تبليغات
نمونه سوالات تست روانشناسی شخصیت چند وجهی MMPI رو میخوام


مشخصات سوال
khudamamنام : خودمم خودممامتیاز : 224درصد بهترین پاسخ : 16%خودمم خودمم (8)i

19 اردیبهشت 88 - 15:47 نمونه سوالات تست روانشناسی شخصیت چند وجهی MMPI رو میخوام اطلاعات بیشتر : یک نمونه از سوالات آزمون شخصیت چند وجهی مینه سوتا MMPI رو میخوام !!
اگه کلید های اندازه گیری مقیاس ها رو هم داشته باشید عالیه !!
یک نسخه رایگان در این سایت www.mmpi.ir گذاشته شده که دانلود نمیشه! اگه سایت و منبع دیگه ای هم برای دانلود نسخه رایگان این تست داشتید معرفی کنید.تاریخ ایجاد سوال : 19 اردیبهشت 88 (15:47)تاریخ بسته شدن سوال : 20 اردیبهشت 88تعداد بازدید :102تعداد پاسخ ها : 3طبقه بندی : علوم اجتماعی » روان شناسي- این سوال بسته شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
نمونه سوالات تست روانشناسی شخصیت چند وجهی MMPI رو میخوام 
ایجاد علامتبهترین پاسخ
setareiesorbi87نام : ستاره سهیلیامتیاز : 166درصد بهترین پاسخ : 26%ستاره سهیلی (13)i

88/2/19 (23:28)سلام. کتاب راهنمای MMPI رو میتونید از کتابفروشی تهیه کنید. تالیف یعقوبی و کافی و هم کلید رو داره هم تفسیرو .0%دیگر پاسخ ها
mahmahahنام : مهسا ا دامتیاز : 100درصد بهترین پاسخ : 0%مهسا ا د (16)i

1.    88/2/19 (23:52)دوست عزیز اگر رشتتون روان شناسی باشه که حتماً میدونید باید از کجا تهیه اش کنید ، اگر هم رشتتون این نیست ، کار درستی نیست که خودتون از این تست استفاده کنید. تفسیر دقیق تست به اطلاعاتی بیشتر از آن چیزی که توی کتاب ها و سایت ها نوشته احتیاج داره ، از ما گفتن بود ، دیگه خود دانید! .75%
yasmangola_love2000نام : م ص ط ف ی امتیاز : 11517درصد بهترین پاسخ : 35%م ص ط ف ی (835)i

2.    88/2/20 (18:19)آزمون شخصیتی چندوجهی مینه سوتا MMPI
آزمون MMPI از پرمصرفترین و مهمترین پرسشنامه های شخصیتی بالینی است و بیش از ۱۰۰۰۰ منبع تحقیق درباره ی آن منتشر شده است.این آزمون در فرم اصلی خود دارای 56۷ سوال است و زمان لازم برای اجرای آن حدود یک ساعت می‌باشد. این پرسشنامه را می‌توان هم به صورت فردی و هم به صورت گروهی اجرا نمود. فرمهای گوناگون این پرسشنامه را می‌توان در گروههای سنی بالاتر از 16 سال و یا افرادی که حداقل دارای 8 کلاس تحصیلات هستند، اجرا کرد.بدین سان،MMPI علاوه بر کاربرد مفید بالینی،مقدار زیادی از ادبیات تحقیق را به راه انداخته و اغلب به عنوان یک ابزار اندازه گیری در مطالعات تحقیقی به کار رفته است.

تهیه آزمون MMPI

پرسشنامه شخصیتی چندوجهی مینه سوتا ( MMPI )یکی از مهمترین و معتبرترین آزمونها در زمینه شخصیت است. این پرسشنامه در سال 194۰ بوسیله هته وی و مک کین لی در دانشگاه مینه سوتا ساخته شد.آنان به ابزاری نیاز داشتند که بتوانند به سنجش بیماران بزرگسال در دوره درمانهای موردی روان پزشکی کمک کرده و شدت اختلال را به دقت مشخص کند؛همچنین هته وی و مک کین لی به تدوین یک روش عینی برای برآورد تغییر حاصل از روان درمانی یا دیگر متغیرهای زندگی بیمار علاقه مند بودند. از آن پس در پژوهشهای مختلف مربوط به مسائل شخصیتی و اختلالات روانی و در بیمارستانها ، کلینیکها و مراکز بهداشت روانی مورد استفاده گسترده‌ای قرار گرفت.
آزمون MMPI در ایران

مدتها فرم اصلی پرسشنامه MMPI که 565 سوال برای پاسخگویی داشت، در ایران اجرا می‌شد. اجرای چنین پرسشنامه‌ای معایبی داشت، از جمله اینکه بسیار طولانی و وقت گیر بود. بطوری که در اواخر پاسخدهی به پرسشنامه ، آزمودنی کاملا خسته به نظر می‌رسید. از سوی دیگر تفسیر و نمره گذاری آن نیز برای روان شناسان بسیار وقت گیر می‌نمود. علاوه بر این سوالاتی در این فرم با توجه بر فرهنگ غربی گنجانده شده بود که مطابقتی با شرائط فرهنگی ایران نداشت. از این رو اجرای این آزمون آن چنان که انتظار می‌رفت، نمی‌توانست منعکس کننده شخصیت یک فرد ایرانی باشد.

با توجه به وجود مشکلات فوق نیاز برای تهیه آزمونی با همین محتوا که معایب ذکر شده را نداشته باشد، احساس می‌شد. بر این اساس تصمیم برای تهیه فرمی از MMPI که اولا ارزشها و شرائط فرهنگ ایرانی در آن در نظر گرفته شده باشد و ثانیا کوتاه بوده و مستلزم صرف وقت کمتری باشد، گرفته شد. با در نظر گرفتن این مسائل دکتر اخوت ، براهنی ، شاملو و نوع پرست ، 71 سول از پرسشنامه MMPI را اقتباس و با در نظر گرفتن فرهنگ ایرانی آن را در فرم کوتاهی تدوین و یک رشته فعالیتهای پژوهشی را آغاز کردند. این فرم کوتاه شده کاربرد بسیار وسیعی در فعالیتهای پژوهشی بالینی پیدا کرده است و هنوز هیچ آزمون با آن برابری نمی‌کند.
نمره گذاری آزمون MMPI

نمره گذاری این پرسشنامه در دو دسته از مقیاسها صورت می‌گیرد. یک دسته مقیاسهای روایی را شامل می‌شود که قبل از تفسیر و نمره گذاری مقیاسهای بالینی نمره گذاری و تفسیر می‌شود.

مقیاسهای روایی شامل مواردی است که :
# مقیاس L (وانمود خوب) دروغ سنجی .فرد در طول پاسخدهی به آزمون تلاش داشته خود را بهتر و خوبترجلوه دهد.
# مقیاس F (وانمود بد).فرد در طول پاسخدهی به آزمون تلاش داشته خود را بدترجلوه دهد.
# مقیاس K (انکار کردن).فرد در طول پاسخدهی حالت‌های دفاعی به خود گرفته باشد.

بر همین اساس نمرات آزمودنی در مقیاس بالینی نیز مورد تعبیر و تفسیر قرار می‌گیرند.

مقیاسهای بالینی به خصوصیات شخصیتی فرد در ابعاد مختلف می‌پردازد. این مقیاسها در فرم 71 سوالی کاهش پیدا کرده‌اند. مقیاسهای باقیمانده شامل موارد زیر است:

* مقیاس HS یا هیپوکندری : به خصوصیات خودبیمارانگاری فرد اشاره دارد. افرادی که نمرات بالایی در این مقیاس می‌گیرند، توجه فزاینده‌ای به مشکلات جسمی خود دارند و اغلب احساس بیماری و ناراحتی می‌کنند، بدون اینکه واقعا مشکل خاص جسمی داشته باشند.

* مقیاس D یا افسردگی : نمره فرد در این مقیاس میزان افسردگی فرد را نشان می‌دهد.

* مقیاس Hy یا هیستری : تمایل به جلب توجه و واکنشهای نمایش گونه را نشان می‌دهد.

* مقیاس Pd یا انحراف روانی اجتماعی: واکنشهای ضد اجتماعی آزمودنی را نشان می‌دهد.

* مقیاس Pa یا پارانویا: میزان اعتماد یا بی‌اعتمادی فرد را نسبت به دیگران می‌سنجد. افرادی که نمرات بالایی در این مقیاس دارند، افرادی هستند که اعتماد کلی به دیگران ندارند و افکار و رفتار آنها حاکی از سوظن شدید است.

* مقیاس PT یا پسیکاستنی(ضعف روانی) : به خستگی و ضعف روانی فرد اشاره دارد.

* مقیاس SC یا اسکیزوفرنی:به شناسایی اختلال اسکیزوفرنیک یا شبه اسکیزوفرنیک اشاره دارد.

* مقیاس Ma یا مانیا(شیدایی خفیف) : علائم مورد سنجش در این مقیاس بر عکس افسردگی است. افرادی که نمرات بالاتری در این مقیاس کسب می‌کنند، شادتر و پرانرژی‌تر هستند که در برخی درجات بالا به عنوان یک اختلال شناخته می‌شود.

تفسیر آزمون MMPI

برای تفسیر کامل آزمون MMPI وجود تجربه عملی با افراد و بیماران و اجرای آزمون ضروریست. معمولا با رسم پروفایل نمرات آزمودنی در مقیاسهای بالینی و روانی به ترتیب بالاترین نمرات فرد در مقیاسهای بالینی ، تعیین و کدبندی لازم انجام می‌شود. چندین ترکیب مختلف از کدبندی‌ها در تفسیر آزمون MMPI ارائه شده است، ولی مسلم است که تفسیر نهائی تنها با استناد به این رمزها و کدبندی‌ها انجام نمی‌شود و کلیه نمرات فرد در مقیاسهای بالینی و روانی و شیوه پاسخدهی به آزمون مدنظر قرار می‌گیرد.25%


چند تا سایت برای گرفتن تست و نمونه سوال دروس دبیرستان بگید


مشخصات سوال
kalantar195نام : دکتر کلانتر کلانترِیامتیاز : 83درصد بهترین پاسخ : 100%دکتر کلانتر کلانترِی (162)i

18 اسفند 87 - 08:57چند تا سایت برای گرفتن تست و نمونه سوال دروس دبیرستان بگیدتاریخ ایجاد سوال : 18 اسفند 87 (08:57)تاریخ بسته شدن سوال : 4 فروردین 88تعداد بازدید :121تعداد پاسخ ها : 0طبقه بندی : مراجع و تحصیلات » مدارس- این سوال منقضی شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
چند تا سایت برای گرفتن تست و نمونه سوال دروس دبیرستان بگید 
ایجاد علامتپاسخی ارسال نشده است.


سلام نمونه سوالات آزمون دكتری مدیریت صنعتی رو می خواستم مرسی


مشخصات سوال
hateofbeing2000نام : حسین رامتیاز : 95درصد بهترین پاسخ : 0%حسین ر (8)i

21 مهر 87 - 09:11سلام نمونه سوالات آزمون دكتری مدیریت صنعتی رو می خواستم مرسیتاریخ ایجاد سوال : 21 مهر 87 (09:11)تاریخ بسته شدن سوال : 7 آبان 87تعداد بازدید :60تعداد پاسخ ها : 2طبقه بندی : مراجع و تحصیلات » دانشگاهها- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
سلام نمونه سوالات آزمون دكتری مدیریت صنعتی رو می خواستم مرسی 
ایجاد علامتبهترین پاسخ
aydin_hassaniنام : آیدین حسنیامتیاز : 110درصد بهترین پاسخ : 100%آیدین حسنی (1)i

87/7/21 (15:46)سلام.تهران میدان انقلاب.همه کتابفروشیا دارن.موفق باشین.100%دیگر پاسخ ها
umaeloyنام : تهمینه امتیاز : 3042درصد بهترین پاسخ : 17%تهمینه (4)i

1.    87/8/6 (09:43)http://bioemm.com/forum/index.php?board=64.0 این سایت نمونه سوال وجزوات درس ها روداره.
موفق باشی..0%


ساير مطالب :
* قیمت یکماه تبلیغات در قسمت افراد آنلاین چنده ؟
* سلام. یك مشكلی واسه من ژیش اومده و اون اینه كه من تو یكی از
* بهترین روش برای درمان کم خوابی چیست
* منظور ازسیستم 3g در بخش ارتباطات رادیو یی مخابرات چیست؟
* نرم افزار VMWare
* ویژوال و نوت پد
* كلونزپام 1چه عوارضی داره؟متخصصا لطفا جواب بدن
* ضبط مكالمات تلفنی روی كامپیوتر
* با سلام من چطوری پایگاه داده تو sql رو بیارم asp.net
* مشکل جدید در سیمس؟؟؟؟؟؟؟؟؟