تبليغات
عوارض ترازودون چیه؟


مشخصات سوال
ali_mamalنام : ali mamaliامتیاز : 281درصد بهترین پاسخ : 0%ali mamali (0)i

14 اردیبهشت 87 - 08:49عوارض ترازودون چیه؟تاریخ ایجاد سوال : 14 اردیبهشت 87 (08:49)تاریخ بسته شدن سوال : 14 اردیبهشت 87تعداد بازدید :58تعداد پاسخ ها : 1طبقه بندی : علوم » پزشکی- این سوال بسته شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
عوارض ترازودون چیه؟ 
ایجاد علامتبهترین پاسخ
behno0sh_artنام : سکوت امتیاز : 206درصد بهترین پاسخ : 20%سکوت (5)i

87/2/14 (08:53)ترازودون نسبت به دیگر داروهای ضدافسردگی عوارض جانبی كمتر دارد. زیرا اثر آنتی كولینرژیك آن بسیار ضعیف‌تر است.

نشانه‌ها - خواب‌آلودگی، شیوع شایع، موارد مشورت با پزشك حاد.

نشانه‌ها - یبوست/اسهال، شیوع بندرت، موارد مشورت با پزشك حاد.

نشانه‌ها- خشكی دهان، شیوع بندرت، موارد مشورت با پزشك حاد.

نشانه‌ها- گیجی/غش، شیوع بندرت، موارد مشورت باپزشك همه موارد.

نشانه‌ها- سردرد، شیوع بندرت، موارد مشورت با پزشك همه موارد.

نشانه‌ها- جوش، شیوع بندرت، موارد مشورت با پزشك همه موارد، شرائط ترك دارو.

نشانه‌ها- نعوظ دردناك و طولانی، شیوع بندرت، موارد مشورت با پزشك همه موارد، شرائط ترك دارو، مراجعه به پزشك.ترازودون TRAZODONE
نام تجاری: مولی پاكسین


معرفی دارو:
ترازودون یكی از داروهای ضدافسردگی است. روحیه را تقویت می‌كند و علاقه به زندگی روزمره را افزایش می‌دهد . یك تسكین‌دهنده قوی است لذا در مواردی كه افسردگی همراه با اضطراب، بی‌خوابی یا هر دو باشد سودمند است. اگر شب مصرف شود نیاز به داروهای خواب‌آور اضافی را كاهش می‌دهد. ترازودون در مقایسه با ضد افسردگیهای سه حلقه‌ایی عوارض جانبی كمتری دارد و برای مبتلایان به اختلالات قلبی تا حدودی مطمئن‌تر است و از این نظر برای درمان افسردگی سالخوردگان نیز مصرف میشود.


طرز استفاده از دارو:
این دارو برای شما تجویز شده بدون توصیه پزشك آنرا تغییر ندهید.


اشكال دارو: قرص، كپسول، شربت.


مقدار و زمان مصرف: 1 تا 3 بار در روز همراه با غذا.


مقدار مصرف برای بزرگسالان: 150 میلیگرم در روز برای شروع و افزایش آن تا 200 الی 300 میلیگرم در روز (مقدار ثابت) گاهی تا 600 میلیگرم در روز به عنوان دوز نگهدارنده.


شروع تأثیر دارو: بعضی تأثیرات و عوارض جانبی چند روز بعد از شروع درمان ظاهر میشوند. اما اثر كامل ضدافسردگی آن 2 تا 4 هفته بعد خواهد بود.


ادامه اثر دارو: عوارض جانبی ممكن است تا 24 ساعت پس از قطع دارو ادامه یابد. برای درمان طولانی مدت اثر ضدافسردگی ممكن است تا 6 هفته بعد باقی باشد.


توصیه غذایی: ـــــــــــــ


نگهداری از دارو: در محفظه سربسته، در محیط خشك و خنك دور از دسترس اطفال و نور باشد.


فراموش كردن نوبت دارو: بمحض یادآوری دارویتان را مصرف كنید.اگر نوبت بعدی 3 ساعت دیگر است فعلاً یك نوبت مصرف و از نوبت بعد صرفنظر كنید.


متوقف كردن دارو: بدون اجازه پزشك این قرص را قطع نكنید. زیرا نشانه‌های بیماری ممكن است عود كنند.


مصرف مقدار اضافی: سعی كنید این دارو را بیشتر از مقدار تجویز شده مصرف نكنید تا مشكلی برای شما ایجاد نشود.


عوارض نامطلوب:
ترازودون نسبت به دیگر داروهای ضدافسردگی عوارض جانبی كمتر دارد. زیرا اثر آنتی كولینرژیك آن بسیار ضعیف‌تر است.

نشانه‌ها - خواب‌آلودگی، شیوع شایع، موارد مشورت با پزشك حاد.

نشانه‌ها - یبوست/اسهال، شیوع بندرت، موارد مشورت با پزشك حاد.

نشانه‌ها- خشكی دهان، شیوع بندرت، موارد مشورت با پزشك حاد.

نشانه‌ها- گیجی/غش، شیوع بندرت، موارد مشورت باپزشك همه موارد.

نشانه‌ها- سردرد، شیوع بندرت، موارد مشورت با پزشك همه موارد.

نشانه‌ها- جوش، شیوع بندرت، موارد مشورت با پزشك همه موارد، شرائط ترك دارو.

نشانه‌ها- نعوظ دردناك و طولانی، شیوع بندرت، موارد مشورت با پزشك همه موارد، شرائط ترك دارو، مراجعه به پزشك.


تداخل دارویی:

داروهای تسكین‌دهنده: مثل آنتی هیستامین‌ها، داروهای ضدخواب‌آور، ضد دردهای مخدر و ضد جنون‌ها خواص تسكینی ترازودون را افزایش می‌دهند.


داروهای ضد تشنج: اثرشان توسط ترازودون كاهش می‌یابد.


احتیاط:
در موارد زیر پزشك را مطلع سازید.

سابقه غش‌های صرعی،‌اختلالات مزمن كلیه یا كبد، بیماریهای قلبی یا حملات قلبی كه به تازگی بهبود یافته‌اند، مصرف داروهای دیگر.


برای خانم‌های باردار: بی‌ضرر بودن این دارو برای دوران بارداری هنوز قطعی نیست.


برای خانم‌های شیرده: این دارو در شیر مادر نفوذ می‌كند اما به مقدار طبیعی بی‌ضرر است.


برای اطفال و كودكان: توصیه نمیشود.


برای سنین بالای 60: احتمال عوارض جانبی بالا می‌رود. از مقدار دارو كم كنید.


مصرف این دارو در حین رانندگی و كارهای دشوار: اگر با خوردن این دارو احساس سرگیجه می‌كنید از انجام اینگونه امور بپرهیزید.


الكل: از نوشیدن الكل خودداری كنید. الكل خواص تسكینی این دارو را زیاد می‌كند.


استفاده بلند مدت:
مشكلی نیست.


×××××××××××××××××××××××××××


خلاصه:

گروه دارویی: ضدافسردگیها
خطر مصرف اضافی: متوسط
میزان وابستگی: كم
داشتن نسخه: بله
به صورت ژنریك: خیر
.100%پاسخی ارسال نشده است.


عوارض جراحی وبرداشتن روده بزرگ چیه؟


مشخصات سوال
hategeneralنام : نفرت جنرالامتیاز : 95درصد بهترین پاسخ : 0%نفرت جنرال (21)i

2 اسفند 86 - 12:12عوارض جراحی وبرداشتن روده بزرگ چیه؟تاریخ ایجاد سوال : 2 اسفند 86 (12:12)تاریخ بسته شدن سوال : 18 اسفند 86تعداد بازدید :106تعداد پاسخ ها : 3طبقه بندی : سلامتی » بیماریها- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
عوارض جراحی وبرداشتن روده بزرگ چیه؟ 
ایجاد علامتبهترین پاسخ
rani60نام : شهرزاد امتیاز : 1928درصد بهترین پاسخ : 10%شهرزاد (12)i

86/12/2 (12:35)عمده ی جراحی های روده شامل کولوستومی و ایلئوستومی است. کولوستومی عبارت است از عمل جراحی بر روی روده ی بزرگ که طی آن قسمتی از کولون ( روده ی بزرگ ) در جدار شکم تعبیه می شود و ایلئوستومی نیز به اعمال جراحی جهت ایجاد استومی ( دهانه ) در قسمت ایلئوم ( انتهای روده ی باریک ) اطلاق می شود. در تصویر بالا قسمت زرد رنگ ایلئوم و قسمت قهوه ای کولون را نشان می دهد.

واژه ی استوما به مفهوم دهانه است. در اصطلاح پزشکی به مفهوم دهانه ای است که در دیواره ی شکم به منظور خروج محتویات روده ی بزرگ ( کولوستومی )، روده ی کوچک ( ایلئوستومی ) و یا ادرار ( یوروستومی ) تعبیه می شود.

از برخی از افراد به دلایل متعددی نظیر تومورهای روده ، سرطان روده بزرگ ، بیماران کُرون و کولیت زخمی شونده، جراحت های جنگی، سوانح و تصادفات غیر مترقبه و یا ناهنجاری های مادرزادی این ضرورت ایجاد می شود که به وسیله ی جراحی ، بخشی از سطح بدن در ناحیه ی مجرای روده ای باز شده و اجازه ی خروج محتویات روده از طریق این دهانه داده شود. حال با توجه به ناحیه ای آسیب دیده ی روه ، جراحی کولوستومی و یا ایلئوستومی انجام می گیرد. همان گونه که در بالا اشاره شد کولوستومی ، اتصال کولون ( روده بزرگ ) به جدار شکم و ایلئوستومی اتصال ایلئوم ( انتهای روده ی باریک ) به جدار شکم است.

این دسته از بیماران با مشکلات مختلفی مواجه می شوند ؛ عوارض پوستی، زخم و عفونت ، بوی مدفوع ، نفخ شکم و تولید گازهای بد بو، مشکلات تغذیه ای ، هزینه های درمانی ، تغییرات اجابت مزاج و ... از جمله ی مشکلات متعددی است که برای این بیماران به وجود می آید؛ اما بدیهی است که مشاوره با متخصصان مربوط و پذیرش این واقعیت به مراتب می تواند بیماران را در حل این مشکلات یاری رساند.

با توجه به این نکته که جراحی های روده در افراد مبتلا به سرطان روده بزرگ بسیار شایع است ، لذا باید با استفاده از مواد غذایی خاصی که نقش محافظتی در برابر سرطان روده بزرگ دارند، از بروز این بیماری پیشگیری کنیم.

از جمله اقدامات موثر برای پیشگیری انجام فعالیت فیزیکی ، مصرف میوه جات و سبزیجاتی نظیر ( پرتقال ، اسفناج ، شلغم ، گل کلم ، گوجه فرنگی و هویج ) ، سویا ، گیاهان خوراکی ، حبوبات و آجیل ( بادام ، لوبیا سبز و نخود سبز) ، سیر و پیاز ، روغن زیتون و روغن ماهی ، دانه برزک ، غذاهای لبنی ، مایعات فراوان و چای است که خطر بروز سرطان های روده بزرگ را به مراتب کاهش می دهد. از سوی دیگر چاقی ( به خصوص چاقی بالا تنه )، مصرف زیاد گوشت قرمز، الکل، قندهای ساده و چربی ها از جمله مواردی هستند که این خطر را افزایش می دهند .

نکته ی قابل توجه دیگر، پرهیز این گونه بیماران از مصرف برخی مواد غذایی است که در روده تولید گاز کرده و بوی بد ایجاد می کنند. این مواد غذایی عبارتند از : حبوبات، تخم مرغ ، پنیر، خیار ، پیاز، سیر، ماهی ، لبنیات، قهوه ، کلم ، کرفس ، بروکلی ، ذرت ، نوشابه های گازدار، خربزه ، هندوانه ، فندق ، گردو ، تربچه، ریواس ، مخمرها، نان جو و بالاخره غذاهای پرادویه .

عوامل دیگری نیز نظیر صحبت کردن سریع و باهیجان، نوشیدن مایعات با نِی، خوردن یخ، به یک باره نوشیدن مایعات، جویدن آدامس و سیگار کشیدن باعث ایجاد گاز می شود.

توصیه ی ما به این بیماران آن است که غذا را آهسته و به طور کامل بجوند و پس از صرف غذا کمی پیاده روی داشته باشند. برای رفع بوی بد نیز غذاهایی مانند ماست، جعفری، آب زغال اخته ، آب پرتقال، آب گوجه فرنگی و اسفناج تازه موثرند.

از نکات مهم دیگر در این بیماران، حجم و قوام مدفوع است. این بیماران باید با مصرف مواد غذایی بخصوص، حجم مدفوع خود را کاهش داده و قوام آن را نرم کنند؛ هر چند بسیاری از داروها نیز در این میان موثرند. آنتی بیوتیک ها موجب اسهال شده و بر عکس اکثر داروهای مسکن باعث یبوست می شوند. برای این بیماران مصرف مایعات فراوان توصیه می شود. همچنین به دلیل دفع پتاسیم در اسهال مصرف سیب ، موز و چای توصیه می شود.

بیماران باید به این مورد توجه کنند که اگر مواد دفعی ناگهان آبکی شد و یا حجم آن شدیداً افزایش یافت، هرگز برای جبران آن مصرف مایعات را محدود نکنند؛ چرا که در این صورت آب بدن خود را از دست می دهند. بهتر است با انتخاب غذاهایی نظیر موز ، برنج کته شده ، کره ، بادام زمینی ، پالوده سیب و نان سوخاری غذای خود را کم باقی مانده کرده و از مصرف حبوبات، کلم، بروکلی، اسفناج، میوه های خام و غذاهای تند و پر ادویه پرهیز کنند.به طور کلی در دو هفته ی اول پس از عمل جراحی روده :
- مصرف میوه و سبزیجات چه به شکل خام و چه پخته مجاز نیست.

- غذاها باید نرم، کم فیبر و بدون ادویه باشد.

- تعداد وعده های غذایی افزایش و حجم غذا کاهش یابد.

- برنج، ماکارونی، سیب زمینی، مرغ و ماهی کاملاً پخته شده، آب میوه جات و سبزیجات مفید است.

- شیر معمولاً غیر مجاز است.

- پس از دو هفته می توان به تدریج از میوه و سبزی پخته و پوره شده استفاده کرد.

این بیماران به مایعات فراوان همراه با غذاهای حاوی سدیم و پتاسیم نیاز دارند. آب پرتقال و سیب، موز، سیب زمینی و گوجه فرنگی پتاسیم بالایی دارند. در برخی موارد تجویز مکمل ویتامین های E ، B12 و C ضرورت پیدا می کند. مبنای توصیه ها پیروی از یک رژیم غذایی طبیعی و پرهیز از غذاهای غیر مجاز دراین موارد است.

در ضمن می توان ملاقات هایی بین بیماران جدید و افرادی که سابقه ی طولانی در بیماری های روده ای داشته اند ترتیب داد تا بیماران جدید بهتر بتوانند خود را با مشکلات تطبیق دهند.

هم چنین احتمالاً از بیمار خواسته می شود که یادداشتی از مواد غذایی دریافتی و عوارض جانبی تهیه کند تا مواد غذایی آزار دهنده شناسایی شوند.

مراقبت های تغذیه باید بر التیام زخم و جلوگیری از عفونت معطوف گردد. با استفاده از مواد غذایی کم باقیمانده می توان دفعات اجابت مزاج را کاهش داد؛ ضمن آن که اجتناب از یبوست نیز حائز اهمیت است.

.80%دیگر پاسخ ها
navid_imaniنام : نوید ایمانیامتیاز : 1درصد بهترین پاسخ : 5%نوید ایمانی (0)i

1.    86/12/3 (09:58)پاسخ شماره یک کامل بود و بسیار نکات جالبی رو اشاره کرد که خیلی چیزها یاد گرفتم..16%
ghazal_baharنام : غزال .....امتیاز : 155درصد بهترین پاسخ : 8%غزال ..... (1)i

2.    86/12/11 (20:16)دوست من عمل كرد الان هم حالش بسیار خوبه و فكر نكنم عوارضی رو هم داشته باشه.4%


سلام عوارض جانبی مصرف teramadol چیه ؟


مشخصات سوال
pitlesswolfنام : هشام محمدیامتیاز : 105درصد بهترین پاسخ : 15%هشام محمدی (17)i

30 دی 87 - 10:51سلام عوارض جانبی مصرف teramadol چیه ؟تاریخ ایجاد سوال : 30 دی 87 (10:51)تاریخ بسته شدن سوال : 16 بهمن 87تعداد بازدید :225تعداد پاسخ ها : 10طبقه بندی : سلامتی » دارو- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
سلام عوارض جانبی مصرف teramadol چیه ؟ 
ایجاد علامتبهترین پاسخ
mahdanaنام : غلامرضا صفائیامتیاز : 19747درصد بهترین پاسخ : 33%غلامرضا صفائی (153)i

87/11/15 (09:13)اگه تجویز پزشک نباشه فکرش هم نکن.36%دیگر پاسخ ها
sorme_250نام : مهدی جعفرزادهامتیاز : 100درصد بهترین پاسخ : 0%مهدی جعفرزاده (28)i

1.    87/10/30 (11:41)خسته نباشید داروی دیگری برای مصرف پیدا نکردید یه زمانی معتادین برای ترک اعتیاد ازش استفاده میکردند ولی بعد متوجه شدند خودش اعتیاد اوره هر کس بدون تجویز پزشک مصرف کنه اسیرش میشه وروزانه مصرفش بالا میره تا جایی که به روزی 40تا قرص هم میرسه البته مثل مواد مخدر مثبت نمیکنه ولی وقتی معتادش شدی رهایی ازش خیلی سخت ودر حد غیر ممکنه.حتی پزشکان هم دیگه این دارو رو تجویز نمیکنن .20%
a_r_sنام : علی رضا صانعیامتیاز : 157درصد بهترین پاسخ : 27%علی رضا صانعی (17)i

2.    87/10/30 (11:43)سلام دوست عزیز
ترامادول نوعی مسکن از دسته ضد درد های اوپیوئیدی است که در پزشکی جهت تسکین درد های متوسط تا شدید به کار می رود. اما متاسفانه در طی سال های اخیر بسیاری از افراد نا آگاه و معتادان، دچار سوء مصرف این دارو و اعتیاد به آن شده اند.

در ابتدا تصور می شد که به دلیل اثرات خفیفی که ترامادول در تسکین درد داشته و همچنین به دلیل خواص مخدری ضعیفی که دارد، می توان از آن به عنوان داروی ترک اعتیاد استفاده کرد، اما بعد ها گزارشاتی از وابستگی و علایم شدیدتری از ترک مصرف در افراد استفاده کننده از آن برای ترک اعتیاد ارائه شد.
علائم استفاده زیاد از دارو(Overdose) عبارتند از: تنفس سطحی و کم عمق، خواب آلودگی،کاهش ضربان قلب،پوست سرد و مرطوب،ضعف، احساس سبکی سر، سردرد و سرگیجه، تحریک سیستم عصبی مرکزی،افسردگی،تهوع و استفراغ و یبوست و در نهایت تشنج و کما.

علائم زیر را در فردی که ترامادول مصرف کرده است می توان مشاهده نمود:

* خاراندن بدن به ویزه بینی
* پرحرفی
* پس از گذشت یک روز بروز حالات عصبی، کلافگی و خمیازه
* بی خوابی یا خواب زیاد
* تهوع
* گنگی و گیجی
* دیدن حالات غیر عادی

در صورت بروز علائم زیر باید سریعا به پزشک مراجعه کرد:

* عدم توانایی حفظ تعادل در راه رفتن و ایستادن
* لکه های قرمز پوستی و خارش
* دشواری در بلع
* ضربان قلب شدید
* دیدن یا شنیدن چیز هایی که وجود ندارند
* تشنج

یک سری از عوارض این دارو فقط توسط پزشک و در حین معاینه تشخیص داده می شوند و حتما بایستی توسط پزشک مداوا گردند:

* افت شدید فشار خون
* مشاهده پروتئین در ادرار
* کاهش هموگلوبین خون
* افزایش آنزیم های کبدی
* افزایش فشار داخل جمجمه

ترامادول می تواند باعث اختلال واکنش های عصبی و قدرت تفکر فرد شود، در صورت اعتیاد به آن نبایستی به طور ناگهانی مصرف آن را قطع کرد، زیرا قطع ناگهانی آن باعث سندرم ناخوشایند قطع مصرف می شود که علایم آن عبارتند از: اضطراب، تعریق، تهوع، اسهال، رعشه، توهم، اختلال خواب و مشکلات تنفسی////// نکته قابل ذکر اینکه همیشه سعی کنید که داروها را سر خود و بدون تجویز پزشک و داروساز مصرف نکنید.16%
kiumamilaniنام : کیوما میلانیامتیاز : 110درصد بهترین پاسخ : 5%کیوما میلانی (18)i

3.    87/10/30 (12:23)سلام دوست عزیز
ترامادول نوعی مسکن از دسته ضد درد های اوپیوئیدی است که در پزشکی جهت تسکین درد های متوسط تا شدید به کار می رود. اما متاسفانه در طی سال های اخیر بسیاری از افراد نا آگاه و معتادان، دچار سوء مصرف این دارو و اعتیاد به آن شده اند.

در ابتدا تصور می شد که به دلیل اثرات خفیفی که ترامادول در تسکین درد داشته و همچنین به دلیل خواص مخدری ضعیفی که دارد، می توان از آن به عنوان داروی ترک اعتیاد استفاده کرد، اما بعد ها گزارشاتی از وابستگی و علایم شدیدتری از ترک مصرف در افراد استفاده کننده از آن برای ترک اعتیاد ارائه شد.
علائم استفاده زیاد از دارو(Overdose) عبارتند از: تنفس سطحی و کم عمق، خواب آلودگی،کاهش ضربان قلب،پوست سرد و مرطوب،ضعف، احساس سبکی سر، سردرد و سرگیجه، تحریک سیستم عصبی مرکزی،افسردگی،تهوع و استفراغ و یبوست و در نهایت تشنج و کما.

علائم زیر را در فردی که ترامادول مصرف کرده است می توان مشاهده نمود:

* خاراندن بدن به ویزه بینی
* پرحرفی
* پس از گذشت یک روز بروز حالات عصبی، کلافگی و خمیازه
* بی خوابی یا خواب زیاد
* تهوع
* گنگی و گیجی
* دیدن حالات غیر عادی

در صورت بروز علائم زیر باید سریعا به پزشک مراجعه کرد:

* عدم توانایی حفظ تعادل در راه رفتن و ایستادن
* لکه های قرمز پوستی و خارش
* دشواری در بلع
* ضربان قلب شدید
* دیدن یا شنیدن چیز هایی که وجود ندارند
* تشنج

یک سری از عوارض این دارو فقط توسط پزشک و در حین معاینه تشخیص داده می شوند و حتما بایستی توسط پزشک مداوا گردند:

* افت شدید فشار خون
* مشاهده پروتئین در ادرار
* کاهش هموگلوبین خون
* افزایش آنزیم های کبدی
* افزایش فشار داخل جمجمه

ترامادول می تواند باعث اختلال واکنش های عصبی و قدرت تفکر فرد شود، در صورت اعتیاد به آن نبایستی به طور ناگهانی مصرف آن را قطع کرد، زیرا قطع ناگهانی آن باعث سندرم ناخوشایند قطع مصرف می شود که علایم آن عبارتند از: اضطراب، تعریق، تهوع، اسهال، رعشه، توهم، اختلال خواب و مشکلات تنفسی////// نکته قابل ذکر اینکه همیشه سعی کنید که داروها را سر خود و بدون تجویز پزشک و داروساز مصرف نکنید.20%
poya_metalنام : پویا حقیامتیاز : 100درصد بهترین پاسخ : 0%پویا حقی (32)i

4.    87/10/30 (16:41)داروی ترامادول میشه گفت اعتیاد آوره و انسان بهش عادت می کنه . عوارض زیادی هم داره . مسکن قوی و توهم زا است . .0%
amir4525نام : امیر مامتیاز : 162درصد بهترین پاسخ : 14%امیر م (7)i

5.    87/10/30 (17:43)سلام
دوستان همه چی رو گفتن فقط ذکر این نکته رو واجب می دونم ترامادول اگه تشنج بده سخت برمیگرده ،تشنجهاش وحشتناکه هفته قبل یه پسر 26 ساله تو اورژانس به خاطر تشنجش مرد به همین راحتی!!!.6%
alexianنام : آلکسینا رویامتیاز : 101درصد بهترین پاسخ : 0%آلکسینا روی (9)i

6.    87/10/30 (18:05)مهمترین و خطرناكترین عارضه ترامادول تشنج است كه حتی گاهی با مصرف فقط یك دوز هم ممكن است بروز كند. بقیه ی عوارض ناشایع بوده و در صورت استفاده طولانی بروز می كنند..0%
ema_enjنام : شیوا شامتیاز : 109درصد بهترین پاسخ : 0%شیوا ش (13)i

7.    87/11/1 (03:00)KHEILY KHATARNAKE,DAR MODAT ZAMANE KOOTAHI MAGHZ RO DAGHOON MIKONE VA MASRAFE BISH AZ HADE AN MONJAR BE MARG MISHE,AGAR BE AN E;
TIAD DARI HATMAN TARK KON,MAN CHAND MORED MARG AZ IN NO RO DIDAM.0%
sabalant666نام : حسن تقی پورامتیاز : 100درصد بهترین پاسخ : 0%حسن تقی پور (1)i

8.    87/11/2 (03:52)عوارض مصرف ترامادول
1.خواب الودگی یا بی خوابی
2.احساس گیجی
3.وابستگی
4.یبوست
5.خشکی دهان
6.منگی
7.درد شکم
8.از دست دادن اشتها
9.تحریک سیستم عصبی مرکزی
10.سر درد
11.تهوع
12.تعریق
13.استفراغ
14.اختلال خواب
15.اختلال پریود
بسه یا بازم بگم؟.0%
mostafa_bagheri1986نام : مصطفی امتیاز : 101درصد بهترین پاسخ : 0%مصطفی (7)i

9.    87/11/9 (22:33)ترامادول (træmədɒl تلفظ می‌شود) یک داروی مسکن شبه تریاک است. این دارو برای تسکین درد متوسط تا شدید تجویز می‌شود. ترامادول بر روی گیرنده‌های مو (μ) اوپیوئید، و سیستم نورآدرنرژیک و سروتونرژیک اثر می‌کند. این دارو توسط شرکت آلمانی گروننثال (Grünenthal) در دهه ۱۹۷۰ با نام تجاری ترامال ساخته شد. گروننثال در سالهای بعد حق تولید ترامادول را به شرکتهای متعددی در سراسر دنیا واگذار کرد.

ترامادول معمولا به شکل نمک هیدروکلراید تولید شده و به دو شکل خوراکی (بیشتر کپسول و قرص) و آمپول به بازار عرضه می‌شود. مقدار جذب و تأثیر فرم تزریقی ترامادول بسیار بیشتر از فرم خوراکی است. ترکیب ترامادول و استامینوفن نیز در بازار موجود است (که در ایران عرضه نمی‌شود).

عوارض ناشی از مصرف ترامادول

عوارض سیستم عصبی مرکزی:
سرگیجه، سردرد، خواب آلودگی، تحریک دستگاه عصبی مرکزی، اضطراب، کاهش هوشیاری، اختلال تعادل، سرخوشی، عصبی شدن، اختلال خواب، تشنج، ضعف.

عوارض قلبی عروقی:
اتساع عروق

عوارض پوستی:
خارش، تعریق بیش از حد، ضایعات جلدی

عوارض چشمی:
اختلالات بینایی

عوارض گوارشی:
تهوع، یبوست، استفراغ، سوءهاضمه، خشکی دهان، اسهال، درد شکم، بی‌اشتهایی، نفخ

عوارض ادراری و تناسلی:
احتباس ادراری، تکرر ادرار، دفع پروتئین در ادرار، علائم یائسگی

عوارض خونی:
کاهش سطح هموگلوبین

عوارض کبدی:
افزایش سطح آنزیم‌های کبدی

عوارض تنفسی:
دپرسیون تنفسی (مهار سیستم تنفسی)


موارد مصرف قانونی:

ترامادول برای تسکین دردهای متوسط تا شدید در بزگسالان استفاده می شود.

اطلاعاتی که در مورد ترامادول باید بدانیم

نکته مهم: افرادی که به مواد مخدر یا الکل معتاد هستند نباید از ترامادول استفاده کنند. در این افراد در صورت مصرف ترامادول ممکن است تشنج ایجاد شود.احتمال تشنح در افرادی که سابقه ی تشنج یا سابقه ی جراحت مغزی دارند و یا از داروهایی مثل ضدافسردگی ها،شل کننده های عضلانی و داروهای ضد تهوع و استفراغ استفاده می کنند،بیشتر است.

استفاده بیش از حد (Overdose ) می تواند کشنده باشد.علایم Overdose دارو عبارتند از: خواب آلودگی،تنفس کم عمق،کندی ضربان قلب،ضعف مفرط،پوست سرد و مرطوب ، احساس سبکی سر،غش یا کما.

به دلیل وابستگی که ترامادول ایجاد می کند،نباید مصرف آن را به دیگران توصیه کرد(به ویژه فردی که سابقه اعتیاد دارویی دارد) و تنها باید توسط فردی که دارو برای او تجویز شده استفاده شود.ترامادول می تواند باعث اختلال واکنش های عصبی و قدرت تفکر فرد شود، از این رو هنگام استفاده از این دارو از رانندگی خودداری شود.

مصرف ترامادول را نباید به طور ناگهانی قطع کرد، قطع ناگهانی ترامادول باعث سندرم ناخوشایند قطع مصرف می شود که علایم آن عبارتند از: اضطراب،تعریق،تهوع،اسهال،ت رمور(رعشه)،لرز،ت
وهم،اختلال خواب یا مشکلات تنفسی .

نباید ترامادول را همراه با این مواد استفاده کرد:

- الکل یا مواد مخدر
-داروهای مخدر ضد درد
- داروهای آرامش بخش از قبیل والیوم
- داروهای ضد افسردگی و ضد اضطراب
- داروهای ضد اختلالات دو قطبی و اسکیزوفرنی(جنون جوانی)

ترامادول در دوران حاملگی و شیردهی به دلیل اثرات مضر بر روی جنین و نوزاد منع مصرف دارد. ترامادول نباید برای افراد زیر 18 سال تجویز شود.
.0%


ساير مطالب :
* سلام آیا نرم افزاری هست كه فایل Mp3 بشه باهاش برید مثلا فایل
* از دست جوش چی کار کنم
* تلویزیون براویا KLV-40S310 40-inch LCD (سونی) + سینما داره؟
* چه جوری میتونم سوالایی كه واسم اومدن رو حذف كنم
* ویروس win32.Sality.aa
* چطوری میتونم در کلوپ با کسی چت کنم؟لطفاً دقیق راهنمایی کنید.
* برای عضویت دوستان چگونه میتوان دعوت نامه فرستاد
* چگونه یک وبلاگ بسازیم
* تنگستن چیست؟ همراه با عکس؟
* اگر سیستمی بعد از روشن شدن و بالا امدن ویندوز هنگگ كرد مشكل