ می‌شود ولی باید دقت كرد كه ابتدا افراد باید تشخیص بدهند كه مبتلا به سلولیت هستند (به این دستگاه‌ها احتیاج دارند) و یا اینكه اضافه وزن دارند (نیازی به دستگاه نیست.) البته انتخاب نوع دستگاه و مدت زمان استفاده از آن هم باید زیر نظر مربیان مخصوص بدن‌سازی باشد تا اندام سالم و متناسبی داشته باشیم و توجه كنیم كه اگر سلولیت نداشته باشیم و به اشتباه از این وسایل استفاده كنیم ممكن است كه بعدا با قطع مصرف این نوع وسایل، به‌طور ناخواسته مبتلا به چاقی‌های موضعی، شلی و افتادگی پوست و عضلات در این نواحی بشویم.

یكی دیگر از روش‌های درمان سلولیت، ورزش‌هایی ماننده پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری است كه موجب افزایش خون‌رسانی به‌خصوص در اندام‌های تحتانی می‌شود. از طرفی موجب ایجاد تنفس عمیق و دفع مواد زاید از طریق مجاری تنفسی می‌شود.

هم‌چنین ورزش‌كردن موجب تعریق و دفع سموم تجمع‌یافته زیر پوست از طریق منافذ پوستی می‌شود كه به كاهش سایز سلولیت‌ها كمك می‌كند.‌.4%
sibehنام : سیبه --امتیاز : 1066درصد بهترین پاسخ : 12%سیبه -- (694)i

6.    87/9/6 (16:01)مشاوره تلفنی 24 ساعته با كارت سلامت
سالم زیستن را بیاموزیم


تلفن مشاوره 9099070036
تلفن گویا 2321
www.kartesalamat.com

* دسترسی 24 ساعته از سراسر ایران
* بدون نیاز به وقت قبلی
* دسترسی به مشاوران مجرب

همین لحظه میتوانید با مشاور خود تماس بگیرید ! .0%
riahinia1985نام : مهیار رامتیاز : 1229درصد بهترین پاسخ : 12%مهیار ر (45)i

7.    87/9/6 (16:05)صد در صد..0%
sheida13نام : شیدا اصغریامتیاز : 747درصد بهترین پاسخ : 6%شیدا اصغری (149)i

8.    87/9/6 (16:59)بله با فرادرمانی.0%
lamir1347نام : امیر لشكریامتیاز : 181درصد بهترین پاسخ : 12%امیر لشكری (12)i

9.    87/9/6 (23:48)منظور شما از سلولیت چیه ؟
1- تجمع موضعی چربی در زیر پوست (CELLULITE) ؟ یا
2-عفونت عمقی بافت زیرجلدی (CELLULITIS ) ؟

دوستان در مورد ویژگیهای CELLULITE به تفضیل گفتند. گرچه درمان آن توسط پزشك متخصص میباشد ( لیپوساكشن)

در اصطلاح علمی و پزشكی سلولیت CELLULITIS عبارت است التهاب حاد بافت پیوندی پوست كه عمدتا توسط عوامل میكروبی ایجاد شده و باعث تورم و قرمزی پوست و درد و حساسیت محل میشود... درمان توسط پزشك و با داروهای ضد میكروبی انجام میشود و در موارد شدید ممكن است نیاز به بستری هم باشد.
.36%


برای رفع سلولیت پا چکار کنم؟


مشخصات سوال
r0ya68نام : rOya >---(^_^)---<امتیاز : 90درصد بهترین پاسخ : 0%rOya >---(^_^)---< (124)i

14 بهمن 88 - 09:52برای رفع سلولیت پا چکار کنم؟تاریخ ایجاد سوال : 14 بهمن 88 (09:52)تاریخ بسته شدن سوال : 30 بهمن 88تعداد بازدید :514تعداد پاسخ ها : 6طبقه بندی : زیبائی و آرایش » اندام- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
برای رفع سلولیت پا چکار کنم؟ 
ایجاد علامتبهترین پاسخ
parisah62نام : پریسا احمدپورامتیاز : 446درصد بهترین پاسخ : 21%پریسا احمدپور (20)i

88/11/14 (10:34)دوست عزیز

شما باید به پزشک تغذیه مراجعه کنی تا بهت توضیح بده که چجوری رفع میشه .70%دیگر پاسخ ها
nokeborjنام : لیدا اامتیاز : 120درصد بهترین پاسخ : 33%لیدا ا (1)i

1.    88/11/14 (12:46)زحمت بکش یه تکونی به خودت بده تا باربی بشی.30%
namnam_niyaz2007نام : نیاز علیزادهامتیاز : 100درصد بهترین پاسخ : 0%نیاز علیزاده (1)i

2.    88/11/15 (23:10)salam duste khubam shoma bayad varzeshhaye makhsusi anjam dahid masalan baraye selolite basano paha ebteda shekle gorbeyi vastid bad pahaye khod ra be tarafe bala betore amud bala bebarid 100 hal khahad shod zamani ke motavajeh shodi gusht vaya charbiye badane shoma darhale larzesh hast bedunin selolithaye shoma dar hale sukhtan hast ba tashakor.0%
najafinpaنام : حسین نامتیاز : 153درصد بهترین پاسخ : 12%حسین ن (26)i

3.    88/11/15 (23:18)salam khili bade ke to in sen shoma selolit darid behtare ba ye pezeshk moshavere konid va be tore jedi varzesh konid.0%
h_zia2002نام : حمید امتیاز : 125درصد بهترین پاسخ : 4%حمید (387)i

4.    88/11/16 (19:05)doa kon.0%
baranooshنام : برانوش منجمیامتیاز : 112درصد بهترین پاسخ : 4%برانوش منجمی (3)i

5.    88/11/29 (09:23)salam cheghadr soale sakhti porsidi khobe moallem nashodi magar na hame bacheha sefr mishodan heehheheeheh.0%


ساير مطالب :
* تبدیل سیم کارت دائمی به اعتباری (ایرنسل)
* در مورد نرم افزار مایا می خواستم بدونم؟
* میشه کمکم کنید؟
* جدول رده بندی باشگاه های فوتبال جهان
* بهترین گارانتی رم kingstone تو ایران مال کدوم شرکته؟
* لغو عضویت در سایت؟
* برای قبولی در رشته الکترونیک روزانه باید چه رتبه ای بیارم؟
* برای قبولی دررشته الکترونیک صنعتی اصفهان رتبه چند باید بیارم
* این مخفف ها در آزمایش خون به چه معنی هستن ؟
* منبع ایمیلهای ایرانی می خوام