تبليغات
کسی برای درمان میگرن از میگریهیل استفاده کرده؟


مشخصات سوال
nokeborjنام : لیدا اامتیاز : 120درصد بهترین پاسخ : 33%لیدا ا (1)i

7 بهمن 88 - 11:16کسی برای درمان میگرن از میگریهیل استفاده کرده؟تاریخ ایجاد سوال : 7 بهمن 88 (11:16)تاریخ بسته شدن سوال : 23 بهمن 88تعداد بازدید :175تعداد پاسخ ها : 6طبقه بندی : سلامتی » بیماریها- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
کسی برای درمان میگرن از میگریهیل استفاده کرده؟ 
ایجاد علامتبهترین پاسخ
sogand_m99نام : سکوت شبامتیاز : 708درصد بهترین پاسخ : 18%سکوت شب (4)i

88/11/8 (08:01)دوست عزیز اگر منظورت میگرن پت هست من استفاده کردم.برای درمان 6-7 ساعت خوبه ولی بیشتر اثرشو از دست میده.52%دیگر پاسخ ها
uosنام : لوک لاکیامتیاز : 118درصد بهترین پاسخ : 5%لوک لاکی (0)i

1.    88/11/9 (08:49)سلام.میگرن چون یک بیماری هست که از روده بزرگ بر میخیزد لذا داروهای امروزی روی آن تاثیر چندانی ندارند.در ضمن باید بگویم که کسانی که از کاکائو وشیرینی بیشتر استفاده میکنند بیشتر مستعد این بیماریند.البته اگر سن. سابقه بیماری و نوع درمانهای انجام شده را بگویید بیشتر میتوانم کمک کنم .از لحاظ طب قدیم صد در صد درمان دارد. اگر خواستید اطلاع دهید.41%
msbvrنام : نازی فرادرمانگر امتیاز : 351درصد بهترین پاسخ : 8%نازی فرادرمانگر (135)i

2.    88/11/9 (18:50)سلام . من مامانم میگرن داشت و الان کاملن خوب شده. اگر خواستی برام پیام بزار تا در مورد روند درمانش برات توضیح بدم..5%
sarabeofoghنام : زهرا تهرانیامتیاز : 8330درصد بهترین پاسخ : 8%زهرا تهرانی (1)i

3.    88/11/15 (17:05)با پاسخ 1 موافقم.0%
dokhtarakjoonنام : نازخاتون جونامتیاز : 198درصد بهترین پاسخ : 10%نازخاتون جون (4)i

4.    88/11/17 (22:44)پاسخ رو همین جا بگین به درد چهار تا آدم دیگه هم بخوره. .0%
banooy_e_iranzaminنام : آترا وطن پرستامتیاز : 322درصد بهترین پاسخ : 32%آترا وطن پرست (87)i

5.    88/11/18 (09:43)چون منشا هر بیماری خود آدم ها هستن و خودشون خبر ندارن بنابراین همیشه دنبال یه درمان عجیب و غریب می گردن
من خودم میگرن دارم
می تونم بهت فرا درمانی بدم
اگه دوست داشته باشی بیشتر بدونی برام پیغام بذار تا بیشتر برات توضیح بدم
فرادرمانی یعنی بتونی از رحمانیت خدا بیشتر و درست تر استفاده کنی و کسی کار رو انجام می ده خدا هست و من هیچ کاری نمی کنم بازم اگه دوست داشتی امتحان کنی بهم بگو
با این روش حتی سرطان هم درمان شده
موفق و سلامت باشی.0%


آیا تا به حال از روش هومیوپاتی برای درمان استفاده کرده اید؟


مشخصات سوال
nazafshehنام : آرمیتا دلاویزامتیاز : 35درصد بهترین پاسخ : 0%آرمیتا دلاویز (0)i

9 آذر 87 - 10:34آیا تا به حال از روش هومیوپاتی برای درمان استفاده کرده اید؟ موثر بوده یا خیر؟فا نام درمانگرتان را هم بگویی؟ اطلاعات بیشتر : اطلاعات کاملی راجب به هومیوپاتی تاثیر و عوارضش ،هزینه ی درمان و همچنین افراد خبره و متخصص در تبن زمینه را هم معرفی کنید؟تاریخ ایجاد سوال : 9 آذر 87 (10:34)تاریخ بسته شدن سوال : 25 آذر 87تعداد بازدید :93تعداد پاسخ ها : 2طبقه بندی : سلامتی » بیماریها- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
آیا تا به حال از روش هومیوپاتی برای درمان استفاده کرده اید؟ موثر بوده یا خیر؟فا نام درمانگرتان را هم بگویی؟ 
ایجاد علامتبهترین پاسخ
akam22نام : آکام حبیبیامتیاز : 16649درصد بهترین پاسخ : 54%آکام حبیبی (24)i

87/9/9 (10:46)هومیوپاتی چیست؟

طب هومیوپاتی روش درمانی خاصی است كه در آن با تحریك دقیق سیستم ایمنی و حیاتی بیمار توسط داروهای خاص هومیوپاتی بیماران را می توان به شفا رساند. بر اساس اصول اولیه هومیوپاتی هر ماده ای ( یا عاملی) كه بتواند در بدن سالم ایجاد یك سری علائم بیماری كند می تواند در صورت تجویز به فردی بیمار با همان علائم بیماری وی را درمان نماید به شرط آنكه علائم موجود در بیمار و علائمی كه آن ماده دارویی می تواند ایجاد كند تا حد ممكن مشابه باشند. هومیوپاتی برای درمان از اصل همانندی (Law of Similarity) استفاده می كند . به این معنی كه درمانگر مقدار بسیار كم از ماده ای را كه باعث بیماری شده برای بیمار تجویز می كند .برای این كار ، درمانگر علاوه بر توجه به نشانه های بیماری ، به عوامل روانشناختی ، رفتاری و ژنتیكی فرد نیز توجه می كند.به عبارت دیگر در این طب از داروهایی برای درمان استفاده می شود كه بتوانند دقیقا علائم بیمار را پوشش دهند تا با تحریك مناسب سیستم ایمنی و حیاتی بیمار و در نتیجه هوشیار نمودن سیستم دفاعی بدن بیماری را درمان نمایند. این به معنای آن است كه در هومیوپاتی تكیه بر درمان بیمار توسط قوای حیاتی و درمانی خود بیمار است .
● تاریخچه هومیوپاتی چیست؟
هومیوپاتی توسط دكتر ساموئل هانمان پزشك المانی كشف و سیستم درمانی مبتنی بر آن به جهانیان ارائه شد. در طی ۲۰۰ سال اخیرهومیوپاتی با اقبال هر چه بیشتر بیماران و توجه پزشكان به این طب روندصعودی خود را طی نموده بخصوص در ۲۰ سال اخیر كه مورد توجه شایانی قرار گرفته است.
● در هومیوپاتی از چه داروهایی استفاده می شود؟
داروهای هومیوپاتی عموما منشا طبیعی دارند كه بیش از ۷۰% از گیاهان ۲۰% از عناصر وكانیها مواد طبیعی (فلزات نمكها اسیدها (و باقی از منابع حیوانی (سموم مار زنبور ...) تهیه می شوند اما نكته قابل توجه در مورد داروهای هومیوپاتی این است كه این داروها از غلظت بسیار اندك ماده اولیه برخوردارند بعبارت دیگر بسیار رقیق شده اند اما از سوی دیگر توسط روشهای خاص داروسازی هومیوپاتی از خواص دارویی فوق العاده ای برخوردار می باشند بطوریكه داروهای هومیوپاتی عموما در اندازه ای بسیار كوچك و مقادیر و دفعات بسیار كم تجویز می شوند اما اثرات درمانی فوق العاده زیادی را دارا می باشند. آخرین تحقیقات بعمل آمده مبین این امر است كه خواص بنیادی مواد توسط روشهای داروسازی هومیوپاتی به مولكولهای آب منتقل می شود و تغییر آرایش مولكولهای آب همچون نسخه برداری از ماده اولیه عمل می نماید. به عبارت ساده تر خواص ماده اولیه كه دارو از آن تهیه می شود همچون تصویری بر روی مولكولهای آب نقش می بندد.
داروهای هومیوپاتی از نظر ظاهری اكثرا بصورت دانه های ریز از جنس قند می باشند كه در تعداد محدود در فواصل زمانی مشخص ( چند روز تا یك ماه) بایستی مصرف شوند و هیچ طعم و بوی نامطلوبی ندارند . بوسیله له كردن مواد گیاهی ، حیوانی یا مواد معدنی و قرار دادن آن در یك حلال مثل الكل گندم تهیه می شود. سپس این عصاره در مخلوط آب و الكل رقیق می شود. این فرایند که اثر شفا بخشی مواد را افزایش می دهد ، بارها تكرار می شود تا به غلظت مناسبی که برای درمان با اثرات جانبی بسیار كم بکار می رود دست یابیم.
داروهای هومیوپاتی با شماره و حروف الفبا شناسایی می شوند كه غلظت و قدرت درمانی آنها را نشان می دهد . برای مثال ”۳۰C “ یعنی : ۳۰ بار با نسبت یك قسمت ماده موثره به ۹۹ قسمت الكل و آب رقیق شده است . (C به معنی ۱۰۰ قسمتی است یا نسبت ۱:۱۰۰ ) ” ۶X“ یعنی ۶۰ بار با نسبت یك قسمت ماده به ۹ قسمت الكل و آب رقیق شده است . ( X به معنی ۱۰ قسمتی است یا نسبت ۱:۱۰ ) بعد از اینكه ‌ ماده موثره كاملاَ رقیق شد ،به یكی از اشكال معمول داروها مثل قرص ، روغن، ‌شربت یا اسپری تهیه می شود .
طرفداران هومیوپاتی ،‌ معتقدند كه پروسه رقیق كردن ، ذات شفای نیرومند را بوجود می آورد . منتقدان به این استدلال می كنند كه بیشتر داروهای هومیوپاتی آنقدر رقیق شده اند كه بررسیهای شیمیایی آزمایشگاهی نمی تواند ماده فعال اولیه را نشان دهد . آنها عقیده دارند كه معالجات هومیوپاتی نتیجه اثرات تلقینی است كه بیمار به درمانگر یا به روش دارد .هر چند بعضی از تحقیقات اخیر ، دلالت بر این دارد كه این اثرات فقط تلقین نیست .
● هومیو پاتی چگونه موجب درمان بیماری می گردد؟
در هومیوپاتی اعتقاد بر این است كه ساختار بدن( جسمی و روانی) دارای قدرت ترمیم بیماری می باشد و آنچه باعث عدم بهبودی و مزمن شدن بیماری می شوند اشكال در ساز و كار سیستم حیاتی (ایمنی ) بدن است كه در صورت حل این مسئله براحتی می توان بر بیماری غلبه نمود . داروهای هومیوپاتی از آنجایی كه خود قدرت تحریك نقاط مختلف سیستم حیاتی بدن را دارند قادرند فیزیولوژی بدن را به نحو مطلوبی در جهت رسیدن به سلامت تحریك و تقویت نمایند.یك تفاوت عمده هومیوپاتی با پزشكی كلاسیك ( رایج) در این است كه در هومیوپاتی سعی در باز گرداندن تعادل به بدن است در صورتیكه در پزشكی رایج درمان عموما از طریق از بین بردن عامل بیماریزا به دست می آید ( كه متاسفانه این عوامل بیماریزا را در اكثریت موارد نمی توانیم از بین ببریم و یا حتی شناسایی كنیم ( بجز باكتریها) مثلا اگر عوامل بیماریزا از جنس استرسهای زندگی باشند چه كاری می توان برای آنها نمود ؟ از سوی دیگر حتی قادر به نابودی ویروسها نیز نیستیم.
▪ یك مثال:
داروی هومیوپاتی تهیه شده از پیاز از داروهای مهم درمان آلرژی فصلی و سرماخوردگی می باشد چرا كه پیاز همانطور كه می دانید می تواند ایجاد آبریزش بینی و چشم كند ( موقع پوست كندن) با این شباهت خصوصیت كه بین پیاز و سرماخوردگی وجود دارد می توان از داروی هومیوپاتی پیاز برای درمان استفاده نمود. مثال دیگر داروی هومیوپاتی قهوه است كه در هومیوپاتی برای درمان بی خوابی استفاده می شود ! ( در نظر بگیرید كه قهوه خود ایجاد بی خوابی می نماید) تمامی داروهای هومیوپاتی ابتدا روی افراد داوطلب امتحان شده و تمامی خواص آنها بر روی انسان سالم ثبت شده است و سپس با داشتن اطلاعات مربوط به هر دارو پزشك هومیوپات در مواجهه با هر بیمار دارویی را تجویز می كند كه بیشترین پوشش علائم را داشته بلاشد و شبیه ترین علائم را بتواند ایجاد نماید. البته در هومیوپاتی تنها بر اساس یك علامت نمی توان دارو داد حتما باید تمام علائم جسمی و روحی بیمار با خواص دارو پوشش داده شوند. در عمل بیماری كه نزد پزشك هومیوپات می آید نه تنها از بابت درد اصلی به دقت مورد سوال قرر می گیرد بلكه تمامی ناراحتیهای به ظاهر بی ربط جسمی و روحی مورد توجه قرار می گیرند و تجویز دارو بر اساس مجموعه نارحتیهای بیمار صورت می گیرد و از سوی دیگر تمام ناراحتیهای بیمار بایستی برطرف شود .
هومیوپاتی یك طب كل نگر می باشد به این معنا كه یك بیماری كل بدن را درگیر می كند و هیچ بیماری موضعی ( آنگونه كه در پزشكی كلاسیك در نظر گرفته می شود) وجود ندارد منتها ممكن است ناراحتیها در یك قسمت خود را بیشتر نشان دهند علائم مختلف در یك بیمار هریك تكه ای از پازل بیماری اصلی می باشند كه در هومیوپاتی به دقت بررسی شده و با كنار هم گذاشتن این جزئیات پراكنده و به ظاهر مختلف به یك تشخیص ریشه ای می رسیم ( مثلا سردرد و نفخ شكم بی خوابی عرق كردن بیش از اندازه و افسردگی در یك بیمار همگی تنها به عنوان علامت یك بیماری كه تمام این خصوصیات را شامل می شود محسوب می گردد و تنها با یك داروی هومیوپاتی تمامی آنها بر طرف می شود). تاكید هومیوپاتی بر مصرف حداقل دارو و نیل به درمانی بدون عوارض در بهترین شكل ممكن است و انسان سالم كسی می باشد كه نه تنها از درد جسمی رنج نبرد بلكه فارغ از هر گونه آزار روانی و روحی بی هیچ مانعی از زندگی لذت برد و هدف درمان در هومیوپاتی رساندن هر بیمار به این نقطه ایده آل است.
● چه بیماریهایی با هومیوپاتی قابل درمان می باشند؟
هومیوپاتی یك طب كامل می باشد و تقریبا برای اكثر قریب به اتفاق بیماریهای رایج راه حل درمانی دارد از بیماریهای جسمی همچون سردرد كمر دردها دردهای مزمن مشكلات گوارشی تنفسی روماتیسمی بیماریهای با منشا هورمونی و پوستی تا بیماریهای روان همچون افسردگیها اظطرابها ترسها و حتی رفتارها و عادات ناپسند . اما باید توجه نمود كه در هومیوپاتی هر بیمار برای درمان شدن باید به دقت تشخیص داده شود امری كه همیشه رخ نمی دهد پزشكان هومیوپات مجرب در برخورد با بیماریهای مختلف موفقیتی بیش از ۶۰% موارد دارند كه بسته به علم و تجربه هومیوپات و نوع و شدت بیماری و اینكه در چه مرحله ای از بیماری مراجعه نموده اند متفاوت خواهد بود در كل اكثر بیماران می توانند به درمانی كامل برسند بدون آنكه نیاز باشد تا آخر عمر از داروهای شیمیایی برای كاهش آلام خود استفاده كنند. طب هومیوپاتی برای تمام سنین قابل توصیه می باشد بطوریكه از نوزادان تا افراد كهنسال می توانند از درمان هومیوپاتی منتفع شوند.

http://aftab.ir/articles/health_therapy/drug/c13c1179925461_homeopathy_p1.php

و به این سایت هم میتونید مراجعه نمایید

مزایای مزایای طب هومیوپاتی - وب سایت رسمی دکتر علیرضا تابان

http://www.dr-taban.com/benefits/.58%دیگر پاسخ ها
mahdanaنام : غلامرضا صفائیامتیاز : 19747درصد بهترین پاسخ : 33%غلامرضا صفائی (153)i

1.    87/9/24 (07:45)من هم با بالایی موافقم.41%


برای درمان شدید سردرد میگرن چه با ید کرد؟


مشخصات سوال
sabohنام : صادق رضاامتیاز : 55درصد بهترین پاسخ : 0%صادق رضا (5)i

28 دی 86 - 15:30برای درمان شدید سردرد میگرن چه با ید کرد؟ اطلاعات بیشتر : البته قرص سوماتریبتان خوب جواب می ده اما باید هر روز مصرف بشه که ضرر داره.تاریخ ایجاد سوال : 28 دی 86 (15:30)تاریخ بسته شدن سوال : 14 بهمن 86تعداد بازدید :70تعداد پاسخ ها : 8طبقه بندی : سلامتی » بیماریها- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
برای درمان شدید سردرد میگرن چه با ید کرد؟ 
ایجاد علامتبهترین پاسخ
rvr1356نام : ا امتیاز : 25951درصد بهترین پاسخ : 8%ا (0)i

86/10/28 (16:17)در یک زمان آسپیرین تقریبا تنها درمان در دسترس برای سردرد ها بود. اکنون داروهایی طراحی شده اند که مخصوص درمان میگرن هستند. چندین دارو که بطور معمول برای درمان دیگر وضعیت ها استفاده میشوند همچنین ممکن است کمک به رفع میگرن در برخی افراد کنند. همه این داروها در دو دسته قرار میگیرند:
- داروهای ضد درد. اینها متوقف کننده درد زمانی که شروع میشوند هستند.
- داروهای پیشگیری کننده. اینها کاهش دهنده یا جلوگیری کننده از یک سردرد میگرن هستند
انتخاب یک استراتژی پیشگیری کننده یا از بین برنده درد بستگی به شدت و تکرار سردرد شما دارد، درجه ناتوان کنندگی سردرد شما و دیگر وضعیت های پزشکی که ممکن است شما داشته باشید . شما را کاندید برای درمان پیشگیری کننده میکند اگر شما دارای 2 یا بیشتر حمله های ناتوان کننده در هفته هستید، اگر داروهای ضد درد کمک کننده نیستند یا اگر شما میگرن غیر عادی دارید.
برخی داروها اگر فرد حامله یا در حال شیر دادن باشد توصیه نمیشوند. برخی برای کودکان استفاده نمیشوند. پزشک کمک کننده برای یافتن داروی صحیح برای شما میباشد
داروهای از بین برنده درد:
برای گرفتن بهترین نتیجه، داروهای ضد درد را به همان زودی که شما تجربه علائم و نشانه های سردرد میگرن میکنید شروع کنید.ممکن است کمک کننده باشد اگر شما بعد از مصرف آنها در یک اتاق تاریک استراحت یا بخوابید. اینها شامل:
- داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی(NSAIDs) . این داروها، مانند ایبوپروفن، یا آسپرین، ممکن است کمک به راحت شدن از میگرن های ملایم کند . داروهای به بازار آمده مخصوص برای میگرن، مانند ترکیبات استامینوفن، آسپیرین، کافئین(Ecedrin Migraine) ، همچنین ممکن است موجب راحتی از میگرن های متوسط شوند، اما به تنهایی برای میگرن های شدید موثر نیستند. اگر داروهای بر پیشخوان داروخانه ها کمک کننده نبود، پزشک شما ممکن است توصیه به نوع قوی تری از همان دارو را کند. اگر به مدت طولانی و زیاد استفاده شوند، NSAIDs می توانند منجر به ایجاد زخم ها شوند، و خونریزی از دستگاه گوارش و سردرد های ارجاعی شوند.
- تریپتان ها Triptans . سوماتریپتان sumatriptan(Imitrex) اولین دارویی بود که برای درمان میگرن توسعه یافت.آن مشابه عمل سروتونین با باند شدن به گیرنده های سروتونینی انجام میدهد و موجب تنگ شدن عروق خونی میگردد. سوماتریپتان به صورت خوراکی، مصرف بینی، تزریقی در دسترس است. نوع تزریقی آن سریعتر از انواع دیگر داروهای ضد میگرن عمل میکند- کمتر از 15 دقیقه- و در خیلی از موارد موثر است. اما تزریقات ممکن است دردناک و نا مناسب باشد.
از زمان ورود سوماتریپتان ، تعدادی داروهای مشابه نیز در دسترس است، شامل ریزاتریپتانrizatriptan ، ناراتریپتانnaratriptan ، زولمی تریپتانZolmitriptan ، آلموتریپتانalmotriptan، فرواتریپتانfrovatriptan، التریپتانeletriptan. این مواد جدید ایجاد راحتی از درد در خلال 2 ساعت برای اغلب افراد میکنند، و ایجاد عوارض جانبی کمتر و سردردهای ارجاعی کمتر میکنند. عوارض جانبی تریپتان ها شامل تهوع، سرگیجه، و ضعف عضلانی و بندرت، سکته و حمله قلبی می باشد.
- ارگوت هاErgots . داروهای مانند ارگوتامین و دی هیدروارگوتامین(DHE 45) و دی هیدرو ارگوتامین به صورت اسپری بینی (Migranal) کمک به از بین رفتن درد میکند. این داروها ممکن است عوارض جانبی بیشتری از تریپتان ها داشته باشند
- داروهای ضد تهوع.متوکلوپرامید برای تهوع و استفراغ همراه با میگرن موثر است ولی نه برای درد خود میگرن. آن همچنین باعث تخلیه بهتر دستگاه گوارش شده، که منجر به جذب بهتر و عمل سریعتر خیلی از داروها میگردد. وقتی که در ابتدای میگرن استفاده میگردند خیلی موثر است یا حتی در زمان پیش درآمد قبل از شروع سردرد . داروهایی مانند پروکلرپرازین، کلرپرومازین، پرومتازین و هیدروکسی زین همچنین می توانند موجب از بین رفتن تهوع شوند ولی تاثیری بر تخلیه معده ندارند.
داروهای پیشگیری کننده:
داروهای پیشگیری کننده می توانند شدت، تکرار، زمان طول کشیدن میگرن را کاهش دهند و ممکن است باعث افزایش تاثیر داروهای ضد درد که در خلال حمله میگرن استفاده می شوند گردند. در اغلب موارد، داروهای پیشگیری کننده سردرد را به طور کامل از بین نمیبرند، و برخی از آنها می توانند عوارض جانبی وخیم داشته باشند. برای گرفتن بهترین نتیجه ، داروها را بر اساس تجویز پزشک مصرف کنید:
- داروهای قلبی عروقی. بتابلوکرها- که معمولا برای درمان فشار خون بالا و بیماری قلبی عروقی بکار میروند – میتوانند شدت و دفعات میگرن را کاهش دهند.این داروها به عنوان اولین خط درمان استفاده میشوند.مسدود کننده های کانال کلسیم، دسته دیگری از داروهای قلبی عروقی، بخصوص وراپامیل(isoptin) ، همچنین ممکن است سودمند باشد. بعلاوه داروهای ضد فشار خونlisinopril و candesartan داروهای مفید پیشگیری کننده از میگرن هستند. تحقیقات دقیقا درک نکرده است که چرا همه این داروهای قلبی عروقی از میگرن جلوگیری میکنند. عوارض جانبی میتواند شامل سرگیجه، گیجی یا سبکی سر باشد.
- ضد افسردگی ها. اغلب ضد افسردگی ها برای کمک به پیشگیری از انواع سردرد ها خوب هستند، از جمله میگرن. موثرترین آنها شامل ضد افسردگی های سه حلقه ای، مانند آمی تریپتیلین، نورتریپتیلین و پروتریپتیلین هستند. این داروها در میان اولین خط درمانی قرار میگیرند و موجب کاهش میگرن به وسیله تاثیر بر میزان سروتونین و دیگر مواد شیمیایی مغز میکنند. ضد افسردگی های جدیدتر ، هرچند که، عموما آنقدر برای پیشگیری از میگرن میگرن مفید نیستند. لزومی ندارد که شما افسرده باشید تا بتوانید از این داروها سود ببرید.
- داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی(NSAIDs) . گرفتن منظم داروهای پیشخوانی ضد التهابی غیر استروئیدی مانند ایبوپروفن و ناپروکسن ممکن است باعث کاهش دفعات میگرن شود. اگر این داروها کمک کننده نبود، پزشک شما ممکن است توصیه نوع قوی تری از همین دارو را بکند. هرچند، داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی ممکن است خطر اتفاقات قلبی و عروقی را در شما افزایش دهد، مانند حمله قلبی و سکته. بعلاوه، استفاده طولانی مدت از این داروها می تواند منجر به زخم ها و دیگر مشکلات دستگاه گوارش شود، مانند خونریزی معده . قبل از مصرف این داروها به صورت منظم با پزشک خود صحبت کنید حتی در مورد تنوع داروهای تجویز نشده .
- داروهای ضد تشنج.با دلایل نامشخص، برخی داروهای ضد تشنج، مانند دیوالپورکس سدیمdivalproex sodium ، والپوریک اسیدValproic acid و توپیرامات، که برای درمان سرع استفاده می شوند و بیماریهای دو قطبی به نظر میرسد که از میگرن پیشگیری کنند.گاباپنتین(Neurontin) ، دیگر داروی ضد ضد تشنج ، به عنوان خط دوم درمانی هست. استفاده از مقادیر زیاد این داروها بسته به اینکه کدامیک مصرف کنید ، ممکن است موجب عوارض جانبی مانند تهوع و استفراغ، اسهال، دردهای شکمی، ریزش مو و سرگیجه شوند.
- سیپروهپتادینCyproheptadine . این داروی ضد حساسیت به صورت اختصاصی تاثیر بر فعالیت سرتونین دارد. پزشکان اغلب اوقات آنرا به بچه ها به عنوان یک اقدام پیشگیری کننده میدهند.
- سم بوتولینوم نوع A (بوتاکس)Botox . برخی افراد که برای رفع چین و چروک صورت از تزریق بوتاکس استفاده کرده اند متوجه شده اند که سردرد آنها بهبود یافته است. هرچند که مشخص نیست که که واقعا بوتاکس چه تاثیری بر سردرد آنها دارد. آن ممکن است موجب تغییراتی در سیستم عصبی شود که تمایل به سردرد میگرن را بیشتر میکند داشته باشد. تحقیقات بیشتری در این زمینه لازم است.
پیشگیری:
خواه شما داروی پیشگیری کننده مصرف می کنید یا نه، شما می توانید از تغییر در شیوه زندگی سود برده و کمک به کاهش تعداد و شدت میگرن کنید. یک یا بیشتر این پیشنهادات می تواند برای شما کمک کننده باشد:
- پرهیز از برانگیزاننده ها. از غذاهایی که قبلا موجب بروز سردرد شما در قبل شده پرهیز کرده و غذاهای دیگری استفاده کنید. اگر عطر ها و رایحه ها مشکل ساز هستند از آنها دوری کنید.در کل، سعی کنید که یک الگوی ثابت و منظم خواب و غذای منظم داشته باشید.
- ورزش منظم. ورزش های هوازی منظم باعث کاهش تنش شده و می تواند کمک به پیشگیری از میگرن کند. اگر پزشک شما موافق باشد، هر ورزش هوازی را که لذت می برید را انتخاب کنید، شامل راه رفتن، شنا و دوچرخه سواری. آهسته گرم شوید، چون ورزش های ناگهانی و شدید می تواند موجب سردرد گردد.
- کاهش دادن اثر استروژن. اگر شما زنی با میگرن هستید و استروژن به نظر میرسد که سردرد شما را آغاز یا بدتر میکند، یا یک سابقه خانوادگی از سکته و فشار خون دارید، شما می توانید مقدار استروژن را کاهش داده یا از آن پرهیز کنید. این داروها شامل قرصهای ضد حاملگی و هورمون های جایگزین درمانی می باشند. با پزشک خود صحبت کنید در مورد بهترین جایگزین یا مقدار برای شما.
- ترک سیگار. اگر سیگار میکشید در باره ترک آن با پزشک خود صحبت کنید. سیگار کشیدن می تواند موجب بروز و بدتر شدن سردرد میگرن شود.
مراقبت های فردی:
مراقبت های فردی می تواند کمک به راحت شدن از درد میگرن گردد. این کمک کننده ها به سردرد را سعی کنید استفاده کنید:
- یک دفترچه خاطرات کمک کننده به شما خواهد بود که مشخص کنید چه موادی موجب شروع سردرد در شما میشود. زمان شروع سردرد و چه مقدار طول میکشد و اگر هیچ چیز باعث بهبودی شد یاداشت کنید. مطمئن شوید که پاسخ های شما به استفاده از هر دارویی را یاداشت کرده اید. همچنین توجه به نوع غذایی که در 24 ساعت گذشته شما خورده اید قبل از شروع سردرد داشته باشید، هر استرس غیر معمول، و چگونه احساس میکنید و در زمان شروع سردرد چه اقدامی انجام میدهید. اگر شما تحت استرس هستید ، به پزشک خود بگویید.
- از ورزش های شل کننده عضلات استفاده کنید. شل کردن ماهیچه ها، مدیتیشن و یوگا به هیچ وسایلی نیاز ندارد. شما می توانید آنها را در کلاس یاد بگیرید یا در خانه با استفاده از نوار یا کتاب یاد بگیرید. یا حداقل نیم ساعت در روز را به کارهایی که شما را راحت و شل میکند بپردازید- مانند گوش کردن به موسیقی، باغبانی، دوش گرفتن، یا مطالعه.
- خواب کافی داشته باشید، ولی بیش از حد نخوابید. نیاز روزانه به خواب در بزرگسالان 7 تا 9 ساعت خواب شب است.
- استراحت کنید و راحت باشید. اگر امکان پذیر باشد، در یک اتاق تاریک و ساکت استراحت کنید وقتی که شما احساس می کنید که سردرد به سراغ شما می آید. یک کیسه یخی که در پارچه پیچیده شده باشد را پشت گردن خود قرار دهید و فشار ملایمی را بر ناحیه دردناک سر وارد نمائید.
مهارت های کنار آمدنی:
زندگی با میگرن یک چالش روزانه است. سردرد ها میتوانند هم ناتوان کننده و هم غیر قابل پیش بینی باشند و ممکن است تداخل با شغل شما، ارتباط شما با خانواده و دوستان، و بطور کلی کیفیت زندگی داشته باشند. اگر چه درمانهای جدید انتخاب های بیشتری را برای مدیریت درد پیشنهاد میکنند، شما ممکن است هنوز سردرد های ناتوان کننده ای بگیرید. شما همچنین گاهی احساس اضطراب و افسردگی را دارید. این انتخاب ها کمک به کنار آمدن شما میکند:
- مشاوره. یک مشاور یا درمانگر میتواند روش ها را به شما آموزش دهد تا استرس را مدیریت کنید و بر درد فائق آیید.درمان خانوادگی می تواند کمک به افراد در زندگی شما کند که بیشتر در مورد میگرن بدانند
- گروه های حمایتی. مانند خیلی از افراد با میگرن، شما ممکن است دریابید که این گروه ها یک منبع خوب و سودمند از اطلاعات همراه با حمایت خواهد بود. اعضای گروه معمولا آخرین اطلاعات را در مورد درمانهای دارویی، مراقبت های فردی یا شیوه های تکمیلی دارند. پزشک ممکن است شما را در ارتباط با یک گروه در محل خود قرار دهد. سایت های اینترنتی نیز وجود دارد که می توانید از آن استفاده کنید.
- توازن. سعی کنید که استفاده از داروها را متوازن کنید با استفاده از ورزش منظم، تکنیک های شل کردن و راحت بودن، غذاهای مفید و استراحت کافی. حداقل نیم ساعت در روز را برای استراحت و آرامش قرار دهید
داروهای تکمیلی و جایگزین:
درمان های غیر تجاری ممکن است مفید باشد در صورتی که شما سردرد مزمن دارید:
- طب سوزنی. در میان دیگر فواید، طب سوزنی می تواند کمک کننده برای سردرد باشد. این درمان از سوزن های یکبار مصرف نازک استفاده میکند که عموما موجب درد کم یا بدون درد و ناراحتی است.
- بیوفید بک. پس خوراند زیستی آشکار شده که مخصوصا در از بین بردن سردرد میگرن موثر است. این شیوه راحت کردن و شل کردن از وسایل مخصوصی برای آموزش اینکه چگونه اغلب پاسخ های فیزیکی را مانند تنش ماهیچه ای کنترل کنید و تحت نظر داشته باشید استفاده میکند
- ماساژ. اگرچه ماساژ یک راه جالب برای کاهش استرس و از بین بردن تنش است ، ارزش آن در درمان سردرد ها هنوز کاملا مشخص نیست. برای افرادی که ماهیچه های سفت و دردناک در پشت سر، گردن و شانه ها دارند، ماساژ می تواند به از بین بردن سردرد کمک کند.
- داروهای گیاهی، ویتامین ها و املاح معدنی. دلایل کمی در دست است که داروی گیاهی گل مینا یا گل چشم گاوfeverfew(Tanacet,Tenliv) و butterbur(Dolomed,Petadolex,Petadolor) ممکن است از میگرن پیشگیری کنند یا شدت آن را کاهش دهند. یک مقدار بالای ریبافلاوین(ویتامین ب-12) همچنین از میگرن توسط اصلاح کمبودهای ظریف در سلول های مغزی جلوگیری میکنند. منیزیوم سولفات خوراکی میتواند تعداد دفعات سردرد را در برخی افراد کاهش دهد، اگرچه مطالعات همگی موافق این موضوع نیست. بعلاوه، تزریق سولفات منیزیوم به نظر میرسد در برخی افراد در خلال سردرد حاد کمک کننده باشد، و آنها در افرادی که میگرن با کمبود منیزیم دارند کمک کننده است. از پزشک خود بخواهید که این درمان ها برای شما صحیح است. از داروهای گل مینا و butterbur اگر حامله هستید استفاده نکنید
- دستکاری مهره های گردن. مطالعات علمی و دقیقی در دسترس نیست که ثابت کند که کرایوپراکتیک یا دستکاری های دیگر ستون فقرات موثر در درمان میگرن باشد. .66%دیگر پاسخ ها
n_brujerdiنام : ن بروجردی امتیاز : 320درصد بهترین پاسخ : 14%ن بروجردی (28)i

1.    86/10/28 (15:55)سلام رو تجربه شخصی می نویسم چون من هم مدتها درگیرش بودم ... در مراحل اولیه سردرد مقداری نبات در آب جوش حل کنید و میل نمایید .... سعی کنید از 3 چیز پرهیز کنید تا جاییکه ممکنه 1- غذاهای و خوراکی های سرد مثل گوشت گوساله . غذاهای ترش مزه . میوه های جالیزی ..... 2- عصبانیت و حرس خوردن ... 3- خستگی زیاد و طولانی
در موقع سر درد کمی دارچین ( یک قاشق مربا خوری ) در یک قاشق غذا خوری آی حل کنید خمیر حاصله را روی شقیقه بمالید البته کمی پوستتان می سوزد
در موقع سر درد برش لیمو تازه روی شقیقه بگذارید گاهی خوب اثر می کند
استفاده از مسکن اکسترین
تلقین بزرگترین کمک کننده است . .33%
roze_eslamizadنام : رز اسلامی زاد امتیاز : 363درصد بهترین پاسخ : 9%رز اسلامی زاد (11)i

2.    86/10/29 (00:40) چوبک را دم کرده و بخورید بسیار موثر می باشد..0%
hana_in_fieldنام : هدیه آبیامتیاز : 93درصد بهترین پاسخ : 0%هدیه آبی (70)i

3.    86/10/29 (11:17)قطره ی گیاهی هایپیران.0%
pegahderakhshanنام : پگاه درخشانامتیاز : 117درصد بهترین پاسخ : 33%پگاه درخشان (18)i

4.    86/10/29 (22:50)دوست عزیز
بهترین درمان میگرن همان سوماتریپتان می باشد اگر سردرد شما به طور مداوم و هر روزه می باشد بایستی اولآ از عوامل شروع کننده یا تشدید کننده پرهیز کنید و ثانیآ به یک متخصص neurology مراجعه کنید..0%
magmagنام : حورا سادات منتظرامتیاز : 100درصد بهترین پاسخ : 0%حورا سادات منتظر (65)i

5.    86/10/30 (10:11)behtarin darman migren darman ba teb sozani ast ke barayeh man vaghean sabet shodeh en darman bedon dard va bedone avarez mibashad.0%
rainyboy_2008نام : رضا رامتیاز : 108درصد بهترین پاسخ : 6%رضا ر (11)i

6.    86/10/30 (22:59)من هم مثل شما میگرن دارم دارویی که مصرف می کنم دارویی آلمانی است به نام relieve life واقعا معجزه می کنه البته توصیه می کنم حتما با مراجعه به پزشک مصرف کنید.0%
darya_sadafiنام : دریا صدفیامتیاز : 139درصد بهترین پاسخ : 4%دریا صدفی (101)i

7.    86/11/9 (09:26)سلام...من فرادرمانگر باشعور الهی هستم و میتوانم از طریق اتصال همه بیماران به شبکه باشعور الهی حاکم بر جهان، از راه دور و بطور رایگان به درمان آنها بپردازم
دوست عزیز اگرشما مایل به دریافت اتصال هستید ساعت یا ساعات خاصی را در شبانه روز اعلام نمایید ، و در اون ساعت خاص فقط با حالت راحتی نشسته ، چشمهاشون رو بسته و بدنشون رو زیر نظر بگیرند.
هوشمندی که روح القدس نامیده میشه وارد جسم شما شده ، جسم رو مورد جستجو قرار داده و بیماری ها را یافته و با برون ریزی که در هر شخص به نوعی احساس میشه به درمان میپردازه ،....
پس برای دریافت این رحمت عام الهی ، لطفا نام ، شهر و ساعاتی که میتونید بنشینید رو به من ارسال کنید و گزارش دریافت اتصال رو حتما حتما برای من بفرستید.........
فقط به مدت 10 دقیقه در اون ساعت خاص بنشینید ، چشمهاتون رو ببندید و شاهد باشید که در جسم شما چه اتفاقی میافته.
لازم به تذکره که هیچ بیماری از نظر این شبکه هوشمند الهی غیرقابل علاج نیست و تمام بیماریها: روحی ، روانی و جسمی ( ژنتیکی ، سرطانها، معلولیتها و ... ) قابل درمان هستند ، به لطف و کرم الهی....
آدرس وب لاگ عرفان کیهانی حلقه:
http://www.cloob.com/clubname/erfan_keihani
به امید توفیق الهی.......... @};-
.0%


ساير مطالب :
* جراحی چانه یا چونه
* یه ویروس اعصابمو خورد کرده نحوه عملکرد:فایل هارو .exeمیکنه
* سوال درباره ی کشش تونیک
* در مورد چربی سوز گرین لین بادی(green lean body)اطلاع می خوام
* چگونه میتوان حذف عضویت كرد؟
* چگونه می تونم عضویتم ولغو کنم؟
* چطور میتونم یک جدول در دیتابیس تحت plesk ایجاد کنم؟
* زمان ورود به اتاق گفتگو پیغام می دهد که flash player 9یا بال
* لطفا.لطفا. یه محصول برای شستشوی صورت معرفی کنین
* راهی برای افزایش قد از 5 تا 15 سانت