تبليغات
پوپولیست چیست؟


مشخصات سوال
sdzah6771نام : رضا پناهامتیاز : 95درصد بهترین پاسخ : 0%رضا پناه (0)i

28 آذر 88 - 09:50پوپولیست چیست؟تاریخ ایجاد سوال : 28 آذر 88 (09:50)تاریخ بسته شدن سوال : 14 دی 88تعداد بازدید :114تعداد پاسخ ها : 1طبقه بندی : جامعه ، قوانین » سیاست- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
پوپولیست چیست؟ 
ایجاد علامتبهترین پاسخ
ki6_mi6نام : بابک مرادیامتیاز : 223درصد بهترین پاسخ : 27%بابک مرادی (51)i

88/9/29 (12:30)سلام.
پوپولیسم رو در فارسی به عوام گرایی یا عوام فریبی معنی كردند. یعنی گفتن حرف ها و شعارها و انجام دادن كارهایی كه در بین خواص و نخبگان جامعه هیچ نوع محبوبیتی نداره (و غالبا به ضرر كشوره) ولی باعث جذب قشر عوام و كم تر تحصیل كرده ی جامعه میشه! پوپولیست به افراد یا كسانی گقته میشه كه به پوپولیسم اعتقاد دارند. (البته این اعقتاد میتونه آگاهانه یا ناآگاهانه باشه. خیلی ها این اعتقاد رو ابراز نمیكنن!).100%پاسخی ارسال نشده است.


پنت هاوس چیست؟زونکن چیست؟کوریدور چیست؟میزانسن چیست؟دیزالو چی


مشخصات سوال
godfather_74نام : صادی ساکیامتیاز : 149درصد بهترین پاسخ : 0%صادی ساکی (55)i

30 آذر 87 - 14:19پنت هاوس چیست؟زونکن چیست؟کوریدور چیست؟میزانسن چیست؟دیزالو چیست؟تاریخ ایجاد سوال : 30 آذر 87 (14:19)تاریخ بسته شدن سوال : 30 آذر 87تعداد بازدید :60تعداد پاسخ ها : 3طبقه بندی : جامعه و فرهنگ » غيره- این سوال بسته شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
پنت هاوس چیست؟زونکن چیست؟کوریدور چیست؟میزانسن چیست؟دیزالو چیست؟ 
ایجاد علامتبهترین پاسخ
mistressofpuppetsنام : Ellen TimeRiderامتیاز : 110درصد بهترین پاسخ : 11%Ellen TimeRider (0)i

87/9/30 (17:12)خوب خیلی راهته، پنت هاوس که انباری معنی میده، زونکن که پوشه معنی میده، کوریدور که راهرو معنی میده ، میزانسن که چیدمان صحنه در تئاتر معنی میده یا بهتر بگم اینکه در هر صحنه حرکت ها چطوری باشه و چه اتفاقاتی بیفته ... دیزالو هم یه نوع تکنیک سینمایی است به این معنی که مثلا یک نما در یک نمای دیگر محو می شود. .0%دیگر پاسخ ها
zigmuondfroidنام : لئون تروتسکیامتیاز : 27831درصد بهترین پاسخ : 65%لئون تروتسکی (27)i

1.    87/9/30 (16:01)اگه برای هر کدومشون 5 دقیقه وقت بزاری میتونی جواب همشونو تو گوگل پیدا کنی.0%
beh_kebriaنام : بهنام کریمیامتیاز : 111درصد بهترین پاسخ : 5%بهنام کریمی (8)i

2.    87/9/30 (17:51)MAN FAQAT MIDONAM PENT HOUSE ESME YE FILME KHAFANE!.0%


بیماری پی ام سی چیست/ ؟علاعم ان چیست؟درمان ان چیست؟


مشخصات سوال
afsane_barbyنام : امتیاز : 74درصد بهترین پاسخ : 0%Princess princess (40)i

28 اردیبهشت 89 - 10:17بیماری پی ام سی چیست/ ؟علاعم ان چیست؟درمان ان چیست؟تاریخ ایجاد سوال : 28 اردیبهشت 89 (10:17)تاریخ بسته شدن سوال : 31 اردیبهشت 89تعداد بازدید :157تعداد پاسخ ها : 2طبقه بندی : سلامتی » بیماریها- این سوال بسته شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
بیماری پی ام سی چیست/ ؟علاعم ان چیست؟درمان ان چیست؟ 
ایجاد علامتبهترین پاسخ
senorita_mariaنام : ماریا سنیوریتاامتیاز : 737درصد بهترین پاسخ : 47%ماریا سنیوریتا (21)i

89/2/29 (04:08)PMS مخفف ( premenstrual Syndrome ) یا سندرم قبل از قاعدگی ( عادت ماهانه ) می باشد . به نحوی که شخص مبتلا به PMS ممکن است انواع وسیعی از علائم را که ظاهراً مرتبط با هم نیستند احساس کند . به همین دلیل تشخیص آن مشکل است . علیرغم وجود علائم بسیار ، هر خانم مبتلا به PMS معمولاً علائمی خاص خود به صورت دوره ای دارد .

محققین اظهار می کنند که ۴۰ درصد زنان در سن باروری به PMS مبتلا می شوند . در مورد بسیاری PMS دلیل مشخصی ندارد اما ممکن است پس از تولد فرزند ، بستن لوله های رحم ، برداشتن رحم ، شروع و یا قطع مصرف قرصهای ضدبارداری یا درپی یک استرس به عنوان شوکی برای سیستم غدد درون ریز ظاهر شود . PMS ارثی است . ممکن است با بالا رفتن سن شدت آن بیشتر شود . از آنجا که در این دوران بانوان به درک و همدلی همسران و اطرافیان نیاز دارند و این نیاز می تواند در روابط بین فردی و شغلی افراد تأثیر گذار باشد ، از این رو پرداختن به این موضوع از اهمیت ویژه ای برخوردار است .

علائم PMS کدامند ؟

علائم از خانمی به خانم دیگر متفاوت است و به صورتهای مختلف ظاهر می شود . از خفیف به متوسط و تا حد ناتوانی گسترش می یابند . از مهمترین علائم مرتبط به PMS می توان به موارد زیر اشاره نمود : افسردگی ، کسالت ، خستگی ، زودرنجی ، عصبانیت ناگهانی و احساس خارج از کنترل بودن ، علائم دیگر شامل میگرن یا انواع سردرد ، مشکلات سینوسی ، ورم ، آکنه ، احساس اجبار برای غذاخوردن ، ویار به خوردن شیرینی یا غذاهای پرنمک و شور ، درد مفاصل ، احساس بی عرضگی ، کمردرد ، مشکلات چشمی ، افزایش وزن ، اختلالات روده ای و غش . به علاوه فکر یا اقدام به خودکشی ، ضعف تمرکز ، بدگمانی ، گریه و خشونت را نیز می توان به این علائم اضافه نمود .

با لحاظ نمودن گزارش های خانمها از وضعیت منحصر به فرد خود بیش از ۱۰۰ نشانه PMS مشاهده شده است . کلید تشخیص PMS مشاهده تعدادی از علائم مشخص فوق نمی باشد ، بلکه ظاهر شدن ادواری علائم بطور ماهانه ملاک تشخیص PMS می باشد .

بهر حال تحقیقات انجام شده علائم گسترده سندرم قبل از قاعدگی ( PMS ) را شناسایی نموده است .


این نشانه ها در طبقه بندیهای زیر مشاهده شده اند :

سیستم عصبی :

سردرد ، میگرن ، صرع ، سرگیجه ، غش

ارتوپدی :

کمردرد ، دردمفاصل ، خشکی مفاصل .

عضلانی :

کشیدگی عضلات ، ورم ، درد شکمی ، گرفتگی عضلات ( گرفتگی ماهیچه پا )

روانشناختی :

بی حوصلگی ، گریه ، تنش ، احساس ناامیدی ، وحشت ، خستگی ، پرخاشگری ، عصبانیت ، کسلی و بیحالی ، افسردگی ، اقدام به خودکشی ، سوءرفتار با فرزند ، خودزنی ، اعتیاد و یا سوء مصرف مواد .

بینایی :

ورم ملتحمه ، آب ریزش چشم ، سیاهی دور چشم ، تاری دید .

شنوایی :

گرفتگی صدا ، ( بیماریهای گوش و بینی و حلق ) خارش گلو ،‌التهاب لوزه .

دستگاه ادرار :

التهاب مجاری ادرار ، التهاب مثانه ، تکرر ادرار ، ورم ( جمع شدن آب )

معدی روده ای :

میل شدید به غذا ، درد شدید ، ورم شکمی ،

سینه ها :

درد سینه ها ، بزرگی سینه ها ، فیبروکیستیک ( کیست سینه ) .

دستگاه تنفس :

آب ریزش بینی و سرماخوردگی ، برونشیت ، آسم ، تورم مجاری تنفسی .

خون شناسی :

بیماریهای پوستی ، دانه های پوستی ، کورک ، کهیر ، تبخال .


شیوه های مقابله با این سندرم :

برای خانمهایی که احساس ابتلا به سندرم قبل از قاعدگی دارند ، یا فکر می کنند که ممکن است روزی این مشکل را پیدا کنند ، اطلاعات و اقدامات زیر پیشنهاد می گردد :

زمان PMS :

گر چه علائم این مشکل از هر فردی به فرد دیگر متفاوت است ولی بطور کلی چهارالگوی رایج به شرح زیر وجود دارد :

علائم ۵ تا ۷ روز قبل از عادت ماهیانه آغاز و با آغاز خونریزی پایان می یابد .

علائم ۱۴ روز قبل از عادت ماهیانه ( زمان تخمک گذاری )‌ شروع می شود و تقریبآً دو هفته و یا تا زمان شروع خونریزی به طول می انجامد .

علائم ۱۴ روز قبل از عادت ماهیانه آغاز می شود و تا ۳ هفته بعد ادامه می یابد و در واقع تا پایان زمان خونریزی خاتمه پیدا می کند .

علائم به مدت چند روز هنگام تخمک گذاری ( دو هفته قبل از عادت ) آغاز می شود ، سپس از شدت آن کاسته می شود و چند روز قبل از شروع خونریزی دوباره ظاهر می شود .

خانم مبتلا به PMS حداقل ۵ روز در ماه از علائم بیماری راحت است و این بیماری همیشگی نیست . اکثر خانمها فقط حدود ۷-۵ روز در ماه از این مشکل رنج می برند .بهترین راه برای تشخیص PMS جدول بندی علائم خاص خود شما بر روی تقویم به مدت ۲ ماه است . جهت کنترل این که آیا علائم ثبت شده با زمان عادت شما ارتباط دارد یا خیر ، لازم است شما علائم و نشانه هایی که در خود تجربه می کنید جدول بندی نمائید .

دانستن اینکه شما مبتلا به PMS هستید یا خیر ، احساس بهتری در شما ایجاد می کند . اگر شما نیز مبتلا به PMS می باشید اینکه شما تنها فردی نیستید که به PMS مبتلا شده است و این که PMS یک اختلال زیست شناختی است و نه جسمی ، می تواند موجب آرامش شما شود .


درمان PMS چیست ؟

با وجود اینکه علت PMS ناشناخته است ، اما قابل درمان میباشد .

توصیه های پیشنهادی برای درمان عبارتند از :

استراحت کافی

ورزش روزانه

حذف مصرف نمک ،‌ شکر ، کافئین ، الکل

مصرف ویتامین ها بخصوص ویتامین ب – ۶( B۶ )

بسیاری از مبتلایان به PMS پایین آمدن موقت قند خون خود را گزارش داده اند . خوردن شش وعده غذایی کوچک در روز بسیار مناسب تر و مفیدتر از صرف سه وعده غذایی می باشد . در این دوره مصرف کربوهیدراتهای مرکب مانند میوه جات تازه ، سبزیجات ، غلات و پروتئینها ( بخصوص مرغ و ماهی ) توصیه می شوند .

اقدامات ضروری در سندرم پیش از قاعدگی:

* قبل از اقدام درمانی و یا مصرف دارو و یا به موازات این اقدامات به توصیه های زیر عمل نمائید :

در مورد مشکل PMS با همسر خود صحبت کنید ؛ و نیز در صورت ضرورت و امکان با خانواده ، دوستان و همکارانتان در میان بگذارید . شما به همدلی و حمایت این افراد نیاز دارید ، تا اینکه شما را راهنمایی نمایند که « احساساتتان را کنترل کنید » این دقیقاً چیزی است که ممکن است شخص مبتلا به PMS نتواند انجام دهد . فرزندان شما به ویژه دختران نیز بهتر است بدانند که PMS چیست چرا که هم برای خودتان مفید است و هم مراعات شما را خواهند نمود .

صحیح و مرتب غذا بخورید . تغذیه مناسب همراه با کاهش چربیها و افزایش کربوهیدراتهای مرکب ، در طول قاعدگی و حتی پس از تخمک گذاری ( ۱۴ روز قبل از شیوع قاعدگی ) از اهمیت زیادی برخوردار است . این امر برای ایجاد تعادل در قند خون و جلوگیری از سرگیجه در شما بسیار حیاتی است . تغییر در وضع هورمونی ، شما را مستعد واکنشهای مربوط به تأثیرات پایین بودن قند خون ، مانند زودرنجی ، میگرن ، وحشت ، گریه و عصبانیت شدید می کند . بنابراین هرگز بیش از ۴ تا ۵ ساعت گرسنه نمانید . حتی یک غذای سبک هنگام خواب ممکن است لازم باشد .

به طور منظم ورزش کنید . نیم ساعت فعالیت بدنی به طوریکه با افزایش ضربان قلب و عرق کردن همراه باشد راه خوبی است تا احساس طراوت نمائید . به طور مرتب ۳ بار در هفته ( ۱۲ بار در ماه )‌ ورزش کنید .

نمک را از وعده های غذایی خود حذف کنید . از آنجائیکه نمک موجب نگهداشتن آب در بدن می شود با کاهش نمک ، ورم کاهش می یابد ، پس به غذای خود نمک نزنید ، و از مصرف غذاهای پرسدیم نیز پرهیز نمائید .

از ویتامینهای مکمل استفاده کنید . ویتامینهایگروه ب ، به خصوص B۶ ، باعث کاهش ورم می شوند و نیز اثر ضدافسردگی دارند و به نظر می رسد میل شدید به مصرف کربوهیدراتها را کاهش می دهد ،‌ میزان پیشنهادی برای این منظور ، مصرف روزانه یکعدد قرص B کمپلکس ( حاوی ۵۰ میلی گرم B۶ ) می باشند .

سبوس را به رژیم غذایی خود بیافزایید . بعضی خانمها در طول دوره قاعدگی و یا چند روز اول عادت ماهیانه دچار یبوست می شوند . سبوس آب را به خود جذب و به عمل دفع کمک می کند . برای تآمین آن از سبوس گندم یا برنج مثل نانهای سبوس دار می توانید استفاده نمائید .


مصرف کافئین را کاهش دهید . کافئین نه تنها در قهوه بلکه در چای ، کولاها ، سوداهای رژیمی و شکلات نیز موجود است .

گروهی از این مواد در تشکیل کیست سینه مؤثرند . خانمهایی که مصرف این مواد را کاهش می دهند در این دوران درد کمتری در سینه خود حس می کنند .

در صورت امکان استرس ها را کاهش دهید . قبل از دوره عادت کارها را آسان بگیرید . اگر کار می کنید سعی کنید ملاقاتهای مهم خود را برنامه ریزی نموده و آنها را برای زمان دیگری در ماه تنظیم نمائید . در منزل ، میهمانی های بزرگ شام یا برنامه های آخر هفته سنگین ترتیب ندهید . برای دعا و عبادت ، استراحت و چرت زدن ، گوش دادن به موسیقی ، مطالعه کردن یا قدم زدن و یا گفتگو با یک دوست زمانهای لازم را پیش بینی نمائید .

روابط زناشویی :

برخورداری از روابط زناشوئی مطلوب به کاهش میزان تنش کمک می نماید .

* چند دستور برای رژیم غذائی :

روزانه شش وعده غذا بخورید این برنامه شامل سه وعده غذای اصلی به علاوه غذای سبک ساعت ۱۰ صبح ، عصرانه و غذای سبک قبل از خواب می شود . اگر تا کنون برنامه غذایی شما به جز این بوده است آن را ترک کنید و فقط وعده های غذائی کوچک بخورید . پیشنهاد ما این است که خانمهایی که نمی خواهند وزن خود را کاهش دهند یا نیاز به کاهش وزن ندارند کالری مصرفی خود را به ۱۵۰۰کالری ( رژیم سبک ) در روز کاهش دهند و خانمهایی که نیاز به کاهش وزن دارند کالری مصرفی خود را به ۱۰۰۰ کالری ( رژیم متوسط ) در روز محدود نمایند .


سایر توصیه های غذائی :

از مصرف چربیهای اشباع نشده خودداری نمائید .

نمک – هر چه کمتر بهتر – نوشیدنیهای آماده و گازدار درصد نمک بالایی دارند .

از مصرف کافئین ، قهوه ، چای ، کولا ، شکلات خودداری نمائید . ( مصرف قهوه بدون کافئین ضرری ندارد )

مصرف سبزیجات پهن برگ ( مانند کاهو ) و نیز غلات را افزایش دهید .

مصرف گوشت قرمز را به حدود ۱۰۰ گرم در روز و مجموع پروتئین مصرفی را به حدود ۱۲۰ گرم برای رژیم های غذایی ۱۰۰۰ کالری یا ۲۰۰ گرم در رژیم های غذایی ۱۵۰۰ کالری کاهش دهید برای تأمین پروتئین ، ماهی ، گوشت سفید و غلات مناسب هستند . مصرف تخم مرغ ، پنیر ، شیر ، ماست و کره باید محدود شوند .

مصرف کربوهیدراتهای مرکب نظیر غلات و سبزیجات را افزایش دهید .

تا جائیکه ممکن است مصرف قند را کاهش دهید . از مصرف آب نبات ، شکلات ، شیرینی و بستنی خودداری نمائید و در عوض از میوه های تازه بیشتر استفاده کنید .

همچنین از مصرف غذاهای زیر پرهیز نمائید :

غذاهای آماده و کنسروی ، چیپس ، چوب شور ، سوسیس ، ماهی ساردین ، حبوبات ، چغندر ،‌ ژامبون و کالباس ، شلغم ، ترشی کلم ، گوشت های دودی ، سس خردل ، سس مایونز ، سس گوجه فرنگی ، سس سویا ، ترشیجات و زیتون .

* مواد قابل مصرف :

لبنیات :‌ فقط شیر بدون چربی

تمام میوه جات و سبزیجات مفید هستند .

و می توان از آنها به عنوان وعده های سبک غذایی استفاده کرد .

گوشت سفید ، بوقلمون ، گوشت گوساله ، گوشت بره .

ماهیها : اکثر ماهیهای تازه قابل مصرف و مفید هستند .

اگر با وجود رعایت توصیه های فوق هنوز دچار ناراحتی بودید حتماً با پزشک خود مشورت نمائید . این مشکل درمان دارویی مؤثری نیز دارد ..33%دیگر پاسخ ها
arashkjavidanنام : Shaman Druidامتیاز : 246درصد بهترین پاسخ : 37%Shaman Druid (62)i

1.    89/2/28 (19:35)عزیزم ما بیماری پی ام سی نداریم. شاید منظورت پی سی او هست. اونی که شما میگی اینه: This is my PMC!!!
مربوط به خانم هاست و تخمدان پلی کیستیک هست که می تونه ناباروری، هیرسوتیسم و یه تخمدان با یه عالمه کیست رو به دنبال داشته باشه. و بسیار خطرناکه و سیستم قلبی و عروقی و متابولیک انسان را تحت تاثیر قرار می ده. من یکی از کاربران که دانشجوی مامایی هست رو پیشنهاد می کنم. اطلاعات بیشتری برات داره.
غزل ساعتچی با آیدی کلوبیه:
setareh_dombaledar.66%


ساير مطالب :
* سوالی در مورد وبلاگ...
* چرا تلویزیون سوت می کشه؟
* با سلام و خسته نباشیدخواستم ببینم كه چگونه می تونم سایت خودم
* نور دهی 30 ثانیه با دوربین حرفه ای در روز چرا سفید میشه؟
* حساب PayPal چیست و چگونه می توانم یک حساب PayPal داشته باشم؟
* Microsoft .Net Framework چیه که بعضی نرم افزارها نیازش دارن؟
* تعرفه اینترنت
* فرق رم با سیدی رم چیه
* کار با EVENT تکس باکس در سی شارپ
* سوال در مورد چگونگی فرستادن عکس جالب یا مطلب یا ...