تبليغات
عمل بینی با لیزر


مشخصات سوال
ebli3sنام : امیر فرزادامتیاز : 17درصد بهترین پاسخ : 27%امیر فرزاد (7)i

19 بهمن 87 - 12:08عمل بینی با لیزر اطلاعات بیشتر : با سلام

1.عمل لیزر برای كوچك كردن بینی به چهصورت هت . هزینش چقدره و اینكه به همون اندازه كه بینی كوچك میشه كه در جراحی ؟

2.برای كوچك كردن بینی گوشتی در كل باید چه كرد ؟

مرسی .تاریخ ایجاد سوال : 19 بهمن 87 (12:08)تاریخ بسته شدن سوال : 5 اسفند 87تعداد بازدید :183تعداد پاسخ ها : 4طبقه بندی : زیبائی و آرایش » اندام- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
عمل بینی با لیزر 
ایجاد علامتبهترین پاسخ
mahdanaنام : غلامرضا صفائیامتیاز : 19747درصد بهترین پاسخ : 33%غلامرضا صفائی (153)i

87/11/19 (12:11)فقط یه نگاه لیست افرادی که زیبایی و اعصابشان را در این راه از دست داده اند بنداز بعد دنبال پاسخ سوالاتت باش.45%دیگر پاسخ ها
amirehsekeنام : امیره سکه چیامتیاز : 20519درصد بهترین پاسخ : 21%امیره سکه چی (8)i

1.    87/11/19 (12:27)استفاده از لیزر در اعمال جراحی سر و گردن محدود به موارد خاصی مثل ضایعات پوستی عیوب انکساری چشم، ضایعات حنجره است ولی در مورداعمال جراحی زیبایی با لیزر بیشتر جنبه تبلیغی و عوام فریبی دارد.
درجراحی‌های پلاستیك بینی سه عامل تجربه، دانش و هنر یك جراح باعث نتیجه ‌مطلوب جراحی می‌شود و لیزر تنها به ‌عنوان یك ابزار جراحی در جراحی‌های پلاستیك بینی نقش دارد. امروزه لیزر به ‌عنوان نوعی ابزار در جراحی‌های مختلف مورد استفاده قرارمی‌گیرد كه در عمل جراحی پلاستیك بینی برای رفع مشكلات داخل بینی كاربرد دارد نه در بخش زیبایی یا پلاستیك بینی . .45%
sxنام : الکس نواکامتیاز : 60درصد بهترین پاسخ : 0%الکس نواک (119)i

2.    87/11/19 (23:33)برای بینی های گوشتی از کرم کوچیک کننده استفاده کن تا قلمه بشهو تاثیرشو دیدم..8%
avaze68نام : عزیز باویامتیاز : 117درصد بهترین پاسخ : 6%عزیز باوی (19)i

3.    87/11/20 (21:04)استقبال مردم ما از عمل های ترمیمی زیبایی بینی نسبت به کشور های دیگر بیشتر بوده است. طبق آمار سالیانه 50,000 عمل زیبائی بینی در کشور صورت میگیرد.بر این اساس تصمیم گرفتیم موضوعی را که توسط یکی از بازدیدکنندگان مطرح شده است را باز کرده تا با ادامه بحث و گقتگو در باره خوبی ها و بدی های این عمل به نتایج ملموسی برسیم. امید داریم دیگر بازد ید کنندگان هم با در اختیار گذاشتن تجربیاتشان در این باره به پر بار ترشدن هرچه بیشتر این بحث کمک کنند.

ترمیم بینی بیش ازهر عرصه دیگری در جراحی ترمیمی صورت نیازمند فهمیدن خصوصیات طبیعی بدن است. جراحی که این نوع ترمیم را انجام میدهد باید از تاثیر عمل های خود بر آناتومی و فیزیولوژی بینی آگاه باشد. در ضمن باید جراح در استفاده از چراغ پیشانی برای دیدن ساختمان های داخل بینی مهارت داشته باشد.

برای رینوپلاستی تکنیک های جراحی مختلفی وجود دارد انتخاب درست تکنیک مبتنی بر شناخت درست انحراف بینی است. جراح بعد از شناخت انحراف و انتخاب روش عمل باید آن را به صورت قابل درکی برای بیمار توضیح دهد.راپور خوب بین جراح و بیمار ضرورت دارد به طوری که هرکدام بتواند آزادانه با دبگری ارتباط برقرار کند.جراح باید به بیمار گوش فرا دهد تا انتظاراتش را از عمل جراحی بینی بازگو کند. بعد باید امکانات بالقوه ی عمل جراحی را برای او بیان کند. اگر اشکالی در ارتباط بین این دو پیش آید به صلاح بیمار است که به پزشک دیگری مراجعه کند.

چیزی به نام رینو پلاستی استاندارد وجود ندارد. عمل های متفاوت است و بستگی به نوع انحراف دارد. شکل نوک بینی بستگی به اندازه و محل غضروف های کناری تحتانی تیغه بینی و ضخامت پوست روی آن دارد. . محل و اندازه ی این غضروف و رابطه تحتانی آن را با بیغه بینی میتوان تغییر داد. اما در باره ضخامت پوست کار چندانی نمی توان کرد. بافت زیر جلدی وجود ندارد که بتوان با برداشتن آن شکل نوک بینی را تغییر داد.نمیرخ بینی را هم میتوان تغییر داد. اگر بیش از حد برجسته باشد میتوان استخوان اضافی را با غضروف یا بدون آن برداشت تا اصلاح گردد.در نقطه مقابل این دفرمیته حالتی است که غضروف تیغه بینی بر اثرآسیب یا عفونت از بین رفته و تقعر شدیدی در محل ایجاد شده است. اگر انحراف زینی شکل باشد معمولا با استخوان یا غضروف موجود میتوان آن را اصلاح کرد ولی اگر شدید باشد از پیوند اتولوگ استخوان دنده یا کمر استفاده میشود. در این زمینه از آلوپلاست و نیز غضروف دندهای تشعشع دیده نیز استفاده شده است.در مواردی که بینی پهن است با برش استخوان میتوان آن را باریک کرد. در مواردی هم که بینی معوج شده است میتوان با برش استخوان آن را به خط وسط آورد.

کودک مبتلا به انحراف ثانویه بینی به همراه شکاف لب و کام, چالش درمانی دشواری را برای جراح پدید میاورد. معمولا در طرف شکاف فاصله بین ستونک و پره بینی بیش از طرف مفابل است و این قسمت بینی پهن شده است. معمولا با روش های متعارف رینوپلاستی نمیتوان به بهبود فابل توجهی در این زمینه دست یافت . اما با تکنیک های تخصصی میتوان ستونک را طویل کرد. جای پره بینی را تقییر داد, به طوری که فاصله اش از ستونک مانند طرف مقابل شود. و میتوان بر آمدگی نوک را افزایش داده و نوک را نازک کرد. . سپتوم را راست نمود.با این نکنیک بهبود قابل توجهی نه فقط در ظاهر بیمار که همچنین در عملکرد بینی ظاهر میشود.

روش های ترمیمی جراحی بینی متفاوت است. در رینوپلاستی داخلی تمام برش ها در داخل بینی صورت میگیرد. در تکنیک دیگر یک برش پوستی در امتداد قاعدهای ستونک بینی داده میشود که با استفاده از آن فلپی از بینی و ستونک برگردانده میشود و ساختمانهای استخوانی و غضروفی به خوبی در معرض دید قرار میگیرد. این تکنیک را رینوپلاستس خارجی یا باز مینامند. لازم است که در این روش به بیمار گفته شود که جوشگاه دائمی از عمل بر جای خواهد ماند. اما به علت التیام بسیار خوب اسکار کمتر کسی از این روش خرده گرفته است.

در مواردی که به علت برداشت سرطانهای پوستی قسمتی یا تمام بینی براشته میشود ترمیم شامل تکنیک های متفاوتی است. همچون پیوند های مرکب گوش فلپ های موضعی و حتی فلپ های دور دست, با بزرگ تر شدن ضایعه ترمیم مشکل تر میشود و تعداد مراحل عمل بیشتر مبگردد.

گاهی شنیده میشود که بعضی افراد ادعا میکنند با روشهای دیگری غیر از تیغ جراحی میتوانند ظاهر بهتری برای فرد ایجاد کنند. روشهایی مثل به کار گیری لیزر در عمل های زیبائی بینی به هیچ عنوان صحیح نیست و چیزی جز عوام فریبی نیست. لیزر کاربرد های زیادی در جراحی های گوش و حلق و بینی دارد و لی اینکه به کمک آن بتوان بینی زیبائی تحویل بیمار داد صحت ندارد.

اهداف ترمیم انحراف های بینی ایجاد یک سری تغیرات است که با یکدیگر هماهنگ بوده و به عنوان یک کل باعث اصلاح دفرمیته بینی بدون ابجاد تغییرات اندک در منظره صورت میشود. هدف جراح ایجاد تغیرات شدید در منظره ظاهری صورت نیست . عادت کردن به تغییر قیافه برای خانواده و دوستان بسیار دشوار است. جراح باید از هویت قومی ونزادی بیمار نیز آگاه بوده و تمایل او را برای حفظ ابن خصوصیت بخوبی بیازماید. اصلاح انحراف های بینی بخش جذاب و دشواری از جراحی پلاستیک ترمیمی صورت است که هم برای بیمار و هم برای پزشک احساس رضایت را به ارمغان میآورد.


فقط پولدار ها این قسمت را بخوانند

چرا بینی تان را عمل نمیکنید؟ چی پولشو ندارید؟.. اصلا واجب نیست؟...میخوام, چون فکر میکنم همین بینی منه که باعث همه بدبختی های من هست... چرا نمیخوام,عمل میکنم تا به این ترتیب چند سال جوانتر شم...چرا میخوام چون هوس کردم....نه اصلا حرفشو نزن, حالا هرچی مردم دوست دارن پشت سر دماغ من حرف بزنند....میخوام,چون مهری دختر همسایه مون همش پز دماغ عمل کردشو میده, که مثلا خدا تومن پولشو داده.... من هم میخوام آخه میدونید؟به این ترتیب میتونم نظر دختر مورد علاقه مو جلب کنم......من عمل بینی میخوام چیکار,چون همینجوری با همین دماغ چاقم خیلی احساس خوشتیپی و خوشگلی میکنم, اصلا حتی اگه از این هم بزرگتر بود, بیشتر از خودم خوشم میومد, دیگه چی؟.....چرا میخوام چون مده, من عاشق هرچی مد هست, هستم, حالا هرچی پولش میخواد باشه, زندگی به همین چیزهاست دیگه....فکر بدی نیست, باید از دکترم سوال کنم اگر از نظر پزشکی اشکالی نداشته باشه, خوب عمل میکنم الحمدلله صدهزار مرتبه شکر پولش هم هست , حاج آقا هم که رو حرف من حرف نمیرنند, لاله مون هم الحمدلله مثل روی ماه میمونه , خواستگار پشت خواستگار,به اونم میگم مادر جون چرا بخودت نمیرسی؟ تو باید همیشه جوان بمونی... ولی کو,گوش شنوا, لباس که از خارج براش میخرم باید ازش قول بگیرم که حتما بپوشه,خلاصه اصلا گوش نمیده میگه من از دماغم راضیم........ زنم میخواد, من خودم عقیده دارم همینجوری خوبه , بیچاره دکتره داشت توضیح میداد که خانم ( یعنی زنم) هر عملی برای بینی شما خوب نیست که خانمم پرید وسط حرف دکتر و گفت:مگه میشه یه همچین چیزی ,..من باید حتما عمل کنم , پولش هم اصلا مهم نیست , مهم نتیجه کاره...و خلاصه اینها نمونه هایی از طرز برخورد بعضی ها با یکی از تازه ترین مدهای تاریخ تمدن ما است.خیلی دوست دارم از یکی از هموطنان مقیم خارج از کشور درباره طرز تلقی غربیها از این شیوه زیبایی بپرسم.حتما شما هم, دختران و پسران وبانوان زیادی را دیده اید که با چسبی به روی بینی از کنارتان رد شده وبا نگاهشان میخوان به شما توضیح بدن..که نه صورت من ضربه دبده و نه زخم شده , بلکه من رفتم پیش فلان دکتر و کلی پول دادم... و از این جور حرفها.البته منظور من بطور کلی مسخره کردن اینکار نیست , به نظر من اگر حتی صرفا برای زیبایی هم باشه و خوب هم عمل بشه و پرداخت پولش هم اختلالی در اقتصاد خانواده ایجاد نکنه اشکالی نداره . فکر کنم , تا حدی آشنا به مطلب شده اید, این یک مقدمه ای بود تا در مطالب بعدی بطور علمی تر در این باره بحث بشه
.
برخی از متقاضیان انجام عمل جراحی بینی به منظور صرف جوئی در قیمت تمام شده از افراد فاقد تخصص در جراحی های بینی

استفاده میكنند كه این امر خطرات زیادی را به همراه دارد. عوارضی همچون ناهمگونی فرم بینی و بسته شدن راه تنفس .. در ایران فقط 122 جراح پلاستیك و زیبائی وجود دارد كه دارای مدرك پلاستیك و زیبائی هستند. متاسفانه در جامعه بسیاری از پزشكان و متخصصان گوش و حلق و بینی و سایر رشته ها برای بازار گرمی با قیمت ارزان اقدام به تبلیغ جراحی بینی و زیبائی میكنند.
دبیر علمی اولین كنگره بین‌المللی راینولوژی گفت در اعمال جراحی زیبایی بینی كوچك كردن بیش از اندازه بینی و تنگ كردن سوراخ‌های بینی منجر به مشكلات تنفسی بسیاری در فرد می‌شود.دكتر "محسن نراقی" در حاشیه برپایی اولین كنگره راینولوژی در گفت‌وگو با خبرنگار علمی ایرنا افزود در جراحی بینی این به عهده راینولوژیست است كه تشخیص دهد بینی بیمار تا چه حد ظرفیت تغییر دارد و از برداشتن بیش از اندازه بافت‌های بینی خودداری نماید.دكتر نراقی با اشاره به اینكه در یك عمل جراحی بینی هدف اصلی داشتن یك بینی طبیعی است گفت یك راینولوژیست عملكرد طبیعی بینی و تنفس از راه بینی را نباید فدای زیبایی ظاهری بینی كند.وی گفت در مواردی جراحی بینی سبب چسبندگی‌های داخلی بینی یا تنگ شدن بیش از اندازه سوراخ‌های بینی و مشكلات تنفسی می‌شود و اختلال در عملكردهای حیاتی بینی، عوارض ناگواری در سلامت و زندگی افراد دارد.دكتر نراقی عوارض تنفسی را مهم‌ترین عارضه جراحی پلاستیك بینی ذكر كرد و از برداشتن بیش از اندازه بافت‌های بینی و كوچك كردن بیش از حد بینی به عنوان وجه مشترك عوارض تنفسی و زیبایی نام برد.
به گفته دكتر نراقی، آندوسكوپی تشخیصی بینی روشی دقیق برای شناخت مشكلات داخل بینی است و از آنجا كه تنفس حیاتی‌ترین نیاز زندگی انسان است و نتیجه آن رساندن اكسیژن به بافت‌های بدن است، هنگامی كه تنفس از مسیر طبیعی خود از راه بینی منحرف شود، عوارض كاهش اكسیژن، بافت‌های دیگر بدن را هم تحت تاثیر قرار می‌دهد.عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشكی تهران یادآور شد فردی كه تنفس از راه بینی خود را از دست بدهد نه تنها در زندگی فردی بلكه در روابط اجتماعی نیز با مشكلات زیادی مواجه خواهد شد.دكتر نراقی بی‌حالی، خواب آلودگی، كسالت، بی‌حوصلگی و عصبی بودن را از جمله عوارض ناشی از جراحی نادرست بینی عنوان كرد.دبیر علمی اولین كنگره بین‌المللی راینولوژی با اشاره به اینكه گرایش به جراحی زیبایی بینی در بین مردم رو به افزایش است افزود لازم است آگاهی مردم در مورد جراحی پلاستیك بینی بالا رود و آگاه كردن آنها از عوارضی كه این كار به دنبال دارد در كاهش میزان جراحی‌ها موثر است.وی گفت جراحی پلاستیك بینی به لحاظ اینكه بینی عضوی است كه از فیزیولوژی خاص و پیچیده‌ای برخوردار است یكی از سخت‌ترین جراحی‌ها به شمار می‌رود.۱) جراحی پلاستیک چیست؟
کلمه پلاستیک که ریشه یونـانی دارد به معنی شکل دادن و جراحی پلاستیک شامل اعمال جراحی است که به منظور تغییر شکل و ترمیم عضو انجام می گیرد بدون اینکه به حالت طبیعـی عضـو صدمه بزند و حتی المقدور آثــارجراحی دیده نمی شود.
۲) سابقه جراحی پلاستیک به صورت مدرن از چه زمانی است؟
سابقه جراحی پلاستیک به شکل فعلی به دوره رنسانس در کشور ایتالیا بر می گردد که جراح مربوطه با اتهام اهالی کلیسا به عنوان دخالت در کار خدا مغضوب و مطرود شد.
۳) استقبال مردم از جراحی پلاستیک چگونه است؟
متاسفانه امروزه اعمال جراحی پلاستیک بینی و صورت ازحالت درمــانی خارج شده و جنبه مد و چشم و هم چشمی گرفته است و گـروه زیادی از داوطلبان واقعاً نیــازی به انجام این اعمال وجود ندارد و حتی گاهاً به دلـیل مشکلات روانی و ناکامی ها جهت تسکین ورهایی موقت از فشارهـای روحی به این عمل دلخـوش می کنند و اکثر نارضایتیهای بعد از اعمـال جراحی پلاستیک در همین گروه دیده می شود.
۴) چه نوع افرادی بیشتر به این نوع عمل جراحی علاقمند هستند؟
طرفــداران این اعمــال طیف وسیعی هستند که شامل ناهنجاری های مادرزادی مثـل شکاف لب و نقایصی که به علت ضرب دیـدگی و سوختگی ایجاد شده از یک طرف تا مواردی که صرفاً جهت تغییر حالت و تنـوع مراجعه می کنند یا تقاضای رفع چیـن و چروک وجوان تر کردن چهره را دارند.
۵) بیشترین عمل جراحی پلاستیک کدام ا ست؟
در ایــران بیشترین اعمال جراحی پلاستیک روی بینی و صورت انجام می گیرد.

۶) سن مناسب برای جراحی پلاستیک بینی چقدر است؟
معمـولاً سن مناسب جهت عمل جراحی بینی ۱۸ سالگی است ولی در صورت کامـل بودن رشد جسمی در سنین پایین تر مثل ۱۵ سالگی هم امکان پذیر است وحتی مواردی که به علت تغییر شکل یا انحراف شدید تیغه بینی انسداد کامل ایجاد شده در سنیـــن پایین تر هم جراحی محدود با دقت در عدم آسیب به مراکز رشد غضروف واستخوان قابل انجام است.
۷) لطفاً در مورد جراحی بینی با لیزر توضیح دهید؟
استفاده از لیزر در اعمال جراحی سر و گردن محدود به موارد خاصی مثل ضایعات پوستی عیوب انکساری چشم، ضایعات حنجره است ولی در مورداعمال جراحی زیبایی با لیزر بیشتر جنبه تبلیغی و عوام فریبی داشته و در دستان جراح مجرب ضرورتی ندارد.

۸) آیا لیزر عارضه دارد؟
لیزر خصوصاً در دست افراد کم تجربه گاهاً عوارض جدی دارد! عوارض زودرس شامل سوختگی و نکروز بافتهای سالم و در موارد جراحی حنجره خطر سوختن لوله بیهوشی آسیب به راه هوایی و ریه وسوختگی حاصل از انعکاس انرژی توسط وسایل جراحی است و عوارض دیررس هم ایجـاد اسکار و تنگی در حنجره میتواند باشد.
۹) عمل زیبایی بینی به غیـر از تغییر شکل ظاهری چه تاثیرات دیگری در مراجعین دارد؟
هر عمل جراحی و تغییر شکل بینی و صورت قادر به ایجاد اثر هیجانی شدید خواهــد بود و خصوصاً در صورت مبهم بودن خواسته بیمار و برآورده نشدن خواسته اصلی مشکلات روحی عدیده ای ایجاد خواهد کرد.
۱۰) چه کسانی کاندید بهتری برای عمل جراحی بینی هستند؟
بهترین کاندیداهای عمل جراحی افرادی هستند که نقایص مشخص داشته و از قبل از انجام جراحی باجراح همکاری کافــی داشته و نسبت به عمل جراحی ونتایج آن توجیه هستند.
۱۱) آیا نتیجه جراحی، با طراحی که قبل از عمل صورت گرفته مثل طراحی کامپیوتری یکسان است؟
این هم متاسفانه از مواردی است که مشکلات آن دامن گیـر همکاران جوان است. چون جهت جذب بیمار با ایجاد ذهنیات و تصورات غیــر واقعی سطح انتظار بیمار را بالا برده و حتی در صورت موفقیت آمیــز بودن عمل نارضایتی بعدی بیمار را همراه خواهد داشت
بهترین طراحی عمل در موقع انجام عمل جراحــــی است که ضمن حفظ عمل طبیعی بینــی شکل بینی هماهنگ با سایر اعضاء چهره باشد و قبلاً بطور شفاف به بیمار در این مورد توضیح داده شده باشد.
آیا با ا ستفاده از طرح چهره سازی با کامپوتر می شود چهره را زیباتر کرد؟
طراحی کامپیوتر هیچ تـاثیردر نحوه و نتیجه طراحی زیبایی بینی ندارد و همانطور توضیح داده شد بیشتر جنبه تبلیغی و نمایشی داشته و گاهاً به علت القای انتظارات غیر واقعی در بیمار مشکلات عدیده ای ایجاد می کند.
بهترین طراحی بطور زنده و با راهنمایی بیمار و فکر جراح امکان پذیر است.
۱۲) آیا بیماران شما در هنگام جراحی به صورت کامل بیهوش می شوند؟
بهترین روش جهت انجام جراحی بینی استفاده از داروهای خاصی است که تحت نظر متخصص بیهوشی به بیمار داده می شود، که ضمن اینکه بیمار حیـن عمـل هیچگونه درد و ناراحتی ندارد بیهـوش کامل هم نیست و از عوارض نا خواسته بیهوشی عمومی هم جلوگیری می شود.
۱۳) آیا شما از کشورهای دیگر هم مراجعه کننده دارید؟
به علـت ارزان بودن هزینـــه های جراحی پلاستیک در ایــــران به نسبت کشورهای اروپایی و آمریکایی و همچنین کیفیت مطلوب جراحی در ایـران همه ساله خصوصاً در تابستـــان و تعطیلات مراجعین زیادی از کشورهای خارجی داریم که ضمن دیدار با بستگان در مدت اقامت، کاندید عمل جراحی هستند و حتی گاهاً با هماهنگی قبلی و فقط جهت انجام عمل جراحی مراجعـه می نمایند.
۱۴) چه توصیه هایی به مراجعین خود دارید؟
جهت جلوگیری از مشکلات و نارضایتیهای بعـد از عمل بهترین راه ایجاد ارتباط معقول و منطقی بین بیمار و جراح است. بطوریکه خواسته بیمار بطور شفاف بیان و روش درمان جراح به خوبی به بیمار توضیح داده شود.
بعـلاوه مرور ریسک ها و خطرات و محدودیت های عمل جراحی قبل از عمل در پیشگیـری از عوارض بعدی کاملاً موثرمی باشد.
جراحی غیر علمی بینی منجر به...


جراحی های غیر علمی بینی می تواند موجب سوراخ شدن تیغه داخلی و در نتیجه خون دماغ شدن مکرر افرادشود. دکتر محسن نراقی در گفتگو با خبرنگار مهر، به خانواده ها هشدار داد که خون دماغ شدن خود و فرزندانشان را جدی بگیرند.

متخصص گوش گلو بینی و جراحی سر و گردن افزود: بسیاری از جراحان زیبایی بینی به دلیل برداشت بیش از حد بافت های درونی بینی بر تیغه ها و بخش های داخلی این ناحیه آسیب وارد می کنند که این امر خونریزی های پس از جراحی را به دنبال دارد.

این فوق تخصص فلوشیپ راینولوژی ادامه داد: خون دماغ، اختلال شایعی است که شاید درطول زندگی هرآدمی حداقل یک بار رخ دهد و چنانچه فرزندان پسر در سنین بلوغ دچار خونریزی بینی شدند حتما باید آنان را نزد پزشک متخصص ببرند.

وی خاطرنشان ساخت: خون دماغ می تواند علامتی از بیماریهای پیدا و پنهان درونی و بیرونی (ساده وحاد) باشد.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران تاکید کرد: بینی از بافت های پرخون بدن است و تشخیص ودرمان خون دماغ شدن اقراد به دقت و مراقبت های ویژه ای نیاز دارد و در برخورد با این موضوع باید تمام موارد در نظر گرفته شود.

وی گفت: بینی به دلیل قابلیت خون رسانی به بخش های مختلف بدن با اندکی تحریک دچار خونریزی شدید می شود اما کمتر عفونت می کند.

فوق تخصص فلوشیپ راینولوژی تصریح کرد: ضربه های وارد بر صورت، دستکاری مدام بینی (در کودکان و بزرگسالان) و انحرافات داخلی تیغه بینی از عوامل موضعی خون دماغ شدن به شمار می رود.

نراقی با اشاره به اینکه اشکالات ساختمان داخلی بینی می تواند این امر را تشدید کند، افزود: در این حالت هوا با فشار از بینی عبور و مویرگهای داخلی بینی را پاره می کند.

جراح آندوسکوپیک؛ سوراخ شدن تیغه بینی، التهاب ها و عفونت های موضعی، سینوزیت چرکی خونی را از دیگر عوامل منجر به خون دماغ شدن افراد عنوان کرد.

وی گفت: در برخی از اوقات بافتهای داخل بینی رشد کرده و تومورهایی در این ناحیه به وجود می آورند که منجر به خون دماغ می شود.

نراقی افزود: افراد خوش شانسی که دارای فشار خون بالا هستند خون دماغ می شوند چرا که در غیر این صورت فشار خون ممکن است با پاره شدن مویرگی در مغز و سکته های مغزی آثار خود را نشان دهد.

وی تاکید کرد: گاهی اوقات اختلالات و سرطان های خونی در قالب خون دماغ بروز می کند و این امر ممکن است عوارضی از بیماریهای مزمن کبدی و کلیوی نیز باشد.

جراح گوش، حلق و بینی یادآور شد: مصرف مکرر داروهای ضد انعقادی نیز می تواند منجر به خونریزی شود.

نراقی در مورد خونریزی های موضعی بینی اظهار داشت: بالا نگاه داشتن سر در این حالت تاثیر خاصی برای کاهش خونریزی ندارد اما بهترین راه کاهش آن این است که افراد به مدت 5 دقیقه دو انگشت اشاره خود را به قسمت نرم بینی آرام فشار دهند و بدون پنبه و دستمال منتظر بند آمدن خون آن باشند.

وی افزود: خون دماغ شدن منحصر به فصل خاصی نیست اما در حالتی که بینی خشک باشد می توان از پمادهای چشمی برای مرطوب نگاه داشتن ان استفاده کرد و آزمایش خون در این گونه موارد به تشخیص پزشکان متخصص انجام می شود.
شناخت شخصیت از روی حرکات بینی


لمس بینی: هنگامی كه دست فردی در زمان محاوره با بینی اش تماس پیدا كند، نشانگر آن است كه فرد موضوعی را كتمان میكند. فردی كه این حركت را انجام میدهد معمولا از آن نا آگاه است ظاهر وی ممكن است آرام به نظر برسد اما باطن فرد پریشان و آشفته است. روانشناسان معتقدند دست زدن به بینی یك حركت غیر ارادی برای پوشاندن دهان و كتمان دروغ می باشد. دستها به بینی انتقال می یابند تا حقیقت را پنهان كنند.

فراخ كردن بینی: خشم، غضب و عصبانیت.

حركت بینی به سمت بالا: وقتی بینی با كج كردن سر به عقب به سمت بالا میرود پیام روشن است. فرد میگوید: "من برتر هستم، من بهتر از شما هستم"

گرفتن بینی: چیزی فاسد شده است.

پیچیدن بینی: پیچ خوردگی بینی به یك سو نشانگر نفرت و بیزاری و طرد می باشد.

چین و چروك بینی: وقتی عضلات اطراف بینی منقبض میشوند چین و چروك ما بین چشمها پدید می آید، افشا كننده تنفر و انزجار است - از یك طرد ملایم تا تنفر شدید.

.0%


جراحی بینی رو با لیزر


مشخصات سوال
farnaz_nnنام : میکروب میکروبیدرصد بهترین پاسخ : 0%میکروب میکروبی (16666)i

5 آبان 87 - 15:37جراحی بینی رو با لیزر اطلاعات بیشتر : آیا متخصصی رو می شناسید که عمل جراحی زیبایی بینی رو با استفاده از لیزر انجام بدن ؟ (در تهران)

ممنونم
تاریخ ایجاد سوال : 5 آبان 87 (15:37)تاریخ بسته شدن سوال : 21 آبان 87تعداد بازدید :150تعداد پاسخ ها : 2طبقه بندی : زیبائی و آرایش » اندام- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
جراحی بینی رو با لیزر 
ایجاد علامتبهترین پاسخ
rezaahmadi56نام : رضا احمدیامتیاز : 133درصد بهترین پاسخ : 4%رضا احمدی (0)i

87/8/7 (18:41)به جون خودم حیفی
یه وقت میشی خیار چمبر.66%دیگر پاسخ ها
mahdanaنام : غلامرضا صفائیامتیاز : 19747درصد بهترین پاسخ : 33%غلامرضا صفائی (153)i

1.    87/8/7 (11:49)من واقعا متاسفم که چهره زیبایتان را دستی دستی زشت میکنید.33%


جراحی بینی با لیزر


مشخصات سوال
niloufarnnنام : نیلی امتیاز : 136درصد بهترین پاسخ : 80%نیلی (282)i

23 تیر 87 - 08:47جراحی بینی با لیزر اطلاعات بیشتر : من شنیدم که یک روش برای جراحی زیبایی بینی وجود داره که در اون نیازی به بیهوشی نیست و با لیزر انجام میشه. آیا همچین روشی وجود داره؟ و کدوم متخصص در حال حاضر این عمل رو انجام میدن؟ اگه میشه پیام خصوصی بهم بدید چون اینجا رو زیاد چک نمیکنم. مرسی از همهتاریخ ایجاد سوال : 23 تیر 87 (08:47)تاریخ بسته شدن سوال : 8 مرداد 87تعداد بازدید :146تعداد پاسخ ها : 1طبقه بندی : سلامتی » بیماریها- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
جراحی بینی با لیزر  
ایجاد علامتبهترین پاسخ
zir30gariنام : روزبه امتیاز : 1998درصد بهترین پاسخ : 36%روزبه (52)i

87/5/2 (18:02)یكی از آشنایانم بدون بیهوشی بینیش رو عمل كرد ولی نمی دونم با لیزر یا چیزه دیگهایی بووده.فقط گفت اونقدر درد داشت كه 1000 بار گفتم غلط كردم....100%پاسخی ارسال نشده است.


ساير مطالب :
* v2max یك شنا گر باید چند باشه؟ یك واتر پلوئیست چند؟
* شرایط زندگی و تحصیل در فیلیپین و هزینه ها
* را ههایی که تمرکز زیاد بشه
* کی میتونه به من در بیرون آوردن دفینه واقعی طلسم بهم کمک کنه
* چگونه میتوان رابطه صمیمی تری با نامزد داشته باشیم
* آدم یه خوابو دو بار ببینه یعنی چی؟
* نظر شما در مورد نماز شب چیه ؟ آیا نماز شب میخونید.
* سلامشماره سریال آنتی ویروس Nod 32 را از كجا پیدا كنم؟هیچكی ن
* من با جستوجوگر گوشیم مشکل دارم؟
* آب آشامیدنی اصفهان