تبليغات
کلاسهای عرفان کیهانی در تبریز چرا تعطیل شده ؟


مشخصات سوال
sayeim1نام : ســـــا یـــه امتیاز : 104درصد بهترین پاسخ : 0%ســـــا یـــه  (95)i

19 تیر 87 - 08:34کلاسهای عرفان کیهانی در تبریز چرا تعطیل شده ؟تاریخ ایجاد سوال : 19 تیر 87 (08:34)تاریخ بسته شدن سوال : 22 تیر 87تعداد بازدید :215تعداد پاسخ ها : 6طبقه بندی : علوم » علوم ماوراء طبیعی- این سوال بسته شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
کلاسهای عرفان کیهانی در تبریز چرا تعطیل شده ؟ 
ایجاد علامتبهترین پاسخ
babakim1نام : بابک امتیاز : 545درصد بهترین پاسخ : 62%بابک (9)i

87/4/19 (14:59)احتمالاً استاد رفتند گل بچینند !!.50%دیگر پاسخ ها
mfadatنام : وحید وحیدیانامتیاز : 940درصد بهترین پاسخ : 21%وحید وحیدیان (2)i

1.    87/4/19 (14:12)باید رفته باشه مسافرت خارج از کشور .35%
siavashkarimiنام : سیاوش کریمیامتیاز : 111درصد بهترین پاسخ : 12%سیاوش کریمی (8)i

2.    87/4/19 (21:22)اصلا این کلاس چی بوده؟.0%
amirbafنام : امیر ریماامتیاز : 130درصد بهترین پاسخ : 37%امیر ریما (16)i

3.    87/4/20 (07:25)در مورد علوم ماورا هر سوالی داشتید خودم در خدمتم .7%
mana_sنام : آئوم چهارامتیاز : 112درصد بهترین پاسخ : 2%آئوم چهار (214)i

4.    87/4/21 (08:55)سلام دوست عزیز
چون گاهی مواقع تو اینجور جلسات به قوانین و ارزشهای اجتماعی احترام نمی گذارند .
بهمین خاطر ارتعاش جلسات پائین میاد و خود بخود از خط خارج میشوند .
امیدوارم تونسته باشم جواب را تو لفافه رسونده باشم .
موفق باشی.7%
afrodeitنام : مریم بانوامتیاز : 535درصد بهترین پاسخ : 9%مریم بانو (15)i

5.    87/4/22 (00:21)سلام هم حلقه ای
خوبی
نگران نباش کلاسها فقط برای مدتی تعطیله می تونید مثل بچه های تهران جلسات دوستانه هفتگی تشکیل بدید و تبادل نظر کنید. در ضمن قابل توجه دوستان این کلاس هیچ توهینی به شخص خاص مذهب خاص یا جامعه انجام نداده و نمی ده و همه انسانها در نظر ما محترم می باشند.
راستی هم حلقه ای چرا نیومد کلوب عرفان کیهانی و سوالت رو اونجا نپرسیدی؟؟؟؟.0%


بنظرتون این کلاسهای عرفان کیهانی چطور کلاسایی هستن؟


مشخصات سوال
s_sarynaنام : سارینا سماواتامتیاز : 186درصد بهترین پاسخ : 6%سارینا سماوات (1)i

28 تیر 88 - 15:09بنظرتون این کلاسهای عرفان کیهانی چطور کلاسایی هستن؟ اطلاعات بیشتر : مثلا بعضی از موسیقیهارو ترجمه برگردون میکنن وتاثیر اونو روی روح میگن تاریخ ایجاد سوال : 28 تیر 88 (15:09)تاریخ بسته شدن سوال : 10 مرداد 88تعداد بازدید :138تعداد پاسخ ها : 4طبقه بندی : مذهبی » اجتماعی و فرهنگی- این سوال بسته شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
بنظرتون این کلاسهای عرفان کیهانی چطور کلاسایی هستن؟ 
ایجاد علامتبهترین پاسخ
bahramifarنام : علی بهرامی فرامتیاز : 114درصد بهترین پاسخ : 15%علی بهرامی فر (6)i

88/4/29 (21:27)سلام خانم سارینا
در باره اینطور کلاسها جدا توصیه میکنم که این اشتباه رو انجام ندی
عرفان از ظرافتهای دینی است که شخص براحتی و بدون
تطهیر درونی در مرحله اول (تطهیر از گناهان بدیها و تعلقات به هرچه غیر از خدا)
و نیزالتزام عملی به شریعت الهی واصول و مبانی اخلاقی در مرحله دوم
و تفکر وتدبر ونیز توسل به مبدا حیات در این سیر برای مصون ماندن از اشتباه و درک ناصحیح درمرحله سوم
نمی تونه به زیباییهای اون پی ببره

شما توجه داشته باشید یک شخض متخصص در هر رشته دانشگاهی هم با توجه به علم خودش آنرا در اختیار هرکسی قرار نمیدهد چرا که این امر نیازمند یک دانستن یک سری اصول پایه هست چه برسد به اینکه در مورد هر وجه عرفانی ما بخواهیم به اصطلاح دکان باز کنیم
ارتباط دادن موسیقی به عرفان ساده ترین فریبکاری در این حوزه هست موسیقی فقط می تونه شمه ای از احساسات را آنهم بطور ناقص بیان کنه که در این بیان هم چونکه نقص حاکمه هر کسی برداشت خودش از این موضوع داره پس عرفان که شناخت مبدا هستیست باصوت امکان نداره هرچند دلنشین باشه و این مسایل هم قابل اعتماد نیست چرا که انسان هم اکثر اوقات میل به خطا گناه داره

اما مسئله آرامش درونی یک از فرعیات هست که وجوه مختلفی داره که بوسیله طیف تعلقات یک شخص به امور مادی ومعنویش تعریف می شه
بیش از مجال نوشتن نیست
فقط بگم محور حرکت کردن بسوی کمال عقل هست نه تخیلات القایی یک سری افراد جاه طلب احمق
اگه طالب هستید که مطالب مفصلتر بیان بشه برام پیام بذارید
با آرزوی آرامش درونی برای شما
بای
.50%دیگر پاسخ ها
fpi_pنام : فرشته پیشدارامتیاز : 454درصد بهترین پاسخ : 12%فرشته پیشدار (94)i

1.    88/4/29 (01:45)عرفان با کلاس به دست نمیاد
.50%
oftadeنام : افتاده نامتیاز : 163درصد بهترین پاسخ : 5%افتاده ن (2)i

2.    88/4/30 (02:43)با سلام
البته و صد البته كه باید عرفان را با كلاس رفتن یاد گرفت و عمل كرد و باید پای درس استاد نشست ولی
عرفان ناب الهی فقط در كلاس معلمین بشریت یعنی پیامبران الهی و ائمه اطهار علیهم السلام پیدامی‌شود
و در زمان ما در كلاس علمای راه رفته و مخلص
البته پیدا كردن آدرس این كلاس ها فقط عنایت الهی را می خواهد و هدایت خاص اوست كه اگر كسی واقعا زحمت كشیده باشد و مستحق شده باشد بخل و منع از ساحت مقدس الهی به دور است كه او را راهنمایی نكند
تو فقط صدق و اخلاصت را به خدا نشان بده و از او بخواه
او خود می‌داند كه چگونه استاد و كلاس را درب خانه ات بیاورد
موفق باشی.0%
bodybuilder_boyنام : جی کاتلر مستر المپیا امتیاز : 760درصد بهترین پاسخ : 9%جی کاتلر مستر المپیا (12)i

3.    88/5/4 (10:01)اگه منظورتون کلاسهای عرفان حلقه هست ، باید به عرضتون برسونم ، گه گاه اجنه به کلاس هاشون حمله می کنند ... ( اگه گارد قوئی ای داری ، برو و گره هیچی به دست نمی اری ) .0%


اطلاعات تکمیلی درباره عرفان حلقه یا عرفان کیهانی


مشخصات سوال
jvrsoftنام : جواد بهمن آبادیامتیاز : 106درصد بهترین پاسخ : 28%جواد بهمن آبادی (6)i

2 آبان 88 - 10:16اطلاعات تکمیلی درباره عرفان حلقه یا عرفان کیهانی اطلاعات بیشتر : می خواستم ببینم کسی درباره عرفان کیهانی اطلاعات داره یا می تونه بهم کمک کنه؟
عرفان کیهانی یا عرفان حلقه
می خواستم درموردش کمی تحقیق کنم..
اگه توضیحات ، سایت یا کتاب یا مکانی باشه ممنون می شم.

یا حقتاریخ ایجاد سوال : 2 آبان 88 (10:16)تاریخ بسته شدن سوال : 3 آبان 88تعداد بازدید :516تعداد پاسخ ها : 2طبقه بندی : علوم اجتماعی » غيره- این سوال بسته شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
اطلاعات تکمیلی درباره عرفان حلقه یا عرفان کیهانی 
ایجاد علامتبهترین پاسخ
roohollahdamghaniنام : روح الله رستمیانامتیاز : 1284درصد بهترین پاسخ : 45%روح الله رستمیان (78)i

88/8/3 (03:58)چند صباحی است كه در شهر و كشورمان صحبت از برگزاری مخفی كلاسهای عرفانی می شود كه مدعی شفا بخشیدن بیماران صعب العلاج ، ناعلاج و مادر زاد است. محمد علی طاهری بنیانگذار عرفان حلقه یا كیهانی ، این عرفان را برگرفته از عرفان كهن ایران می داند و حتی زنده كردن مردگان و شفا بخشیدن بیماران ناعلاج توسط حضرت عیسی مسیح(علی نبینا) را از طریق همین نیرو (شعور كیهانی) می داند.

عرفان كیهانی

برخی مدعیان جدید و روشنفكر عرفان ، برای تحت تأثیر قرار دادن مخاطبان ، سعی در القای ادعاهای به ظاهر علمی می كنند ؛‌ مانند انرژی درمانی ،‌فرا درمانی ، كیهان درمانی.

بنیانگذار عرفان كیهانی یا حلقه فردی به نام محمدعلی طاهری است. در مورد سطح سواد این فرد اطلاعاتی ارائه نمی شود ولی در كلاسهای عرفان حلقه او را گاهاً استاد ، مهندس یا دكتر خطاب می كنند.

محمد علی طاهری ، بنیانگذار این عرفان ، مدعی است كه شعور كیهانی عبارتست از مقوله ای كه انسان می تواند با ارتباط مستقیم با خداوند ، صاحب لایه محافظی می شود كه با استفاده از این لایه ، افراد بیمار را درمان كند.

· منشأ عرفان كیهانی

عرفان كیهانی بنابر گفته محمد علی طاهری « برگرفته از عرفان این مرز و بوم (ایران) است. اساس این عرفان بر اتصال به حلقه های متعدد (شبكه شعور كیهانی) استوار است و همه سیر و سلوك آن از طریق اتصال به این حلقه صورت می گیرد.»

با نگاهی بر تناریخ عرفان ایران و اسلام و تطبیق آن با عقاید و افكار عرفان كیهانی ، می توان فهمید كه منظور آقای طاهری از عرفان این مرز و بوم همان تصوف است. مانند تقسیم دین به شریعت و طریقت كه هم اعتقاد تصوف است و هم آقای محمدعلی طاهری.

فلذا نمی توان عارفان بزرگی مانند: سید علی قاضی ، ملا حسینقلی همدانی را از صوفیان دانست زیرا آنها با توجه به نصوص دینی به بُعد اسلام اصیل پی بردند و جریان تصوف از راه عرفانی این بزرگواران متمایز است.

· اساس افكار عرفان حلقه

به طور خلاصه ، عرفان حلقه همانطور كه بنیانگذارش (طاهری) اقرار كرده است برگرفته از اندیشه های تصوف است. و ما می دانیم كه عوامل پیدایش تصوف در اسلام عبارت است از افكار و مذاهب هندی و بودایی ( در عرفان كیهانی هنگام ارتباط با حلقه الهی باید مانند بوداییان نشست) ، تماس با راهبان مسیحی ، انتشار فلسفه یونانی و خوی افلاطونی و تفسیر به رای از تعلیمات دینی و بخصوص تفسیر و تاویل آیات و روایات و مواردی اینگونه است.

پس می توان نتیجه گرفت كه عرفان كیهانی همان افكار و عقاید تصوف است منتها با قالبی جدید و مدرن.

· ****روش برگزاری كلاسهای آموزشی عرفان كیهانی***

این كلاسها به طور زیر زمینی و در خانه ها تشكیل می شود. یك نفر آموزش دیده به عنوان مستر(مربی) عهده دار آموزش و درمان فرادرمانگیران(به كسانی كه در كلاسهای عرفان كیهانی شركت می كنند فرادرمانگیر نام گذاشته اند) را دارد.

این كلاسها معمولاً هفته ای یكبار برگزار می شود و برای شركت افراد در یك ترم ( كه 6 جلسه 2 ساعتی است) مبلغی در بین 300000الی 500000 دریافت می شود. نحوه برگزاری این كلاسها این چنین است كه ابتدا فرادرمانگر (مستر ، مربی) به صورت در مورد عرفان كیهانی توضیح می دهد و سپس به طور عملی همه افراد چشم ها را بسته و به كمك مستر از حلقه رحمانیت خداوند متعال انرژی دریافت می كنند و اگر كسی بیماری داشت مستر با انرژی دادن یا لمس اعضای فرد بیمار (روش پولایتی) فرد را مثلاً درمان می كند.

در این كلاسها به طور صریح و غیر صریح القا می شود كه انسان به غیر از خود به فرد دیگری احتیاجی ندارد(اصل من دون الله) و در ابتدا كلاس قبل از گفتن بسم الله الرحمن الرحیم این بیت خوانده می شود.

هریك از ما خود مسیح عالمیم هر الم را در كف خود مرهمیم

· نحوه تبلیغ

نحوه تبلیغ عرفان حلقه عمدتاً به صورت هرمی است. فرد حاضر در كلاسهای عرفان حلقه باید هر هفته حداقل دو نفر را با این عرفان آشنا كند و نتایج آن را هفته بعد به مستر گزارش دهد.

از دیگر روش تبلیغ این عرفان ، نفوذ به NGO ها ، تشكلات فرهنگی ، آموزشی و دینی است. همچنین تبلیغات گسترده ای با پشتیبانی دهها سایت و بلاگ در اینترنت دارند.

· چرا عرفانهای كاذب و گمراه كننده

1- یكی از راهبردهایی كه دشمنان اسلام و انقلاب اسلامی در شرایط كنونی برای مقابله و جلوگیری از نفوذ و جاذبه آثار و بركات انقلاب اسلامی برای ملتهای جهان به كار گرفته اند. راهبرد انحراف روحیه معنویت خواهی در قالب نحله های مختلف عرفانی است.عرفان نابی كه امام راحل در پرتو انقلاب اسلامی به دنیا ارائه داد مبتنی بر منابع كتاب ، سنت ، اجماع و عقل بود نه عرفان خارج از چارچوب عقل و دین. بنابراین از جمله معیارهای بنیادین و كلیدی كه عرفان ناب اسلامی را از عرفانهای دروغین و به ویژه عرفان صوفیانه جدا می كند مسئله عقل و شریعت و دین است.

2- بی توجهی به مكتب اهل بیت (علیهم السلام) ، مدعیانی را به سخنانی واداشته است كه حتی مخالفت با نص صریح اسلام است.كسانی صحبت از عرفان اسلامی می كنند كه حتی كمترین معلوماتی از فقه و عقاید اسلامی ندارند. مگر در سالهای نچندان دور دكتر علی اكبری ها كم داشتیم كه ادعای انرژی درمانی و شفاعت داشتند كه آخر سر به اتهام داشتن دهها پرونده فساد اخلاقی محاكمه شدند. جای تعجب دارد كه مدعیان عرفان های جدید صحبتی از پایه های عرفان اسلامی كه ائمه معصومین آن را ارائه كردند مانند تقوا ، مراقبه ، محاسبه ، مشارطه و... نمی كنند. كسانی ادعای عرفان اسلامی می كنند كه حتی در ظواهر نیز احكام الهی و شرع را رعایت نمی كنند؟! كسانی كه با انگیزه های مادی و دنیوی و شهوانی در پی انحراف عقائد امت اسلامی بویژه جوانان هستند..0%دیگر پاسخ ها
blackstarsنام : سجاد میرزاییامتیاز : 485درصد بهترین پاسخ : 13%سجاد میرزایی (27)i

1.    88/8/2 (11:54)عرفان کیهانی یکی از انواع ارفان های تقلیه که امروزه رایج شده
اینگونه عرفان ها اصولا به مبدا و معاد کاری ندارن. تلفیقی از ادیان قدیمی هستن و خیلی مشکلات دیگه دارن.100%


ساير مطالب :
* ویژگی های یه لب تاب خوب برای خرید چیه؟منظورم بهترین کیفیت بر
* کد نویسی با Java برای انتقال یک فایل صوتی
* کمک کنید لطفا تمام سیستم من ویروسی شده
* در خواست تبدیل dvd به vcd
* تقسیم یک فرم در جاوا Java
* نظر شما درباره چادر ملی
* چرا برخلاف معمول سلام نماز در آخر و انتهایش قرار دارد؟
* یه گوشی با حال و کاربردی .
* سوال منو جواب بدین به بهترین جواب جایزه میدم
* چه اقداماتی لازم است تا سطح فوتبال ما به دنیا نزدیک شود؟