تبليغات
نمونه سوالات تست روانشناسی شخصیت چند وجهی MMPI رو میخوام


مشخصات سوال
khudamamنام : خودمم خودممامتیاز : 224درصد بهترین پاسخ : 16%خودمم خودمم (8)i

19 اردیبهشت 88 - 15:47 نمونه سوالات تست روانشناسی شخصیت چند وجهی MMPI رو میخوام اطلاعات بیشتر : یک نمونه از سوالات آزمون شخصیت چند وجهی مینه سوتا MMPI رو میخوام !!
اگه کلید های اندازه گیری مقیاس ها رو هم داشته باشید عالیه !!
یک نسخه رایگان در این سایت www.mmpi.ir گذاشته شده که دانلود نمیشه! اگه سایت و منبع دیگه ای هم برای دانلود نسخه رایگان این تست داشتید معرفی کنید.تاریخ ایجاد سوال : 19 اردیبهشت 88 (15:47)تاریخ بسته شدن سوال : 20 اردیبهشت 88تعداد بازدید :102تعداد پاسخ ها : 3طبقه بندی : علوم اجتماعی » روان شناسي- این سوال بسته شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
نمونه سوالات تست روانشناسی شخصیت چند وجهی MMPI رو میخوام 
ایجاد علامتبهترین پاسخ
setareiesorbi87نام : ستاره سهیلیامتیاز : 166درصد بهترین پاسخ : 26%ستاره سهیلی (13)i

88/2/19 (23:28)سلام. کتاب راهنمای MMPI رو میتونید از کتابفروشی تهیه کنید. تالیف یعقوبی و کافی و هم کلید رو داره هم تفسیرو .0%دیگر پاسخ ها
mahmahahنام : مهسا ا دامتیاز : 100درصد بهترین پاسخ : 0%مهسا ا د (16)i

1.    88/2/19 (23:52)دوست عزیز اگر رشتتون روان شناسی باشه که حتماً میدونید باید از کجا تهیه اش کنید ، اگر هم رشتتون این نیست ، کار درستی نیست که خودتون از این تست استفاده کنید. تفسیر دقیق تست به اطلاعاتی بیشتر از آن چیزی که توی کتاب ها و سایت ها نوشته احتیاج داره ، از ما گفتن بود ، دیگه خود دانید! .75%
yasmangola_love2000نام : م ص ط ف ی امتیاز : 11517درصد بهترین پاسخ : 35%م ص ط ف ی (835)i

2.    88/2/20 (18:19)آزمون شخصیتی چندوجهی مینه سوتا MMPI
آزمون MMPI از پرمصرفترین و مهمترین پرسشنامه های شخصیتی بالینی است و بیش از ۱۰۰۰۰ منبع تحقیق درباره ی آن منتشر شده است.این آزمون در فرم اصلی خود دارای 56۷ سوال است و زمان لازم برای اجرای آن حدود یک ساعت می‌باشد. این پرسشنامه را می‌توان هم به صورت فردی و هم به صورت گروهی اجرا نمود. فرمهای گوناگون این پرسشنامه را می‌توان در گروههای سنی بالاتر از 16 سال و یا افرادی که حداقل دارای 8 کلاس تحصیلات هستند، اجرا کرد.بدین سان،MMPI علاوه بر کاربرد مفید بالینی،مقدار زیادی از ادبیات تحقیق را به راه انداخته و اغلب به عنوان یک ابزار اندازه گیری در مطالعات تحقیقی به کار رفته است.

تهیه آزمون MMPI

پرسشنامه شخصیتی چندوجهی مینه سوتا ( MMPI )یکی از مهمترین و معتبرترین آزمونها در زمینه شخصیت است. این پرسشنامه در سال 194۰ بوسیله هته وی و مک کین لی در دانشگاه مینه سوتا ساخته شد.آنان به ابزاری نیاز داشتند که بتوانند به سنجش بیماران بزرگسال در دوره درمانهای موردی روان پزشکی کمک کرده و شدت اختلال را به دقت مشخص کند؛همچنین هته وی و مک کین لی به تدوین یک روش عینی برای برآورد تغییر حاصل از روان درمانی یا دیگر متغیرهای زندگی بیمار علاقه مند بودند. از آن پس در پژوهشهای مختلف مربوط به مسائل شخصیتی و اختلالات روانی و در بیمارستانها ، کلینیکها و مراکز بهداشت روانی مورد استفاده گسترده‌ای قرار گرفت.
آزمون MMPI در ایران

مدتها فرم اصلی پرسشنامه MMPI که 565 سوال برای پاسخگویی داشت، در ایران اجرا می‌شد. اجرای چنین پرسشنامه‌ای معایبی داشت، از جمله اینکه بسیار طولانی و وقت گیر بود. بطوری که در اواخر پاسخدهی به پرسشنامه ، آزمودنی کاملا خسته به نظر می‌رسید. از سوی دیگر تفسیر و نمره گذاری آن نیز برای روان شناسان بسیار وقت گیر می‌نمود. علاوه بر این سوالاتی در این فرم با توجه بر فرهنگ غربی گنجانده شده بود که مطابقتی با شرائط فرهنگی ایران نداشت. از این رو اجرای این آزمون آن چنان که انتظار می‌رفت، نمی‌توانست منعکس کننده شخصیت یک فرد ایرانی باشد.

با توجه به وجود مشکلات فوق نیاز برای تهیه آزمونی با همین محتوا که معایب ذکر شده را نداشته باشد، احساس می‌شد. بر این اساس تصمیم برای تهیه فرمی از MMPI که اولا ارزشها و شرائط فرهنگ ایرانی در آن در نظر گرفته شده باشد و ثانیا کوتاه بوده و مستلزم صرف وقت کمتری باشد، گرفته شد. با در نظر گرفتن این مسائل دکتر اخوت ، براهنی ، شاملو و نوع پرست ، 71 سول از پرسشنامه MMPI را اقتباس و با در نظر گرفتن فرهنگ ایرانی آن را در فرم کوتاهی تدوین و یک رشته فعالیتهای پژوهشی را آغاز کردند. این فرم کوتاه شده کاربرد بسیار وسیعی در فعالیتهای پژوهشی بالینی پیدا کرده است و هنوز هیچ آزمون با آن برابری نمی‌کند.
نمره گذاری آزمون MMPI

نمره گذاری این پرسشنامه در دو دسته از مقیاسها صورت می‌گیرد. یک دسته مقیاسهای روایی را شامل می‌شود که قبل از تفسیر و نمره گذاری مقیاسهای بالینی نمره گذاری و تفسیر می‌شود.

مقیاسهای روایی شامل مواردی است که :
# مقیاس L (وانمود خوب) دروغ سنجی .فرد در طول پاسخدهی به آزمون تلاش داشته خود را بهتر و خوبترجلوه دهد.
# مقیاس F (وانمود بد).فرد در طول پاسخدهی به آزمون تلاش داشته خود را بدترجلوه دهد.
# مقیاس K (انکار کردن).فرد در طول پاسخدهی حالت‌های دفاعی به خود گرفته باشد.

بر همین اساس نمرات آزمودنی در مقیاس بالینی نیز مورد تعبیر و تفسیر قرار می‌گیرند.

مقیاسهای بالینی به خصوصیات شخصیتی فرد در ابعاد مختلف می‌پردازد. این مقیاسها در فرم 71 سوالی کاهش پیدا کرده‌اند. مقیاسهای باقیمانده شامل موارد زیر است:

* مقیاس HS یا هیپوکندری : به خصوصیات خودبیمارانگاری فرد اشاره دارد. افرادی که نمرات بالایی در این مقیاس می‌گیرند، توجه فزاینده‌ای به مشکلات جسمی خود دارند و اغلب احساس بیماری و ناراحتی می‌کنند، بدون اینکه واقعا مشکل خاص جسمی داشته باشند.

* مقیاس D یا افسردگی : نمره فرد در این مقیاس میزان افسردگی فرد را نشان می‌دهد.

* مقیاس Hy یا هیستری : تمایل به جلب توجه و واکنشهای نمایش گونه را نشان می‌دهد.

* مقیاس Pd یا انحراف روانی اجتماعی: واکنشهای ضد اجتماعی آزمودنی را نشان می‌دهد.

* مقیاس Pa یا پارانویا: میزان اعتماد یا بی‌اعتمادی فرد را نسبت به دیگران می‌سنجد. افرادی که نمرات بالایی در این مقیاس دارند، افرادی هستند که اعتماد کلی به دیگران ندارند و افکار و رفتار آنها حاکی از سوظن شدید است.

* مقیاس PT یا پسیکاستنی(ضعف روانی) : به خستگی و ضعف روانی فرد اشاره دارد.

* مقیاس SC یا اسکیزوفرنی:به شناسایی اختلال اسکیزوفرنیک یا شبه اسکیزوفرنیک اشاره دارد.

* مقیاس Ma یا مانیا(شیدایی خفیف) : علائم مورد سنجش در این مقیاس بر عکس افسردگی است. افرادی که نمرات بالاتری در این مقیاس کسب می‌کنند، شادتر و پرانرژی‌تر هستند که در برخی درجات بالا به عنوان یک اختلال شناخته می‌شود.

تفسیر آزمون MMPI

برای تفسیر کامل آزمون MMPI وجود تجربه عملی با افراد و بیماران و اجرای آزمون ضروریست. معمولا با رسم پروفایل نمرات آزمودنی در مقیاسهای بالینی و روانی به ترتیب بالاترین نمرات فرد در مقیاسهای بالینی ، تعیین و کدبندی لازم انجام می‌شود. چندین ترکیب مختلف از کدبندی‌ها در تفسیر آزمون MMPI ارائه شده است، ولی مسلم است که تفسیر نهائی تنها با استناد به این رمزها و کدبندی‌ها انجام نمی‌شود و کلیه نمرات فرد در مقیاسهای بالینی و روانی و شیوه پاسخدهی به آزمون مدنظر قرار می‌گیرد.25%


نمونه سوالات


مشخصات سوال
kiss99نام : نوید پامتیاز : 59درصد بهترین پاسخ : 33%نوید پ (39)i

2 آذر 87 - 09:05نمونه سوالات اطلاعات بیشتر : نمونه سوالات تعمیرات تلفن همراه رو می خواستم واسه 86 یا 87تاریخ ایجاد سوال : 2 آذر 87 (09:05)تاریخ بسته شدن سوال : 10 آذر 87تعداد بازدید :63تعداد پاسخ ها : 2طبقه بندی : الکترونیک و دیجیتال » تلفن و موبایل- این سوال بسته شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
نمونه سوالات  
ایجاد علامتبهترین پاسخ
salimipourنام : حامد سلیمی پورامتیاز : 313درصد بهترین پاسخ : 20%حامد سلیمی پور (53)i

87/9/2 (09:18)سری به وبلاگ زیر بزنید

اطلاعات جالبی در آن است

وبلاگ کد های مخفی موبایل

http://code2020.blogfa.com

.77%دیگر پاسخ ها
mani_good_friendنام : مانی-شیطون bad boyامتیاز : 561درصد بهترین پاسخ : 23%مانی-شیطون bad boy (14)i

1.    87/9/2 (18:37)تو گوگل باپسوند .doc جستجو کن حتماً گیرت میاد.22%


نمونه سوالات فتوشاپ


مشخصات سوال
cpuamdنام : یاس زیباامتیاز : 3درصد بهترین پاسخ : 2%یاس زیبا (3)i

20 آذر 87 - 17:12نمونه سوالات فتوشاپ اطلاعات بیشتر : من میخوام یه سری نمونه سوال از درس فتوشاپ هنرستان ها رو پیدا کنم سایتی تو این زمینه ها میشناسین سوالای عملی هم داشته باشه
ممنونتاریخ ایجاد سوال : 20 آذر 87 (17:12)تاریخ بسته شدن سوال : 27 آذر 87تعداد بازدید :59تعداد پاسخ ها : 3طبقه بندی : مراجع و تحصیلات » غیره- این سوال بسته شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
نمونه سوالات فتوشاپ 
ایجاد علامتبهترین پاسخ
arash_azarbayjanنام : آرش تبریز صبریامتیاز : 111درصد بهترین پاسخ : 20%آرش تبریز صبری (309)i

87/9/20 (21:27)اره سایت هست ولی مهمتر از سایت کتاب فتوشاب سال دوم هنرستان کار دانش رو پیدا بکن خیلی صریح جالب و دلنشین یادت میده همه جور سوالی هم داره خوش باشی.7%دیگر پاسخ ها
azromatatabrizنام : امید لیونهامتیاز : 10303درصد بهترین پاسخ : 47%امید لیونه (31)i

1.    87/9/20 (19:04)فتوشاپ یکی از نرم افزارهای گرافیکی است که اساس کار آن بر پایه ی Bitmap می باشد.

نرم افزار فتوشاپ متعلق به شرکت Adobe بوده و برای ویرایش تصاویر ، طراحی موارد گرافیکی چاپی یا غیر چاپی و ... مورد استفاده ی کاربران قرار می گیرد .

ضمن اینکه این نرم افزار با چاپگرها و دستگاههای خروجی فیلم و زینک بصورت استاندارد هماهنگی دارد .

برای مطالعه ی این دوره ی آموزشی نیاز است کاربران محترم آشنایی با سیستم عامل ویندوز داشته باشند .

ضمنا سیستم شما باید دارای مشخصات سخت افزاری ذیل باشد :

- حداقل سیستم مورد نیاز پنتیوم 233
- 16 مگابایت Ram
- حدود 600 مگا بایت فضای آزاد
- کارت گرافیکی 64 گیگا بایت


حالتها و مدهای رنگ :

مدلهای رنگ به صورت زیر می باشد :

مدل RGB :

مدل رنگ RGB - Red, Green , Blue- كه در مانیتور ها و تلویزیون برای نمایش رنگها مورد استفاده قرار می گیرد. مقادیر هر یك از رنگهای اصلی RGB با عددی بین (255-0) نشان داده می شود . برای ایجاد رنگ سفید خالص مقادیر رنگهای اصلی RGB معادل 255 می باشد و برای ایجاد رنگ سیاه خالص مقادیر رنگ های اصلی RGB معادل صفر می شود .

مدل CMYK :

مدل رنگ CMYK معمولا برای چاپ مورد استفاده قرار می كیرد . در این مدل رنگها بر حسب درصد بیان می شوند .

(Cyan – Magenta – Yellow - Black) این چهاررنگ بعنوان جوهر چاپ مورد استفاده قرار می گیرند.

محدودة رنگی هر یك از ، (0 تا 100 ) تعریف می شود .

مدل Grayscale :

در این مدل تصاویر به صورت سیاه و سفید می باشند و در پنجره كانالهای فقط یك كانال Black مشاهده می شود . در این حالت طیف رنگی از سفید تا سیاه می باشد (سفید – خاكستری – سیاه ) و محدودة رنگی آن صفر تا 255 می باشد بنابراین بهتر است كه برای كارهای تك رنگ مدیا حالت رنگی را روی Grayscale تنظیم نماییم .

مدل Bitmap :

Bitmap كوچكترین حجم اطلاعات برای هر پیكسل را به همراه دارد . اغلب ابزارهای برنامه فتو شاپ در حالت رنگ Bitmap قابل دسترسی نیستند . برای كار با ابزارها بهتر است ، تصاویر Bitmap را به انواع دیگر حالت رنگ تبدیل كنید .

یك تصویر طرح بیتی (Bitmap) ، فقط شامل پیكسلهای سیاه و سفید است . تصویری كه دارای چنین حالت رنگی است از درجه وضوح كمتری برخوردار است . به طور كلی در این حالت رنگ نمی توان از رنگهای دیگر و نیز لایه ها و فیلتر ها استفاده كرد . همچنین هیچ گونه تغییری به جز چرخش 60و 180 درجه و معكوس كردن در جهتهای افقی و عمودی روی تصویر اعمال نمی شود . (برای تبدیل یك فایل رنگی به حالت Bitmap،ابتدا باید تصویر را به حالت Grayscale تبدیل كنید . )


شروع كار :

برنامه فتوشاپ محصول شركت Adobe می باشد . هنگام نصب این نرم افزار بر روی سیستم ، لیست این برنامه ها هم نظیر دیگر برنامه ها در منوی Start می نشیند . جهت ورود به این برنامه مسیر زیر را طی می كنیم :
Start > programs> adobe> photo shop 6
در نظر داشته باشید كه فایل اجرایی این برنامه آیكونی شبیه یك چشم دارد . پس از كلیك بر روی فایل اجرایی ، برنامه فتو شاپ باز می شود .
وقتی برای اولین بار ، فتو شاپ را باز می كنید ، جعبه ابزاری را در قسمت سمت چپ صفحه مشاهده میكنید كه تمامی ابزارهای مربوط به طراحی در این Box موجود می باشد . در سمت راست نیز چهار پنجره قرار دارد . عنوان منوها در نوار منو قرار گرفته است . زمینه این پنجره میزكار (Desktop) محیط فتوشاپ می باشد .
فتوشاپ بر خلاف سایر برنامه های گرافیكی به صورت خودكار صفحة جدیدی را برایتان باز نمی كند .

برای باز كردن فایل جدید (بوم نقاشی) گزینة New را از منوی File انتخاب می كنیم ، با انتخاب این گزینه كادر New ظاهر می شود .
Name : نام فایل را در این قسمت تایپ می كنیم .
Width : پهنای فایل را در این قسمت وارد می كنیم و در كادر مقابل آن واحد را تعیین می كنیم .
Height : ارتفاع فایل را در این قسمت وارد می كنیم و در كادر مقابل آن واحد را تعیین می كنیم .
Resolution : این قسمت مربوط به تعداد نقاط جوهر بر اینچ است. این پارامتر به علت تعیین کیفیت تصویر از اهمیت زیادی برخوردار است. هرچه تفكیك پذیری بالاتر باشد ، كیفیت تصویر نیز بهتر می باشد . اما حافظة بیشتری را نیز مورد استفاده قرار می دهد . تفكیك پذیری مانیتور 72 نقطه بر اینچ و برای چاپ 300 نقطه بر اینچ (DPI) می باشد .
( به طور كلی كیفیت و وضوح تصویر بستگی به Resulation دارد .)
Mode : در این قسمت مدیا حالت رنگ را مشخص می كنیم . طراحی برای چاپ با مد
CMYK ، برای مانیتور RGB ، و ...
Contents : زمینة بوم نقاشی را مشخص می كند ، که شامل سه حالت :
White :سفید
Background color : به رنگ B.G
Transparent : بی رنگ ، می باشد .

جعبه ابزار (Tool Box) مانند جعبه رنگ هنرمند نقاش است . یعنی ابزارهای مورد نیاز برای ترسیم ، رنگ آمیزی ، پاك كردن و سایر عملكردهای مربوط به تصویر را در خود جای داده است.

.92%
jmt_raنام : جعفر مظلوم زادهامتیاز : 2565درصد بهترین پاسخ : 10%جعفر مظلوم زاده (28)i

2.    87/9/20 (22:12)سلام

شما میتونین به آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای برین از اونا بگیرین و یا کتاب کار رایانه کار گرافیک و یا کتاب آموزشی رایانه کار مهندس خلیق که در آخر هر فصل سوال داره.0%


ساير مطالب :
* چک کردن invisible بودن کل addlist در یاهو مسنجر بصورت یکجا
* نظر همه دوستان رو میخوام لطفا کمک کنید
* معرفی سایت مختص موسیقی
* آیا کسی از دوستان کتب ساده ساز خود را که خاص آزمون وکالت است
* معرفی یه ادکلن خوشبو با ماندگاری حداقل 5ساعت
* پی میکرو دوربین
* آیا می شه بدون استفاده ار ترو جان و فایل مخرب وارد سیستم کسی
* افزایش سرعت بولوتوث رایانه
* اسکواش سوال دارم
* سلام بچه ها من nod32 ورژن 4 نصب کردم update نمیشه ولی تا وقت