تبليغات
عوارض قرص متادون چیست


مشخصات سوال
meysmgolamyنام : میثم غلامیامتیاز : 98درصد بهترین پاسخ : 0%میثم غلامی (0)i

15 مرداد 87 - 09:49عوارض قرص متادون چیست اطلاعات بیشتر : آیا قرص متادون در آزمایشات اپیوم نشان میدهد وعوارض آن چیست تاریخ ایجاد سوال : 15 مرداد 87 (09:49)تاریخ بسته شدن سوال : 28 مرداد 87تعداد بازدید :73تعداد پاسخ ها : 2طبقه بندی : سلامتی » بیماریها- این سوال بسته شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
عوارض قرص متادون چیست  
ایجاد علامتبهترین پاسخ
al58نام : غزل صبوریامتیاز : 100درصد بهترین پاسخ : 14%غزل صبوری (1)i

87/5/15 (13:15)متادون چیست؟
دارویی است كه مشابه مورفین و دیگر داروهای مخدر عمل می‌كند. با دوز مناسب ایجاد سرخوشی یا رخوت نكرده ‏‌اما ولع را مرتفع می‌كند. دركشور ما به شكل قرص وجود دارد، اما در كشورهای دیگر پودر و شربت آن نیز موجود است.
تفاوت متادون با هروئین و داروهای دیگر مخدر چیست؟

با مصرف منظم متادون، به تدریج میزان آن در بدن بیشتر شده و ذخیره می‌گردد. بنابراین مدت بیشتری در بدن دوام می‌آورد. ضمن این كه حس نشئه و سرخوشی برای فرد ایجاد نمی‌كند. بنابراین امكان زندگی با ثبات را فراهم می‌آورد.

درمان نگهدارنده با متادون چه فایده‌ای دارد؟
از ایجاد علایم ترك جلوگیری كرده، فرد را راضی نگه داشته و از ولع بیمار برای مصرف داروهای غیر قانونی جلوگیری به عمل می‌آورد، و باعث می‌شود مواد مخدر خیابانی بر بیمار تأثیری نداشته باشند.

ولع چیست؟
احساس نیاز شدید به مصرف مواد مخدر است تا به آن حد كه فرد به جز مواد به چیز دیگری فكر نمی‌كند، مرتب خواب آن را می‌بیند، و ممكن است برای به دست آوردن مواد كارهایی را انجام دهد كه به طور معمول انجام نمی‌داده است.
آیا صحیح است كه متادون وارد استخوان بدن شده و موجب ضعف آن می‌گردد؟
خیر، ‌متادون وارد سیستم استخوان نمی‌شود و به هیچ شكل دیگری هم به سیستم استخوانی آسیب نمی‌رساند. دردهای استخوانی در حین درمان با متادون كه در عده كمی از بیماران اتفاق می‌افتد، احتمالاً علامت خفیف ترك است و با تنظیم دوز متادون تسكین می‌یابد.
آیا صحیح است كه ترك متادون سخت‌تر از ترك یك ماده مخدر است؟
بعضی بیماران ترك متادون را مشكل‌تر از ترك ماده مخدر می‌دانند چون علایم ترك بیشتر طول می‌كشد، از طرفی عده دیگری از بیماران علایم ترك متادون را خفیف‌تر از علایم ترك موادمخدر می‌دانند.

آیا متادون به كبد آسیب می‌‹ساند؟
خیر،‌ در واقع متابولیسم (شكستن و آماده‌سازی) متادون برای كبد از خیلی از داروهای دیگر ساده‌تر است. كسانی كه هپاتیت یا بیماری شدید كلیوی دارند می‌توانند متادون را با احتیاط مصرف كنند.
آیا متادون به سیستم ایمنی آسیب می‌رساند؟
خیر،‌ در حقیقت در چند مطالعه بر بیماران HIV مثبت تحت درمان با متادون، این بیماران سالم‌تر بوده و بیشتر از بیماران HIV مثبت كه متادون نمی‌گرفته‌اند زندگی كرده‌اند.
آیا دوزهای پایین‌تر متادون بهتر از دوزهای بالاتر متادون است؟
دوزهای پائین متادون علایم ترك را كاهش داده، اما دوزهای بالاتر ولع را از بین می‌برد. دوز معمول متادون 80-60 میلی گرم است. با این حال تعداد كمی از بیماران در دوزهای پائین‌تر احساس خوبی دارند،‌ و تعدادی از بیماران هم دوزهای بالاتری لازم دارند.
آیا متادون باعث خواب آلودگی و رخوت می‌شود؟
احساس خواب آلودگی و رخوت در بیمارانی كه روی دوز ثابت متادون هستند بیشتر از حالت طبیعی نیست.
آیا در هنگام مصرف متادون می‌توان از داروهای دیگر استفاده كرد؟
بعضی از داروها را اصلاً نباید همراه با متادون مصرف كرد چون باعث ایجاد علائم ترك می‌شوند، این داروها عبارتند از: نالتركسون، پنتازوسین و ترامادول. بعضی داروها باعث دفع سریع‌تر متادون می‌شوند و نیاز به متادون را بالا می‌‌برند مانند فنی توئین،‌كاربامازپین، رینامپین، و بعضی از داروهای درمان HIV. بعضی داروها متابولیسم متادون را كند می‌كنند و در نتیجه سطح متادون خون بالا می‌رود مانند آمی‌تریپتیلین، سایمتیدین، فلوواكسامین، كتوكونازول. بعضی داروها در ابتدا با متادون تداخل كرده و ایجاد رخوت می‌كنند اما بعد اثر متضادی دارند و باعث ایجاد علایم ترك می‌شوند، مانند بنزودیازپین‌ها، الكل، باربیتورات‌ها.
آیا صحیح است كه گاهی اوقات عادت ماهیانه زنان با شروع متادون قطع می‌شود؟
بله، اما دلایل زیاد دیگری هم برای نامنظم شدن یا قطع عادت ماهیانه وجود دارد مانند حاملگی، استرس، رژیم غذایی نامناسب، اضافه شدن یا كاهش وزن، یائسگی، مشكلات دیگر طبی، داروهای دیگر.
آیا در حاملگی می‌توان متادون مصرف كرد؟
بله، متادون درمان انتخابی برای اعتیاد به هروئین و مواد مخدر دیگر در حاملگی است و برای جنین در حال رشد مضر نبوده و باعث ناهنجاری‌های جنینی نمی‌گردد. نیز می‌تواند مانع از سقط، ناراحتی جنین و زایمان زودرس گردد.
آیا مادری كه متادون مصرف می‌كند می‌تواند به نوزاد خود شیر دهد؟
بله، ‌سطح متادون در شیر مادر بسیار كم است و مقادیر كمی متادون می‌تواند به بچه منتقل شود.
در درمان نگه‌دارنده با متادون، مراجعه به درمانگاه و تحویل گرفتن دارو به چه نحو است؟
در دو ماه اول بیمار باید هر روز و حتی روزهای تعطیل به درمانگاه مراجعه كند. در ماه سوم برای دو روز آخر هفته و در ماه چهارم یك روز در میان متادون را به خانه می‌برد. در ماه پنجم حداقل دوبار در هفته و از ماه ششم به بعد حداقل یك بار در هفته باید مراجعه كند. یعنی تا انتهای در مان هفته‌ای یك روز به درمانگاه مراجعه می‌كند، داروی آن روز را در مقابل پرستار مصرف می‌كند و داروی 6 روز دیگر را به صورت محلول و 6 شیشه جداگانه تحویل می‌گیرد.
نگهداری متادون برده شده به منزل چگونه است؟
متادون می‌بایست در محلی امن و دور از دسترس كودكان باشد و روی آن برچسب واضح وجود داشته باشد تا كسی اشتباهاً آن را مصرف نكند. میزان كمی از متادون می توان برای یك كودك یا بزرگسال كه نسبت به آن تحمل ندارد كشنده باشد. نیز متادون را باید در محلی كه نه سرد و نه گرم است نگه داشت.

آیا با مصرف متادون امكان بیش از مصرف وجود دارد؟

بله، اما در صورتی كه دوز به طور مناسب تنظیم شده باشد این احتمال از بین می‌رود. برای تنظیم صحیح دوز، لازم است میزان مصرف مواد به طور صحیح به پرسنل درمانی اعلام شود. اگر خیلی كم گفته شود، دوز مناسب داده نمی‌شود و اگر زیاد گفته شود، ممكن است بیش مصرف ایجاد شود.
آیا ممكن است در حین مصرف متادون با هروئین بیش از مصرف اتفاق بیفتد؟
بله، اگر هروئین زیادی مصرف شود این احتمال وجود دارد. نیز اگر همراه با هروئین داروهای رخوتزا، الكل یا داروهای دیگر استفاده شود.

آیا بیماری كه تحت درمان با متادون است می‌تواند رانندگی كند؟
بله، افرادی كه روی دوز صحیح متادون تثبیت شده‌اند می‌توانند رانندگی كنند، و متادون هیچ گونه عوارض جانبی روی توانایی تفكر، توانایی‌های حركتی، زمان و اكنش، توانایی یادگیری و تمركز و انجام قضاوت‌های پیچیده ندارد.
.46%دیگر پاسخ ها
sibehنام : سیبه --امتیاز : 1066درصد بهترین پاسخ : 12%سیبه -- (694)i

1.    87/5/15 (10:00)مشاوره تلفنی 24 ساعته با كارت سلامت
سالم زیستن را بیاموزیم


تلفن مشاوره 9099070036
تلفن گویا 22068945
www.kartesalamat.com

* دسترسی 24 ساعته از سراسر ایران
* بدون نیاز به وقت قبلی
* دسترسی به مشاوران مجرب

همین لحظه میتوانید با پزشك خود تماس بگیرید ! .53%


عوارض قرص زنادین که برای لاغری است چیست و آیا قرص بهتری است


مشخصات سوال
salimipourنام : حامد سلیمی پورامتیاز : 313درصد بهترین پاسخ : 20%حامد سلیمی پور (53)i

21 آبان 87 - 10:46عوارض قرص زنادین که برای لاغری است چیست و آیا قرص بهتری استتاریخ ایجاد سوال : 21 آبان 87 (10:46)تاریخ بسته شدن سوال : 27 آبان 87تعداد بازدید :146تعداد پاسخ ها : 5طبقه بندی : سلامتی » لاغری و تغذیه- این سوال بسته شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
عوارض قرص زنادین که برای لاغری است چیست و آیا قرص بهتری است 
ایجاد علامتبهترین پاسخ
yadegar_chimistنام : حسام اقبالپورامتیاز : 1150درصد بهترین پاسخ : 32%حسام اقبالپور (5)i

87/8/21 (17:38)سلام.مصرف طولانی مدت زنادین به کبد اسیب می رسونه.از سیتولین که جدید اومده استفاده کنید فوق العاده است.ردز کمپانی سادرن و هیدروکسی کات عالی هستند.فاقد افدرین هستند و برای شما مشکلی ایجاد نمی کنند للبته اگر با ورزش همراه بشند.0%دیگر پاسخ ها
f_ehsanنام : احسان فروتنامتیاز : 152درصد بهترین پاسخ : 14%احسان فروتن (68)i

1.    87/8/21 (15:57)سلام دوست عزیز
من خیلی راجع به عوارض این قرص ها نمیدونم ولی این رو میدونم که هیچ غرص لاغری وجود نداره.
بدن کالری دریافت میکنه و و کالری مصرف میکنه. کالری با مواد غذایی وارد میشه و با فعالیت مصرف میشه. واگه تعادل این کالری دریافتی و مصرفی بهم بخوره چاقی یا لاغری رو به دنبال داره و هیچ دارویی باعث مصرف بیشتر کالری نمیشه. من توصیه میکنم شما میزان کالری مواد غذایی و میزان مصرف کالری در فعالیت ها و ورزشهای مختلف رو مطالعه کنی و اگه بتونی کالری بیش از کالری دریافتی مصرف کنی بدن برای تامین کالری مورد نیازش به سراغ چربی های ذخیره شده میره. و نه قرص و نه کمربند لاغری و نه حتی سونا هیچ کدوم باعث لاغری نمیشه.77%
ahvaz1366نام : علی علیمیامتیاز : 101درصد بهترین پاسخ : 0%علی علیمی (6)i

2.    87/8/21 (16:31)man daneshjoye pezeshkiam va behet tosiye mikonam ke na ghors laghari estefade koni na ghorse eshetha vase chaghi ahke 2tash metabolism tabiyi badano be ham mizanan ghors zonadin baes mishe badan bish az had charbi va protein besozone va badan halat asidi peyda mikone ke dar halat shdid tar baes mishe badan dochar shock beshe
.11%
dusti_baنام : بهراد ادرموندامتیاز : 213درصد بهترین پاسخ : 8%بهراد ادرموند (10)i

3.    87/8/22 (06:36)تمام این قرص ها مشکل سازه و عوارض داره فقط باید کم خوری را برای همیشه پیشه کرد.11%
mehdi_mostaghimiنام : مهدی مستقیمیامتیاز : 189درصد بهترین پاسخ : 11%مهدی مستقیمی (17)i

4.    87/8/22 (10:36)سلام و خسته نباشید
من دو دوره چربی سوزی رو با این کپسول رفتم تنها عوارضی رو که ازش دیدم این بود که بعضی وقتها احساس میکردم توی گلوم داره میجوشه
اما بسیار چربی سوز خوبی بود و نتیجه خیلی خوبی ازش گرفتم
یک بار هم باهاش قهرمان استان شدم
در ضمن اگه مشکل داشتی چربی سوز "هیدروکسی کات" رو بهت پیشنهاد میکنم که واقعاً عالیه
رای فراموش نشه.0%


عوارض قرص فینستراید چیست؟


مشخصات سوال
sinan_hoنام : سینان سامتیاز : 143درصد بهترین پاسخ : 12%سینان س (148)i

30 دی 87 - 16:52عوارض قرص فینستراید چیست؟ اطلاعات بیشتر : عوارض طولانی مدت و کوتاه مدتش چیه؟تاریخ ایجاد سوال : 30 دی 87 (16:52)تاریخ بسته شدن سوال : 10 بهمن 87تعداد بازدید :252تعداد پاسخ ها : 5طبقه بندی : سلامتی » دارو- این سوال بسته شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
عوارض قرص فینستراید چیست؟ 
ایجاد علامتبهترین پاسخ
bahareh_20rنام : بهاره حیدریامتیاز : 464درصد بهترین پاسخ : 25%بهاره حیدری (4)i

87/11/10 (09:51)ایبوک کتاب اطلاعات دارویی رو برات میل کردم امیدوارم بدردت بخوره.0%دیگر پاسخ ها
r_basharنام : روزبه بشرامتیاز : 428درصد بهترین پاسخ : 18%روزبه بشر (79)i

1.    87/10/30 (17:09)سلام
در مطالعات كارآزمایی بالینی كه بر روی فیناستراید به مدت 12 ماه انجام شده است. 4/1 درصد از افرادیكه به مدت یك سال هر روزه این دارو را مصرف نموده اند بعلت عوارض جانبی دارو مجبور به قطع دارو شدند. عوارض جانبی عبارتند از:
1- كاهش میل جنسی
2- كم شدن حجم مایع منی
3- مشكل در نعوذ
4- مشكل در دفع منی

توجه:
این دارو تنها باید در مردان با سن بالای 18 سال تجویز گردد.
حتی لمس قرص فیناستراید برای بانوان ممنوع است.

صدمه به اعضایی مانند كلیه و كبد در مورد این دارو ثابت نشده است.
همچنین هیچگونه تداخل دارویی بین این دارو با داروهای دیگر مشاهده نشده است.
.77%
afsanejunنام : افسانه محمدیامتیاز : 593درصد بهترین پاسخ : 6%افسانه محمدی (175)i

2.    87/10/30 (17:19)www.naria.ir
www.naria5.blogfa.com
البته جواب یکی تا حدی غلو داره!.4%
nasimavaنام : نسیم شامتیاز : 99درصد بهترین پاسخ : 0%نسیم ش (1)i

3.    87/10/30 (20:45)فیناستراید در درمان هیپرپلازی خوش خیم پروستات مصرف میشود.این دارو آنزیم_5 آلفاردوکتاز را که مسئول تبدیل تستوسترون به دی هیدروتستوسترون میباشد به طور اختصاصی مهار میکند و باعث کاهش اندازه پروستات - بهبود سرعت جریان ادرار و رفع علایم انسدادی میگردد.
این دارو از طریق خوراکی به خوبی جذب میشود نیمی از دارو در کبد متابولیزه و از طریق مدفوع دفع میشود نیمه عمر دارو حدود 8 ساعت است و کمتر از 1 درصد دارو از طریق ادرار دفع میشود.
عوارض جانبی این دارو:
ناتوانی جنسی-کاهش میل جنسی و حجم مایع انزال-بزرگ شدن و احساس ناراحتی در پستانها-واکنشهای حساسیت مفرط(از جمله تورم لب و بثورات جلدی) از عوارض این دارو میباشن.
.18%
moamنام : محمد امرالهیامتیاز : 110درصد بهترین پاسخ : 9%محمد امرالهی (0)i

4.    87/11/1 (22:43)سلام finasteride یک داروی ضد آندروژن: ضد همرمون مردانه تستوسترون می باشد.یعنی اثر آن را خنثی می کند. کاربرد بالینی: درمان تاسی سر به علت افزایش هورمون مردانه و نیز درمان BPH یا بزرگی خوش خیم غده پروستات آقایان. خوب عوارض عمده : پایین افتادن فشارخون بویژه موقع برخواستن،
ؤعوارض عمده شامل :کاهش میل جنسی، ناتوانی جنسی یا وImpotencyکاهش حجم منی
سایر عوارض: سرگیجه سردرد
بزرگی وحساس شدن سینه ها (در مردان) اختلال نعوظ یا بقول عامه راست کردن عوارض حساسیتی شامل خارش سوزش بویژه در صورت و لبها آسم درد بیضه ها
رفرنس : دارونامه رسمی ایران، therapeutic applied clinical use of drugs 8ed.0%


ساير مطالب :
* باز نشدن صفحات وب
* معنی لغت توركی
* نمونه آفت و حشره و علف هرز .....
* چطوری می شه یه بسته پستی که با DHL ارسال شده رو پیگیری کنم؟
* استفاده از PAN STIK
* اختتامیه 27 دوره فیلم فجر کجاست؟
* چجوری بین نوشته ها از عکسهایی که میخواهیم استفاده کنیم
* سلام،دیکشنری تخصصی رشته ی مهندسی صنایع رو میخوام.
* کی میدونه منابع کنکور کارشناسی شیمی کاربردی چیه؟
* مشاوره خرید خودرو با 9.5 میلیون تومان