تبليغات
نحوه ی مصرف قرص سیپرو هپتادین


مشخصات سوال
merlin2نام : رضا امتیاز : 812درصد بهترین پاسخ : 43%رضا (60)i

31 تیر 88 - 08:57نحوه ی مصرف قرص سیپرو هپتادین اطلاعات بیشتر : میخواستم برای بهتر شدن اشتها طبق گفته ی دکتر متخصص از قرص سیپرو هپتادین استفاده کنم..ولی نمیدونم توی روز چند تا باید استفاده کنم یا اینکه با توجه به خواب آور بودن قرص چه ساعاتی از روز باید استفاده کنم..تاریخ ایجاد سوال : 31 تیر 88 (08:57)تاریخ بسته شدن سوال : 9 مرداد 88تعداد بازدید :3233تعداد پاسخ ها : 5طبقه بندی : سلامتی » لاغری و تغذیه- این سوال بسته شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
نحوه ی مصرف قرص سیپرو هپتادین 
ایجاد علامتبهترین پاسخ
bodybuilder_boyنام : جی کاتلر مستر المپیا امتیاز : 760درصد بهترین پاسخ : 9%جی کاتلر مستر المپیا (12)i

88/4/31 (16:02)سیپروهپتادین چند روز اول خوب جواب میده بعدش عادی میشه ، جوابدهیش کوتاه مدته ... داوری شدیداً خواب آوریه و پرخواشگری و بی حوصلگی برات میاره و ... به جاش می تونی از مخمر آب جو استفاده کنی یا از قرص(پری اکتین)periactin هم می تونی استفاده کنی ... .0%دیگر پاسخ ها
orkid1نام : ارکید ارکیدامتیاز : 41726درصد بهترین پاسخ : 37%ارکید ارکید (32)i

1.    88/4/31 (09:28)salam
az in daru be onvane anti histamine estefade mishe
va aghlab har 12 sat estefade mikonand
va az mohem tarin avareze in daru chaghi hast.66%
mr_asgariنام : ابوالفضل عسگریامتیاز : 135درصد بهترین پاسخ : 36%ابوالفضل عسگری (7)i

2.    88/4/31 (19:02)سیپروهپتادین.. یا همون قرص سپروهپتادین...
در اصل آزاد کننده هورمون اشتهاست از غده تیروئید که برای بیماران مبتلا به گواتر پرکار تجویز می گردد.
نکته منفی این قرص عوارض به شدت خطرناک و غیر قابل جبران آن است برای بدن.( در صورت مصرف بی دلیل )

همانطور که می دانیم...وظایف زیادی برای غدد تیروئید و پاراتیروئید در بدن انسان موجود است.
مهمترینشان تنظیم مقدار ید در بدن است که این عنصر درصورت کمبود باعث عقب افتادگی و عدم رشد مغز و درصورت زیاد شدن در بدن باعث مسموم شدن مایع نخاعی و مخاط مغز و درنتیجه ابتلا به بیماری های جبران ناپذیر سیستم عصبی خودکار ( سوماتیک بدن می شود )

حتی ممکنه خنگی... کودنی...یا بدتر...فلج اعصاب و مغز را در پی داشته باش
مصرفش روزی یکیه.16%
vahab_maniنام : پسر خورشیدامتیاز : 82درصد بهترین پاسخ : 0%پسر خورشید (91)i

3.    88/5/3 (21:48)سلام دوست عزیز .

بهتر اول یکم در مورد سیپروهپتادین اطلاعات داشته باشی.

سیپروهپتادین
موارد مصرف‌: سیپروهپتادین برا‌ی ‌درمان‌آلرژ ی ناشی ‌ از تب‌ یونجه‌، كهیر و كهیرغول‌آسا، كهیر ناشی‌ از سرما، میگرن‌ ودرمان‌ بیماری‌ كوشینگ‌ استفاده‌ شده‌است‌.

مكانیسم‌ اثر: سیپروهپتادین آنتاگونیست‌گ یرنده‌های‌ H1 و گیرنده‌های‌ سروتونینی‌می ‌باشد. به‌ دلیل‌ خاصیت‌ آنتی‌هیستامی نی‌آن‌، اثر ضد آلرژی‌ دارد.
فارماكوكینتی ك‌: این‌ دارو بخوبی‌ از دستگاه‌گوارش ‌ جذب‌ می‌گردد. اثر آن‌ 60 ـ 15دقیقه‌ پس‌ از مصرف‌ خوراكی‌ ظاهرمی‌گردد. دفع‌ آن‌ كلیوی‌ و اغلب‌ به‌صورت‌متا بو لیت‌ طی‌ 24 ساعت‌ صورت‌ می‌گیرد.
هشدارها: 1 ـ احتمال‌ سرگیجه‌، تسكین‌بیش‌ از حد، اغتشاش‌ شعور و كمی‌ فشارخون‌ ناشی از مصرف‌ این‌ دارو درسالخورد گا ن‌ بیشتر است‌.
2 ـ مصرف‌ طولانی‌ مدت‌ این‌ دارو باعث‌خشكی‌ دهان‌ می‌شود و احتمال‌ گلودرد،عفو نت‌ دهان‌ و گلو و پوسیدگی‌ دندان‌وجود دارد.
عوارض‌ جانبی‌: عوارض‌ شایع‌ این‌ داروخشكی‌ دهان‌، تاری‌ دید، خواب‌آلودگی ‌،غلیظ شدن‌ ترشحات‌ نایژه‌ و افزایش‌ وزن‌می با شند .
تداخل‌های‌ دارویی‌: مصرف‌ همزمان‌ این‌دارو با مضعف‌های‌ CNS ممكن‌ است‌ اثرات‌مضعف‌ آن‌ را افزایش‌ دهد. استفاده‌همزم ان‌ این‌ دارو با داروهای‌آنتی ‌كلینرژیك‌ اثرات‌ جانبی‌ آن‌ را تشدیدمی‌كند. مصرف‌ همزمان‌ داروهای‌ سمی‌برای‌ گوش‌ مانند سالیسیلات‌ها ووانكوما یسین‌ با این‌ دارو ممكن‌ است‌ اثرسمی‌ آن‌ را بر گوش‌ از جمله‌ وزوز گوش‌ وسرگیجه‌ را بپوشاند.
نكات‌ قابل‌ توصیه‌: 1 ـ احتمال‌ افزایش‌ وزن‌وجود دارد.
2 ـ بمنظور كاهش‌ تحریك‌ گوارشی‌ همراه‌با غذا، آب‌ یا شیر مصرف‌ گردد.
3 ـ در صورت‌ بروز خواب‌ آلودگی‌ ازانجام‌ كارهایی‌ كه‌ نیاز به‌ تمركز حواس‌دارند خودداری‌ گردد.
4 ـ این‌ دارو می‌تواند عوارض‌ سمی‌ گوشی‌سالیسیل ات‌ها را بپوشاند.
مقدار مصرف‌:
بزرگسالان‌: در درمان‌ آلرژی‌ مقدار 4میلی‌گرم‌ 4 ـ 3 بار در روز و حداكثر 32میلی‌گرم‌ در روز مصرف‌ می‌شود. درمیگرن‌ 4 میلی‌گرم‌ تجویز كه‌ در صورت‌نیاز پس‌ از نیم‌ ساعت‌ تكرار می‌شود. مقدارمصرف‌ نگهدارنده‌ آن‌ 4 میلی‌گرم‌ هر 6 ـ 4ساعت‌ است‌.
كودكان‌: در كودكان‌ 6 ـ 2 سال‌ 2 میلی‌گرم‌3 ـ 2 بار در روز و حداكثر 12 میلی‌گرم‌ درروز مصرف‌ می‌شود.


طرز استفاده :
قبل از غذا یک لیوان میل شود .


......................... ..
خواص :
چاق کننده , مولد خون , نیرو دهنده قوای ج ن س ی , تقویت استخوان بندی اطفال , سرشار از ویتامین ها بخصوص ویتامین k

.0%
nama22نام : مینا مبینیامتیاز : 411درصد بهترین پاسخ : 7%مینا مبینی (2)i

4.    88/5/5 (19:32)به خاطر عوارض زیادش یا بهتره از خیرش بگذری یا از همون دکتر بپرسی.
یه همچین قرصی معادل های بهتری هم داره که دوستان اشاره کردن..16%


لطفاً در مورد نحوه ی صحیح مصرف قرص های زیر زبانی توضیح دهید.


مشخصات سوال
kliop2000نام : اکبر احمدیامتیاز : 98درصد بهترین پاسخ : 0%اکبر احمدی (0)i

11 اسفند 86 - 18:00لطفاً در مورد نحوه ی صحیح مصرف قرص های زیر زبانی توضیح دهید.تاریخ ایجاد سوال : 11 اسفند 86 (18:00)تاریخ بسته شدن سوال : 27 اسفند 86تعداد بازدید :165تعداد پاسخ ها : 5طبقه بندی : سلامتی » دارو- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
لطفاً در مورد نحوه ی صحیح مصرف قرص های زیر زبانی توضیح دهید. 
ایجاد علامتبهترین پاسخ
rani60نام : شهرزاد امتیاز : 1928درصد بهترین پاسخ : 10%شهرزاد (12)i

86/12/11 (18:39)روش استفاده از قرص زیر زبانی:- بیمار باید در هنگام درد قفسه سینه بنشیند و قرص زیر زبانی را در زیرزبان قرار دهد زیرا در وضعیت ایستاده باعث کاهش فشار خون می شود- قرص باید به طور طبیعی حل شود و بلعیده نشود تا دارو به طور کامل حلشود . بیماری که دهانش خشک است قبل از مصرف قرص کمی آب بنوشد یادهان خود را خیس کند و قبل از حل شدن قرص زبان خود را حرکت ندهد.- در صورتی که پس از مصرف یک قرص درد کاهش نیافت میتوان به فاصلههر پنج دقیقه تا سه قرص استفاده کرد و در صورت عدم بهبودی فورا بهنزدیکترین اورژانس مراجعه نماید .نکته:نباید بیشتر از سه قرص در مدت 15 دقیقه استفاده کرد- همیشه قرصهای زیر زبانی همراه داشته باشید .- قبل از حل شدن قرصهای زیر زبانی زبان را حرکت ندهد و آب دهان را فرونبرد . اگر درد بیمار شدید است قرصها را با دندان خرد کند تا جذب دهانیسریعتر شود.- به محض اینکه درد کاملا تسکین یافت هر مقدار از قرص که در دهان ماندهرا بیرون بریزد و 15 تا 20 دقیقه جهت پیشگیری از سرگیجه یا غش استراحتکند ( مخصوصا اگر سردرد دارد)- قرصهای زیر زبانی را میتوان جهت پیشگیری از دردهای آنژینی 5 تا 10دقیقه قبل از انجام فعالیتهای سنگین بدنی مثل فعالیت جنسی یا بالا رفتن ازپلهاستفاده کرد . اثر دارو به مدت 30 تا 60 دقیقه ادامه می یابد .- باید در صورت افزایش درد ، تکرار درد، افزایش مدت درد یا شدت درد بهاورژانس مراجعه کرد.- عوارض این قرصها شامل : گرگرفتگی ، سردرد ، کاهش فشار خون، طپشقلب ، احساس پری سر- باید از فاسد نبودن دارو مطمئن باشید در صورتی که احساس سوزش رویزبان ویا سردرد دارید قرصهای نیتروگلیسیرین سالم هستند برای بر طرف شدنسردرد میتوان از قرص استامینوفن استفاده کرد .- قرصهای نیتروگلیسیرین در اثر گرما ، رطوبت، هوا، نور و باگذشت زماناثر دارویی خود را از دست می دهند پس هر شش ماه یکبار باید این قرصها راتجدید کرد و این دارو باید در ظروف شیشه ای دربسته و تیره رنگ نگهداریشوند.- نباید مصرف داروهای قلبی مخصوصا ترکیبات نیترات را به طور ناگهانیقطع کرد.

.35%دیگر پاسخ ها
hesampishroنام : حسام الدین ابراهیمی نژادامتیاز : 515درصد بهترین پاسخ : 13%حسام الدین ابراهیمی نژاد (19)i

1.    86/12/11 (18:26)بعضی از دارو ها مانند نیتروگلیسرین از طریق عروق زیر زبانی بسیار سریعتر یا كاملتر از معده یا دستگاه گوارش جذب می شوند؛ از این رو این دارو ها به شكل قرص هایی ساخته می شوند كه باید در زیر زبان قرار گیرند. جهت مصرف صحیح این داروها باید قرص را در زیر زبان قرار داده، دهان رابسته و بزاق را تا زمانی كه امكان دارد نگه داشت تا قرص حل شود. در صورتی كه بعد از 5 دقیقه طعم تلخی در دهان احساس شد این بدان معناست كه قرص به طور كامل جذب نشده است، در این صورت تا 5 دقیقه ی دیگر هم نباید آب نوشید. نوشیدن سریع آب می تواند باعث ورود دارو به معده شود. تا قبل از جذب كامل دارو یعنی زمانی كه در حال حل شدن است نباید سیگار كشید یا آدامس جوید..28%
mahdieh_nosratiنام : سکوت امتیاز : 1179درصد بهترین پاسخ : 14%سکوت (18)i

2.    86/12/11 (21:21)فرآورده‌های گونه‌ای را در بین گونه و آرواره قرار می‌دهند و فرآورده های S.L را در زیر زبان قرار می‌دهند. در ایران شکل بوکال (گونه‌ای) موجود نیست. این اشکال دارویی برای موادی به کار می روند که یا در اسید معده ناپایدارند، یا جذب کمی از روده دارند و یا توسط آنزیمهای دستگاه گوارش و کبد به طور وسیعی بی‌اثر می‌شوند. ایزوسورباید (Isosorbide) که داروی ضد آنژین صدری است، نمونه‌ای از قرصهای زیر زبانی است..3%
samankalantariنام : دکتر سامان کامتیاز : 1227درصد بهترین پاسخ : 18%دکتر سامان ک (10)i

3.    86/12/11 (21:28)دوست شماره 2 بسیار صحیح فرمودند..21%
behno0sh_artنام : سکوت امتیاز : 206درصد بهترین پاسخ : 20%سکوت (5)i

4.    86/12/11 (22:44) بیمار باید در هنگام درد قفسه سینه بنشیند و قرص زیر زبانی را در زیر زبان قرار دهد زیرا در وضعیت ایستاده باعث کاهش فشار خون می شود

- قرص باید به طور طبیعی حل شود و بلعیده نشود تا دارو به طور کامل حل شود . بیماری که دهانش خشک است قبل از مصرف قرص کمی آب بنوشد یا دهان خود را خیس کند و قبل از حل شدن قرص زبان خود را حرکت ندهد.

- در صورتی که پس از مصرف یک قرص درد کاهش نیافت میتوان به فاصله هر پنج دقیقه تا سه قرص استفاده کرد و در صورت عدم بهبودی فورا به نزدیکترین اورژانس مراجعه نماید .نکته:نباید بیشتر از سه قرص در مدت 15 دقیقه استفاده کرد

- همیشه قرصهای زیر زبانی همراه داشته باشید .

- قبل از حل شدن قرصهای زیر زبانی زبان را حرکت ندهد و آب دهان را فرو نبرد . اگر درد بیمار شدید است قرصها را با دندان خرد کند تا جذب دهانی سریعتر شود.

- به محض اینکه درد کاملا تسکین یافت هر مقدار از قرص که در دهان مانده را بیرون بریزد و 15 تا 20 دقیقه جهت پیشگیری از سرگیجه یا غش استراحت کند ( مخصوصا اگر سردرد دارد)

- قرصهای زیر زبانی را میتوان جهت پیشگیری از دردهای آنژینی 5 تا 10 دقیقه قبل از انجام فعالیتهای سنگین بدنی مثل فعالیت جنسی یا بالا رفتن ازپله استفاده کرد . اثر دارو به مدت 30 تا 60 دقیقه ادامه می یابد .

- باید در صورت افزایش درد ، تکرار درد، افزایش مدت درد یا شدت درد به اورژانس مراجعه کرد.

- عوارض این قرصها شامل : گرگرفتگی ، سردرد ، کاهش فشار خون، طپش قلب ، احساس پری سر

- باید از فاسد نبودن دارو مطمئن باشید در صورتی که احساس سوزش روی زبان ویا سردرد دارید قرصهای نیتروگلیسیرین سالم هستند برای بر طرف شدن سردرد میتوان از قرص استامینوفن استفاده کرد .

- قرصهای نیتروگلیسیرین در اثر گرما ، رطوبت، هوا، نور و باگذشت زمان اثر دارویی خود را از دست می دهند پس هر شش ماه یکبار باید این قرصها را تجدید کرد و این دارو باید در ظروف شیشه ای دربسته و تیره رنگ نگهداری شوند.

- نباید مصرف داروهای قلبی مخصوصا ترکیبات نیترات را به طور ناگهانی قطع کرد.
.10%


مضرات مصرف مداوم قرص فیناستراید 1؟


مشخصات سوال
__milad__نام : میلاد منفردامتیاز : 55درصد بهترین پاسخ : 0%میلاد منفرد (3)i

30 فروردین 88 - 10:48مضرات مصرف مداوم قرص فیناستراید 1؟تاریخ ایجاد سوال : 30 فروردین 88 (10:48)تاریخ بسته شدن سوال : 15 اردیبهشت 88تعداد بازدید :2178تعداد پاسخ ها : 5طبقه بندی : سلامتی » دارو- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
مضرات مصرف مداوم قرص فیناستراید 1؟ 
ایجاد علامتبهترین پاسخ
bahane_tanhaنام : بهانه کریمیامتیاز : 111درصد بهترین پاسخ : 42%بهانه کریمی (25)i

88/1/30 (11:38)فیناستراید یک داروی آزا- استروئیدی ساختگی و با قدرت زیاد است که به صورت آنتاگونیست غیررقابتی به صورت برگشت ناپذیر باعث مهار آنزیم 5 – آلفا ردوکتازنوع 2 می شود. این آنزیم هورمون مردانه تستوسترون را به دی هیدروتستوسترون تبدیل می کند و در پوست سر به میزان زیادی وجود دارد. نیمه عمر پلاسمایی این دارو 8 ساعت میباشد و اثرات بیولوژیکی آن برای زمانی طولانی تر به جا می ماند. در اوایل سال 1990 فیناستراید برای درمان هیپرتروفی پروستات با دوز 5 میلیگرم روزانه تایید شد.به دنبال مصرف این دارو مردان متوجه شدند ریزش موهایشان کاهش یافته و حتی رویش موی جدید هم مشاهده کردند. بعد از تحقیقات زیاد مشخص شد این دارو با دوز 1 میلی گرم در روز هم می تواند اثرات مثبت در ریزش مو داشته باشد. امریکا به عنوان داروی موثر بر ریزش موی مردانه با نام پروپشیا تایید شد FDA این دارو در سال 1998 از طرف انجمن پروپشیا اولین قرص تایید شده علمی در ریزش موی مردانه به خصوص در نواحی ورتکس(وسط سر)و قدامی میانی سرمی باشد.. این دارو به فرم قرص های 1 میلیگرمی برای ریزش مو روزانه استفاده می شودومیزان هورمون دی هیدروتستوسترون سر را تا 64 درصد و سرم را تا 68 درصد کاهش می دهد. بعد از 12 ماه مصرف این قرص موهای کامل و ضخیم سر افزایش یافته و موهای نازک کاهش می یابد. فیناستراید به خوبی می تواند باعث متوقف شدن پدیده مینیاتوری شودو رشد مجدد موها شروع می گردد. رایج ترین عوارض پروپشیا عوارض جنسی: از دست دادن میل جنسی در 2درصد مردان،اشکال در نعوظ در 3/1 درصدو کاهش مقدار مایع منی. وقتی فرد با این عوارض مواجه می شود در صورت قطع مصرف داروعوارض ایجاد شده از بین میروند.علاوه بر اینها در تعدادی از مردان بزرگی وحساسیت زیاد سینه مشاهده شده.در صورت مواجه شدن با درد یا ترشح و یا لمس توده در سینه سریعا به پزشک خود اطلاع دهید.زنان حامله و حتی مستعد برای حاملگی نبایستی از این دارو استفاده کنند.پروپشیا توسط یک لایه محافظ پوشیده شده و این پوشش از تماس دست با ماده فعال دارو جلوگیری می کند. چه مدت بعد از مصرف اثرات فیناستراید نمایان میشود؟ قرص را هر روز میل کنیدو در عرض 4 تا 6 ماه اثرات آن ظاهر می شود.معمولا بعد از 24 ماه ماکزیموم اثر در موها ایجاد می شود. اگر بعد از 12 ماه هیج گونه تاثیری در موهایتان مشاهده نکردید ادامه مصرف آن بی حاصل می باشد.در طی 12 ماه بعد از قطع دارو موهای درآمده ریزش می یابند و اثر فیناستراید تا زمانی است که مصرف می شود.بدون تجویز پزشک مصرف نشود

.60%دیگر پاسخ ها
rozhan_kordavarنام : شنه ی محمدیامتیاز : 120درصد بهترین پاسخ : 66%شنه ی محمدی (9)i

1.    88/1/30 (16:49)به نظر من مصرف مداوم فیناستراید روی هورمونهای مردانه تاثیر میگذارد اما داروی خوبی برای ریزش مو میباشد و 5 میلی ان قویتر است.20%
omiddariنام : امید مدیریامتیاز : 318درصد بهترین پاسخ : 9%امید مدیری (18)i

2.    88/1/31 (09:11)قربون تو برم مگه قرص به جز ضرر چیزی هم داره
به نظر من اصلا استفاده نکن.10%
sahel_88نام : صدف محمدیامتیاز : 102درصد بهترین پاسخ : 0%صدف محمدی (9)i

3.    88/1/31 (09:29)مصرف این قرص باعث نازایی میشود.10%
yasmangola_love2000نام : م ص ط ف ی امتیاز : 11517درصد بهترین پاسخ : 35%م ص ط ف ی (835)i

4.    88/2/5 (02:10)3.0%


ساير مطالب :
* مدل آرایش عروس ,لباس ,تاج و تور در تابستان 88 چیه؟
* ازمون استخدامی شهرداری ها كیه؟؟
* با اختلاف سنی 12 سال یا میشه ازدواج کرد
* یك برنامه خوشنویسی با طرحهای مختلف كه تو فتوشاب هم كار كند ؟
* کرم پودر سینره ضرر داره؟
* چگونه کاربری را در پنل کافی نت خود عضو کنیم؟
* untitled message
* بلاگفا برام بالا نمیاد
* پلی ایتیشن 3 بخرم یا xbox360 ? قیمتشون چنده ؟ کجا بخرم ؟
* لطفا درباره کنسول wii توضیح دهید .قیمت و بازیهاش و تفاوتش