تبليغات
سریعترین راه درمان تبخال


مشخصات سوال
asdf55zxcنام : سعید فامتیاز : 92درصد بهترین پاسخ : 14%سعید ف (2)i

29 آبان 87 - 16:44سریعترین راه درمان تبخالتاریخ ایجاد سوال : 29 آبان 87 (16:44)تاریخ بسته شدن سوال : 3 آذر 87تعداد بازدید :227تعداد پاسخ ها : 1طبقه بندی : سرویس های کلوب دات کام » پرسش و پاسخ- این سوال بسته شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
سریعترین راه درمان تبخال 
ایجاد علامتبهترین پاسخ
azromatatabrizنام : امید لیونهامتیاز : 10303درصد بهترین پاسخ : 47%امید لیونه (31)i

87/9/2 (12:35)مسواک شما ممکن است تا چند روز پناگاه خوبی برای ویروسها باشد و موجب بازگشت ویروسها به دهان پس از بهبود تبخال شود. بنا بر این بهترین کار آن است که به محض فعال شدن تبخال مسواک خود را دور بیندازید

مسواک خود را در حمام یا دستشوئی نگذارید یک مسواک مرطوب و یک جای مرطوب مثل حمام دقیقا همان چیزی است ویروس تبخال برای رشد به آن نیاز دارد و این کار باعث افزایش طول عمر ویروس می شود. بهتر است مسواک را در جای خشک و بدون رطوبت قرار دهید.دوری از استرس و اضطراب، تغذیه مناسب، تغذیه مناسب، تغذیه بدن و ورزش عوامل مهم در کنترل تبخال هستند

دوری ازباد وآفتاب: محافظت ازلب ها درمقابل هرگونه عامل خارجی ومحیطی نظیرقرارگرفتن درمعرض اشعه خورشیدوبادراهی برای جلوگیری ازتبخال است.استفاده ازیخ: توصیه می شود به محض احساس سوزش وخارش ازیخ استفاده كنید. چراكه یخ موجب كاهش التهاب می شود واگرمواد التهاب آورسبب فعال شدن مجدد ویروس شود، درآن صورت با توجه به نقش ضدالتهابی یخ استفاده ازآن مفید وموثراست.

گیاه درمانیبرای درمان تبخال بنده پبشنهاد می دهم 15 تا 25 گرم ریشه گل ختمی را در دو لیوان آب جوشانده و از این محلول روزی چند مرتبه با پنبه روی تبخال بمالید.

از گیاه بادرنجبویه نیز می توانید برای درمان این ویروس استفاده نمائید در ضمن شایان ذکر است اگر به نسخه فوق دسترسی نداشتید با مراجعه به یکی از داروخانه های معتبر در سراسر کشور می توانید ژل گیاهی ملیسا را برای ضماد بر روی موضع استفاده نمائید.100%پاسخی ارسال نشده است.


سریعترین راه درمان سردرد


مشخصات سوال
asdf55zxcنام : سعید فامتیاز : 92درصد بهترین پاسخ : 14%سعید ف (2)i

5 آذر 87 - 09:10سریعترین راه درمان سردردتاریخ ایجاد سوال : 5 آذر 87 (09:10)تاریخ بسته شدن سوال : 10 آذر 87تعداد بازدید :111تعداد پاسخ ها : 1طبقه بندی : سلامتی » بیماریها- این سوال بسته شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
سریعترین راه درمان سردرد 
ایجاد علامتبهترین پاسخ
aakhنام : علی عرب خزائلیامتیاز : 420درصد بهترین پاسخ : 21%علی عرب خزائلی (3)i

87/9/9 (13:20)اول اگر شدت سردرد زیاده و تا حالا اینو تجربه نکرده بودی باید به یه مرکز درمانی مراجعه کنی ولی اگر قبلا سابقه این رو داشته باشی مسکن معمول یه استامینوفن یا آسپرین به علاوه متوکلوپرامیده. کم آبی، کم خونی، پایین یا بالا بودن قند خون، علامت ترک سیگار، چای و ... از علل ساده سردرده ولی علل مهمتری مثل سینوزیت، عیب انکساری چشم، میگرن و غیره هم میتونه سردرد بده که باید توسط پزشک خانوادگی بررسی بشه..100%پاسخی ارسال نشده است.


تبخال


مشخصات سوال
behzad_balaنام : بهزاد محمدیامتیاز : 104درصد بهترین پاسخ : 0%بهزاد محمدی (39)i

14 مرداد 89 - 21:50تبخال اطلاعات بیشتر : با سلام
بنده حدود چند سالی است که دچار تبخال چشمی(HSV) عود شونده هستم در این مدت تبخال بعد از چند ماه به صودت خودکار عود میکرد و دوباره دارو میخوردم قطع میشد جدیدا با خوردن روزی دو قرص آسیکلویر نه تنها چشمم بلکه از لبم نیز تبخال بیون زده است.
آیا بنده بیماری دارم؟ اگر بلی به کدام متخصص مراجعه کنم واقعا کلافه شده ام حود 5 سال به همین منوال است.لطفا راهنمایی کنید.تاریخ ایجاد سوال : 14 مرداد 89 (21:50)تاریخ بسته شدن سوال : 21 مرداد 89تعداد بازدید :94تعداد پاسخ ها : 4طبقه بندی : سلامتی » بیماریها- این سوال بسته شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
تبخال  
ایجاد علامتبهترین پاسخ
amin_6636نام : امین جونامتیاز : 615درصد بهترین پاسخ : 25%امین جون (56)i

89/5/14 (23:21)سلام
دوست گرامی
بهتره به یک متخصص داخلی مراجعه کنید
چون این شواهد برای اثبات بیماری شما کافی نیست
به احتمال قوی کبد شما مشکل داره چون این علایم می تونه ربط به کبد داشته باشه
ولی برای اطمینان بیشتر بهتره به متخصص داخلی مراجعه کنین.40%دیگر پاسخ ها
sheida5044نام : شیدا شیداامتیاز : 1067درصد بهترین پاسخ : 18%شیدا شیدا (53)i

1.    89/5/15 (00:46)سلام.دلیل اصلی بروز تبخال ضعف سیستم ایمنیه که البته به خاطر شرایط روحی نامناسب هم میتونه پیش بیاد.اما تو این شرایط که پشت سر هم دارین تبخال میزنین حتما به پزشک مراجعه کنین.به پزشک متخصص عفونی یا داخلی.پماد آسیکلوویر رو بصورت موضعی همون لحظه ای که حس کردین داره تبخال میزنه برای تبخالهای کنار لب استفاده کنین.البته برای چشم نه!اگر همسر دارید مراقبت های بهداشتی لازم رو داشته باشین،احتمال انتقال ویروس بهشون وجود داره..40%
misagh65نام : میثاق امتیاز : 3012درصد بهترین پاسخ : 26%میثاق (0)i

2.    89/5/15 (03:16)سلام تب خال یک بیماری عفونی ناشی از ویروس هرپس سیمپلكس یا HSV-1 هستش
فکر کنم به یک متخصص بیماری های عفونی مراجعه کنید با انجام یکسری آزمایشات میتونه دلیل رو بفهمه
ضمنا بازگشت تب خال میتونه به علت کمبود یکسری ریز مغذی ها مانند آهن و ویتامین های گروه ب نیز باشه.20%
msk68نام : مملی سوتی دهامتیاز : 224درصد بهترین پاسخ : 27%مملی سوتی ده (28)i

3.    89/5/17 (20:59)تبخال چشمی
عفونت تبخال چشمی Herpes Simplex
كلیات: ویروس تبخال Herpes Simplex ویروس بسیار شایعی است كه پوست، مخاط، دستگاه عصبی و چشم را درگیر می كند. دو نوع از این ویروس وجود دارد: نوع I، همان نوعی است كه تولید تب خال می كند و می تواند چشم را نیز درگیر كند و نوع II از طریق جنسی منتقل می شود و به ندرت مشكلات چشمی ایجاد می كند.
تقریبا" تمام افراد در دوران كودكی در معرض ویروس تیپ I قرار می گیرند. عفونت اولیه خفیف بوده و معمولا" ایجاد گلو درد و یا زخم در دهان كرده و خودبه خود بهبود می یابد. این ویروس معمولا" به صورت خفته در عقده های عصبی باقی می ماند و در شرایط خاصی مانند تب، استرس، نور آفتاب، تغییرات هورمونی، گرما، ضربه و حتی استفاده از بعضی از داروهای خاص فعال می شود. ممكن است كه در فعال شدن مجدد، این ویروس چشم را درگیر كند كه معمولا" پلك(بلفاریت)، ملتحمه(كونژنكتیویت) و قرنیه (كراتیت) راگرفتار می سازد. كراتیت( التهاب قرنیه) معمولا" اولین علامت چشمی این بیماری است و اغلب لایه های سطحی قرنیه را گرفتار می سازد. اگر عفونت به لایه های عمقی تر قرنیه گسترش یابد، احتمال باقی ماندن محل زخم(اسكار) در قرنیه افزایش می یابد. در بعضی از افراد ممكن است یووئیت نیز اتفاق افتاده و به ندرت باعث تخریب وسیع شبكیه نیز می گردد.
علائم و نشانه های این بیماری كدامند؟
درد
قرمزی در چشم- عمدتا" در اطراف قرنیه
اشك ریزش
حساسیت به نور
كاهش بینائی
عفونت چشمی ویروس herpes معمولا" یك چشم را درگیر می كند و یك طرفه است.
تشخیص این بیماری چگونه صورت می گیرد؟ این عفونت به وسیله slit lamp قابل تشخیص است. ممكن است برای تشخیص دقیق تر، پزشك از قطره های چشمی استفاده كند. در این عفونت معمولا" یك زخم كوچك در قرنیه دیده می شود كه به صورت dendritic یعنی شاخه شاخه است (یعنی زخم به صورت گرد و با حدود مشخص نیست بلكه به صورت درختی با شاخه های زیاد می باشد).
درمان این بیماری چیست؟ درمان این بیماری بسته به شدت آن دارد. اولین عفونت چشمی ناشی از این ویروس معمولا" با استفاده از قطره ها و پمادهای چشمی و گاهی داروهای ضد ویروسی خوراكی درمان می شود. پزشك ممكن است نواحی آسیب دیده را با ملایمت توسط یك اپلیكاتور كه انتهای آن از كتان است، از روی چشم بردارد. در افرادی كه به طور مكرر دچار عفونت چشمی Herpes می شوند قرنیه كه یك بافت شفاف است تبدیل به یك شیشه مه گرفته می شود و ممكن است برای بهبود دیدشان و برطرف كردن اسكار باقی مانده از این عفونت، نیاز به پیوند قرنیه پیدا كنند. اگر لایه های عمقی قرنیه گرفتار شده باشد، ممكن است كه چشم پزشك علاوه بر موارد بالا از قطره های كورتیكواستروئیدی(كورتون) نیز استفاده كند كه باعث كاهش التهاب می شوند. به خاطر داشته باشید كه استفاده از قطره های كورتیكواستروئیدی باید با نظارت دقیق پزشك صورت گیرد در غیر این صورت آسیب های جدی به چشم وارد می كند.
برای جلوگیری از عود مجدد این بیماری چه اقداماتی صورت می گیرد؟ اگر عفونت های چشمی ویروس هرپس به صورت عود كنند باشد( یك بار در سال یا بیشتر) معمولا" پزشك توصیه می كند كه روزانه دو قرص ضد ویروسی به صورت خوراكی دریافت كنید. بعضی از افراد اظهار می كنند كه در معرض نور خورشید قرار گرفتن باعث عود این بیماری می شود كه به آنها توصیه می شود حتما" از عینك های آفتابی استفاده كنند.
http://www.noorvision.com
درمان تبخال چشمی
یکی از حاضرترین بیماریهای قرنیه برای چشم پزشکان زخم تبخالی قرنیه است . تخمین زده می شود که همه ساله درحدود نیم میلیون نفر در ایالات متحده این بیماری را تجربه می کنند علل نابینایی در جوامع صنعتی است .
عفونت اولیه HSV چشم یک مرحله ی حاد عفونی در بیمار بوده قابل تشخیص از عفونت قبلی که بیمار مبتلا شده می باشد و خود بیماری نشانه های قبلی را خواهد داشت . در حدود 60% بیماران تیپ ویروس را در گا نگلیون تری ژمینال خود دارند .
عفونت در 6% موارد به طور مشخص دیده می شود و تنها در یک درصد موارد بیماری چشمی خود را نشان می دهد اگر چنانچه علائم و نشانه های چشمی ظاهر شوند آنها بعد از 3 تا 9 روز از شروع عفونت ظاهر شدهاند که شا مت دندریت و کرائیت نقطه یی و فولیکولهای ملتحمه یی خواهد بود بلفاریت و ضایعات پوستی اطراف اربیت هم ممکن است دیده شود .
بسیاری از بیماران سرما خوردگی مکرر در دهان و بینی داشته اند . درمان ترجیحی در ضایعات قرنیه تری فلوریدین موضعی ( درایران ویروسید) بوده اگرچنانچه ضایعات اطراف چشم همراه باشد کمپرس گرم مرطوب استریل مفید است . بیمار باد حوصله کند تا ضایعات خشک شوند . مصرف نتادین موضعی در مورد زخم های پوستی شدید برای جلوگیری از ضایعات اطراف چشمی مفید است بیماری بدون عارضه خاتمه می یابد .
عفونت راجعه HSV
بسیار شایع و بسیار خطرناکتر از HSVاولیه ی نوع راجعه ی آن است . ضایعات تهدید کننده ی بینایی به ندرت در حین عفونت اولیه به وجود نی آید اما پس از عفونت راعه دیده می شود . عوامل بسیاری سبب واکنش HSV میگردد. تروما ، تب ، واکنش های هیجانی ، قاعدگی و قرار گرفتن در معرض نور خورشید و یا باد سرد ، عوامل آغازگر آن هستند.
http://ravanpezeshki.blogfa.com
تبخال چشمی Ocular Herpes
تبخال چشمی یک عفونت عود کننده ویروسی است که ناشی از آلودگی با ویروس تبخال ساده است. این بیماری شایع ترین علت کوری ناشی از بیماری های قرنیه ای در آمریکاست در حالیکه در کشورهای جهان سوم و از جمله ایران شایع ترین علت کوری قرنیه ای، بیماری تراخم است؛ گرچه تبخال چشمی در ایران نیز شایع است. بر اساس مطالعات موجود، اگر فردی یکبار دچار تبخال چشمی شود، به احتمال 50% شانس عود دارد. این گرفتاری مجدد ممکن است هفته ها یا حتی سالها پس از گرفتاری اولیه بروز کند.
تبخال چشمی می تواند تولید یک زخم دردناک روی پلک و یا سطح چشم کند و باعث التهاب و ورم قرنیه شود. درمان سریع با داروهای ضد ویروس از تکثیر ویروس و تخریب سلولهای اپیتلیال قرنیه ( لایه سلولهای سطح قرنیه ) جلوگیری می کند. بهر حال عفونت می تواند به لایه های عمقی تر قرنیه منتشر شده و باعث گرفتاری شدید تر یعنی گرفتاری استرومای قرنیه (بستر قرنیه ) یا در اصطلاح کراتیت استرومایی شود که منجر به فعال شدن سیستم ایمنی بدن و تهاجم آن به قرنیه و انهدام سلول های استرومای قرنیه می شود. درمان کراتیت استرومایی (عفونت بستر قرنیه ) نسبت به گرفتاری سطحی قرنیه مشکل تر است. حملات عود کراتیت استرومایی می تواند منجر به اسکار (نسج جوشگاه) قرنیه شود که باعث کدورت قرنیه، کاهش بینائی و حتی کوری می شود.
تبخال چشمی مثل سایر عفونت های تبخالی (هرپسی) قابل کنترل است. حدودا 400000 نفر از مردم آمریکا سابقه گرفتاری با تبخال چشمی را دارند و سالانه 50000 مورد جدید دیده می شود که 25% موارد آن از نوع کراتیت استرومایی است. در ایرا ن نیز عفونت های تبخالی چشم شایع است ولی متأ سفانه در ایران آمار دقیقی از این بیماری در دست نیست. در یک مطالعه وسیع، محققان دریافتند که میزان عود تبخال چشمی طی یک سال 10%، طی دو سال # طی 20 سال 63% درصد است.معتقدند که بعضی از فاکتورها نظیر: تب، استرس، نور خورشید و ضربات باعث عود تبخال می شود..0%


ساير مطالب :
* بچه ها من گیج شدم کمک؟ php -javascript یه کار انجام میدن؟
* چطوری میتونم pdf فارسی رو به word فارسی تاپی تبدیل کنم؟
* چرا بلورهای برفک یخچال به تناسب برفهای زمستان نیست
* من نیاز به کارت اعتباری بین المللی دارم.....از کجا تهیه کنم؟
* تشکیل یک گروه کوهنوردی؟؟؟
* چطور میشه منویFolder Option رو که ویروس از بین برده برگرداند
* می خواهم یك شبكه محلی با دیال آپ راه بندازیم (كمك كنید)
* برای ارسال اس ام اس در ASP.NET 2.0 با Csharp یه حواب امتحان
* درخواست کتابی درباره آدمهای کم رو و خجالتی یا خود کم بین
* چطوری میتونم از مادون قرمز Samsung E310 استفاده کنم ؟