تبليغات
کسی برای درمان میگرن از میگریهیل استفاده کرده؟


مشخصات سوال
nokeborjنام : لیدا اامتیاز : 120درصد بهترین پاسخ : 33%لیدا ا (1)i

7 بهمن 88 - 11:16کسی برای درمان میگرن از میگریهیل استفاده کرده؟تاریخ ایجاد سوال : 7 بهمن 88 (11:16)تاریخ بسته شدن سوال : 23 بهمن 88تعداد بازدید :175تعداد پاسخ ها : 6طبقه بندی : سلامتی » بیماریها- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
کسی برای درمان میگرن از میگریهیل استفاده کرده؟ 
ایجاد علامتبهترین پاسخ
sogand_m99نام : سکوت شبامتیاز : 708درصد بهترین پاسخ : 18%سکوت شب (4)i

88/11/8 (08:01)دوست عزیز اگر منظورت میگرن پت هست من استفاده کردم.برای درمان 6-7 ساعت خوبه ولی بیشتر اثرشو از دست میده.52%دیگر پاسخ ها
uosنام : لوک لاکیامتیاز : 118درصد بهترین پاسخ : 5%لوک لاکی (0)i

1.    88/11/9 (08:49)سلام.میگرن چون یک بیماری هست که از روده بزرگ بر میخیزد لذا داروهای امروزی روی آن تاثیر چندانی ندارند.در ضمن باید بگویم که کسانی که از کاکائو وشیرینی بیشتر استفاده میکنند بیشتر مستعد این بیماریند.البته اگر سن. سابقه بیماری و نوع درمانهای انجام شده را بگویید بیشتر میتوانم کمک کنم .از لحاظ طب قدیم صد در صد درمان دارد. اگر خواستید اطلاع دهید.41%
msbvrنام : نازی فرادرمانگر امتیاز : 351درصد بهترین پاسخ : 8%نازی فرادرمانگر (135)i

2.    88/11/9 (18:50)سلام . من مامانم میگرن داشت و الان کاملن خوب شده. اگر خواستی برام پیام بزار تا در مورد روند درمانش برات توضیح بدم..5%
sarabeofoghنام : زهرا تهرانیامتیاز : 8330درصد بهترین پاسخ : 8%زهرا تهرانی (1)i

3.    88/11/15 (17:05)با پاسخ 1 موافقم.0%
dokhtarakjoonنام : نازخاتون جونامتیاز : 198درصد بهترین پاسخ : 10%نازخاتون جون (4)i

4.    88/11/17 (22:44)پاسخ رو همین جا بگین به درد چهار تا آدم دیگه هم بخوره. .0%
banooy_e_iranzaminنام : آترا وطن پرستامتیاز : 322درصد بهترین پاسخ : 32%آترا وطن پرست (87)i

5.    88/11/18 (09:43)چون منشا هر بیماری خود آدم ها هستن و خودشون خبر ندارن بنابراین همیشه دنبال یه درمان عجیب و غریب می گردن
من خودم میگرن دارم
می تونم بهت فرا درمانی بدم
اگه دوست داشته باشی بیشتر بدونی برام پیغام بذار تا بیشتر برات توضیح بدم
فرادرمانی یعنی بتونی از رحمانیت خدا بیشتر و درست تر استفاده کنی و کسی کار رو انجام می ده خدا هست و من هیچ کاری نمی کنم بازم اگه دوست داشتی امتحان کنی بهم بگو
با این روش حتی سرطان هم درمان شده
موفق و سلامت باشی.0%


آیا تا به حال از روش هومیوپاتی برای درمان استفاده کرده اید؟


مشخصات سوال
nazafshehنام : آرمیتا دلاویزامتیاز : 35درصد بهترین پاسخ : 0%آرمیتا دلاویز (0)i

9 آذر 87 - 10:34آیا تا به حال از روش هومیوپاتی برای درمان استفاده کرده اید؟ موثر بوده یا خیر؟فا نام درمانگرتان را هم بگویی؟ اطلاعات بیشتر : اطلاعات کاملی راجب به هومیوپاتی تاثیر و عوارضش ،هزینه ی درمان و همچنین افراد خبره و متخصص در تبن زمینه را هم معرفی کنید؟تاریخ ایجاد سوال : 9 آذر 87 (10:34)تاریخ بسته شدن سوال : 25 آذر 87تعداد بازدید :93تعداد پاسخ ها : 2طبقه بندی : سلامتی » بیماریها- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
آیا تا به حال از روش هومیوپاتی برای درمان استفاده کرده اید؟ موثر بوده یا خیر؟فا نام درمانگرتان را هم بگویی؟ 
ایجاد علامتبهترین پاسخ
akam22نام : آکام حبیبیامتیاز : 16649درصد بهترین پاسخ : 54%آکام حبیبی (24)i

87/9/9 (10:46)هومیوپاتی چیست؟

طب هومیوپاتی روش درمانی خاصی است كه در آن با تحریك دقیق سیستم ایمنی و حیاتی بیمار توسط داروهای خاص هومیوپاتی بیماران را می توان به شفا رساند. بر اساس اصول اولیه هومیوپاتی هر ماده ای ( یا عاملی) كه بتواند در بدن سالم ایجاد یك سری علائم بیماری كند می تواند در صورت تجویز به فردی بیمار با همان علائم بیماری وی را درمان نماید به شرط آنكه علائم موجود در بیمار و علائمی كه آن ماده دارویی می تواند ایجاد كند تا حد ممكن مشابه باشند. هومیوپاتی برای درمان از اصل همانندی (Law of Similarity) استفاده می كند . به این معنی كه درمانگر مقدار بسیار كم از ماده ای را كه باعث بیماری شده برای بیمار تجویز می كند .برای این كار ، درمانگر علاوه بر توجه به نشانه های بیماری ، به عوامل روانشناختی ، رفتاری و ژنتیكی فرد نیز توجه می كند.به عبارت دیگر در این طب از داروهایی برای درمان استفاده می شود كه بتوانند دقیقا علائم بیمار را پوشش دهند تا با تحریك مناسب سیستم ایمنی و حیاتی بیمار و در نتیجه هوشیار نمودن سیستم دفاعی بدن بیماری را درمان نمایند. این به معنای آن است كه در هومیوپاتی تكیه بر درمان بیمار توسط قوای حیاتی و درمانی خود بیمار است .
● تاریخچه هومیوپاتی چیست؟
هومیوپاتی توسط دكتر ساموئل هانمان پزشك المانی كشف و سیستم درمانی مبتنی بر آن به جهانیان ارائه شد. در طی ۲۰۰ سال اخیرهومیوپاتی با اقبال هر چه بیشتر بیماران و توجه پزشكان به این طب روندصعودی خود را طی نموده بخصوص در ۲۰ سال اخیر كه مورد توجه شایانی قرار گرفته است.
● در هومیوپاتی از چه داروهایی استفاده می شود؟
داروهای هومیوپاتی عموما منشا طبیعی دارند كه بیش از ۷۰% از گیاهان ۲۰% از عناصر وكانیها مواد طبیعی (فلزات نمكها اسیدها (و باقی از منابع حیوانی (سموم مار زنبور ...) تهیه می شوند اما نكته قابل توجه در مورد داروهای هومیوپاتی این است كه این داروها از غلظت بسیار اندك ماده اولیه برخوردارند بعبارت دیگر بسیار رقیق شده اند اما از سوی دیگر توسط روشهای خاص داروسازی هومیوپاتی از خواص دارویی فوق العاده ای برخوردار می باشند بطوریكه داروهای هومیوپاتی عموما در اندازه ای بسیار كوچك و مقادیر و دفعات بسیار كم تجویز می شوند اما اثرات درمانی فوق العاده زیادی را دارا می باشند. آخرین تحقیقات بعمل آمده مبین این امر است كه خواص بنیادی مواد توسط روشهای داروسازی هومیوپاتی به مولكولهای آب منتقل می شود و تغییر آرایش مولكولهای آب همچون نسخه برداری از ماده اولیه عمل می نماید. به عبارت ساده تر خواص ماده اولیه كه دارو از آن تهیه می شود همچون تصویری بر روی مولكولهای آب نقش می بندد.
داروهای هومیوپاتی از نظر ظاهری اكثرا بصورت دانه های ریز از جنس قند می باشند كه در تعداد محدود در فواصل زمانی مشخص ( چند روز تا یك ماه) بایستی مصرف شوند و هیچ طعم و بوی نامطلوبی ندارند . بوسیله له كردن مواد گیاهی ، حیوانی یا مواد معدنی و قرار دادن آن در یك حلال مثل الكل گندم تهیه می شود. سپس این عصاره در مخلوط آب و الكل رقیق می شود. این فرایند که اثر شفا بخشی مواد را افزایش می دهد ، بارها تكرار می شود تا به غلظت مناسبی که برای درمان با اثرات جانبی بسیار كم بکار می رود دست یابیم.
داروهای هومیوپاتی با شماره و حروف الفبا شناسایی می شوند كه غلظت و قدرت درمانی آنها را نشان می دهد . برای مثال ”۳۰C “ یعنی : ۳۰ بار با نسبت یك قسمت ماده موثره به ۹۹ قسمت الكل و آب رقیق شده است . (C به معنی ۱۰۰ قسمتی است یا نسبت ۱:۱۰۰ ) ” ۶X“ یعنی ۶۰ بار با نسبت یك قسمت ماده به ۹ قسمت الكل و آب رقیق شده است . ( X به معنی ۱۰ قسمتی است یا نسبت ۱:۱۰ ) بعد از اینكه ‌ ماده موثره كاملاَ رقیق شد ،به یكی از اشكال معمول داروها مثل قرص ، روغن، ‌شربت یا اسپری تهیه می شود .
طرفداران هومیوپاتی ،‌ معتقدند كه پروسه رقیق كردن ، ذات شفای نیرومند را بوجود می آورد . منتقدان به این استدلال می كنند كه بیشتر داروهای هومیوپاتی آنقدر رقیق شده اند كه بررسیهای شیمیایی آزمایشگاهی نمی تواند ماده فعال اولیه را نشان دهد . آنها عقیده دارند كه معالجات هومیوپاتی نتیجه اثرات تلقینی است كه بیمار به درمانگر یا به روش دارد .هر چند بعضی از تحقیقات اخیر ، دلالت بر این دارد كه این اثرات فقط تلقین نیست .
● هومیو پاتی چگونه موجب درمان بیماری می گردد؟
در هومیوپاتی اعتقاد بر این است كه ساختار بدن( جسمی و روانی) دارای قدرت ترمیم بیماری می باشد و آنچه باعث عدم بهبودی و مزمن شدن بیماری می شوند اشكال در ساز و كار سیستم حیاتی (ایمنی ) بدن است كه در صورت حل این مسئله براحتی می توان بر بیماری غلبه نمود . داروهای هومیوپاتی از آنجایی كه خود قدرت تحریك نقاط مختلف سیستم حیاتی بدن را دارند قادرند فیزیولوژی بدن را به نحو مطلوبی در جهت رسیدن به سلامت تحریك و تقویت نمایند.یك تفاوت عمده هومیوپاتی با پزشكی كلاسیك ( رایج) در این است كه در هومیوپاتی سعی در باز گرداندن تعادل به بدن است در صورتیكه در پزشكی رایج درمان عموما از طریق از بین بردن عامل بیماریزا به دست می آید ( كه متاسفانه این عوامل بیماریزا را در اكثریت موارد نمی توانیم از بین ببریم و یا حتی شناسایی كنیم ( بجز باكتریها) مثلا اگر عوامل بیماریزا از جنس استرسهای زندگی باشند چه كاری می توان برای آنها نمود ؟ از سوی دیگر حتی قادر به نابودی ویروسها نیز نیستیم.
▪ یك مثال:
داروی هومیوپاتی تهیه شده از پیاز از داروهای مهم درمان آلرژی فصلی و سرماخوردگی می باشد چرا كه پیاز همانطور كه می دانید می تواند ایجاد آبریزش بینی و چشم كند ( موقع پوست كندن) با این شباهت خصوصیت كه بین پیاز و سرماخوردگی وجود دارد می توان از داروی هومیوپاتی پیاز برای درمان استفاده نمود. مثال دیگر داروی هومیوپاتی قهوه است كه در هومیوپاتی برای درمان بی خوابی استفاده می شود ! ( در نظر بگیرید كه قهوه خود ایجاد بی خوابی می نماید) تمامی داروهای هومیوپاتی ابتدا روی افراد داوطلب امتحان شده و تمامی خواص آنها بر روی انسان سالم ثبت شده است و سپس با داشتن اطلاعات مربوط به هر دارو پزشك هومیوپات در مواجهه با هر بیمار دارویی را تجویز می كند كه بیشترین پوشش علائم را داشته بلاشد و شبیه ترین علائم را بتواند ایجاد نماید. البته در هومیوپاتی تنها بر اساس یك علامت نمی توان دارو داد حتما باید تمام علائم جسمی و روحی بیمار با خواص دارو پوشش داده شوند. در عمل بیماری كه نزد پزشك هومیوپات می آید نه تنها از بابت درد اصلی به دقت مورد سوال قرر می گیرد بلكه تمامی ناراحتیهای به ظاهر بی ربط جسمی و روحی مورد توجه قرار می گیرند و تجویز دارو بر اساس مجموعه نارحتیهای بیمار صورت می گیرد و از سوی دیگر تمام ناراحتیهای بیمار بایستی برطرف شود .
هومیوپاتی یك طب كل نگر می باشد به این معنا كه یك بیماری كل بدن را درگیر می كند و هیچ بیماری موضعی ( آنگونه كه در پزشكی كلاسیك در نظر گرفته می شود) وجود ندارد منتها ممكن است ناراحتیها در یك قسمت خود را بیشتر نشان دهند علائم مختلف در یك بیمار هریك تكه ای از پازل بیماری اصلی می باشند كه در هومیوپاتی به دقت بررسی شده و با كنار هم گذاشتن این جزئیات پراكنده و به ظاهر مختلف به یك تشخیص ریشه ای می رسیم ( مثلا سردرد و نفخ شكم بی خوابی عرق كردن بیش از اندازه و افسردگی در یك بیمار همگی تنها به عنوان علامت یك بیماری كه تمام این خصوصیات را شامل می شود محسوب می گردد و تنها با یك داروی هومیوپاتی تمامی آنها بر طرف می شود). تاكید هومیوپاتی بر مصرف حداقل دارو و نیل به درمانی بدون عوارض در بهترین شكل ممكن است و انسان سالم كسی می باشد كه نه تنها از درد جسمی رنج نبرد بلكه فارغ از هر گونه آزار روانی و روحی بی هیچ مانعی از زندگی لذت برد و هدف درمان در هومیوپاتی رساندن هر بیمار به این نقطه ایده آل است.
● چه بیماریهایی با هومیوپاتی قابل درمان می باشند؟
هومیوپاتی یك طب كامل می باشد و تقریبا برای اكثر قریب به اتفاق بیماریهای رایج راه حل درمانی دارد از بیماریهای جسمی همچون سردرد كمر دردها دردهای مزمن مشكلات گوارشی تنفسی روماتیسمی بیماریهای با منشا هورمونی و پوستی تا بیماریهای روان همچون افسردگیها اظطرابها ترسها و حتی رفتارها و عادات ناپسند . اما باید توجه نمود كه در هومیوپاتی هر بیمار برای درمان شدن باید به دقت تشخیص داده شود امری كه همیشه رخ نمی دهد پزشكان هومیوپات مجرب در برخورد با بیماریهای مختلف موفقیتی بیش از ۶۰% موارد دارند كه بسته به علم و تجربه هومیوپات و نوع و شدت بیماری و اینكه در چه مرحله ای از بیماری مراجعه نموده اند متفاوت خواهد بود در كل اكثر بیماران می توانند به درمانی كامل برسند بدون آنكه نیاز باشد تا آخر عمر از داروهای شیمیایی برای كاهش آلام خود استفاده كنند. طب هومیوپاتی برای تمام سنین قابل توصیه می باشد بطوریكه از نوزادان تا افراد كهنسال می توانند از درمان هومیوپاتی منتفع شوند.

http://aftab.ir/articles/health_therapy/drug/c13c1179925461_homeopathy_p1.php

و به این سایت هم میتونید مراجعه نمایید

مزایای مزایای طب هومیوپاتی - وب سایت رسمی دکتر علیرضا تابان

http://www.dr-taban.com/benefits/.58%دیگر پاسخ ها
mahdanaنام : غلامرضا صفائیامتیاز : 19747درصد بهترین پاسخ : 33%غلامرضا صفائی (153)i

1.    87/9/24 (07:45)من هم با بالایی موافقم.41%


راهی برای درمان قطعی میگرن وجود دارد


مشخصات سوال
amir56573نام : امیر درخششامتیاز : 355درصد بهترین پاسخ : 11%امیر درخشش (316)i

18 آذر 87 - 14:59راهی برای درمان قطعی میگرن وجود داردتاریخ ایجاد سوال : 18 آذر 87 (14:59)تاریخ بسته شدن سوال : 21 آذر 87تعداد بازدید :670تعداد پاسخ ها : 14طبقه بندی : سلامتی » بیماریها- این سوال بسته شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
راهی برای درمان قطعی میگرن وجود دارد 
ایجاد علامتبهترین پاسخ
faride1328نام : ...... .امتیاز : 501درصد بهترین پاسخ : 8%...... . (0)i

87/9/18 (16:11)میگرن یک مشکلی است که در عروق سر و مغز پدیدار میشود و خطرناک هم نیست ولی تحمل دردش واقعا سخته روش قطعی وجود ندارد ولی با راه حلهای خوب میتوان آنرا آنقدر به تعویق انداخت که شخص فراموش کند میگرن دارد>
بخصوص اگر شخص میگرنی در همان ابتدا بساکن اقدام به خاموش کردن سردرد شود دیگر مجبور نیسیت دردهای وحشتانکه آنرا تحمل کند..44%دیگر پاسخ ها
sahel_67نام : ساحل عمادیامتیاز : 3803درصد بهترین پاسخ : 25%ساحل عمادی (29)i

1.    87/9/18 (15:08)انرزی درمانی و ریکی در این زمینه جواب های واقعا خوب و 100 در 100 داده ....همیوپاتی هم خوبه
تزریق بتاکس هم خیلی تونسته به این بیماران کمک کنه وخیلی کمتر شده .22%
sasan_fanنام : ساسان فامتیاز : 229درصد بهترین پاسخ : 6%ساسان ف (8)i

2.    87/9/18 (16:31)سلام
نباید غذاهای مانده خورده بشه و از خوردن پنیر و مخمرها هم باید خوداری بشه
بارها دیده ام كسانی كه از پشت سر حجامت میكنن برای یكسال میگرنشون كامل بهبود پیدا كرده .0%
mohammadi_aliنام : علی محمدیامتیاز : 126درصد بهترین پاسخ : 0%علی محمدی (1)i

3.    87/9/18 (17:30)سلام درمان خاصی برای میکرن نیست البته به نظر بقیه احترام میزارم .البته داروهای برای درد میکرن وجود دارد دکزا متازون یکی از داروها می باشد ارگوتامین یگی دیگر از دارو هاست البته بسته به دلیل بوجود اورنده ان فرق میکند.
مثلا در جوانان میگرن بدلیل کرفتکی یا ضعف عضلات گردن بوجود میاید که با بر طرف شدن ضعف این عارضه هم بهبود میابد.
.27%
sadaf_aramنام : صدف آرامیامتیاز : 101درصد بهترین پاسخ : 0%صدف آرامی (70)i

4.    87/9/18 (19:34)فعلا بهترین روشی که جواب داده طب سوزنی بوده.5%
hassansنام : پیام روح الامینامتیاز : 410درصد بهترین پاسخ : 11%پیام روح الامین (174)i

5.    87/9/18 (23:32)سلام:)
کلا ریشه اصلی همه بیماری ها ذهنی هست.
قرص و ... کار می کنن اما درمان موقت هستن.
کتاب شفای زندگی اثر لوییز هی راه ریشه ای و درمان بیماری هارو خیلی خوب بیان کرده.نویسنده خودش سرطان وخیم پیشرفته داشته که به صورت ذهنی بیماریشو درمان می کنه.
و بعد تجربیاتشو تو این کتاب می نویسه.
درباره تغییر حالت ظاهری هم کتاب راز رو مطالعه کنید تا با قدرت دهن خودتون تغییراتی که می خواهید انجام بدین. تصویر ذهنی و تصور ما از خودمون جسم مارو دگرگون می کنه و به همون صورت درمیاره، و با تغییر این دید فیزیک ما هم عوض می شه. تو کتاب و فیلم راز این موضوع عالی وکاربردی توضیح داده می شه. الان بعضی پزشک ها برای لاغری آینه هایی رو پیشنهاد می دن که شمارو لاغر نشون به دلی تعقر تحدبش و شما صرفا روزی چندین دقیقه خودتونو توی اون نگاه می کنید،بعد از یه مدت شبیه همون میشید!
توی دوره پیشرفته کانون تحول کیمیا هم راه کسب سلامتی دائم از این روش به صورت کارگاهی آموزس داده می شه.کسی رو داشتیم که عینکی بوده و بعد خود به خود بعد از خودسازی بدون نیاز به عینک شده:)
www.kimiagari.com
شاد باشین :)
.0%
mezrabtalaنام : mohsen ahad nehadامتیاز : 90درصد بهترین پاسخ : 0%mohsen ahad nehad (17)i

6.    87/9/19 (01:13)salam
shoma be ehtemale ziyad kam khon hastid
harvaght ke sareton dard kard 1 livan ab ghand bokhorid va deraz bekeshon va pahaye khod ra ba latar az saretan negah darid in baes mishe ke sardard shoma khob bshe
man emtehan kardam javab mide shoma ham entehan konid.0%
delshekaste1نام : پروا پروینامتیاز : 434درصد بهترین پاسخ : 6%پروا پروین (10)i

7.    87/9/19 (07:51)فقط درمان درست وحسابی از پزشک وزمان وصبر.0%
ashk356نام : حسین هاتفی فردامتیاز : 95درصد بهترین پاسخ : 0%حسین هاتفی فرد (2)i

8.    87/9/19 (17:23)سلام
کسایی که گرفتار این مشکل هستند فکر میکنند علتش قرار گرفتن در معرض صدا ها است ولی در تحقیقی که بر روی چندین نفر در انگلستان شد مشخص شده که افراد به جای فرار از صدا بهتره که در معرض صدا قرار بگیرند که تاثیر بسزایی در کاهش حمله های میگرنی دارد
.0%
limo0o_torsh68نام : فرزانه رادامتیاز : 94درصد بهترین پاسخ : 0%فرزانه راد (0)i

9.    87/9/19 (20:02)تزریق بتاکس نخوردن غذا ی مانده
.0%
bahram_zنام : بهرام خرمیامتیاز : 664درصد بهترین پاسخ : 5%بهرام خرمی (2)i

10.    87/9/20 (02:31)سلام آقا
بله من درمانش میکنم.
ولی مجانی نه.
تمام پزشکها رو ببین نا امید که شدی تماس بگیر برادر.0%
mahdanaنام : غلامرضا صفائیامتیاز : 19747درصد بهترین پاسخ : 33%غلامرضا صفائی (153)i

11.    87/9/20 (09:06)هست ولی بیشتر پزشکان از تشخیص دقیق دردهای میگرنی غافلند باید به یه پزشک واقعا متخصص مراجعه یکنی.0%
lilian60نام : لاله- پرستوامتیاز : 417درصد بهترین پاسخ : 17%لاله- پرستو (21)i

12.    87/9/20 (10:04)معمولا تمامی این سردردها با گذشت زمان خودش كم كم روبه بهبود میره البته بالای45-50 سالگی.بهترین راه اینكه در مدتی كه بهش دچارهستیم باهاش مداراكنیم وسعی كنیم كه شرایطی كه باعث عودش میشه رو فراهم نكنیم.0%
sheida13نام : شیدا اصغریامتیاز : 747درصد بهترین پاسخ : 6%شیدا اصغری (149)i

13.    87/9/20 (17:11)شما با فرادرمانی میتونید درمان بشید.0%


ساير مطالب :
* بهترین پیشنهاد برای رفع بحران اقتصادی جهان
* دانلود اکسل و پاور پوینت
* روش استفاده از انتی ویروس nod32
* چگونه می توان همسر مناسب جهت ازدواج موقت را در سایت پیدا کرد
* ضرب المثل دل به دل راه داره چقدر درسته؟ودرموردعشق هم درسته؟
* لطفا راهنمایی کنین
* یک بار ارسال می کنم ولی سه بار می فرسته!
* نرم افزار طراحی وب با کدهای php
* یه سوال در مورد آموزش زبان داشتم
* از کجا میشه فهمید طوطی چند سالشه ؟