تبليغات
راههای ابتلا به بیماری اپاندیس چیه راههای پیشگیری ان چیه؟


مشخصات سوال
mostafanbaنام : مصطفی علی محمدیامتیاز : 3درصد بهترین پاسخ : 14%مصطفی علی محمدی (29)i

8 فروردین 88 - 13:04راههای ابتلا به بیماری اپاندیس چیه راههای پیشگیری ان چیه؟ اطلاعات بیشتر : ایا انسان در طول عمرش حتما به این بیماری مبتلا میشود؟توضیح دهیدتاریخ ایجاد سوال : 8 فروردین 88 (13:04)تاریخ بسته شدن سوال : 8 فروردین 88تعداد بازدید :75تعداد پاسخ ها : 4طبقه بندی : سلامتی » بیماریها- این سوال بسته شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
راههای ابتلا به بیماری اپاندیس چیه راههای پیشگیری ان چیه؟ 
ایجاد علامتبهترین پاسخ
orkid1نام : ارکید ارکیدامتیاز : 41826درصد بهترین پاسخ : 38%ارکید ارکید (32)i

88/1/8 (14:02)آپاندیس یک ساختار لوله ای شکل و کوچک است که به قسمت ابتدائی روده بزرگ متصل می باشد و در قسمت راست پائین شکم قرار دارد. این عضو هیچ عملکرد شناخته شده ای ندارد و برداشتن آن طی عمل جراحی هیچ اختلالی در هضم غذا ایجاد نمی کند.

آپاندیسیت به معنی التهاب آپاندیس می باشد. این بیماری یک اورژانس جراحی است و هیچ درمان داروئی مؤثر ندارد و باید حتماً جراحی شود. در صورتیکه بیمار سریعاً جراحی شود، بیشتر بیماران سریعاً و بدون مشکل خاصی بهبود می یابند ولی در صورت تأخیر در درمان، آپاندیس پاره شده و باعث پخش شدن عفونت در محوطه شکم و حتی مرگ می شود. گرچه این بیماری در هر سنی ممکن است رخ دهد ولی شایعترین سنین بیماری بین 30-10 سال می باشد.

· دلایل ایجاد بیماری

دلیل ابتلا به آپاندیسیت ، انسداد دهانه آپاندیس می باشد. این انسداد به هر علتی که ایجاد شود، باعث بالا رفتن فشار داخل آپاندیس شده و همچنین باعث ایجاد التهاب و اختلال در جریان خون آن می شود. در صورت عدم درمان ، انسداد باعث سیاه شدن عضو و پاره شدن آن می شود.

شایعترین دلیل انسداد آپاندیس، گیر کردن گلوله سفتی از مدفوع در دهانه آپاندیس
می باشد، گرچه گاهی در اثر عفونتهاب میکروبی یا ویروسی لوله گوراشی، غدد لنفاوی متورم شده و می توانند روی آپاندیس فشار وارد کنند و باعث انسداد شوند.

در موارد نادری نیز، آسیب و ضربه های وارده به شکم نیز می تواند منجر به آپاندیسیت شود.

· علائم و نشانه ها

مهمترین علائم بیماری عبارتند از :

- درد شکم : ابتدا در اطراف ناف بوده و پس از مدتی به ناحیه راست پائین شکم جابجا
می شود.

- کاهش اشتها، تهوع ، استفراغ، اسهال یا یبوست، تب خفیف که پس از سایر علائم ایجاد می شود، عدم توانائی دفع گاز تورم شکم از سایر علائم همراه می توانند باشند .

توجه داشته باشید که فرد مبتلا به آپاندیسیت تمام علائم فوق را ممکن است نداشته باشد. درد شکم با حرکت ، تنفس عمیق ، سرفه و یا عطسه تشدید می شود. علاوه بر دردی که بیمار حس می کند، فشار دادن ناحیه درگیر شکم (اغلب طرف راست و پائین)باعث ایجاد درد می شود.

·
افراد بیمار با علائم غیر معمول

بعضی افراد نیازمند توجه ویژه برای تشخیص آپاندیست دارند. این افراد دارای شرایط خاص هستند که ممکن است علائم کلاسیک بیماری که در بالا گفته شد را نداشته باشند و گاهی تنها علامت آنها یک احساس ناخوشی می باشد. این افراد شامل:

- افرادی که داروهای سرکوب کننده سیستم مثل استروئیدها را دریافت می کنند.

- افرادی که عضو پیوندی دریافت کرده اند.

- افراد مبتلا به عفونت HIV.

- افراد مبتلا به دیابت.

- افراد مبتلا به سرطان و یا کسانیکه شیمی درمانی دریافت می کنند.

- افراد بسیار چاق.

همچنین زنان حامله، شیرخواران ، کودکان و افراد سالمند نیز بعلت تشابه علائم بیماری با شرایط خاص آنها، نیازمند توجه ویژه می باشند.

در حاملگی درد شکم ، تهوع و استفراغ از علائم شایع بوده و نمی توان آنها را صد در صد به حساب آپاندیسیت گذاشت. بسیار از زنانی که در دوران حاملگی مبتلا به آپاندیسیت شده اند، علائم کلاسیک آپاندیست را نداشته اند بنابراین تمام زنان حامله که دچار درد شکم می شوند باید حتماً به پزشک مراجعه کنند.

در نوزادان و کودکان کوچکتر بعلت اینکه قادر به برقراری ارتباط با والدین و پزشک نمی باشند اطلاع از نوع درد، کیفیت آن مقدور نمی باشدو پزشک نمی تواند اطلاعات قابل اعتمادی از زبان بیمار بشنود و فقط مجبور است به معاینه اکتفا کند و به دنبال علائمی که کمتر اختصصاصی هستند باشد ( مثل خستگی و یا استفراغ).

در کودکان نو پا که مبتلا به آپاندیسیت شده اند، گاهی بیماری با اختلال در غذا خوردن و خواب آلودگی خود را نشان می دهد. کودکان بزرگتر گاهی با یبوست بیماری خود را نشان می دهند ولی همچنین گاهی مدفوع کم حجم و آغشته به موکوس از علائم بیماری می باشد. با توجه باینکه علائم در کودکان بسیار وسیع و متفاوت است، هر کودکی با علائم مشکوک به آپاندیسیت باید سریعاً به پزشک مراجعه کند. بیماران سالمند که در حالت عادی نیز بیشتر گرفتار مشکلات پزشکی
می باشند، در هنگام ابتلا به آپاندیسیت نیز علائمی متفاوت داشته و عوارض بیشتری گریبانگیر آنها می شود.

در افراد سالمند، ابتلا به بیماری با تب خفیفتر و درد شکمی، با شدت کمتری همراه است. بسیاری از افراد سالمند تا مرحله نهائی بیماری که آپاندیس بسیار ملتهب شده و د رمعرض پاره شدن قرار گرفته است، چیزی متوجه نمی شوند. بنابراین هر فرد سالمند با تب خفیف و درد شکمی بسیار خفیف نیز باید توسط پزشک ویزیت شود.· افراد بیمار با علائم غیر معمول

1- تاریخچه پزشکی و معاینات بالینی

این مورد نکته اصلی در تشخیص بیماری است یعنی پرسشهای دقیق از علائم بیماری و معاینه فیزیکی توسط پزشک. هنگام ویزیت بیمار پزشک سوالات متعددی را می پرسد، مثلاً در مورد درد شکم از کیفیت درد، محل آن، الگوی درد و شدت درد پرسش می کند. همچنین در مورد مشکلات قبلی پزشکی فرد، جراحی قبلی،سابقه بیماری در افراد فامیل بیمار،داروهائی که فرد دریافت کرده است و موارد حساسیت فرد به دارو و غذا را می پرسد. در مورد سابقه مصرف الکل، سیگار و
موادمخدر پرسش می شود.

قبل از انجام معاینه فیزیکی فرد، علائم حیاتی ( فشار خون ، درجه حرارت ، تعداد ضربان قلب و تعداد تنفس در هر دقیقه ) را ثبت می کند و آنوقت از سر تا پای بیمار بطور دقیق معاینه می شود . شرایط زیادی می تواند باعث درد شکم شود، حتی یک سینه پهلو یا بیماری قلبی گاهی با درد شکم خود را نشان می دهند و علائمی مثل تب، ضایعات پوستی و تورم غدد لنفاوی نیز اکثراً در شرایطی ایجاد می شود که بعمل جراحی نیاز ندارد. معاینه شکم مهمترین قسمت برای تشخیص بیماری
می باشد.

محل درد، حساسیت به درد، مهمترین نکته در معاینه شکم است. درد علامتی است که بیمار نوع و محل آنرا توصیف می کند، ولی حساسیت به درد، دردی است که با لمس ایجاد شده و پزشک با معاینه خود به آن پی می برد.

بهر صورت همانطور که گفته شد از یافته های معاینه فیزیکی است که پزشک باید به این نکته پی برد که درد شکم نیاز به جراحی دارد یا نه ؟

2- تستهای آزمایشگاهی

تستهای خونی برای کنترل علائم عفونت بررسی می شوند. مثلاً در این شرایط میزان گلبولهای سفید خون افزایش پیدا می کند. اندازه گیری یونهای موجود در خون نیز برای نشان دادن مشکلات و اختلالات میزان آب یا میزان یونهای موجود در خون بررسی می شوند. آزمایش ساده ادرار برای رد کردن عفونت ادراری انجام می شود. پزشکان همچنین برای زنانی که در سنین باروری هستند، ممکن است تست بارداری را درخواست نمایند، تا بتوانند بعضی از عوارض بارداری ناخواسته را که ممکن است با درد شکمی خود را نشان دهند، تشخیص بدهند.

3- تاریخچه پزشکی و معاینات بالینی

عکس ساده شکم برای نشان دادن انسداد، پارگی احشاء ، اجسام خارجی و در موارد نادر برای نشان دادن آپاندیکولیت ( که همان مدفوع سفت شده می باشد که در دهانه آپاندیس گیر کرده و علائم آپاندیسیت را بوجود آورده است) استفاده می شود.

سونوگرافی می تواند گاهی التهاب آپاندیس را نشان دهد و علاوه بر آن می تواند سایر علل درد شکمی مثل عوارض حاملگی و یا بیماریهای کیسه صفرا را تشخیص دهد.

CT اسکن تست دیگری است که در شرایط خاص ممکن است انجام گیرد. در این تست، مقاطعی از بدن بطور متوالی تصویربرداری می شوند و خصوصاً در شرایطی که تشخیص کلنیکی با شک روبرو می باشد، می توان از آن استفاده کرد زیرا می تواند بسیاری از اختلالات شکمی را مشخص کند.

4- سایر آزمایشات

در موارد انتخاب شده، خصوصاً در زنان درد شکمی می تواند ناشی از آپاندیس ملتهب و یا اختلالات تخمدان باشد، لاپاراسکوپی ممکن است کمک کننده باشد. گرچه در این تکنیک اشعه X بکار نمی رود و از این نظر خطری ندارد ولی نیاز به بیهوشی عمومی دارد. لاپاراسکوپ یک لوله نازک
می باشد که یک دوربین کوچک به آن متصل بوده و پزشک از طریق یک برش کوچک آنرا وارد بدن بیمار کرده و می تواند بوسیله آن اعضاء و جراح شکم بیمار را مشاهد کند.

همچنین از محاسن لاپاراسکوپی این است که اگر بیماری تشخیص داده شده طی عمل لاپاراسکوپی، از بیماریهائی باشد که نیاز به عمل جراحی داشته باشد، می توان همزمان عمل جراحی بیمار را انجام داد.

· درمان

1- جراحی

آپاندیسیت حاد، با عمل جراحی و برداشتن آپاندیس ملتهب درمان می شود. این جراحی یا از طریق جراحی باز و از یک برش در ناحیه پائین و راست شکم و یا از طریق لاپارسکوپ و با 4-3 برش بسیار ریز انجام می شود. لاپاراسکوپ خصوصاً زمانیکه تشخیص بیمار همراه شک بوده باشد و بخواهیم سایر موارد درد شکم را نیز بررسی می کنیم استفاده می شود. بعضی از بیماران نیز لاپاراسکوپی را ترجیح می دهند، زیرا اندازه برش آن کوچکتر، بهبود سریعتر و با درد کمتری همراه است و داروی ضد درد کمتری را نیاز دارد.

نکته قابل توجه این است که پزشکان پس از عمل در هر صورت آپاندیس را بر می دارند. یعنی حتی اگر پس از عمل متوجه شوند که که آپاندیس سالم بوده و تشخیص آنها اشتباه بوده است، آپاندیس برداشته می شود تا اگر در آینده فرد دچار درد شکم شد، درد بیمار به آپاندیس او نسبت داده نشود.

بهبودی کامل پس از عمل جراحی برداشت آپاندیس ممکن است، چند هفته طول بکشد. پزشک در این دوره به بیمار توصیه می کند، فعالیت فیزیکی خود را محدود کرده و برای وی داروی ضد درد تجویز می شود.

بهبودی پس از عمل لاپارسکوپی بطور کلی سریعتر از عمل جراحی باز صورت می گیرد ولی برای مدت 6-4 هفته توصیه می شود که از تحرک شدید خودداری کند.

2- آنتی بیوتیک و سایر درمانها

اگر تشخیص نامشخص باشد، بیمار ممکن است تحت نظر گرفته شود و یا گاهی تجویز
آنتی بیوتیک برای آنها صورت می گیرد. این رویه بیشتر زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که پزشک علت درد شکم را به یک بیماری غیر جراحی و طبی مربوط بداند تا یک بیماری نیازمند جراحی.

اگر درد شکم ناشی از نوعی عفونت باشد، علائم با تزریق وریدی آنتی بیوتیک و مایعات درمان می شود، ولی بطور کلی آپاندیسیت بیماریی نیست که درمان طبی داشته باشد و نیازمند جراحی است.

ندرتاً بدن می تواند عفونت پدید آمده توسط یک آپاندیس پاره شده را محدود کرده و تشکیل آبسه (دمل چرکی) دهد( بجای گسترده شدن عفونت در کل شکم، در یک نقطه آبسه تشکیل
می دهد. ) پزشکان در این موارد آبسه را با استفاده از یک وسیله بنام « دِرَن » تخلیه کرده و « دِرَن » را برای چندین هفته در محل باقی می گذارند تا کاملاً آبسه خشک شود و پس از خشک شدن آبسه و رفع التهاب عمل جراحی برداشت آپاندیس انجام می شود.

· عوارض

وخیم ترین عارضه آپاندیسیت، پاره شدن آپاندیسیت است . این عارضه در صورت تأخیر در تشخیص آپاندیسیت ایجاد شده و در نوزادان، کودکان کوچکتر، افراد سالمند این احتمال بالاتر است. پاره شدن آپاندیس می تـواند باعث التهاب جدار شکم و بافت پوشاننده احشاء و ایجاد آبسه گردد.

در افراد کمی عوارض آپاندیسیت می تواند باعث نارسائی اعضاء مهم (مثل کلیه، ریه، مغز
و ... ). یا حتی مرگ شود.


.66%دیگر پاسخ ها
kamiar15نام : کامیار احمدیامتیاز : 115درصد بهترین پاسخ : 0%کامیار احمدی (33)i

1.    88/1/8 (13:31) عزیزم آپاندیس اصلا بیماری نیس
یه عضو بدن هس كه اگر برداریم هم اتفاقی نمیفته و برای بعضی افراد حتما باید برداشته بشه (همونایی كه بستری میشن واسه آپاندیس)
آپاندیس مثل دندون عقله بود و نبودش زیاد فرقی نداره.11%
atefekanoomنام : عاطفه زامتیاز : 100درصد بهترین پاسخ : 0%عاطفه ز (27)i

2.    88/1/8 (13:51)اولا اپاندیس بیماری نیست.
دوما هنوز نمیدونن دقیقا چکار میکنه و چرا دچار مشکل میشه!.22%
ssso0o0nnniiiaaaنام : اس اسامتیاز : 131درصد بهترین پاسخ : 0%اس اس (26)i

3.    88/1/8 (18:46)البته نفر سوم كاملا پاسخ داده اما خیلی كوتاه:اپاندیس یك عضو است كه ممكنه دچار التهاب بشه كه این التهاب معمولا به دلیل انسداد هست كه علایم شایعش درد سمت راست شكم تهوع بی اشتهای و استفراغ است
دلیلی وجود نداره كه همه دچار این بیماری بشوند اما در صورت بروز اپاندیسیت و عدم پیگیری عوارض ممكنه حتی به مرگ منتهی بشود.0%


راههای چاق شدن؟


مشخصات سوال
amin6696نام : امین dامتیاز : 76درصد بهترین پاسخ : 100%امین d (23)i

25 دی 87 - 10:49راههای چاق شدن؟تاریخ ایجاد سوال : 25 دی 87 (10:49)تاریخ بسته شدن سوال : 11 بهمن 87تعداد بازدید :258تعداد پاسخ ها : 12طبقه بندی : سلامتی » لاغری و تغذیه- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
راههای چاق شدن؟ 
ایجاد علامتبهترین پاسخ
akam22نام : آکام حبیبیامتیاز : 16649درصد بهترین پاسخ : 54%آکام حبیبی (24)i

87/10/25 (10:59)راه حلی برای چاق شدنیك كارشناس تغذیه گفت: مصرف آجیل و دانه‌های روغنی در افزایش وزن موثر است.

دكتر "مریم صفایی" روزچهارشنبه‌درگفت وگو با خبرنگار ایرنا مركزاستان تهران افزود: دررژیم‌های چاقی باید مصرف چربی و موادغذایی پركالری افزایش یابد.

وی اظهارداشت: بر این اساس، از مصرف غذاهای آب پز و كبابی دررژیم‌های چاقی باید تا حدممكن پرهیز شود.

وی افزود: پخت غذا به‌صورت آب پز سبب انتقال چربی ودیگرمواد موردنیاز بدن، به آب غذا شده و مانع رسیدن آن به بدن می‌شود.

وی تاكیدكرد: افراد لاغر درطول رژیم غذایی باید دیرتر شام خورده‌و نیز زودتر به رختخواب بروند.

این كارشناس تغذیه گفت: افرادلاغر در رژیم‌های غذایی چاقی باید مایعات را در آخر وعده‌غذایی استفاده‌كرده و از مصرف آن قبل از غذا و در حین وعده غذایی به دلیل پرشدن حجم معده، پرهیز كنند.

صفایی افزود: مصرف سالاد و سوپ هم بایدپس ازوعده‌اصلی غذایی مصرف شود.

وی خاطرنشان كرد: در رژیم‌های چاقی، صبحانه‌نیزباید دیرتر ازوقت معمول و حداقل با رعایت فاصله زمانی دو ساعت پس از بیدار شدن، خورده شود.

وی اظهارداشت: در رژیم‌های چاقی، توصیه نمی‌شود كه فرد فقط بخورد زیرا خوردن مهم نیست بلكه داشتن یك برنامه صحیح غذایی، رعایت فواصل غذایی و فواصل خواب و غذا از اهمیت بیشتری برخوردار است.

وی تاكید كرد: قبل از شروع رژیم چاقی انجام آزمایش خون برای اطمینان از سلامت فرد اولین گام محسوب می‌شود چرا كه لاغری در برخی موارد می‌تواند ریشه در ابتلای فرد به‌برخی بیماری‌ها همچون پركاری غده‌تیروئید داشته باشد.

وی افزود: رژیم چاقی نباید به صورت عادات غذایی در فرد باقی بماند بلكه پس از رسیدن به وزن ایده‌آل باید قطع شود، زیرا مصرف غذاهای پركالری از جمله غذاهای پرچرب در درازمدت ممكن است عوارضی را برای فرد به دنبال داشته باشد.


افزایش وزن در افراد لاغر با ورزش یا با پرخوری؟

اگر فكر می كنید خیلی لاغر هستید و می خواهید وزن خود را افزایش دهید، ننشینید و فقط بخورید. برای افزایش وزن بایستی همیشه عضلات خود را افزایش دهید نه چربی بدنتان را.برای تولید ماهیچه، بایستی یك برنامه ورزشی منظم را شروع كنید. حتماً به یك كلاس ورزشی بروید وسعی كنید ورزش های مخصوص برای كاهش وزن را یاد بگیرید كه در عین حال عضلات بازوها و پاهایتان را قوی تر كند. وقتی ورزش می كنید، اشتهایتان زیاد می شود و در این صورت نیازتان به مواد مغذی تأمین خواهد شد. برای ساخت نیم كیلوگرم ماهیچه درهفته، روزانه 15 گرم پروتئین اضافی لازم است و نیازی نیست تا پرخوری كنید. بدین طریق عضلات بیشتر از چربی های بدن افزایش می یابند. برای شروع یك برنامه ورزشی منظم هیچ وقت دیر نیست. از همین حالا می توانید شروع كنید. افرادی كه كمبود وزن دارند، ضعیف و نحیف به نظر می آیند كه به دلیل كمبود عضلات است نه چربی بدن. اگر فعالیت شما كم باشد، به مرور توده عضلانی تان را از دست می دهید تا جایی كه قادر نخواهید بود كارهای روزمره خود مثل بالا رفتن از پله، بلند شدن از صندلی و... را انجام دهید چون عضلاتتان به اندازه كافی قوی نیستند تا وزن شما را جابجا كنند. اگر لاغر هستید، هرگز سعی نكنید چربی خود را افزایش دهید. كسانی كه اضافه وزن دارند، حجم عضلات ضعیفشان دوبرابر است و مجبورند روزانه بیشتر از 10 یا 20 كیلو چربی اضافی را با خود جابجا كنند. وقتی بطور مرتب و روزانه ورزش كنید و مقدار عضلات خود را افزایش دهید، اشتهایتان نیز افزایش می یابد و بدون اینكه متوجه شوید، بیشتر از قبل خواهید خورد. ورزشكاران حرفه ای و بدنسازان برای تأمین نیازهای انرژی شان، روزانه مقادیر زیادی غذا مصرف می كنند. بعنوان مثال جداول تمرینات ورزشی فوتبالیست ها، دارای هر نوع ماده غذایی به مقدار فراوان است. اگر در اثر بیماری كوتاه مدت ( نه طولانی)، مقدار زیادی از وزن خود را از دست دادید، نگران نباشید. زیرا به تدریج و بعد از رفع بیماری، اشتهایتان به غذا بهبود خواهد یافت و بدون پرخوری، به وزن طبیعی خود بازخواهید گشت. اما اگر بدون علت، وزنتان به مقدار زیادی كاهش یافت، آن را جدی بگیرید و حتماً به یك متخصص تغذیه یا پزشك مربوطه مراجعه كنید و مشكل خود را با او در میان بگذارید.57%دیگر پاسخ ها
mohammad333نام : محمد طاهریامتیاز : 96درصد بهترین پاسخ : 0%محمد طاهری (81)i

1.    87/10/25 (13:12)سلام
شما اول باید برنامه غذایی خودت رو درست کنی (اگر مشکل اشتها داری از قرصهای سیپرو هپتازین استفاده کن )داروخانه ها داره. بعد شما از ورزش می تونی استفاده کنی و اگر غذایی معمولی جواب نداد باید از مکمل استفاده کنی .. چون بدنت نیاز به دریافت مواد خالص داره که می تونی از گین آپ و ماموت و ویا مسیووی استفاده کنی .... شاد باشی.15%
milan02نام : میلان امتیاز : 269درصد بهترین پاسخ : 12%میلان (21)i

2.    87/10/25 (17:37)بخاطر این کار سلامتی خودت رو به خطر ننداز من بخاطر مصرف بیش از حد پروتیین وی قسمتی از کبدم رو از دست دادم سعی کن غذاهای با پروتیین بالا بخوری نه مقدار زیاد..در ضمن اگه اهل خود ارضایی هستی بیخیالش شو..موفق باشید.11%
mehdi_mostaghimiنام : مهدی مستقیمیامتیاز : 189درصد بهترین پاسخ : 11%مهدی مستقیمی (17)i

3.    87/10/25 (23:14)سلام و خسته نباشید
چند روش راحت:
1- خوردن وعده شام قبل از خوابیدن ( حداکثر نیم ساعت قبل از خواب )
2- استفاده نکردن از ورزش های هوازی ( دو ، شنا ، دوچرخه سواری ، پیاده روی )
3- کمک گرفتن از مکمل های دارای کربوهیدرات بالا
4- استفاده از 6 وعده متوسط بجای 3 وعده حجیم
5- صبحانه حجیم ، ناهار متوسط ، شام کم
6- استفاده از قرص dekort در صورت کم بودن اشتها
7- استفاده از ورزش بدنسازی در صورت امکان
8- خوردن یک وعده آجیل میان وعده روزانه
موفق باشی
رای فراموش نشه.3%
bmarsنام : مارس مارسامتیاز : 208درصد بهترین پاسخ : 18%مارس مارس (5)i

4.    87/10/26 (05:25)1- اگه لاغری غیر طبیعی داری اول علت رو پیدا کن. شاید بیماری خاصی داشته باشی که لاغری عارضه اون باشه. البته هر دکتری سواد کافی نداره. پیش چند نفر متخصص داخلی یا عمومی با سابقه و یه نفر متخصص تغذیه برو.
چند بیماری:
نواقص ژنتیکی شناخته شده که لیستی از عوارض دارن و اگه موفق به شناختش بشی امکان داره کلا وضعیت سلامتیت دگرگون بشه
مشکلات جذب در دستگاه گوارش
استرس و تشویش مزمن

2- حالا فرض کنیم بیماری خاصی نداری
2-1:
چاق شدن خیلی هم خوب نیست. اگه با همین لاغری لباس های خارجی مخصوصا ایتالیایی بپوشی خوش تیپ میشی. کلا سلامتی خیلی مهمتر از تیپه.
2-2:
دارویی گیاهی فوق العاده قوی جین سینگ باعث شد من از یک آدم کاملا لاغر به حالت متوسط تبدیل بشم ولی شکمم یه مقدار بزرگ شد! هر کاری هم میکنم کوچیک نمیشه خود دانی..11%
omid_12نام : علیرضا رامتیاز : 90درصد بهترین پاسخ : 0%علیرضا ر (2)i

5.    87/10/26 (18:44)1- اگه لاغری غیر طبیعی داری اول علت رو پیدا کن. شاید بیماری خاصی داشته باشی که لاغری عارضه اون باشه. البته هر دکتری سواد کافی نداره. پیش چند نفر متخصص داخلی یا عمومی با سابقه و یه نفر متخصص تغذیه برو.
چند بیماری:
نواقص ژنتیکی شناخته شده که لیستی از عوارض دارن و اگه موفق به شناختش بشی امکان داره کلا وضعیت سلامتیت دگرگون بشه
مشکلات جذب در دستگاه گوارش
استرس و تشویش مزمن

2- حالا فرض کنیم بیماری خاصی نداری
2-1:
چاق شدن خیلی هم خوب نیست. اگه با همین لاغری لباس های خارجی مخصوصا ایتالیایی بپوشی خوش تیپ میشی. کلا سلامتی خیلی مهمتر از تیپه.
2-2:
دارویی گیاهی فوق العاده قوی جین سینگ باعث شد من از یک آدم کاملا لاغر به حالت متوسط تبدیل بشم ولی شکمم یه مقدار بزرگ شد! هر کاری هم میکنم کوچیک نمیشه خود دانی.
.0%
o0o0o0o0oنام : مهسا ناناامتیاز : 99درصد بهترین پاسخ : 0%مهسا نانا (14)i

6.    87/10/27 (20:49)armin faghat taharoke kam baese chaghi mishe.0%
taraneh22نام : ترانه جون .امتیاز : 141درصد بهترین پاسخ : 0%ترانه جون . (11)i

7.    87/10/28 (00:39)be nazare man niyazi be chaghi o estefade az daroo o een harfa nist shoma be ye bashgahe badan saazi berin o azole saazi konid
man nemidonnam chera oonaye ke chaghan hey soal dar moorede laghari mikonan va oonaye ham ke laagharan hey mikhan chaagh shan shoma bayad bebinid asan estedade chaghi darin ya na?
agar nadarin talashe bihoode nakonid
dar zemn neshaste kheyli chaagh mikone khodesh be tanhayee
vali be nazare man laghar bashi behtar az chagh shoodane.0%
mahsun111نام : توک توک انستامتیاز : 94درصد بهترین پاسخ : 0%توک توک انست (17)i

8.    87/10/28 (00:53)با مصرف روزانه یك عدد كپسول فارماتون بعد از وعده غذایی صبحانه اشتهای معده افزایش و موجب خوردن غذا می گردد. .0%
mayssam1361نام : میثم عامتیاز : 106درصد بهترین پاسخ : 0%میثم ع (35)i

9.    87/11/1 (02:48)دوست عزیزم توصیه من به شما این است که چیزهایی که اشاره میکنم سر ساعتش بخوری صبح یک لیوان شیر ظهر یک حب سیر و شب هم یک وجب کیر. .0%
peyman_1678نام : پیمان بختیاریامتیاز : 149درصد بهترین پاسخ : 8%پیمان بختیاری (388)i

10.    87/11/2 (00:29)آرمین جون سلام
من دارم از چاقی فرار میکنم و تو از لاغری .
اول اینکه سعی کن غذاتو تند تند بخوری . این کار باعث میشه بیشتر غذا بخوری . دوم اینکه اگه اهل آبجو هستی سعی کن هفته ای 2 یا 3 تا بخوری . اگه الکل داشته باشه بهتره چون الکل به قند تبدیل میشه و چاغت میکنه . میتونی با تجویز پزشک قرص کورتن بخوری . این قرص اشتهاتو 4 برابر میکنه و باعث چاقی میشه . تو هم دعا کن من لاغر بشم چون این کارهایی که بهت گفتمو خودم انجام دادم که به این روز افتادم ..0%
drug20001نام : ازاده امتیاز : 110درصد بهترین پاسخ : 7%ازاده (19)i

11.    87/11/10 (17:55)salam
aval inke varzesh ham be salamatet komak mikone va ham eshteharo zeyad mikone ,age vasaate varzesh ya akharesh mavade ba calori bala mese noon khameye ,choclate bokhori, sharbate becoactin ham hast ke ghabl az nahar va sham ye ghashogh morabakhori age bokhori ham eshteharo bahala mibare be dalile daroye cyproheptadine va ham be dalile dashtan vitaminhaye gruop B taghveyati hast,kolan age khasi powder gain up ham hast ke mitooni begiri az darukhone va bokhori..0%


راههای افزایش قد


مشخصات سوال
3536نام : جواد مامتیاز : 37درصد بهترین پاسخ : 0%جواد م (8)i

24 اسفند 87 - 14:34راههای افزایش قد اطلاعات بیشتر : با سلام خدمت دوستان
راههایی برای افزایش قد خصوصا در قسمت پاهها !
رو میخواستم،اگه لطف كنید ممنون میشم
ضمنا آیا استفاده از سندلهای افزایش قد فایده داره یا نه!؟ واگر بله چه ماركی و از چه شركتی؟
ممنون از دوستانتاریخ ایجاد سوال : 24 اسفند 87 (14:34)تاریخ بسته شدن سوال : 10 فروردین 88تعداد بازدید :222تعداد پاسخ ها : 6طبقه بندی : زیبائی و آرایش » اندام- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
راههای افزایش قد 
ایجاد علامتبهترین پاسخ
son_of_satanنام : † ĴΣ§UŠ MД§iДĦ †امتیاز : 120درصد بهترین پاسخ : 28%† ĴΣ§UŠ MД§iДĦ † (0)i

87/12/24 (15:02)age bala 18 sali bikhial sho man kheily donbalesh boodam . age zire 18 bashi taze oonam shayd beshe ye kari kard.55%دیگر پاسخ ها
bvlgariنام : مونا لامتیاز : 106درصد بهترین پاسخ : 14%مونا ل (83)i

1.    87/12/24 (18:08)فقط ورزش های كششی قد را بلند می كند و شنا-و هیچ نوع كفش و یا صندلی قد را افزایش نمی دهد چون اگر این گونه بود تمام مردم جهان قدشان بلند بود..0%
hosseinshahrokhyنام : حسین شاهرخیامتیاز : 95درصد بهترین پاسخ : 0% حسین شاهرخی (3)i

2.    87/12/25 (12:06)anjame harekate kesheshi mesle barfiks raftan_basketbal bazi kardan_vali bal bazi kardan va az hamin ghabil varzeshha.0%
poorya_نام : پوریا پارسیامتیاز : 100درصد بهترین پاسخ : 0%پوریا پارسی (37)i

3.    87/12/26 (02:59)سلام.شما به طوره طبیعی تا 24 سالگی رشد می کنید تا بالغ شوید.اگه به طور کاملا طبیعی قصد دارید که قد شما افزایش پیدا کنه پس رو بیارید به ورزش هایی مثل (شنا 100%و بدن سازی)البته اینم بگم در پرورش اندام به هیچ عنوان قسمت اسکات رو انجام ندین که قد رو می سوزونه.اگه غیر طبیعی هم می خوای رشد کنی هرمونه تستسرون.44%
soffe32نام : پویا پویاامتیاز : 108درصد بهترین پاسخ : 0%پویا پویا (3)i

4.    87/12/26 (04:17)soraghe tebbe soozani boro.0%


ساير مطالب :
* میخوام مدت زمان ثبت مکالمه حذف کنم کد حفاظتی میخواد
* راهنمایی خرید Plotter
* با خواندن میل فارسی مشكل دارم (با UTF-8 و ... هم حل نشد)
* اگر یه قرارداد باشه که توش چک تظمینی داشته......
* تاریخ نتایج كنكور ارشد كی اعلام میشود؟
* چه طور میشه با دو آیدی همزمان با هم آنلاین شد؟؟
* چرا نماز 17 رکعت است؟ و چرا 7 بار دور خانه خدا می گردند؟
* چه گویشی در ایران بیشترین متکلم را دارد؟
* k800i من بعضی وقتها یه پیغام میده که باید memory روفرمت کنه
* دزدی گوشی