تبليغات
در مورد بهداشت سگ نژاد تریر


مشخصات سوال
rxezawolfنام : محمد رضا فوزول سنجامتیاز : 142درصد بهترین پاسخ : 11%محمد رضا فوزول سنج (121)i

30 بهمن 87 - 17:26در مورد بهداشت سگ نژاد تریر اطلاعات بیشتر : سگ نژاد تریر را هر چند وقت یک بار باید برای شیو به کلینیک برد؟ و همین طور واکسن زد؟تاریخ ایجاد سوال : 30 بهمن 87 (17:26)تاریخ بسته شدن سوال : 15 اسفند 87تعداد بازدید :343تعداد پاسخ ها : 15طبقه بندی : حیوانات خانگی » سگ- این سوال بسته شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
در مورد بهداشت سگ نژاد تریر 
ایجاد علامتبهترین پاسخ
zigmuondfroidنام : لئون تروتسکیامتیاز : 27821درصد بهترین پاسخ : 65%لئون تروتسکی (27)i

87/11/30 (17:30)سلام
بهداشت سگ

انواع نژاد ها :1 - سگ های کاری : این گروه از سگ ها جهت نگهبانی ، حفاظت از انسان ، منزل یا حیوانات او پرورش داده می شوند. این سگها با هوش و مشتاق خدمت بوده ولی نسبت به سگهای خانگی هم اندازه خود نیاز به غذا و انرژی بیشتری دارند. برخی نژادها مانند ژرمن شفرد و دابرمن را برای حفاظت ، باکسر را برای راهنمایی افراد نابینا و سنت برنارد برای امداد در کوهستان می توان تربیت نمود.2 - سگهای ورزشی : این نژادها معمولاً برای شکار حیوانات یا جهت شرکت در مسابقات ورزشی پرورش داده می شوند. به عنوان نمونه در این گروه می توان به گری هوند اشاره کرد.3 - تریر ها : نژادهایی کوچک ولی شجاع هستند و اصالتاً شکارچی می باشند. اینها عمدتاً شکار خود را تا داخل سوراخ و لانه خود تعقیب می کنند. تریرها سگهایی باهوش و دوست داشتنی بوده و در منزل قابل نگهداری هستند. از این گروه می توان بعنوان نمونه فاکس تریر را نام برد.4 - سگهای خانگی تزئینی : اینها نیز در خانه بخوبی نگهداری می شوند و بعنوان نمونه می توان به پکینز ، مالتیس و یورکشایر تریر اشاره نمود.چرخه زندگی :دوره آبستنی سگ ماده بطور متوسط 63 روز است. سگهای نژاد کوچک 2 تا 3 توله و نژادهای بزرگ 5 تا 6 توله بدنیا می آورند. توله ها موقع تولد دارای مو هستند ولی چشمها و گوشهایشان بسته می باشد. در هفته اول توله ها تنها توانایی مکیدن و خزیدن کورکورانه دارند. در هفته دوم قادر به ایستادن بوده و ماجراجویی آنها آغاز می شود. چشمها از ده روزگی شروع به بازشدن می کنند ولی بینایی و شنوایی توله در حدود یک ماهگی کامل می شود. در 20 روزگی توله ها می توانند علاوه بر شیر مادر ، کمی غذای نرم جامد نیز دریافت کنند. توله ها بین 5 تا 7 هفتگی از شیر گرفته می شوند ولی باید حداقل تا دو ماهگی در کنار مادر باشند. دندانهای شیری از حدود 3 تا 4 هفتگی در آمده و بین 4 تا 6 ماهگی می ریزند و جای خود را به دندانهای دائمی می دهند. تشخیص سن توله از روی دندانها میسر می باشد. بلوغ در حدود 10 تا 12 ماهگی صورت می گیرد. سگهای ماده بالغ از همان فحلی اول توانایی جفتگیری را دارند ولی بهتر است در فحلی دوم یا سوم این عمل انجام شود. سگهای نر نیز بهتر است بین یک تا هشت سالگی جفت انداخته شوند. طول عمر سگ بطور متوسط 10 تا 16 سال می باشد.تغذیه :گوشت بیشتر نیازهای غذایی سگ را تأمین می کند ولی به تنهایی کافی نبوده و اقتصادی نیز نمی باشد. برای کامل کردن آن می توان سیب زمینی ، هویج و سبزیجات به گوشت اضافه کرده و با هم آنها را پخت.

جگر غنی از ویتامین های a****b و فسفر می باشد. در صورت نیاز جگر را باید بصورت محدود و حتماً پخته داد زیرا در کشورمان مشکلات انگلی در کبد دامها زیاد می باشد.

هضم مرغ نیز آسان بوده ولی کالری کمتری نسبت به گوشت دارد. استخوانهای مرغ را باید جدا نمود زیرا ممکن است در دستگاه گوارش سگ مشکل ایجاد کند.

پای مرغ را نباید به تنهایی بعنوان وعده غذایی به سگ داد زیرا از ارزش غذایی پایینی برخوردار بوده و ایجاد یبوست می کند. بهتر است مصرف آن به یک تا دو وعده در هفته محدود باشد.

برای مصرف ماهی لازم است استخوانهای آنرا درآورید. ضمناً نباید ماهی کیلکا به میزان زیاد داده شود زیرا در جذب برخی ویتامین ها اختلال ایجاد می کند.

برنج پخته غذایی سهل الهضم بوده و به همراه مرغ غذایی مناسب است.

سبزیجات و میوه ها نیز منابع مناسبی از ویتامین ها هستند. سگها قادرند پروتئین و چربی سبزیجات را به مواد غذایی مورد نیاز خود تبدیل کنند. هویج ، کلم و سیب زمینی پخته برای جیره غذایی سگ مناسب هستند.توله ها باید تا دو ماهگی در کنار مادر خود باشند. البته از چهار هفتگی می توان غذای نرم جامد را همراه با شیر مادر شروع نمود. در صورتی که توله یک تا دو ماهه از مادر جدا شده می توان به آن 5 وعده غذا در شبانه روز داد که سه وعده آن باید شیر گاو ولرم همراه نان یا بیسکویت باشد و دو وعده دیگر غذای گوشتی همراه آب آن داده شود. در بین دو تا چهار ماهگی رشد توله سریع بوده و نیاز به چهار وعده غذا در شبانه روز دارد. در این سن وجود چربی در جیره و اضافه کردن ویتامینهای گروه b و مکملهای معدنی بسیار مفید است. از دادن استخوان مرغ یا دنده باید خودداری شود ولی دادن استخوان مصنوعی یا قلم جهت تأمین کلسیم تقویت فک ها و تمیز کردن دندانها مناسب می باشد.

در چهار ماهگی یک وعده شیر را می توان حذف کرد و در شش ماهگی دو وعده غذا کافی است. پس از بلوغ توله ها (حدود یک سالگی) می توان یک وعده غذا داد ولی باید توجه داشت که با کاهش تعداد وعده ها میزان غذا در یک وعده باید افزایش یابد. غذا بهتر است هنگام غروب داده شود. به سگهای بالغ نژاد کوچک می توان دو وعده غذا داد. زیرا سگهای نژاد کوچک معده کوچکی دارند.

سگهای ماده آبستن تا 50 درصد بیش از میزان طبیعی خود نیاز به غذا دارند (بویژه در آبستنی ماه دوم) به سگهای بیمار نیز باید غذای مطبوع با حجم کم و در وعده های بیشتر داده شود. آب تازه همیشه باید در دسترس سگ باشد زیرا سگ در طول شبانه روز از راه ادرار ، مدفوع و له له زدن آب از دست می دهد. غذا باید سر یک ساعت مقرر جلوی سگ گذاشته شود و 15 تا 20 دقیقه بعد برداشته شود تا سگ عادت کند. ظرف غذا نیز باید هر روز شسته شود.تولید مثل :سگ ماده به طور معمول دو بار در سال آمادگی جفت گیری دارد. زمان فحلی سگ ماده حدود دو هفته بوده که هفته دوم آن (پس از قطع خونریزی) جهت جفت گیری مناسب است. البته باید توجه داشت که ممکن است خونریزی مشاهده نشود. گاهی سگ ماده پس از زمان فحلی طبیعی ، علائم آبستنی کاذب را نشان می دهد بدون اینکه جفتگیری کرده باشد. نشانه های آن افزایش وزن ، ترشح شیر ، اضطراب و حتی انتخاب مکان برای زایمان می باشد و تشخیص آن از آبستنی حقیقی مشکل است. این نشانه ها ممکن است تا دو ماه وجود داشته باشند. علت این امر به نظر می رسد عدم تعادل هورمونی بدن باشد. تکرار آبستنی کاذب می تواند منجر به عفونت رحمی گردد.زایمان :نشانه مهم نزدیک بودن زایمان کاهش دمای بدن ماده سگ به حدود 8/37 درجه سانتی گراد می باشد. نخستین توله حدود یک ساعت پس از آغاز زورهای زایمانی به دنیا می آید و در صورتی که از این زمان بیشتر شود باید با دامپزشک تماس گرفت. در صورتی که بین توله های بعدی کمی بیشتر فاصله زمانی بیفتد طبیعی است زیرا مادر نیاز به استراحت دارد. هر توله در کیسه ای جدا به دنیا آمده و دارای بند ناف و جفت مخصوص به خود می باشد. مادر معمولاً کیسه و بند ناف را پاره می کند. در غیر اینصورت این کار باید توسط صاحب حیوان انجام شود. نوزاد عموماً بلافاصله پس از اینکه سرش آزاد شد شروع به تنفس می کند. اگر این عمل انجام نشد نوزاد را کنار ماده سگ قرار داده تا در اثر لیسیدن مادر تحریک به تنفس شود. اغلب تنها یک نظارت روی زایمان کافی است و نیاز به کمک نمی باشد ولی باید تعداد جفت ها شمارش شود و اگر جفت درون رحم بماند منجر به عفونت رحمی خواهد شد. خوردن جفت توسط ماده سگ امری طبیعی است.برای واکسیناسیون توله خود را دو ماهگی نزد دکتر دامپزشک ببرید تا ضمن انجام درمان ضد انگل واکسن شش گانه را دریافت کند و در سه ماهگی نیز یادآور آنرا بهمراه واکسن هاری دریافت نماید. (برگرفته از کتاب مروری بر نگهداری حیوانات خانگی تألیف دکتر عرب - دکتر اسماعیلی)
موفق باشی.74%دیگر پاسخ ها
behnaz_solyنام : بهناز رضاییامتیاز : 130درصد بهترین پاسخ : 28%بهناز رضایی (31)i

1.    87/11/30 (17:54)موهاشو تابستونا کوتاه کنید... قند اصلاً بهش ندید....
استخونه مرغ هم بهش ندید چون حتماً بعد از یه مدّت مریض میشه....5%
dr64taherdelنام : علی اکبر سبزه سبزهامتیاز : 150درصد بهترین پاسخ : 10%علی اکبر سبزه سبزه (271)i

2.    87/11/30 (18:45)سلام
هر سه ماه یکبار برای معاینه و انگل زدایی
سالی یک بار برای واکسن 7گانه و هاری.14%
bohlul82نام : امیر فرزاد رامتیاز : 98درصد بهترین پاسخ : 0%امیر فرزاد ر (3)i

3.    87/12/1 (00:19)duste aziz har vaght ke didi muhash boland shode az nazare khodet har cheghad ke bolande taze khodetam mituni to khune bezani hatman nabayad clinic bere.
dar morede vaksan bad az 3 mahegi har 6 mah yebar bayad vaksanasho bezani
ghablaz on yekbar vaksanaye chand gane va yek bar hari ke khode pezeshk behet mige .5%
mosaferamنام : نیلو بارانامتیاز : 98درصد بهترین پاسخ : 6%نیلو باران (29)i

4.    87/12/1 (01:10)هر ماه یا دو مماه یکبار برای چکاب ببرش البته خودت متوجه میشی چه موقع نیاز هست بره
بر طبق کارت واکسنش برو جلو خود دکتر میگه نوبت بعدی واکسن کی هست
قرصهای ضدانگل براش حتما بگیر
هیچی خام نخوره غذای خیلی چرب هم نخوره
قطره ویتامین ا د و کلسیم هم خوبه بهش بدی
موهاشو حتما باید برس بزنی.0%
arashqنام : آرش امتیاز : 110درصد بهترین پاسخ : 0%آرش (13)i

5.    87/12/1 (09:09)سلام تریرها خودشون رده های مختلف دارن از واکسن و یاداوری واکسن غافل نشو و قرص ضدانگل + حمام که میبریش نذار پوستش زیاد چربیش بره اینم سایتی که هم درباره نژاد نوشته هم روش نگهداری
http://www.woofwoof.ir/.0%
desperado_ahoraنام : سیاوش عابدیامتیاز : 100درصد بهترین پاسخ : 0%سیاوش عابدی (10)i

6.    87/12/1 (10:55)vaghty tolast bebari vaksanasho mizane
va har 3 mah ye bar baraye ghorse angal bayad be dampezeshk morajee koni.0%
koorosh_traderنام : آرمین امتیاز : 101درصد بهترین پاسخ : 0%آرمین (25)i

7.    87/12/1 (17:18)هر 6 ماه یک دفه.0%
melina_jo0onنام : ملینا مامتیاز : 104درصد بهترین پاسخ : 7%ملینا م (9)i

8.    87/12/1 (23:17)www.woofwoof.ir
etelaate kameli dar ekhtiyaret mizare in sait
.0%
red_cap94نام : ساقی امتیاز : 110درصد بهترین پاسخ : 8%ساقی (104)i

9.    87/12/2 (08:58)هر سال یه بار باید برای واکسیناسیون ( واکسن هاری و هفت گانه) ببرینش. که البته بعد از سه سالگی دیگه واکسن هفت گانه احتیاج نداره
هر سه ماه یا شش ماه هم باید واسه ی معاینه ی کلی و بررسی دندوناش همچنین در آوردن کیست هیداتیک ببرین. هر شش ماه هم باید بهش یه قرص انگل بدین که دام÷زشک نوع و زمانش رو مشخص میکنه. برای کوتاه کردن مو هاش هم بهتره تابستونا باشه و البته فصل موریزی ش_ توی مدلهای مختلف تریر متفاوته)
ولی چون تابستون هوا گرمه بهتره تابستون موهاش رو کوتاه کنین.
سعی کنید اگه موهای مجعدی داره تقریبا هر روز موهاش رو برس بزنید.
حمام کردنش هم بستگی به این داره که تو خونه نگه دارین یا حیاط. من شگ خودم با اینکه تو خونه نگه میدارمش لی چون میره تو حیاط خیلی زود کثیف میشه تقریبا هر هفته شاید بیشتر حمام میبرمش.
اگه اطلاعات بیشتری خواستی واسم پیام بفرست.
.0%
koroshtanha_1362نام : salman محمودیامتیاز : 123درصد بهترین پاسخ : 2%salman محمودی (31)i

10.    87/12/2 (15:40)salam nezhadade khobiyan ama bayad havadeton bashe hatman vaksanesho bezanin 3ta vaksan daran2taro dar ye roz mizanan badiro 15roze bad hatman bayad bezanin dar zemn hatman ghorse angalam bayad behesh bedin dar morede shaza aslan kale morgh nadin chon galoye heyvano zakhmi mikone be morore zaman ad morede shoste sho shampoye makhsos daran ke be ye dam pezeshk mozajee koni rahnamayiton mikonan hatmanam ba sageton bazi konin bezarin har az gahi dastetono gaz begire toye bazi dard nadare haymanam ghazayi ke midin behesh kamelan pokhte bashe omid varam toneste basham komaketon konam.0%
ehsan1363نام : احسان کریمیامتیاز : 120درصد بهترین پاسخ : 7%احسان کریمی (14)i

11.    87/12/2 (15:55)با سلام برای کسب اطلاعات دقیق و کامل به این سایت مراجعه کنید www.pug.ir
بزرگترین پت شاپ در ایران.0%
po0oro0ochiiiiistaaنام : پوروچیستا رادامتیاز : 100درصد بهترین پاسخ : 0%پوروچیستا راد (2)i

12.    87/12/6 (00:23)هر ماه باید چک بشه و ناخن هاش گرفته شه و کیسه ش خالی شه . موهای گوشش رو خودتون میتونید خالی کنید . واکسن هم بستگی به سنش داره . خود دامپزشک بهتون اطلاع میده که موقع واکسنش کی هست.0%
pink_majdنام : میترا علیرضاییامتیاز : 100درصد بهترین پاسخ : 0%میترا علیرضایی (3)i

13.    87/12/6 (18:45)agar 1 sal be bala bashad har 6 mah baraye chekav va sali 1 bar baraye vaksan
va ketabe heyvanate khanegi sag ham khob e baraye man ke khili jaleb bod
.0%
farzad_rنام : فرزاد رئیسیامتیاز : 2701درصد بهترین پاسخ : 2%فرزاد رئیسی (2)i

14.    87/12/14 (03:36)1 کاملا درسته.0%


سلام، در مورد نگهداری سگ نژاد تریر اطلاعات میخواستم.


مشخصات سوال
rxezawolfنام : محمد رضا فوزول سنجامتیاز : 142درصد بهترین پاسخ : 11%محمد رضا فوزول سنج (121)i

5 بهمن 87 - 15:11سلام، در مورد نگهداری سگ نژاد تریر اطلاعات میخواستم.تاریخ ایجاد سوال : 5 بهمن 87 (15:11)تاریخ بسته شدن سوال : 21 بهمن 87تعداد بازدید :179تعداد پاسخ ها : 12طبقه بندی : حیوانات خانگی » سگ- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
سلام، در مورد نگهداری سگ نژاد تریر اطلاعات میخواستم. 
ایجاد علامتبهترین پاسخ
amirehsekeنام : امیره سکه چیامتیاز : 20519درصد بهترین پاسخ : 21%امیره سکه چی (8)i

87/11/5 (16:28) سگها از نظر اندازه و جٍثه به سه گروه تقسیم می شوند.
*
1 - نژادهای کوچک یا آپارتمانی
*
2 – نژادهای متوسط
*
3 – نژادهای بزرگ
*
نژادهای کوچک یاآپارتمانی : با خصوصیات اخلاقی متنوع جهت نگهداری در خانه های کوچک و یا آپارتمان مناسب هستند. مانند تریر ها ، پودل ، شیتزو ، شی هوا هوا ، پیکینز ، داشهوند ، ..... خیلی از نژاد های تریر پر انرژی هستند و نیاز به تمرین زیاد دارند. آنها اغلب بسیار کنجکاو و عاشق ماجراجوئی و گردش در مکان های جدید و ملاقات با سگ های دیگر هستند. بعضی از این نژاد ها ممکن است خیلی عصبی باشند به همین علت شاید نیاز به تعلیم وتربیت داشته باشند، هم چنین این سگ ها خیلی باهوش و از تعلیم لذت می برند..29%دیگر پاسخ ها
iman_namiنام : ایمان ادهم ملكیامتیاز : 100درصد بهترین پاسخ : 0%ایمان ادهم ملكی (23)i

1.    87/11/5 (15:13)salam
akhe bayad begi chand saleshe?dokhtare ya pesar?
.17%
rst69نام : رضا رضاامتیاز : 108درصد بهترین پاسخ : 0%رضا رضا (5)i

2.    87/11/5 (15:24)سلام برشما
من کلی جواب میدم. تریر نژادیه که کوچولو و خوشگله خودشم قیمتش براهه،اما یه عیب کوچولو داره اونم اینه که صداش مثل هیکلش نیست و بلنده.کلا سگ شولوغیه.
.17%
gonerنام : نوید بستامیامتیاز : 173درصد بهترین پاسخ : 21%نوید بستامی (27)i

3.    87/11/5 (17:25)سلام.حتما پاکوتاشو داری
اهی قربونه هاپومون برم.منم یه تریر دارم.پسره.تا دلت بخواد شیطونو بازیگوشه.غذاشم سعی کن چیز خوب بهش بدی.من گوشتی که خودمون میخوریممیدم بهش.اسخونم بهش میدم ه باهاش بازی کنه.
اما خدارحمت کنه اگه عادتش بدی به گاز گرفتن.سیم و پارچو لیوانو لباسو همه رو میجوه.اصلا هم نمیخوره فقط کرم جویدن داره.
یه جایی رو براش درست کن با خاک که کارای بی ادبیشو اونجا بکنه.سگ باشعوریه.
نزنش.چون افسرده میشه.اگه دستتو گاز گرفت به هیچ وجه دستتو بیرون نکش.فقط باهات بازی میکنه.اگه دستتو بکشی ممکنه دستت جر بخوره چون فک بسیار قویی داره و دندوناش به طرز فجیحی تیزه.
نبندیشااااا
گناه داره.مگه سگ گله اسکه ببندیش؟یا نگهبانه.
دو سه هفته ای یه بار ببرش حمومو خوب بشورش.شامپوش حتما مخصوص سگ باشه چون شامپوی معمولی مادر چشماشو درمیاره و تا دو ساعت چشماشو میمالونه به کف خونه و اسگل میشه.بعد از حموم خودت بیرشو خشکش کن چون خودشو میمالونه ککف و کثیف میشه.سشوار نشه فراموش.
تا میتونی لوسش کن.حرکاتش کاملا آزادانه اس.زیاد بهش ابو غذا نده چون سگه دیه حالیش که نیست تا میتونه میخوره و میرینه.تاحدی بهش بده که فکر کنی سیر شده و داره با امتناع میخوره.اما اب همیشه دم دستش باشه.به حدی که تشنش باشه میخوره.

باهاش بازی خرس و گوساله نکن.(یعنی از اینور ونه پرتش نکن اونور خونه)
حتما به اسمش صداش کن.نه که بگی هاپو.داگی.سگ.یا پدرسگ.قربونت برم.نه اسمش.وگرنه مثه هاپوی من میشه که اسمش مونده هاپو
.29%
germanshepherdنام : ناشناس 3 امتیاز : 105درصد بهترین پاسخ : 0%ناشناس 3 (12)i

4.    87/11/5 (17:56)درود،
آقا محمد رضا بچه ها تا الان جوابای بدردبخوری دادن . یعنی جواباشون خوبه و کافیه .
تریر ها سگای خوب و با استعدادی هستن .
اکثرشون هم خوراکه آپارتمانند .
در مورد نگهداری هم مثل سگای دیگن فقط مراقبت بیشتری می خوان چون اکثرشون اولا ریزه میزه تر از نژادای دیگن دوما با موهای بلندی که دارن احتیاج به شونه کردن و رسیدگی مداوم دارن . (برای زیبا و تمیز بودن)
امیدوارم صاحب خوبی برای سگت باشی..5%
amin_vetzنام : امین زنبقیامتیاز : 126درصد بهترین پاسخ : 10%امین زنبقی (15)i

5.    87/11/5 (21:32)نژادهای کوچک یاآپارتمانی : با خصوصیات اخلاقی متنوع جهت نگهداری در خانه های کوچک و یا آپارتمان مناسب هستند. مانند تریر ها ، پودل ، شیتزو ، شی هوا هوا ، پیکینز ، داشهوند ، ..... خیلی از نژاد های تریر پر انرژی هستند و نیاز به تمرین زیاد دارند. آنها اغلب بسیار کنجکاو و عاشق ماجراجوئی و گردش در مکان های جدید و ملاقات با سگ های دیگر هستند. بعضی از این نژاد ها ممکن است خیلی عصبی باشند به همین علت شاید نیاز به تعلیم وتربیت داشته باشند، هم چنین این سگ ها خیلی باهوش و از تعلیم لذت می برند..0%
pantea_tنام : پانته ا توکلیامتیاز : 100درصد بهترین پاسخ : 0%پانته ا توکلی (79)i

6.    87/11/6 (01:12)salam omidvaram khob bashin sage in nejad behtarin nejade khonegiye fogholade mehrabone sheiton va bazigosh va jeegar man khodam ie pesaresho daram asheghesham pesara sheiton tar az dokhtaran az nazare ghaza hame chiz mikhoran ama bayad yadeton bashe kamelan pokhte har 10 rooz 1 bar hamom bayad beshe hatman bayad biroon bebarish va hadeaghal 3 rob rah bere va dastshoiysho bokone alabate mitoni adatesh bedy to hamam ya tovalet ama biroon rahat taran yadesh bedin ke to khone dastshoiy nakone chon age adat kon bad mishe mohasho har rooz bayad shone koni ba shoneie simi albate ba molaiemat ta mohash gereh nakhore behesh sabziyjat hatman bedin vaksanash va doktoresh faramosh nashe hatman bahash bazi konid dige hamina va dar 1 kalam dosesh dashte bash asheghe ine ke sahebesh dosesh dashte bashe.0%
ramin79bنام : حسین سنبله کارامتیاز : 140درصد بهترین پاسخ : 5%حسین سنبله کار (1)i

7.    87/11/6 (19:05)سلام
من دکتر دامپزشک هستم اگه خواستی تماس بگیر خوشحال میشم بتونم کمکت کنم09123947756.0%
ahmad666نام : احمدرضا احمدی مهرامتیاز : 100درصد بهترین پاسخ : 0%احمدرضا احمدی مهر (50)i

8.    87/11/10 (01:18)www.parspet.ffh.ir
www.persianpet.org
www.petshop.blogfa.com
www.zolm.ir/article-topic
www.ekbatanema.com
are too rasht sagaye asiil daran.0%
ehsan1363نام : احسان کریمیامتیاز : 120درصد بهترین پاسخ : 7%احسان کریمی (14)i

9.    87/11/11 (14:52)باسلام شما میتونید برای اطلاعات بیشتر به سایت www.pug.ir
و www.mypet.ir مراجعه کنید.0%
maxi1990نام : صادق جهانگیریامتیاز : 220درصد بهترین پاسخ : 22%صادق جهانگیری (82)i

10.    87/11/12 (11:36)من میگم یک سری به سایت های نگهداری سگ بزن با اینکه حرف ها و نظرات دوستان رو هم دیدی......0%
kayvannنام : کیوان کاوسیامتیاز : 157درصد بهترین پاسخ : 18%کیوان کاوسی (5)i

11.    87/11/15 (08:19)http://woofwoof.ir/FARSI/MOAREFI NEJHAD terriers.htm
اینجا سر بزن فكر میكنم مفید باشه..0%


چرا نژاد پرستی وجود دارد؟و نژاد پرست ترین کشور کدام است؟


مشخصات سوال
smhoنام : یا حسین امتیاز : 98درصد بهترین پاسخ : 0%یا حسین (10)i

2 دی 88 - 09:33چرا نژاد پرستی وجود دارد؟و نژاد پرست ترین کشور کدام است؟تاریخ ایجاد سوال : 2 دی 88 (09:33)تاریخ بسته شدن سوال : 18 دی 88تعداد بازدید :264تعداد پاسخ ها : 9طبقه بندی : جامعه ، قوانین » سیاست- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
چرا نژاد پرستی وجود دارد؟و نژاد پرست ترین کشور کدام است؟ 
ایجاد علامتبهترین پاسخ
liliano_oنام : سارای ...امتیاز : 182درصد بهترین پاسخ : 43%سارای ... (8)i

88/10/2 (10:22)چرایی این مساله جای بحث زیادی داره ... شاید حس برتری جویی افراطی به نفرت از انسانهای دیگه ای میشه كه یا ظاهر یا عقیده یا ... شون با ما فرق داره ...نمیشه گفت نژاد پرست ترین كشور دنیا كجاست بعضی كشورا هستن كه مردم و فرهنگشون نژاد پرستن ولی دولت عاقلی دارن كه در جامعه ی جهانی به همه قومیت ها احترام میزارن یا برعكس رفتار بعضی سیاسیون كشورها طوریه كه نژادپرستی رو تداعی میكنه و مردمشون اصلا قبول ندارن این حرفا رو ... در كل هر گونه نژاد پرستی (مثلا رنگ پوست و برتری نژادی و ...) و تبعیض جنسیتی و هرگونه تحقیر و تبعیض به خاطر مذهب و عقیده مخالف روح بشریه ... باید بپذیریم خدا زیباست و دنیایی با این همه تناقض و تفاوت رو می بینه و می پذیره و ما هم باید بیاموزیم كنار هم با احترام زندگی كنیم ... .29%دیگر پاسخ ها
ultravioletsنام : رهگذر یگانهامتیاز : 498درصد بهترین پاسخ : 46%رهگذر یگانه (59)i

1.    88/10/2 (10:47)خیلی ساده ست.علت اصلی نژادپرستی اینه که مردم یک جامعه نژاد خودشون رو از سایرین برتر میدونن.
برای مثال هیتلر رهبر حزب نازی آلمان مردم خودش رو از سایر نژادهای آلمان برتر میدونست،خانواده ش رو از همه خانواده ها بالاتر میدونست و خودش رو هم از همه آدمها بالاتر میدونست.به همین خاطر نژاد پرست بود و برای نفرتی که از نژاد یهودیان داشت اونها توی کوره میسوزوند.
تا جایی هم که من اطلاع دارم مردم آلمان در حال حاضر هم یکی از نژادپرست ترین مردم جهان هستند..17%
bzxنام : بهروز امتیاز : 752درصد بهترین پاسخ : 19%بهروز (11)i

2.    88/10/2 (12:36)تا جایی که من میدونم مسلمانان عزیز ! از همه نژاد پرست ترن
ادعا دارن اسلام بهترین دینه
ادعا دارن محمد بهترین پیامبره
ادعا دارن امام های خودشون بهترین امام ها هستن
هر کی از مسلمون مسیحی بشه گردنشو میزنن !
به خودشون میگن هر کی زنا کرد خونش حلاله !
به خودشون میگن کافر خونش حلاله !
این مسخره بازی ها یعنی چی ؟! کی به شما تخم سگا اجازه داده در مورد زندگی کسی تصمیم بگیرین ؟ کی میخواین آدم شین ؟ تا اونجا که من میبینم مسلمانان ! نژاد پرست ترین در تمام جهان هستن.29%
evil_angleنام : مهدی امتیاز : 604درصد بهترین پاسخ : 27%مهدی (149)i

3.    88/10/2 (14:42)نژاد عرب

حتی توی اسلام هم تبعیض نژاد فوق العاده شدید می بینیم

سید ها نمونه بارزشون !.5%
axarganنام : آخارقان آخارقانامتیاز : 95درصد بهترین پاسخ : 8%آخارقان آخارقان (229)i

4.    88/10/2 (22:56)فارسها نزاد پرست ترین ملت دنیا هستند
اگه بهشون بگی ترک بدشون میاد
بگی عرب بدشون میاد
بگی تاجیک بدشون میاد
بکی افغانی بدشون میاد
بگی پارس بدشون میاد
بگی هخامنشی دروغه بدشون میاد
بگی فقط 35 درصد ایران فارسه بدشون میاد
بگی تاریختون اشتباهه بدشون میاد
بگی .......
حالا شما خودتون کلاهتونو بزارین جلوتون بگید نزادپرست ترین ملت کیه.5%
_kamikazi_نام : زندیک امتیاز : 162درصد بهترین پاسخ : 8%زندیک (16)i

5.    88/10/2 (22:58)در کل خصوصیت نژاد همینه، همیشه هر نژادی خودش رو برتر از سایر نژاد ها میدونه و این مثل سایر تعصبات بشریه (مثل تعصب به وطن ، ناموس ، مشاهیر و ...) . و این چیز چندان بدی نیست.
حالا اگر میبینیم که تعصب به نژاد باعث ریخته شدن خون خیلی ها شده ، به این دلیله که افرادی که قدرت رو در دست دارن، با تحریک احساسات هم نژادهاشون از این تعصب اونها سو استفاده میکنن.
مثال های خیلی زیادی هم هست که دیگه نیاز به عنوان کردنش نیست چون همه ما در طول زندگی دیدیمشون.(( سخنرانی های پر شور هیتلر رو همه دیدن دیگه)).
ولی اینکه کدوم کشور نژاد پرست ترین کشوره، بنظر من کشور خودمونه!! دقت کردین ما 80% جک هامون در مورد ترکهاست؟ افغانی ها رو از سگ پست تر میدونیم! مرتب به خیک عربا القابی مثل ملخ خورو مگس خور و سوسمار و.. میبندیم؟ از اول ازل کینه یهودیا به دلمون بوده؟ تا یه نفر یه خورده پوستش سبزه باشه ، سگ سیاهو کاکا سیاهو سیاه برزنگیو هزار تا چیز دیگه ....
البته من ایران فعلی رو میگم ، مسلمآ ایران باستان فرهنگ بسیار غنی داشته که اینجور مسائل برای ایرانی اون زمان حل شده بوده ( قضیه ی مهربانی کوروش هخامنشی با یهودیان رو همه شنیدن) ولی ایران فعلی ما به دلیل سرکوب های فراوونی که شده ، خصوصا از طرف دین مبین اسلام، به سرزمین مردمان کینه ای تبدیل شده. .0%
jacquesنام : میلاد مامتیاز : 124درصد بهترین پاسخ : 20%میلاد م (12)i

6.    88/10/4 (19:46)درباره سوال اول: نژادپرستی برآمده از ناتوانی شخص یا گروهی خاص در ریشه یابی و درک ِ منشاء مشکلات و نابرابریهای موجود است که توأم با درکی فانتزی و غیرحقیقی از مفعول یا سوژه ی نفرت، باعث ِ فرافکنی ِ مشکل به دیگری و مبری کردن خود از مسئولیت می شود. یک ایرانی نژادپرست نمی تواند بفهمد دلیل وضع موجود افاغنه ی مهاجر نیستند، این ذهنیت که او(یعنی افغانی مهاجر)نوعی مازاد ِ اضافی بر جامعه ی ایران است مانع می شود تا ایرانی ِ نژادپرست بفهمد آن مشکلی که او با آن روبروست، برای مفعول نژادپرستی او هم وجود دارد. برای یک ایرانی ِ نژآدپرست، از آنجاکه نژادپرستی ِ او مبنایی کاملا توهم آلود و غیرحقیقی دارد، وضعیت زیستی ِ یک مهاجر افغانی از دو حالت خارج نیست: او یا بی کاره ی انگلی است که از دسترنج ِ زحمات ِ من تغذیه می کند، یا خوره ی کار ِ ارزان قیمیتی که شغلم را از من می دزدد !

نژادپرستی امروز، آنطورکه مارکس می گفت می تواند از گسترش روزافزون سرمایه داری هم باشد. هجمه ی فرهنگی/تبلیغاتی ِ کاپیتالیسم غرب هیچ گزینه ای باقی نمی گذارد بجز سفت تر چسبیدن به باورهای قومی/ملی. مثلا وقتی مک دونالد شعبه ای در دهلی باز می کند، دیگر فقط یک رستوران زنجیره ای که در کشورهای مختلف شعبه دارد نیست، بلکه یک فرهنگ مهاجم است با انواع و اقسام فریبندگی های مدرن. راه حل یک هندی در چنین شرایطی، اغلب اینست که برای حفاظت از باورهای خود در این نبرد نابرابر، با تعصب بیشتری به فریضه ی دینی خود، یعنی پرهیز از خوردن گوشت بچسبد.

سوالی که همواره شخص نژادپرست از خود می پرسد و نشان می دهد تا چه حد از واقعیات روزمره زندگی دور و درگیر با انتزاعات شده اینست: «اگر "آنها" نبودند همه چیز چقدر زیبا و ایده آل می شد». "آنها" که هستند؟ همیشه گروهی از بیرون ِ خود جامعه، که ناتوانی جامعه از رودر رویی با مشکلاتش را بر او فرافکنی بکنند. جالب اینکه در انواع سنتی تر و پنهان تر نژادپرستی، آنها همیشه شبیه ترین افراد به جامعه هستند: ایرانیان و اعراب(که یک مفسر خارجی بدون رجوع به کتب تاریخی و برخی جزئیات زبان شناختی به سختی بتواند تفاوتی میانشان قائل بشود)از هم بیزارند، فرانسوی ها و بلژیکی راجع بهم جکهای نژادپرستانه می گویند و این درحالی است که یک ایرانی نمی تواند هیچ تفاوتی میانشان پیدا بکند، زبان هر دو فرانسوی است، هردو از اقوام سلتی هستند و هیچ تفاوت بنیادی با هم ندارند. ایرلندی ها و انگلیسی ها قرنهاست که یکدیگر را تحقیر و حتی کشتار می کنند، زبان و قومیت هر دو ساکسونی است، تاریخ آنها مشترک است و اگر این تعصبات نبود چه بسی نه ایرلندی ی وجود داشت نه انگلیسی ی. کانادایی ها و آمریکایی ها را تحقیر می کنند و بالعکس و صدها مثال دیگر...

پس یک نژادپرست به دو دلیل از دیگران بیزار است، اول آنکه «آنها شبیه ما هستند» و این سدی است سترگ دربرابر توهم «خودویژه» و «مخصوص» بودن «ما». و دوم اینکه «آنها متفاوت از ما هستند» و این تهدیدی است برای روش ِ بی نقص زندگی ما. در آمریکا این توهم نژادپرستانه وجود دارد که ژاپنی ها با کارشان عیش می کنند، آنها قادر به قائل شدن تفاوت میان عیش و کار نیستند و این تهدیدی برای روش آمریکایی عیش بردن است.

اما درباره سوال دوم همچنانکه در جوابها تا اینجا دیدیم، من تصور می کنم بدون خرج کردن مقادیر زیادی از نژادپرستی نسبت به کسی نمی توان به آن پاسخ داد. .11%
angel25نام : آنا مقدمامتیاز : 385درصد بهترین پاسخ : 16%آنا مقدم (62)i

7.    88/10/6 (07:42)وای انگلیسو آلمان خیلیییییی نژد پرسدن.لندنو که واقعن به چشم دیدم ولی آلمانو از مامان بابام شنیدم !!


به نظره من حرفه بچه ها درس نیس.حالا من زیاد مذهبی نیسدم ولی کلن حرفشون اشتباس

مفهومه نژادپرسدیو نفهمیدن.ما میگیم مثلن دینه اسلام بهترینه.ولی به بقیه ی ادیان احترام میذاریمو واقعن دوسشون داریم.پیامبرایه دیگرو دوس داریم

ولی انگلیسیا مثلن نژادپرسدن.انقد با خارجیا بد رفدار میکننو خودشو میگیرن حاله آدم بد میشه.0%
sarabeofoghنام : زهرا تهرانیامتیاز : 8330درصد بهترین پاسخ : 8%زهرا تهرانی (1)i

8.    88/10/14 (15:02)با پاسخ 1 موافقم
.0%


ساير مطالب :
* میسترس چیست؟
* سلام.از کامپیوتر با gprs موبایل با سرعت 115 کانکت میشم اما س
* سلام برنامه ایبوشو درسال 2010 اصلا پخش نشده ،ازکی شروع میشه؟
* سلام ببخشید كسی پروژه تحلیلگرلغوی ترجیحا باc#نداره به من بده
* سلام یه اسم خوب و كوتاه برای سایتم در زمینه شبكه و امنیت شبك
* 1-چطور می شه پروفایل رو حذف کرد2- چطور می شه رمزش رو عوض کرد
* من خیلی وقت پیش عکس خودمو تو پروفایلم عوض کردم ولی هنوز هم ه
* آپدیت آفلاین Nod 32
* دلیل حذف لینک نمایندگی از پروفایل
* آقا کسی می ونه به من یه گیم سرور رایگان وخوب wowمعرفی کنه؟