تبليغات
سریعترین راه درمان تبخال


مشخصات سوال
asdf55zxcنام : سعید فامتیاز : 92درصد بهترین پاسخ : 14%سعید ف (2)i

29 آبان 87 - 16:44سریعترین راه درمان تبخالتاریخ ایجاد سوال : 29 آبان 87 (16:44)تاریخ بسته شدن سوال : 3 آذر 87تعداد بازدید :227تعداد پاسخ ها : 1طبقه بندی : سرویس های کلوب دات کام » پرسش و پاسخ- این سوال بسته شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
سریعترین راه درمان تبخال 
ایجاد علامتبهترین پاسخ
azromatatabrizنام : امید لیونهامتیاز : 10303درصد بهترین پاسخ : 47%امید لیونه (31)i

87/9/2 (12:35)مسواک شما ممکن است تا چند روز پناگاه خوبی برای ویروسها باشد و موجب بازگشت ویروسها به دهان پس از بهبود تبخال شود. بنا بر این بهترین کار آن است که به محض فعال شدن تبخال مسواک خود را دور بیندازید

مسواک خود را در حمام یا دستشوئی نگذارید یک مسواک مرطوب و یک جای مرطوب مثل حمام دقیقا همان چیزی است ویروس تبخال برای رشد به آن نیاز دارد و این کار باعث افزایش طول عمر ویروس می شود. بهتر است مسواک را در جای خشک و بدون رطوبت قرار دهید.دوری از استرس و اضطراب، تغذیه مناسب، تغذیه مناسب، تغذیه بدن و ورزش عوامل مهم در کنترل تبخال هستند

دوری ازباد وآفتاب: محافظت ازلب ها درمقابل هرگونه عامل خارجی ومحیطی نظیرقرارگرفتن درمعرض اشعه خورشیدوبادراهی برای جلوگیری ازتبخال است.استفاده ازیخ: توصیه می شود به محض احساس سوزش وخارش ازیخ استفاده كنید. چراكه یخ موجب كاهش التهاب می شود واگرمواد التهاب آورسبب فعال شدن مجدد ویروس شود، درآن صورت با توجه به نقش ضدالتهابی یخ استفاده ازآن مفید وموثراست.

گیاه درمانیبرای درمان تبخال بنده پبشنهاد می دهم 15 تا 25 گرم ریشه گل ختمی را در دو لیوان آب جوشانده و از این محلول روزی چند مرتبه با پنبه روی تبخال بمالید.

از گیاه بادرنجبویه نیز می توانید برای درمان این ویروس استفاده نمائید در ضمن شایان ذکر است اگر به نسخه فوق دسترسی نداشتید با مراجعه به یکی از داروخانه های معتبر در سراسر کشور می توانید ژل گیاهی ملیسا را برای ضماد بر روی موضع استفاده نمائید.100%پاسخی ارسال نشده است.


سریعترین راه درمان سردرد


مشخصات سوال
asdf55zxcنام : سعید فامتیاز : 92درصد بهترین پاسخ : 14%سعید ف (2)i

5 آذر 87 - 09:10سریعترین راه درمان سردردتاریخ ایجاد سوال : 5 آذر 87 (09:10)تاریخ بسته شدن سوال : 10 آذر 87تعداد بازدید :111تعداد پاسخ ها : 1طبقه بندی : سلامتی » بیماریها- این سوال بسته شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
سریعترین راه درمان سردرد 
ایجاد علامتبهترین پاسخ
aakhنام : علی عرب خزائلیامتیاز : 420درصد بهترین پاسخ : 21%علی عرب خزائلی (3)i

87/9/9 (13:20)اول اگر شدت سردرد زیاده و تا حالا اینو تجربه نکرده بودی باید به یه مرکز درمانی مراجعه کنی ولی اگر قبلا سابقه این رو داشته باشی مسکن معمول یه استامینوفن یا آسپرین به علاوه متوکلوپرامیده. کم آبی، کم خونی، پایین یا بالا بودن قند خون، علامت ترک سیگار، چای و ... از علل ساده سردرده ولی علل مهمتری مثل سینوزیت، عیب انکساری چشم، میگرن و غیره هم میتونه سردرد بده که باید توسط پزشک خانوادگی بررسی بشه..100%پاسخی ارسال نشده است.


راه درمان میگرن چیه؟؟؟اصلا درمان داره؟؟؟


مشخصات سوال
markedmanنام : حمید حکمتامتیاز : 40درصد بهترین پاسخ : 0%حمید حکمت (2)i

30 اردیبهشت 87 - 16:35راه درمان میگرن چیه؟؟؟اصلا درمان داره؟؟؟ اطلاعات بیشتر : مادر من میان ساله حدودا 45 سال.وقتی سردرد میشه حدود 24ساعت طول میكشه
راه درمانی واسه این بیماری هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟تاریخ ایجاد سوال : 30 اردیبهشت 87 (16:35)تاریخ بسته شدن سوال : 15 خرداد 87تعداد بازدید :972تعداد پاسخ ها : 9طبقه بندی : علوم » پزشکی- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
راه درمان میگرن چیه؟؟؟اصلا درمان داره؟؟؟ 
ایجاد علامتبهترین پاسخ
dr_nobakhtنام : وارلیق نوبختامتیاز : 2234درصد بهترین پاسخ : 57%وارلیق نوبخت (3)i

87/2/30 (23:03) بله میگرن درمان دارد ولی بیشتر اوقات میشه از بروز آن پیشگیری کرد و می دونیم که پیشگیری بهتر از درمان هست پس خوبه که اول میگرن را بشناسیم بعد به فکر پیشگیری و درمان آن باشیم. دوست عزیز اول باید شما از طریق پزشکان معالج مطمین باشید که سردرد و بیماری مادر شما میگرن هست بعد به فکر درمان آن باشید.واما بطور خلاصه بهترین درمان از نظر پزشکی وقتی شخص احساس می کند که سردرد میگرنی می خواهد شروع شود ( از طریق علایم پیش در آمد که بعنوان - اورا - معروف است ) شروع به مصرف داروی ارگوتامین سی با این روش است که به فاصله هرنیم ساعت اگر سردرد تسکین نکند یک قرص میل نماید تا 6 قرصوسپس هر 6 ساعت یک قرص مصرف نماید ونباید تعداد قرص های مصرفی در طول یک هفته از 10 عدد بیشتر شود.
من در اینجا اطلاعات مختصر ولی ضروری برای شناخت میگرن را بیان می کنم.
میگرن یک سردرد ضرباندار است که می‌‌تواند در یک طرف و یا هر دو طرف سر ایجاد شود. سردرد میگرن معمولاً با تهوع، استفراغ، و یا کاهش اشتها همراه است. فعالیت فیزیکی و ورزش، نورهای درخشان و یا صداهای بلند می‌‌توانند سردرد را بدتر کنند و معمولاً فرد دچار سردرد میگرن، پس از شروع سردرد به محلی تاریک، آرام و خنک می‌‌رود تا سردرد او رفع شود. طول حملات میگرنی در افراد متفاوت است. این زمان می‌‌تواند کوتاهتر و بلندتر باشد. یکی از خصوصیات منحصر به فرد میگرن احساس غیر معمولی می‌‌باشد که قبل از شروع حمله به فرد دست می‌‌دهد و به آن « پیش درآمد » می‌‌گویند. علائم پیش درآمد می‌‌تواند شامل خستگی، گرسنگی و یا احساس عصبانیت باشد. و گاهی احساس درد در شکم هست .همچنین میگرن دارای « پس اثر » نیز بوده که پس از حمله این احساس به فرد دست داده و شامل احساس تهی شدن از انرژی بوده که ممکن است برای یک تا دو روز پس از یک حمله شدید میگرن ادامه یابد. البته باید متذکر شد که تمامی افرادی که مبتلابه میگرن هستند دچار « پیش درآمد » یا « پس اثر » میگرن نمی‌شوند.


یک خصوصیت دیگر میگرن که البته در بیماری صرع نیز ممکن است دیده شود وجود علائم مقدماتی یا ( Aura) می‌‌باشد. این علائم مقدماتی کمی قبل از حمله میگرن رخ داده و بصورت اختلال بینائی، تاری دید و یا دیدن نورهای ضرباندار و چشمک زن می‌‌باشد.این علائم که حدود 30-15دقیقه طول می‌‌کشند به فرد هشدار می‌‌دهند که سردرد میگرن بزودی آغاز خواهد شد. گاهی علائم مقدماتی حواس شنوائی، بویائی و یا چشائی را درگیر می‌‌کند. البته « علائم مقدماتی » هم مثل « پیش درآمد » و یا « پس اثر » در تمام افراد مبتلا به میگرن رخ نداده و خیلی موارد میگرن بدون « علائم مقدماتی » رخ می‌‌دهد
در موارد نادری نیز میگرن بصورت علائم نورولوژیک غیر معمول مثل گیجی، کاهش بینائی، حالت سوزن سوزن شدن و کرختی و ضعف و ... بروز می‌‌کند.

حمله میگرن گاهی توسط بعضی از فعالیتها، غذاها، بوها و حتی احساسات تحریک شده بروز می کند. همچنین بعضی از بیماران زمانی که دچار استرس می‌‌شوند، حمله میگرن به سراغ آنها می‌‌آید در حالیکه عده‌ای دیگر پس از اینکه استرس آنها رفع شد، ممکن است دچار حمله میگرن شوند ( مثلاً روز بعد از یک امتحان و یا ملاقات مهم ). زنان نیز به تجربه در می‌‌یابند که حملات میگرن آنها در زمان حوالی قاعدگی بدتر می‌‌شود و شدیدتر است.

تشخیص

پزشک معمولاً از روی تاریخچه پزشکی بیمار و معاینه فیزیکی او میگرن را تشخیص می‌‌دهد و افراد مبتلا به میگرن در اکثر موارد معاینه فیزیکی و معاینه عصبی طبیعی دارند. هیچ تست مخصوصی برای تشخیص میگرن وجود ندارد و آزمایشهایی مثل CT اسکن و MRI مغز معمولاً طبیعی هستند. البته ممکن است پزشک آزمایشات دیگری را توصیه کند خصوصاً در افرادی که خصوصیات سردرد در آنها کاملاً منطبق با میگرن معمولی نمی‌باشد و یا اینکه علاوه بر علائم میگرن، علائم آزار دهنده دیگری دارند. البته اگر هر گونه شکی در تشخیص میگرن وجود داشته باشد مشاوره با یک متخصص مغز و اعصاب انجام خواهد شد.


پیشگیری

البته نمی‌توان از تمام حملات میگرن پیشگیری کرد ولی می‌‌توان با شناسائی عواملی که باعث تحریک و ایجاد حملات بیماری می‌‌شوند از تعداد حملات بیماری و شدت آنها کاست شایعترین عواملی که که حمله میگرن را تحریک می‌‌کنند:

* کافئین ( چه مصرف زیاد آن و چه قطع کردن آن پس از مدت طولانی )

* بعضی از غذاها و نوشیدنی ها که حاوی تیرامین هستند مثل پنیر خصوصاً پنیر مانده، گوشت و نوشیدنی های تخمیر شده و همچنین غذاهای حاوی سولفیت مانند غذاهای کنسرو شده، انواع شرابها، سوسیس، کالباس و سایر گوشتهای فرآروی شده

* استرس و یا حتی رهائی ا زاسترس که می‌‌تواند باعث جمله بیماری شود.

* هورمونها ( مصرف قرصهای جلوگیری از بارداری و یا در هنگام قاعدگی )

* کمبود خواب و یا اختلال در الگوی خواب فرد

* سفر و یا تغییر آب و هوا و یا ارتفاع محل زندگی

* مصرف بیش از حد مسکنها و درمانهای ضد درد.

درمان تسکینی

اینکه برای درمان میگرن از چه داروهایی استفاده شود، به شدت و تعداد حملات بیماری بستگی دارد. بیمارانی که فقط چند بار در سال دچار حملات میگرن می‌‌شوند، به خوبی به مسکنهای عادی و بدون نسخه پزشک پاسخ می‌‌دهند. البته در همین افراد هم اگر شدت درد به حدی باشد که با فعالیتهای عادی فرد تداخل کند و مسکنهای ساده نیز درد را کاهش ندهند، مراجعه به پزشک و تجویز داروهای قویتر الزامی است.


دو نوع درمان برای میگرن مورد استفاده قرار می‌‌گیرد یکی از داروهائی که با شروع سر درد مصرف شده و به آن « داروهای تسکینی » می‌‌گویند و دیگری داروهائی که هر روز مصرف می‌‌شوند تا از بروز حملات بیماری جلوگیری کرده و تعداد حملات بیماری را کاهش دهند که به این نوع داروها « داروهای پیشگیرانه » می‌‌گویند.

اینکه چه موقع از داورهای تسکینی و چه موقع از داروهای پیشگیرنده استفاده شود در هر فردی متفاوت است در گذشته برای کسانیکه در طول ماه دو یا بیش از دو حمله میگرن داشتند، درمان پییشگرانه را آغاز می‌‌کردند ولی امروزه درمان پیشگیرانه در موارد زیر توصیه می‌‌شود:

* کسانیکه خیلی بندرت دچار حمله بیماری می‌‌شوند ولی با هر بار حمله خوب به درمان تسکینی جواب نداده و درد زیادی را تحمل می‌‌کنند.

* کسانیکه مکرر دچار حملات میگرن می‌‌شوند.

* کسانی که دچار سوی استفاده زیاد از مسکنها و آرامبخش‌ها شده اند.

* کسانیکه حتی حملات محدود بیماری برای آنها هزینه زیادی دارد ( مثلاً غیبت از شغل و کار مهم ).

* کسانیکه دچار میگرن با علائم عصبی غیر معمول هستند ( میگرن عارضه دار ).


در صورتیکه امکان آن وجود داشته باشد این نوع درمان بلافاصله پس از علائم مقدماتی و یا شروع سردرد باید آغاز شود.داروهای ساده مسکن مثل استامینوفن، ایبوپروفن، آسپرین، و ناپروکسن، اگر در مراحل اولیه سردرد مصرف شوند، ممکن است برای کنترل درد کافی باشند. علاوه بر آن امروزه داروهای ترکیبی که از چند دارو تشکیل شده‌اند نیز در دسترس بوده که نسبت به داروهای ساده معمولاً از تأثیر بهتری برای کاهش درد برخوردار هستند مثل ترکیب آسپرین، استامینوفن و کافئین ( که Excedrin نامیده می‌شود)

سایر داروهای دیگر که اختصاصی تر برای درمان سردرد میگرن می‌‌باشند مثل گروه تریپتانها که از آنها می‌‌توان که از آنها به سوماتریپتان اشاره کرد و گروه داروهای ارگوتامینی که شامل داروهائی مثل ارگوتامین زیر زبانی و یا آمپول دی هیدروارگوتامین و یا قرصهای ارگوتامین سی می باشند.

علاوه بر داروهای فوق، اکثر بیماران همراه با سردرد دچار تهوع (با یا بدون استفراغ) می‌‌شوند که استفاده از قرص و یا شیافهای ضد تهوع را در آنها اجباری می‌‌کند.

میزان مصرف این داروها برای کاهش درد در افراد مختلف، متفاوت بوده و معمولاً افراد با توجه به شدت سردردهای قبلی، میزان مصرف خود را تنظیم می‌کنند و درخیلی از موارد کاهش درد به حد قابل تحمل و نه از بین رفتن کامل آن می‌‌تواند به‌عنوان یک هدف درمانی مد نظر قرار گیرد.

درمانهای پیشگیرانه


داروهای پیشگیرنده لازم است هر روز مصرف شوند تا مؤثر باشند. در انتخاب نوع داروهای پیشگیرنده پزشک سایر شرایط فرد بیمار را نیز در نظر می‌‌گیرد تا بهترین دارو برای بیمار شروع شود. مثلاً اگر دچار سردرد میگرن هم‌زمان مبتلا به فشار خون باشد، گروه مسدود کننده‌های بتا که اثر ضد فشار خون نیز دارند، بهترین انتخاب می‌‌باشند ولی مثلاً اگر فرد مبتلا به سردرد، آسم نیز داشته باشند به هیچ وجه نباید مسدود کننده‌های بتا را برای آنها تجویز کرد.

هرگز از ناموفق بودن اولین داروهای پیشگیرنده در کاهش حملات میگرن خود ناامید نشوید. گاهی ممکن است پزشک برای پیدا کردن داروی مناسب را سه یا چهار تعویض کند تا بهترین را برای بیمار انتخاب کند.
هرگز امیدمان را از دست ندهیم.
موفق باشید
.46%دیگر پاسخ ها
sheida13نام : شیدا اصغریامتیاز : 747درصد بهترین پاسخ : 6%شیدا اصغری (148)i

1.    87/2/30 (16:57)سلام دوست عزیز
من استفاده از روش فرادرمانی رو بهتون پیشنهاد میکنم
در روش فرادرمانی فرد از طریق اتصال با شعور الهی درمان میشه، این روش از راه دور هم انجام پذیره و تا کنون نتایج فوقعلاده ای داشته برای اطلاعات بیشتر به کلوب عرفان کیهانی میتونید مراجعه کنید. همین طور به وبلاگ
www.interuniversal.persianblog.ir
اگر مایل به انجام این درمان بودید برام پیام بذارید.30%
smko30نام : سمکو بیکه سامتیاز : 100درصد بهترین پاسخ : 0%سمکو بیکه س (51)i

2.    87/2/30 (20:17)دوست عزیز
مهمترین چیز تشخیص بزشک معالج است
چون دیگه علم دردی نمونده که براش چاره جویی پیدا نکنه
و داروی میگرن ، ئیگومیترین است که بصورت قرص بیشتر تجویز می شه
ولی خوبترین کار اینه که تنها یک پزشک معالج بتونه او رو کنترل کنه و میگرن دردی نیست که بی دوا باشه ارزوی سلامتی برای مادر مهربون و عزیزتان
سمکو از نروژ.15%
un_garconنام : امپراطور کبیرامتیاز : 96درصد بهترین پاسخ : 12%امپراطور کبیر (47)i

3.    87/2/30 (20:58)من مادرم میگرن داره. اون از یک قرص مخصوصی استفاده که دکتر براش نوشته. میگرن 4 نوع داره A B C D میگرن D آرومترین و میگرن A بدترین نوع میگرنه که به حالت تحوع و از حال رفتن منتهی میشه. در کل این انواع فقط یک راه هست که از میگرن جلو گیری و یا میگرن رو خفیف و ارام میکند و آن راه این است که وقتی میگرن گرفتی قرصت را بخور (اگر دارید) و بعد زیاد آب بخور و بعد یک پارچه به سرت محکم ببند و برو به یک اتاف ارام و تاریک و بخواب. اگر این کارها را نکنی ممکن است تا سه روز میگرن داشته باشی. .0%
rvr1356نام : ا امتیاز : 25951درصد بهترین پاسخ : 8%ا (0)i

4.    87/2/30 (23:08)تشخیص بیماری
آزمایش ویژه‌ای برای تشخیص میگرن وجود ندارد. اما ممکن‌ است‌ آزمایش‌ خون‌ یا سی‌تی‌ اسکن و یا MRI برای‌ رد سایر بیماریها انجام‌ گیرند. تشخیص نهایی بیماری مبتنی بر علایم است. در ضمن باید مشخص شود که علت درد ناشی از مصرف بیش از حد داروها نمی‌باشد. پزشک از شما خواهد پرسید که حملات شما چه قدر طول می‌کشد، شدت آنها چقدر است و این حملات هر چند وقت یکبار صورت می‌گیرد؟ شما باید به پزشک خود گزارش دهید که تحت درمان با چه داروهایی بوده‌اید و از کدام داروها بدون نسخه استفاده کرده‌اید. اگر شما بین حملاتی، علامتی نداشته باشید و سردرد شما در حین حملات بین 4 تا 72 ساعت طوب بکشد، امکان دارد که دچار میگرن باشید.

نکات زیر در بررسی سردردهای شما توسط پزشک، حائز اهمیت است: درد یک طرفه در ناحیه سر، درد ضربان دار، درد متوسط و یا شدید طوری که شما را از انجام کارهای روزانه باز دارد، دردی که با فعالیت و حرکات بدنی بدتر شود و همراه با تهوع و استفراغ باشد و دردی که همراه با حساسیت به نور یا حاسیت به صدا باشد.
داروهایی جهت پیشگیری از میگرن
داروهایی وجود دارند که شدت و دفعات حملات میگرنی را کاهش می‌دهند. این داروها باید هر روز مصرف شوند. داروهای ترپیتان‌ها هم به هنگام وقوع میگرن باید مصرف شوند. در مورد مصرف این داروها و عوارض جانبی آنها باید با پزشک معالج خود صحبت کنید. این داروها که می توانند از حملات میگرنی پیشگیری کنند، شامل موارد بالا است:

* بتا بلوکرها (بلوکه کننده‌های بتا): مانند پرروپرانولا (ایندرال) که بیماران دچار آسم نباشید، از این دارو استفاده کنند.
* پیزوتیفن (pizotifen) که این باعث افزایش وزن و خواب آلودگی می‌شود.
* داروهای ضد افسردگی: مانند آمی تریپتیلن (amitryptyline)

درمان
بیشتر افراد به هنگام حملات میگرنی، ترجیح می‌دهند که در یک اتاق تاریک بخوابند یا دراز بکشند. برخی نیز با خوردن بعضی چیزها احساس آرامش می‌کنند.
دارو درمانی برای برطرف نمودن علایم میگرن
هیچ‌ داروی‌ خاصی‌ نسبت‌ به‌ دیگر داروها ارجحیت‌ ندارد و اثر قطعی‌ از هیچ‌ کدام‌ از آنها مورد انتظار نیست‌. برای‌ تخفیف‌ علایم‌ میگرن‌ و پیشگیری‌ از بروز حملات‌، طیف‌ گسترده‌ای‌ از داروها موجود هستند. مصرف دارو باید در همان مرحه اول حمله میگرنی صورت گیرد، زیرا در طی مراحل بعدی جذب آن به آسانی صور نمی‌گیرد.

* سوماتریپتان‌ به‌ صورت‌ تزریق‌ زیر پوست‌ توسط‌ خود فرد، یا به‌ صورت‌ قرص‌
* Effervescents برای کسانی که نمی‌توانند داروها را به شکل قرص مصرف کنند، وجود دارد.
* داروهایی از نوع تزریقی، اسپری‌های بینی، شیاف نیز در دسترس می‌باشند.


* داروهای‌ مسدودکننده‌ بتا آدرنرژیک‌ یا کانال‌ کلسیمی‌، یا ضدافسردگی‌های‌ سه‌ حلقه‌ای‌ برای‌ پیشگیری‌ از حملات‌، در صورتی‌ که‌ حملات‌ آن‌ قدر شدید باشند یا تعداد آنها آن‌ قدر زیاد باشد که‌ شما از کار و زندگی‌ خود باز بمانید. این‌ داروها ممکن‌ است‌ اثرات‌ جانبی‌ نامطلوبی‌ داشته‌ باشند و امکان‌ دارد در همه‌ افراد نیز مؤثر نباشند.


* داروهای ضد درد همچون پاراسیتمول (paracetmol) یا آسپیرین همراه با داروهای ضد تهوع همچون متوکلراپرامید (metoclopramide) و یا دامپریدون (demperidone) توصیه می‌شود. برخی از داروها همچون migaleve دارای پاراسیتمول کدئین می‌باشد که برای درمان میگرن مصرف می‌شود. توجه کنید که این داروها برای هر فردی مناسب نیست و حتما باید زیر نظر پزشک معالج مصرف شود.


* در برخی موارد داروهای NSAIDs یا داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی، موثر واقع می‌شوند. این داروها می‌توانند تورم، درد و التهاب را بهبود بخشند. این داروها شامل ایبوپروفن (ibuprofen)، ناپروکسن (naproxen)، دیکلوفناک پتاسیم (diclofenac potassium) و تولفنامیک اسید (tolfenamic acid) می‌باشد.


* داروهایی به نام تریپتان‌ها (triptans) برای بهبود علایم میگرن استفاده می‌شوند. این داروها، عروق خونی را در مغز شما باریکتر و احساس درد میگرنی را برطرف می‌کند. ممکن است در ابتدا مجبور به استفاده از چند قرص از دسته دارویی ترپیتان باشید تا در نهایت یک قرص که برای شما مناسبتر است جهت درمان شما به کار رود. داروهای این دسته شامل التریپتان، ناراتریپتان، ریزاتریپتان، سوماتریپتان، رولمیترپیتان، الموتریپتان و فرووواتریپتان می‌باشد. این داروها باید در شروع سردرد مصرف شوند، نه قبل از آن و نه در طی مرحله aura.

عوارض جانبی این داروها

1. احساس ضعف، گیجی، تهوع، استفراغ، سفتی و درد گردن، احساس سنگینی و فشار در هر جای بدن.
2. اگر شما بالای 65 سال سن دارید و سابقه بیماری قلبی، سکته مغزی یا فشار خون بالا دارید، باید مصرف این داروها قطع گردد.
3. اگر شما دچار میگرن شدید باشید و با داروهای فوق بهبود نیابید، آنگاه احتمال دارد که پزشک معالج داروی ارگوتامین تارتریت (eergotamine tartrate) را پیشنهاد کند. موارد منع مصرف این دارو مشکلات کلیوی، بیماریهای قلبی- عروقی، فشارخون، حاملگی و شیردهی می‌باشد.

مصرف قرصهای ضد بارداری در مبتلایان به میگرن
نوسانات میزان استروژن موجب بدتر شدن میگرن می‌شود. اگر از قرصهای ترکیبی ضد بارداری استفاده می‌کنید و در ضمن دچار میگرن هم هستید، توصیه می‌شود که از قرصهای ضد بارداری که تنها حاوی پروستروژن هستند، استفاده نمایید. اگر دچار میگرن کلاسیک هستید و دچار aura نیز می‌شوید، هرگز نباید از قرصهای ضد بارداری ترکیبی استفاده کنید چون خطر ابتلا به سکته مغزی را افزایش می دهد.

به مقدار مورد نیاز دارو مصرف کنید، مصرف بیش از حد دارو خود باعث ایجاد میگرن می‌شود. مصرف داروهای ضد میگرن زمانی که علایم اولیه میگرن آغاز می‌شود، می‌تواند از تشدید و طولانی شدن میگرن جلوگیری کند. همیشه کمترین مقدار دارو که مورد نیاز شماست، مصرف کنید زیرا مصرف زیاد دارو در ایجاد میگرن نقش دارد. شما باید حداقل چهار روز در هفته، از داروهای ضد میگرن استفاده نکنید. برخی از خانمها در زمان قاعدگی خود که احتمال زیادی حملات میگرن وجود دارد، از داروهای ضد میگرن استفاده می‌کنند.

سعی کنید دریابید که چه عواملی میگرنهای شما را بدتر می‌کند. عوامل تشدید کننده میگرن را از رژیم غذایی خود حذف کنید. ورزشهای منظم داشته باشید، رژیم غذایی سالم اختیار کنید، سطح قند خون را در یک وضعیت مناسب نگهدارید، مصرف الکل را قطع کنید، از استرس پرهیز کنید، استراحت، وانهادگی و خواب کافی داشته باشید. اگر از درد مزمنی در ناحه گردن و پشت خود رنج می‌برید به پزشک مراجعه کنید. درمانهای مکمل همچون تکنیکهای وانهادگی (ریلکسیشن)، داروهای گیاهی همچون گل مینا (feverfew) در جلوگیری از حملات میگرنی موثرند. طب سوزنی نیز در پیشگیری از حملات میگرن و سردردهای دیگر مفید می‌باشد.
توصیه‌هایی برای پیشگیری
به‌ هنگام‌ بروز اولین‌ نشانه‌های‌ حمله‌ میگرنی‌
- روی‌ سر خود یک‌ پارچه‌ سرد یا کیسه‌ یخ‌ بگذارید، یا به‌ صورت‌ خود آب‌ خنک‌ بزنید.
- چندین‌ ساعت‌ در یک‌ اتاق‌ تاریک‌ و آرام‌ دراز بکشید.
- دو عدد بالش‌ در دو طرف‌ سر خود بگذارید تا سرتان‌ تکان‌ نخورد.
- استراحت‌ کنید و در صورت‌ امکان‌ بخوابید.
- صدا، نور و بوها (خصوصاً بوی‌ ناشی‌ از آشپزی‌ و سیگار) را به‌ حداقل‌ برسانید.
- از مطالعه‌ خودداری‌ کنید.
- به‌ هنگام‌ بروز حملات‌ در بین‌ حملات‌ ورزش‌ کنید تا آمادگی‌ جسمانی‌ مناسبی‌ داشته‌ باشید.
- به‌ هنگام‌ حمله‌ رانندگی‌ نکنید و از کار با وسایل‌ و ماشین‌های‌ خطرناک‌ خودداری‌ کنید.
- به‌ دلیل‌ این‌ که‌ در بعضی‌ از موارد، حملات‌ در اثر خوردن‌ یک‌ ماده‌ غذایی‌ خاص‌، مثل‌ پنیر یا شکلات، آغاز می‌شوند، سعی‌ کنید چیزهایی‌ را که‌ قبل‌ از بروز هر حمله‌ خورده‌اید یادداشت‌ نمایید. از خوردن‌ آن‌ دسته‌ از مواد غذایی‌ که‌ به‌ نظر باعث‌ آغاز حمله‌ میگرنی‌ می‌شوند خودداری‌ کنید. به‌ غیر از این‌ نکته‌، رژیم‌ خاصی‌ توصیه‌ نمی‌شود.
در موارد زیر، به پزشک مراجعه کنید.
-هنگامی که اولین سردرد شدید را در سن بالای 50 سال تجربه کرده‌اید.
-هنگامی که علایم میگرن معمولی شما، بطور ناگهانی تغییر کرد.
-هنگامی که اولین سردرد شدید شما بطور ناگهانی (در عرض یک دو تا دقیقه) بروز کند.
-هنگامی که دارای سردرد شدید همراه با تب و استفراغ و بثورات پوستی بودید.
-هنگام بروز سردرد شدید و احساس بدتر شدن آن، حتما خود را به بخش اوژانس بیمارستان محل زندگی خود برسانید.
هشدار
در موارد کمی، میگرن همراه با خطر سکته مغزی می‌باشد. اگر شما دچار میگرن نوع کلاسیک همراه با اختلالات بینایی (aura) هستید هرگز از قرصهای ضد بارداری ترکیبی استفاده نکنید که این مورد، خطر سکته مغزی را افزایش می‌دهد.7%
samen69نام : محمد شریفیامتیاز : 101درصد بهترین پاسخ : 0%محمد شریفی (6)i

5.    87/3/2 (21:19)سلام
میگرن قابل کنترل هست.
داروهایی جهت پیشگیری از میگرن
داروهایی وجود دارند که شدت و دفعات حملات میگرنی را کاهش می‌دهند. این داروها باید هر روز مصرف شوند. داروهای ترپیتان‌ها هم به هنگام وقوع میگرن باید مصرف شوند. در مورد مصرف این داروها و عوارض جانبی آنها باید با پزشک معالج خود صحبت کنید. این داروها که می توانند از حملات میگرنی پیشگیری کنند، شامل موارد بالا است:

بتا بلوکرها (بلوکه کننده‌های بتا): مانند پرروپرانولا (ایندرال) که بیماران دچار آسم نباشید، از این دارو استفاده کنند.
پیزوتیفن (pizotifen) که این باعث افزایش وزن و خواب آلودگی می‌شود.
داروهای ضد افسردگی: مانند آمی تریپتیلن (amitryptyline)
درمان
بیشتر افراد به هنگام حملات میگرنی، ترجیح می‌دهند که در یک اتاق تاریک بخوابند یا دراز بکشند. برخی نیز با خوردن بعضی چیزها احساس آرامش می‌کنند.

دارو درمانی برای برطرف نمودن علایم میگرن
هیچ‌ داروی‌ خاصی‌ نسبت‌ به‌ دیگر داروها ارجحیت‌ ندارد و اثر قطعی‌ از هیچ‌ کدام‌ از آنها مورد انتظار نیست‌. برای‌ تخفیف‌ علایم‌ میگرن‌ و پیشگیری‌ از بروز حملات‌، طیف‌ گسترده‌ای‌ از داروها موجود هستند. مصرف دارو باید در همان مرحه اول حمله میگرنی صورت گیرد، زیرا در طی مراحل بعدی جذب آن به آسانی صور نمی‌گیرد.


سوماتریپتان‌ به‌ صورت‌ تزریق‌ زیر پوست‌ توسط‌ خود فرد، یا به‌ صورت‌ قرص‌
Effervescents برای کسانی که نمی‌توانند داروها را به شکل قرص مصرف کنند، وجود دارد.
داروهایی از نوع تزریقی، اسپری‌های بینی، شیاف نیز در دسترس می‌باشند.


داروهای‌ مسدودکننده‌ بتا آدرنرژیک‌ یا کانال‌ کلسیمی‌، یا ضدافسردگی‌های‌ سه‌ حلقه‌ای‌ برای‌ پیشگیری‌ از حملات‌، در صورتی‌ که‌ حملات‌ آن‌ قدر شدید باشند یا تعداد آنها آن‌ قدر زیاد باشد که‌ شما از کار و زندگی‌ خود باز بمانید. این‌ داروها ممکن‌ است‌ اثرات‌ جانبی‌ نامطلوبی‌ داشته‌ باشند و امکان‌ دارد در همه‌ افراد نیز مؤثر نباشند.


داروهای ضد درد همچون پاراسیتمول (paracetmol) یا آسپیرین همراه با داروهای ضد تهوع همچون متوکلراپرامید (metoclopramide) و یا دامپریدون (demperidone) توصیه می‌شود. برخی از داروها همچون migaleve دارای پاراسیتمول کدئین می‌باشد که برای درمان میگرن مصرف می‌شود. توجه کنید که این داروها برای هر فردی مناسب نیست و حتما باید زیر نظر پزشک معالج مصرف شود.


در برخی موارد داروهای NSAIDs یا داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی، موثر واقع می‌شوند. این داروها می‌توانند تورم، درد و التهاب را بهبود بخشند. این داروها شامل ایبوپروفن (ibuprofen)، ناپروکسن (naproxen)، دیکلوفناک پتاسیم (diclofenac potassium) و تولفنامیک اسید (tolfenamic acid) می‌باشد.


داروهایی به نام تریپتان‌ها (triptans) برای بهبود علایم میگرن استفاده می‌شوند. این داروها، عروق خونی را در مغز شما باریکتر و احساس درد میگرنی را برطرف می‌کند. ممکن است در ابتدا مجبور به استفاده از چند قرص از دسته دارویی ترپیتان باشید تا در نهایت یک قرص که برای شما مناسبتر است جهت درمان شما به کار رود. داروهای این دسته شامل التریپتان، ناراتریپتان، ریزاتریپتان، سوماتریپتان، رولمیترپیتان، الموتریپتان و فرووواتریپتان می‌باشد. این داروها باید در شروع سردرد مصرف شوند، نه قبل از آن و نه در طی مرحله aura.
عوارض جانبی این داروها
احساس ضعف، گیجی، تهوع، استفراغ، سفتی و درد گردن، احساس سنگینی و فشار در هر جای بدن.
اگر شما بالای 65 سال سن دارید و سابقه بیماری قلبی، سکته مغزی یا فشار خون بالا دارید، باید مصرف این داروها قطع گردد.
اگر شما دچار میگرن شدید باشید و با داروهای فوق بهبود نیابید، آنگاه احتمال دارد که پزشک معالج داروی ارگوتامین تارتریت (eergotamine tartrate) را پیشنهاد کند. موارد منع مصرف این دارو مشکلات کلیوی، بیماریهای قلبی- عروقی، فشارخون، حاملگی و شیردهی می‌باشد.
مصرف قرصهای ضد بارداری در مبتلایان به میگرن
نوسانات میزان استروژن موجب بدتر شدن میگرن می‌شود. اگر از قرصهای ترکیبی ضد بارداری استفاده می‌کنید و در ضمن دچار میگرن هم هستید، توصیه می‌شود که از قرصهای ضد بارداری که تنها حاوی پروستروژن هستند، استفاده نمایید. اگر دچار میگرن کلاسیک هستید و دچار aura نیز می‌شوید، هرگز نباید از قرصهای ضد بارداری ترکیبی استفاده کنید چون خطر ابتلا به سکته مغزی را افزایش می دهد.

به مقدار مورد نیاز دارو مصرف کنید، مصرف بیش از حد دارو خود باعث ایجاد میگرن می‌شود. مصرف داروهای ضد میگرن زمانی که علایم اولیه میگرن آغاز می‌شود، می‌تواند از تشدید و طولانی شدن میگرن جلوگیری کند. همیشه کمترین مقدار دارو که مورد نیاز شماست، مصرف کنید زیرا مصرف زیاد دارو در ایجاد میگرن نقش دارد. شما باید حداقل چهار روز در هفته، از داروهای ضد میگرن استفاده نکنید. برخی از خانمها در زمان قاعدگی خود که احتمال زیادی حملات میگرن وجود دارد، از داروهای ضد میگرن استفاده می‌کنند.

سعی کنید دریابید که چه عواملی میگرنهای شما را بدتر می‌کند. عوامل تشدید کننده میگرن را از رژیم غذایی خود حذف کنید. ورزشهای منظم داشته باشید، رژیم غذایی سالم اختیار کنید، سطح قند خون را در یک وضعیت مناسب نگهدارید، مصرف الکل را قطع کنید، از استرس پرهیز کنید، استراحت، وانهادگی و خواب کافی داشته باشید. اگر از درد مزمنی در ناحه گردن و پشت خود رنج می‌برید به پزشک مراجعه کنید. درمانهای مکمل همچون تکنیکهای وانهادگی (ریلکسیشن)، داروهای گیاهی همچون گل مینا (feverfew) در جلوگیری از حملات میگرنی موثرند. طب سوزنی نیز در پیشگیری از حملات میگرن و سردردهای دیگر مفید می‌باشد.

توصیه‌هایی برای پیشگیری
به‌ هنگام‌ بروز اولین‌ نشانه‌های‌ حمله‌ میگرنی‌
- روی‌ سر خود یک‌ پارچه‌ سرد یا کیسه‌ یخ‌ بگذارید، یا به‌ صورت‌ خود آب‌ خنک‌ بزنید.
- چندین‌ ساعت‌ در یک‌ اتاق‌ تاریک‌ و آرام‌ دراز بکشید.
- دو عدد بالش‌ در دو طرف‌ سر خود بگذارید تا سرتان‌ تکان‌ نخورد.
- استراحت‌ کنید و در صورت‌ امکان‌ بخوابید.
- صدا، نور و بوها (خصوصاً بوی‌ ناشی‌ از آشپزی‌ و سیگار) را به‌ حداقل‌ برسانید.
- از مطالعه‌ خودداری‌ کنید.
- به‌ هنگام‌ بروز حملات‌ در بین‌ حملات‌ ورزش‌ کنید تا آمادگی‌ جسمانی‌ مناسبی‌ داشته‌ باشید.
- به‌ هنگام‌ حمله‌ رانندگی‌ نکنید و از کار با وسایل‌ و ماشین‌های‌ خطرناک‌ خودداری‌ کنید.
- به‌ دلیل‌ این‌ که‌ در بعضی‌ از موارد، حملات‌ در اثر خوردن‌ یک‌ ماده‌ غذایی‌ خاص‌، مثل‌ پنیر یا شکلات، آغاز می‌شوند، سعی‌ کنید چیزهایی‌ را که‌ قبل‌ از بروز هر حمله‌ خورده‌اید یادداشت‌ نمایید. از خوردن‌ آن‌ دسته‌ از مواد غذایی‌ که‌ به‌ نظر باعث‌ آغاز حمله‌ میگرنی‌ می‌شوند خودداری‌ کنید. به‌ غیر از این‌ نکته‌، رژیم‌ خاصی‌ توصیه‌ نمی‌شود.

در موارد زیر، به پزشک مراجعه کنید.
-هنگامی که اولین سردرد شدید را در سن بالای 50 سال تجربه کرده‌اید.
-هنگامی که علایم میگرن معمولی شما، بطور ناگهانی تغییر کرد.
-هنگامی که اولین سردرد شدید شما بطور ناگهانی (در عرض یک دو تا دقیقه) بروز کند.
-هنگامی که دارای سردرد شدید همراه با تب و استفراغ و بثورات پوستی بودید.
-هنگام بروز سردرد شدید و احساس بدتر شدن آن، حتما خود را به بخش اوژانس بیمارستان محل زندگی خود برسانید.

هشدار
در موارد کمی، میگرن همراه با خطر سکته مغزی می‌باشد. اگر شما دچار میگرن نوع کلاسیک همراه با اختلالات بینایی (aura) هستید هرگز از قرصهای ضد بارداری ترکیبی استفاده نکنید که این مورد، خطر سکته مغزی را افزایش می‌دهد.

.0%
aria_iranianنام : کلوب دات کام امتیاز : 101درصد بهترین پاسخ : 0%کلوب دات کام (0)i

6.    87/3/7 (01:42)salam migren darmane 100 darsad nadare chon elleta un kamelan moshakhas nist vali chon dar afrade asabi bishtare sai mikonan ba dadane daruhaie arambakh ya khab avar unro behtar konan dar bazi afrad javab mide va dar bazi na,dar zemn yek daru nist vali bazi daruha mesle dasteie imipraminha,ergotha,propranolol,....estefade mishe va dar kenar unha aramesh dashtan.0%
haroldنام : ماهاتما امتیاز : 100درصد بهترین پاسخ : 0%ماهاتما (160)i

7.    87/3/8 (00:55)سلام
من میتوانم با یومی هوتراپی(ماساژ درمانی) میکرنو درمان کنم
با تضمین.0%
sered2004نام : سهیل فینگرامتیاز : 195درصد بهترین پاسخ : 14%سهیل فینگر (332)i

8.    87/3/8 (14:19)سلام دوست عزیز
من پرهیز غذایی رو بهتون پیشنهاد میکنم
موادی که میگم رو نخورین
شاید کاملا درمان نشین ولی مطمئن باشین تاثیر داره
1) شکلات
2 ) کاکائو
3 ) پنبر
4) نوشابه های گازدار
موفق باشین.0%


ساير مطالب :
* گرفتن عکس از فیلم
* آموزشگاه مرزن آباد چالوس چطور جاییه ؟
* معافیت کفالت بعد از 3 سال
* خدمت سربازی در نیروی انتظامی ؟؟؟
* چه جوری میتونم یه وبلاگ درست کنم
* چه جوری میتونم جلوی ایمل هایی که از بعضی سایتها میاد بگیرم
* ابزار اجرای بازاریابی رابطه مند؟
* كی می تونه بگه بهترین نرم افزار تنظیم اهنگ جیه؟(با دلیل)
* آایا كا مبیوتر (DELL/XPS)خوب است؟
* تست مدار منطقی واسه کنکور کارشناسی می خوام!