تبليغات
چه راهی برای جلوگیری از حالت تهو زن حامله وجود داره؟


مشخصات سوال
bahar2090نام : سارا محمدیامتیاز : 93درصد بهترین پاسخ : 5%سارا محمدی (20)i

14 دی 87 - 09:03چه راهی برای جلوگیری از حالت تهو زن حامله وجود داره؟تاریخ ایجاد سوال : 14 دی 87 (09:03)تاریخ بسته شدن سوال : 30 دی 87تعداد بازدید :461تعداد پاسخ ها : 4طبقه بندی : بارداری و والدین » غيره- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
چه راهی برای جلوگیری از حالت تهو زن حامله وجود داره؟ 
ایجاد علامتبهترین پاسخ
yariradنام : خشایار رادپورامتیاز : 212درصد بهترین پاسخ : 32%خشایار رادپور (12)i

87/10/15 (02:30)سلام

پاسخ دوست عزیز شماره 1 ممكنه درست باشه! ولی اگه یه نفر اونقدر شجاع است كه ازدواج میكنه پس واسه بچه دار شدن هم شجاعت كافی داره! و بچه یكی از زیبا ترین و پر دردسر ترین چیزهای دنیاست كه بهتره تجربه بشه!

اما پاسخ شما در مورد حالت تهوع: دوست عزیز شماره 2 كاملا صحیح راهنمایی كردند اما باید متذكر بشم كه این حالت بسته به شرایط جسمانی فرد حامله میتواند از بی تهوع تا تهوع شدید دیده شود با اینكه دلایلی از قبیل مشكلات هورمونی برای آن شناخته شده ولی هنوز دلیل اصلی آن ناشناخته است ولی میتوان با ایجاد شرایط روحی مناسب سپری كردن آن را راحت كرد این حالت عموما در 3 ماه اول حاملگی مشاهده میشه و بعد تقریبا از بین میره ولی ممكنه تا آخر دوران بارداری هم طول بكشه! پس شرایط خوب روحی+رعایت رژیم غذایی ( هر وقت هر چه دوست داشتید فقط به مقدار كم و آرام بخورید رعایت وعده های روزانه غذایی صبحانه، ناهار و شام الزامی ندارد) + پرهیز از خوردن غذاهای آبكی، بو دار و نفاخ

پیروز باشید و قدم نو رسیده پیشاپیش مبارك.54%دیگر پاسخ ها
afsanejunنام : افسانه محمدیامتیاز : 593درصد بهترین پاسخ : 6%افسانه محمدی (175)i

1.    87/10/14 (17:21)www.naria.ir
جواب یک اصل جوابه اما بدون که تهو نه بلکه تهوع!
درمان خاصی هم نداره. یه کم صبر کن حدود 2 هفته. برطرف می شه. به علت بالا رفتن پروژسترونه که اگر پایین بیاری .... متاسف میشم برات!
صبر کن.
راستی قدم نو رسیده مبارک!ایشاللا خیر باشه..13%
emp_simorghنام : سیمرغ امتیاز : 81درصد بهترین پاسخ : 16%سیمرغ (67)i

2.    87/10/23 (19:32)علت تهوع در دوران حاملگی دقیقاً مشخص نیست ولی احتمالاً ناشی از تغییرات فیزیكی زیادی است كه در بدن زن حامله رخ می دهد. بعضی از احتمالات عبارتند از:

* افزایش سریع هورمون hCG در اوایل حاملگی. مشخص نیست كه این هورمون چگونه باعث بروز تهوع می شود ولی زمانبندی افزایش آن با وضعیت تهوع جور در می آید. درست در زمانی كه میزان این هورمون در بدن به بالاترین مقدار خود می رسد تهوع نیز به حداكثر می رسد. تصور بر این است كه استروژن نیز ممكن است در این زمینه نقش داشته باشد.
* افزایش حس بویایی و حساسیت به بو. این وضعیت نسبتاً شایع بوده و مكن است از عوارض افزایش سریع میزان استروژن در بدن باشد.
* حساسیت دستگاه گوارش. دستگاه گوارش بعضی زنان به تغییرات در اوایل حاملگی حساس تر است. حتی در یك مطالعه، رابطه ای میان هلیكوباكتر پیلوری (باكتری كه سبب زخم معده می شود) و تهوع شدید در زمان حاملگی دیده شده است، هر چند علت این رابطه مشخص نیست.

ممكن است شنیده باشید كه بیماری صبحگاهی ناشی از كمبود ویتامین B است. با اینكه به نظر می رسد مصرف ویتامین B تكمیلی بصورت قرص در بسیاری از زنان حامله به كاهش تهوع كمك می كند، ولی این بدان معنا نیست كه آنها كمبود ویتامین B دارند. در واقع، حداقل در یك مطالعه نشان داده شده است كه هیچ تفاوت معناداری از نظر سطح ویتامین B6 میان زنان دچار بیماری صبحگاهی و دیگر زنان حامله وجود ندارد. علت تأثیر ویتامین B6 بر كاهش تهوع مشخص نیست. شواهدی نیز دال بر این مطلب وجود دارد كه مصرف مولتی ویتامین در زمان لقاح تخمك و اسپرم و اوایل حاملگی به جلوگیری از بیماری صبحگاهی شدید كمك می كند كه البته علت این مسئله نیز مشخص نیست.

بعضی محققین این نظریه را مطرح كرده اند كه بعضی زنان از نظر روانی بیشتر مستعد تهوع و استفراغ در دوران حاملگی هستند و این مسئله یك پاسخ غیر طبیعی به استرس است. با این حال، شواهد محكمی دال بر تأیید این نظریه وجود ندارد. (البته تهوع و استفراغ دائمی خود می تواند عاملی برای استرس بیشتر باشد!)


احتمال تهوع و استفراغ در زمان حاملگی در شرایط زیر بیشتر است:

* حاملگی دو قلو یا چند قلو. علت آن ممكن است مقادیر بالاتر hCG یا هورمون های دیگر در بدن باشد. احتمال شدیدتر بودن تهوع و استفراغ نیز در این صورت وجود دارد. البته این مسئله قطعی نیست و بعضی زنان كه حاملگی دوقلو یا چند قلو دارند اصلاً تهوع ندارند.
* وجود تهوع و استفراغ در حاملگی های قبلی
* وجود سابقه تهوع و استفراغ بعنوان عارضه مصرف قرص های ضد بارداری. علت این مسئله ممكن است پاسخ بدن به افزایش سطح استروژن باشد.
* سابقه استعداد به بیماری حركت (motion sickness)
* استعداد ژنتیكی تهوع حاملگی. در صورتیكه مادر یا خواهرتان بیماری صبحگاهی شدید داشته اند احتمال ابتلای شما بیشتر است.
* سابقه سردردهای میگرنی
******************************************
اگر خانم حامله نتواند هیچ چیزی (حتی مایعات) را در معده برای 24 ساعت نگه دارد ممكن است به "استفراغ بیش از حد در زمان حاملگی (Hyperemesis Gravidarum)" مبتلا شده باشد كه درمان آن چندان ساده نیست. این عارضه هر چه سریعتر تشخیص داده شده و درمان شود احتمال بهبودش بیشتر است.

در این موارد بلافاصله به بیمار مایعات وریدی (سرم) داده می شود تا آب از دست رفته بدن جبران شود. سپس برای كنترل الكترولیت های خون و اطمینان از عدم وجود بیماری های زمینه ای دیگر كه سبب تهوع و استفراغ می شوند آزمایشاتی انجام می شود. بسته به مورد، بیمار ممكن است چند روز بستری شود تا راحت بتوان وی را از راه وریدی تغذیه كرد.

بسیاری از زنان با گرفتن مایع وریدی و جبران مایعات از دست رفته حالشان بهتر شده و می توان تهوع و استفراغ را در آنها با داروهای ضد تهوع كنترل كرد. در بعضی موارد نادر، تهوع و استفراغ ادامه یافته و بیمار مجبور است هر چند وقت یك بار در بیمارستان یا منزل از سرم استفاده كند. این عارضه در صورت عدم درمان می تواند منجر به از دست رفتن مزمن آب بدن، كاهش وزن، سوء تغذیه و عوارض دیگر برای مادر و كودك شود.قدم نو رسیده مبارک .9%


چه راهی برای افزایش عمر باطری لپ تاپ وجود داره؟


مشخصات سوال
hojjat01نام : حجت امتیاز : 118درصد بهترین پاسخ : 15%حجت (135)i

7 اسفند 86 - 08:25چه راهی برای افزایش عمر باطری لپ تاپ وجود داره؟ اطلاعات بیشتر : میزان شارژ باطری لپ تاپ توشیبای من پس از دو سال از 3 ساعت به 10 دقیقه کاهش پیدا کرده. در مدتی که باهاش کار میکنم سه نکته زیر رو همیشه رعایت کردم: 1- تا کامل تخلیه نشده اقدام به شارژ نکردم 2- تا کامل شارژ نشده از برق نکشیدم 3- وقت فول شارژ بوده همزمان از برق و باطری استفاده نکردم و باطری رو از لپتاپ خارج کردم و مسقیما از برق استفده کردم...
با وجود رعایت موارد فوق در عجبم که چرا عمرش کم شده؟ آیا میشه باطری رو تعمیر کرد یا باید دور بندازم؟ قیمت یک باطری 6 سلول چقدره؟ تاریخ ایجاد سوال : 7 اسفند 86 (08:25)تاریخ بسته شدن سوال : 11 اسفند 86تعداد بازدید :185تعداد پاسخ ها : 12طبقه بندی : کامپیوتر و رایانه » سخت افزار- این سوال بسته شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
چه راهی برای افزایش عمر باطری لپ تاپ وجود داره؟ 
ایجاد علامتبهترین پاسخ
arastooنام : ارسطو شیرین بیانامتیاز : 301درصد بهترین پاسخ : 15%ارسطو شیرین بیان (223)i

86/12/7 (11:03)یک راه خوب ... این راه رو من هم برای لپ تاپ و هم برای موبایل تست کردم و جواب خیلی خوبی گرفتم ...

باطری رو هفته ای یکبار به مدت 3 ساعت در فریزر قرار بده ... (در صورت سالم بودن باطری)

اگر باطری خرابه و مقدار زمان نگهداری انرژی و کارکردنش کم شده ... 6 ساعت در فریزر قرار بده بعد از 6 ساعت شارژش کن و ازش استفاده کن تا تموم بشه و بعد 12 ساعت دیگه در فریزر قرارش بده ... و دوباره شارژش کن و ازش استفاده کن تا تموم بشه ... و برای بار سوم 24 ساعت در فریزر قرار بده و شارژش کن و دیگه راحت ازش استفاده کن ... این کار باعث میشه که سلول های باتری در اثر سرما به هم نزدیک بشن (و یه سری فعل و انفعالات شیمیایی دیگه) و باطری دوباره عمر خوبی رو پیدا کنه ... این عمل برای باطریهای موبایل و لپتاپ برای من جواب داده و الان باطری لپ تاپم 2 و نیم ساعت یه روند کار میکنه ... (تقریبا 15 دقیقه افت زمان کارکرد داره نسبت به زمانی که خریدمش) موفق و پاینده باشی .0%دیگر پاسخ ها
massaiنام : مهدی امتیاز : 164درصد بهترین پاسخ : 19%مهدی (38)i

1.    86/12/7 (08:55)ترفند هایی کارآمد برای افزایش عمر باتری لپتاپ ها :
1- مواردی که از آنها استفاده نمی کنید را غیر فعال کنید .
بسیاری از افراد که به سفر های تجاری می روند.
به این امر واقفند که در طول سفر با هواپیما از dvd player نیازی ندارند. همنین هر بار که دکمه save را فشار دهند . سرو صدایی از هارد دیسک بلند می شود و برق زیادی مصرف می شود مایک فولر معاون اجرایی شرکتpc laptops می گوید.کاربران غالبا فراموش می کنند که در هنگام استفاده از کامپیوتر خود به کارت بی سیم نیاز ندارند آن را غیر فعال شازند.اگر کارت بی سیم فعال باشد به صورت مداوم برای یافتن شبکه ها به جست و جو می پردازد . علاوه بر آن در ویندوز xp می توانید به بخش کنترل پنل رفته و گزینهpower optionsرا انتخاب کنید. این کار به شما این امکان را می دهد تا میزان مصرف برق هریک از قطعات کامپیوتر خود یا کل سیستم را کاهش دهید.

2- از گرمای بیش از اندازه دوری کنید.
فناوری ایجاد برق مورد نیاز در باتری چندان پیچیده نیست اما لازم است اندکی در مورد علم شیمی مورد استفاده در باتری و تاثیر آن بر کار خود اطلاعات مناسبی کسب کنید.
گرما بیشتر از سایر عوامل می تواند بر عملکرد باتری تاثیر بگذارد.
دمای بالای موجب تخلیه سریع باتری می شود از این رو بهتر است باتری باتری کامپیوتر خود را در درجه حرارت اتاق نگهداری و شارژ کنید. هچنین از شارژ ناقص باتری خودداری کنید و آن را تنها به طور کامل مصرف کنید. زیرا شارژ ناقص باتری موجب کاهش عمر آن می شود. به خاطر داشته باشید که اگر باتری های لیتیومی به طور صحیح مورد استفاده قرار نگیرند. ممکن است منفجر شود.

3- از قابلیت های کامپیوتر های کیفی خود برای صرف جویی در مصرف باتری استفاده کنید.
تمامی کامپیوتر ها به یک روش منابع برق را کنترل نمی کنند.
برخی کامپیوترهای کیفی برای افرادی که به سفرهای تجاری می روند طراحی شده اند این کامپیوتر ها برق کمی مصرف می کنند این امر بسیار مفید است.
البته اگر بتوانید به خوبی از آن بهره بگیرید. دان کافمن مدیر تولید ارشد شرکت viewsonicسازنده کامپیوترهایpc می گوید. اغلب کاربران به اشتباه از قابلیت توکار صرفه جویی در عمر باتری استفاده نمی کنند.
اما چگونه می تون از این ویژگی ها ی توکار استفاده کرد؟
بدین منظور بهتر است دفترچه راهنمای کامپیوتر خود مراجعه کنید. اغلبا کالیبره سازی کامپیوترهای کیفی به آسانی دابل کلیک بر روی آیکن باتری در نوار ابزار است.

4-بررسی باتری
اگر قصد دارید به هنگام مسافرت برای انجام کار خود از کامپیوتر کیفی استفاده کنید بهتر است ابتدا میزان باتری سیستم خود را بررسی کنید. با وجود آنکه با استفاده از کامپیوترکیفی می توانید در هواپیما جاده سالن انتضار هتل و هرجایی دیگر کارهای خود را انجام دهید. معمولا عمر باتری کامپیوتر کافی نیستو هیچ وقت به میزان دلخواه شما عمل نمی کند.
این ترفندها به شما کمک می کنند تا عمر باتری خود افزایش دهید اما قطعا موجب ماندگاری نامحدود آن نمی شود

.45%
asbe_sefide_khialنام : سید حسین .دامتیاز : 168درصد بهترین پاسخ : 14%سید حسین .د (22)i

2.    86/12/7 (09:01)16 نکته برای اینکه حداکثر استفاده را از باتری لپ تاپ

خود ببرید

1- به طور مرتب Defrag کنید - هر چه هارد دیسک شما سریعتر عمل کند فعالیت کمتری میکند و در نتیجه میزان بهره برداری اش از انرژی باتری شما کاهش می یابد یکی از راه های مناسب برای بهبود عملکرد هارد دیسک Defragکردن آن در زمان های متوالی و منظم است، پس در اینکار کوتاهی نکنید.
2- نور LCD را کاهش دهید - امروزه 99 درصد لپ تاپهایی که در بازار عرضه می شوند این قابلیت را دارند که نور LCD یا نمایشگر آنها را تنظیم کنید بهتر است زمانی که از باتری استفاده می کنید روشنائی LCD خود را روی کمترین حد ممکن قرار دهید، برخی از مدلها قابلیت کاهش میزان فعالیت CPU و بهره برداری اش از منبع تغذیه به شکل بهینه را دارا هستند اینگونه قابلیتهای جانبی لپ تاپ تان را در حین استفاده از باتری فراموش نکنید.
3- برنامه هایی که به صورت پنهانی و در پس زمینه اجرا می شوند را متوقف کنید - اگر آنتی ویروسی دارید که به صورت اتوماتیک شروع به اسکن کردن هاردتان می کند یا ابزاری مثل Google Desktop روی سیستم
شما نصب است که به صورت دائم در حال ایندکس کردن فایلها و بررسی هاردتان است و... آنها را از کار بیاندازید. همه ی این موارد باعث فعالیت بیشتر CPU و کاهش کارایی باتری می شوند. همه ی ابزارهایی که اینگونه عملکردی دارند را در زمانی که از باتری استفاده می کنید غیر فعال نمائید.

4- سخت افزارهای اضافی را جدا کنید - ماوس های USB برخی از انواع Cool Diskها و... را فراموش نکنید چون اینها نیز به منبع تغذیه نیاز دارند و از باتری شما استفاده خواهند کرد.

5- حافظه ی رم بیشتری به لپ تاپ خود اضافه کنید - هر چه حافظه ی Ramشما بیشتر باشد پروسه هایی که در حافظه ی مجازی یا Virtual Memory سیستم تان بارگذاری می شود کمتر خواهد بود، از آنجایی که حافظه مجازی و پروسه های موجود در آن هارد دیسک را درگیر می کنند باعث استفاده ی بیشتری از باتری شما می شوند در حالی که داشتن رم بیشتر اصلا سبب استفاده ی انرژی بیشتر نخواهد شد. از طرفی وقتی بخواهید
برنامه هایی سنگین که نیاز به حجم بالایی از Virtual Memory دارند اجرا کنید داشتن مقدار بیشتری از حافظه رم می تواند به شما کمک بزرگی برساند و میزان مصرف انرژی را کاهش دهد.

6- هارد دیسک بر CD یا DVD درایو ارجحیت دارد- هر چقدر که هارد دیسک منبع تغذیه شما را ببلعد به پای CD یا DVD درایوها نمی رسد، ضمن اینکه وجود یک CD در داخل درایو حتی اگر در حال استفاده نباشد نیز می تواند هر از گاهی مزید بر علت گردد، اگر واقعا احتیاج دارید از یک CD یا DVD در زمانی که در حالت باتری قرار دارید استفاده کنید بهترین راه حل تهیه یک image از آن و اجرای image مذکور توسط نرم افزارهای درایو مجازی است

7- پین های باتری خود را تمیز نگه دارید - بد نیست هر از گاهی پین های باتری خود را تمیز کنید این امر سبب نقل و انتقال بهتر و کامل تر جریان بین باتری و لپ تاپ میگردد و کارایی بهتر و بیشتر مجموعه می گردد.

8- از باتری خود مراقبت کنید - مراقبت از باتری نیز شرط مهمی است اگر از باتری زیاد استفاده نمی کنید فراموش ننمائید هر دفعه که باتری را شارژ میکنید این شارژ را بایستی هر دو یا سه هفته یکبار مورد استفاده قرار دهید در غیر اینصورت خیلی سریعتر از چیزی که فکرش را بکنید باتری دچار اشکال می شود. از طرفی شارژ یک باتری Li-on (لیتیومی) نباید هرگز به صورت کامل
خالی شود و خالی شدن کامل شارژ باتری فقط در مورد مدلهای قدیمی توصیه می شود.

9- سیستم را Hibernate کنید نه Standby - قرار دادن لپ تاپ در وضعیت Standbyدر فاصله های زمانی که به آن نیازی نیست آنهم در حین استفاده از باتری می تواند سبب کاهش مصرف انرژی شود و از طرفی وقتی به آن نیاز شد بلافاصله کارتان را از سر بگیرید اما وضعیت Hibernate تقریبا سیستم را خاموش نگه می دارد و در زمان نیاز به آن به همان سرعت حالت Standby فعالش میکند.

10- به کاهش دمای لپ تاپ کمک کنید - هر چه دمای لپ تاپ شما کاهش یابد عملکرد بهتری خواهد داشت و هر چه عملکردش سریعتر و بهتر باشد کارایی باتری اش بیشتر خواهد شد، لذا همواره شبکه های ورودی و خروجی هوای لپ تاپ تان را تمیز کنید و لپ تاپ را در وضعیتی قرار دهید که هوا به شکل مناسبی در آن جریان پیدا کند.

11- Power Options ویندوز را تنظیم کنید - به Power Options در کنترل پنل ویندوز بروید و آن را به شکلی که مناسب می دانید تنظیم کنید اگر Power Schemesرا در این قسمت روی Max battrey قرار دهید به صورت اتوماتیک تنظیماتی برگزیده می شوند که می توانند سبب حداکثر کارایی باتری شوند.

12- کارهای اضافی و همزمان را حذف کنید - اگر در وضعیت باتری زمانی که مشغول تایپ یک نامه هستید تصمیم گرفتید MP3 گوش کنید بهتر است از MP3 player خود استفاده کنید تا لپ تاپتان دلیلش هم که واضح است.

13- لپ تاپ مناسب خود را بخرید - اگر واقعا کسی هستید که طول عمر باتری برایتان حیاتی است بهتر است برای مدلهایی هزینه کنید که باتری شان کارایی بیشتر و قوی تر دارند مسلما برای اینگونه مدلها و این نوع باتری ها بایستی هزینه های اضافی را تقبل کنید.

14- شارژ و دی شارژ باتری - اکثر باتری های لپ تاپ های امروزی از نوع Li-onهستند و نیازی به اینکار ندارند ولی اگر از مدلهای خیلی قدیمی استفاده می کند دی شارژ کامل باتری و شارژ مجددش هر 15 روز توصیه می شود.

15- قابلیت Autosave را خاموش کنید - در حین کار با ابزارهایی مثل Word مایکروسافت و... قابلیت ذخیره اتوماتیک یا autosave را غیرفعال کنید این قابلیت سبب می شود هارد دیسک شما به صورت دائم درگیر باشد. اگر نگران این هستید که باتری تمام شود و هر آنچه انجام داده اید ذخیره نشده از بین بروند می توانید در همان قسمت Power options تنظیمات را به گونه یی تعریف کنید که در حین تمام شدن باتری سیستم Hibernate شده و اطلاعات شما دفعه ی بعدی که به جریان الکتریسته دسترسی داشتید مجددا در دسترستان باشد.

16- کاهش فعالیت کارت گرافیک - پائین آوردن رزلوشن صفحه نمایش و غیر فعال کردن اسکرین سیورهای تجملی و ... می توانند سبب فعالیت کمتر کارت گرافیکی و در نتیجه افزایش کارایی باتری لب تاب گردد.
.15%
persianertنام : مرگ بدیهاامتیاز : 100درصد بهترین پاسخ : 0%مرگ بدیها (36)i

3.    86/12/7 (09:05)باطری لب تاپ باید به موقع و به اندازه کافی شارژ شود مثلا اگر باطری لب تاپ شما در 3 ساعت شارژ می شود به اندازه 3 ساعت شارژ شود نه بیشتر یک موضوع دیگر در مواقعی که می خواهید با لب تاپ کار کنید و دسترسی به برق دارید از برق استفاده نکنید چون باطری در موقع کار با لب تاپ هم شارژ می شود و هم مصرف که این به ضرر باطری است . شما با ید باطری لب تاپ تان را بنا به گفته خودتان باید عوض کنید چون ممکن کاری کرده باشید که یادتان نباشد . باطری 6سلولی بین 50 تا 100 هزار تومان است البته نوع خوب ..3%
rayanetنام : محسن امانیامتیاز : 121درصد بهترین پاسخ : 13%محسن امانی (11)i

4.    86/12/7 (09:17)كوتاه می گم اما كامل.
برای افزایش عمر باطری نوت بوك ( لب تاپ ) شما باید بار اول باطری را كامل شارژ كنید و برای شارژ مجدد باید صبر كنید تا شارژ كاملا تمام شود و در آن موقع مجدد شارژ كنید..12%
dream_of_loveنام : مجید علیزادهامتیاز : 120درصد بهترین پاسخ : 11%مجید علیزاده (67)i

5.    86/12/7 (13:19)سلام
این روشی که میگم تنها روش زنده کردن باطری های کم عمر لپ تاپ هستش(برای نوت بوک DELL) تست شده!!!
1.باطری را از شارژ تخلیه کنید
2.آنرا از لب تاب جدا کرده در یک بسته خشک(مطلقا خشک!!!! (آب ویا نم نفوذ نکند)) قراردهده.
3. آنرا به مدت 16-18 ساعت در سرد ترین نقطه یخچال(یا فریزر) قرار دهید(این عمل موجب کاهش جنبش مولکولی مواد باطری و جلوگیری از دشارژ(تخلیه سریعتر از حد معمول)باطری می گردد.)
4. باطری را به لب تاب متصل و آنرا فول شارژ کنید.
5.پس از فول شارژ شدن تا تخلیه کامل باطری از آن استفاده کنید
6.پس از تخلیه کامل باطری،مراحل فوق را دوباره (حداقل 5-6 بار) تکرار کنید. این عمل موجب افزایش عمر نگهداری شارژ از 15 دقیقه تا 2.5 ساعت و حتی بیشتر می گردد.3%
hipouنام : سایلان امتیاز : 254درصد بهترین پاسخ : 11%سایلان (43)i

6.    86/12/7 (17:07)زنده کردن باتری های مرده لپ تاپ
باتری های معمولی لپ تاپ نیز همانند سایر وسایل الکترونیکی برای خود عمر مشخصی دارند. این باتری ها معمولأ پس از 1 تا 2 سال کار مداوم ، کارایی اصلی خودشان را از دست میدهند و در نهایت تنها میتوانند 10 تا 15 دقیقه شارژ خود را حفظ کنند. در صورتی که باتری لپ تاپ شما نیز به این بلا دچار شده است پیش از هر اقدام دیگری دست نگاه دارید و این ترفند واقعأ اعجاب انگیز با روشی اعجاب انگیزتر را بر روی باتری خود را اعمال کنید! چرا که با این کار میتوانید جان دوباره ای به باتری ببخشید و به نوعی آن را احیا کنید ، چرا که مجددأ باتری میتواند 1 الی 2 ساعت شارژ خود را نگه دارد و دیگر نیازی به پرداخت هزینه اضافی ندارید.


برای اینکار ، روش کار را بدون ترس و واهمه انجام دهید!

کافی است باتری را به مدت 14 الی 15 ساعت در داخل فریزر قرار دهید!
تا باتری لپ تاپ شما کاملأ فریز شود!
سپس باتری را 3 الی 4 بار شارژ و دشارژ نمایید.
اکنون باتری لپتاپ شما پس از گذراندن یک خواب زمستانی جان تازه ای پیدا کرده است و میتوانید بیش از گذشته برای شما کار کند.

شاید از این عمل تعجب کنید و ارتباطی بین این دو کار نیابید.
اما جالب است بدانید که این کار پایه و اساسی کاملأ علمی دارد ، چرا که همانطور میدانید به طور کلی در اجسام مختلف به دلیل لرزش طبیعی مولکولها جریان برق به راحتی از آنها عبور نمی کند. این مشکل در اجسام رسانا کمتر است ، زیرا مولکول ها به شکل منظم قرار می گیرند و جریان راحت تر عبور می کند ، اما برای ابر رسانا کردن باید جسم رو سرد نمود تا لرزش مولکولها کمتر شود (این لرزش هیچ گاه صفر نخواهد شد ، مگر در صفر مطلق یعنی 273- درجه سانتیگراد که البته تا امروز دست نیافتنی باقی مانده است) ، در نتیجه سرعت و کیفیت عبور جریان بهتر خواهد شود. دلیل بهتر کار کردن سی پی یو در درمای پایین نیز همین موضوع است.

این موضوع توسط وب سایت کمیاب آنلاین عملأ بر روی باتری یک لپ تاپ HP تست شد ، باتری که پس 1سال و نیم کارکرد ، تنها به مدت 10 دقیقه شارژ را نگه میداشت ، پس از اجرای این ترفند ، پس از اولین شارژ توانست 45 دقیقه و در دفعات بعدی تا 1.5 تا 2 ساعت شارژ را نگاه دارد.

از این موضوع و به نوعی نوآوری میتوان حتی در مورد هارد دیسک هم استفاده کرد ، هاردی که کار نمیکند را در صورتی که 10 تا 15 ساعت در فریزر فریز نمایید و سپس وصل نمایید را نیز میتوان با این روش بازیابی کرد.

همچنین برای تثبیت این موضوع ، ویدئویی نیز در سایت Metacafe منتشر شده است که کلیه عملیات به شکل تصویری قابل مشاهده است. این ویدئوی آنلاین در سیستم به اشتراک گذاری ویدئوی Metacafe به نشانی http://www.metacafe.com/watch/781300/revive_a_dead_laptop_battery در دسترس است.

لازم به ذکر است تا باتری شما دچار مشکل نشده است این ترفند را بر روی آن اجرا نکنید. همچنین این تنها بر روی باتری لپ تاپ تست شده است ، طبعأ امکان این کار بر روی همه باتری های لوازم الکترونیکی یا خود آنها وجود ندارد ، مگر دستگاه هایی که ساختاری همانند باتری های لپ تاپ داشته باشند.

به نقل از ترفندستان

.6%
loveing_cupنام : سجاد ماندگارامتیاز : 103درصد بهترین پاسخ : 0%سجاد ماندگار (88)i

7.    86/12/7 (21:22)astefade az barnamey kahesh masraf lab top
mitoni az payetakht taheye koniiiii
dj_saghi_2005@yahoo.com.0%
hady_liberalنام : هادی لیبرالامتیاز : 100درصد بهترین پاسخ : 0%هادی لیبرال (18)i

8.    86/12/8 (07:40)تا باطری کاملا تمام نشده آن را در شارژر نزنید.0%
amixyنام : امیر خیرآبادیامتیاز : 100درصد بهترین پاسخ : 0%امیر خیرآبادی (30)i

9.    86/12/8 (08:28)salam,
in javab haei ke ustan dadan faghat kami omre battery ro ziad mikone.
jadidan sherekat haye sazande dast be ebtekare jadidi zadand va batri ha ro juri misazan ke bad az 1 modate moshakhas omresh beshedat kahesh peyda kone ta majboor beshi 1 batri dige bekhari masalan omre batri 1 dafe az 3 saat ba 1 saat kahesh peyda mikone.
.0%
arashtktkنام : آرش تنهاامتیاز : 177درصد بهترین پاسخ : 0%آرش تنها (6)i

10.    86/12/8 (10:07)عمر باطری محدود و معمولا 2 تا 3 سال است. باطری شما عمرش به سر رسیده..0%


راهی برای دریافت وام 3 یا 4 میلیارد وجود داره ؟


مشخصات سوال
vaioنام : ایمانوئل آلوانیاامتیاز : 332درصد بهترین پاسخ : 31%ایمانوئل آلوانیا (6)i

26 اردیبهشت 88 - 15:03راهی برای دریافت وام 3 یا 4 میلیارد وجود داره ؟ اطلاعات بیشتر : به 3 یا 4 میلیارد وام جهت اجرا و راه اندازی پروژه نیاز داریم .
راهی برای دریافت وجود داره ؟
سود و باز پرداخت چگونه است ؟ تاریخ ایجاد سوال : 26 اردیبهشت 88 (15:03)تاریخ بسته شدن سوال : 1 خرداد 88تعداد بازدید :164تعداد پاسخ ها : 9طبقه بندی : تجارت و پول » سرمایه گذاری- این سوال بسته شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
راهی برای دریافت وام 3 یا 4 میلیارد وجود داره ؟ 
ایجاد علامتبهترین پاسخ
analisنام : اکبر اکبریامتیاز : 735درصد بهترین پاسخ : 30%اکبر اکبری (312)i

88/2/27 (09:14)با سلام
ضمن تایید نظر دوستان در مورد وثیقه و مراحل پرداخت وام توسط بانک ها این نکات مهم است.
اول: وثیقه فقط ملک نیست و شما حداقل یک سوم وام مورد تقاضا را هم باید به بانک بسپارید.
دوم: برای گرفتن وام به این مبلغ بهتر است از بانک های دولتی وام بگیرید که اگر دو قسط هم عقب افتاد مشکلی برای وثیقه شما ایجاد نشود.
سوم: بهتر است طرح خود را برای اطمینان از سود ده بودن و توجیه بهتر بانک با نرم افزار کامفار تجزیه و تحلیل نمایید.
چهارم: اگر واسطه مورد اعتماد پیدا کنید می توانید با پرداخت
20% از وام خود به عنوان حق الزحمه وام را به سرعت دریافت کنید. (فقط یک تجربه).33%دیگر پاسخ ها
bakhshi1007نام : محمدرضا بخشیامتیاز : 439درصد بهترین پاسخ : 37%محمدرضا بخشی (0)i

1.    88/2/26 (15:22)به نام خدا

سلام

در صورتیكه وثیقه جهت تسهیلات دریافتی در اختیار داشته باشید و به بانك توان بازپرداخت اقساط را اثبات نمائید می توانید تا 70% ارزش وثیقه خود از بانك دریافت كنید.
در اینمورد به بانك های خصوصی مخصوصا پاسارگاد مراجعه نمائید..0%
ma110makنام : محمود موسویامتیاز : 382درصد بهترین پاسخ : 24%محمود موسوی (3)i

2.    88/2/26 (19:05)سلام
با تهیه طرح و ارائه توجیهات و اطلاعات فنی کامل و بشرط داشتن وثیقه ملکی امکان دریافت این مبلغ را از بانکهای عامل دارید.البته به شرط داشتن صبر و حوصله جهت پیگیری امور.اگر طرحتان را بطور مختصر برای من ارسال فرماید احتمالا بتوان راهنمایی بیشتری به شما انجام دهم
.0%
amirrokhنام : ام یرامتیاز : 100درصد بهترین پاسخ : 0%ام یر (78)i

3.    88/2/26 (20:15)aval az hame 1 tarhe khob mikhahid.2ertebate khobi ba ye bank lazeme .baiad beheton etemed konan.3vasighe melky ghire tejeri lazem darin.age mahale daramadetono be man begin behtar mitonam komaketon konam.gardeshe mali yadeton nare.33%
nima_ya990نام : نیما فرهمندامتیاز : 100درصد بهترین پاسخ : 0%نیما فرهمند (85)i

4.    88/2/27 (03:17)سلام دوست من بانک سینا که قبلا اسمش موسسه بنیاد بود با داشتن وثیقه ملکی به نام صاحب ملک تا سقف 5000000تومان فوری میدهدیعنی یه روزه سود وام 25 درصد وهر میلیون ماهی 40000تومان به مدت 36 ماه بایدباز پرداخت بشه مثلا اگر 5000000بردارید باید ماهی 200000تومان قسط بدید.
دوم اینکه اگه یه سند ازدواج بتونی جور کنی کسی که تازه ازدواج کرده ونیازی به وام نداشته باشه دوست یا آشنا هر بانکی از طریق صندوق مهر وام باسود فکر کنم 4 درصد فوری میده برو ببینم چکار میکنی بدون که خواستن توانستنه وجوینده یابنده هست یا علی.33%
iredanنام : سمانه نادریامتیاز : 100درصد بهترین پاسخ : 0%سمانه نادری (28)i

5.    88/2/27 (09:25)salam doste aziz man mitoonam dar in rabete betoore mostaghim komaketoon konam.....lootfanshomareye khodetoon roo be Emaile man send konid...samanenaderi652@Gmail.com
Moafagh bashid.. .0%
sepehrgmنام : ghgfbgfbfd dbgfbfgbgfامتیاز : 100درصد بهترین پاسخ : 0%ghgfbgfbfd dbgfbfgbgf (6)i

6.    88/2/27 (09:57)با سلام
اگر مایل به اخذ وام هستید می توانیدبا شماره من تماس گرفته تا راهنماییتان کنم 09122501069.0%
shahdad20نام : رضا خدابخشیانامتیاز : 102درصد بهترین پاسخ : 0%رضا خدابخشیان (111)i

7.    88/2/28 (10:22)سلام
نظر همه دوستان در مورد وام و نوع و میزان وثیقه کاملا درسته.
اما اگر مایل به گرفتن وام با شرایط خوب یعنی نرخ بهره ی مناسب و استراحت در بازپرداخت و سرعت در واریز شدن وام به حسابتون هستید می تونید با پرداخت درصدی به عنوان حق الزحمه (حدود 9الی 10 درصد وام) این کار رو انجام بدید.
اگه مایل به استفاده هستید.با شماره: 09188639127 تماس بگیرید..0%
mrdabنام : محمد رضا امتیاز : 91درصد بهترین پاسخ : 0%محمد رضا (18)i

8.    88/2/28 (13:54)من می تونم برات جور كنم.بهم زنگ بزن
09368644246.0%


ساير مطالب :
* طرز تهیه سیانور مضاعف مس و پتاسیم؟
* موبر قوی
* میخوام یه نوت بوک بگیرم
* تفاوت هماتوکریت شریانی با هماتوکریت وریدی
* بهترین آموزشگاه زبان در اصفهان برای IELTS
* امنیت گوشی k800i سونی اریکسون !
* چرا چند وقت است که اعتبار کروپ من رو عدد 300 باقیمانده است ؟
* ازدواج ام اسی ها
* آیا قمه زنی مخفی هم حرام است؟
* از gps چطور استفاده کنم .گوشی نوکیاn85 برای مکان یابی و من ک