تبليغات
کوک سنتور با تیونر


مشخصات سوال
sedxنام : س ینامتیاز : 85درصد بهترین پاسخ : 0%س ین (0)i

24 فروردین 88 - 09:29کوک سنتور با تیونر اطلاعات بیشتر : می خواستم بدونم چطوری میشه سنتور رو با استفاده از تیونر دستی کوکش کرد اگه ممکنه روش کاروو بهم ارسال کنین . در ضمن ممنون میشم اگه نرم افزاره کامپیوتریشو هم برام ارسال کنید. e mail: dragon_show2001@yahoo.comتاریخ ایجاد سوال : 24 فروردین 88 (09:29)تاریخ بسته شدن سوال : 9 اردیبهشت 88تعداد بازدید :91تعداد پاسخ ها : 2طبقه بندی : هنر و سرگرمی » موسیقی- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
کوک سنتور با تیونر 
ایجاد علامتبهترین پاسخ
phoenix_qoqnoosنام : Nobody Availableامتیاز : 529درصد بهترین پاسخ : 26%Nobody Available (1)i

88/1/24 (10:11)سلام

استفاده از تیونر برای کوک سنتور
1-میزانِ هرتز (Hz) تیونر ها قابل تنظیم هستند معمولاً در محدوده ی 435 تا 445. پیشنهاد می کنم تیونر را بر روی 435 هرتز تنظیم کنید به این دلیل که شما در ابتدای کار و تجربه کردن کوک سنتور هستید و نبود مهارت لازم می تواند منجر به پاره شدن سیمهای سنتور بشود ولی با تنظیم بر روی 435 این احتمال کاسته می شود و درصدی از خطای شما را پوشش می دهد.(استاندارد 440 می باشد)

2-بعضی از تیونر ها حق انتخاب علامت بمل یا دیز را به شما می دهند، شما روی علامت بمل تنظیم کنید. اگر تیونر شما چنین انتخابی نداشت لازم به تنظیم آن نیستید.

3-برخی از تیونرها نت پایه ی آنها قابل تغییر است، شما بر روی نت دو (C) تنظیم کنید.(این علامت در مرکز تیونر واقع است)


تیونرتوضیح اینکه اگر تیونر شما از نوعی است که دارای علامت کرن می باشد بهتر است از آن برای کوک ربع پرده ها استفاده نکنید چرا که این علامت به شما ربع پرده ی گامهای عربی را می دهد نه فاصله ی ربع پرده ی ایرانی. برای کوکِ ربع پرده ها با توجه به راهنمایی و فرمولی که در ادامه مطلب آمده احتیاجی ندارید که حتماً از تیونری استفاده کنید که دارای ربع پرده یعنی علامت کرن باشد بلکه با تیونر های معمولی که فقط دارای این دو علامت (دیز و بمل) هستند نیز قادر به کوک خواهید بود.

شروع کوک سنتور
1-سنتور را به حالت مایل بچرخانید بطوریکه گوشیهای سنتور درست مقابل دست راست شما قرار گیرند تا به آنها کاملاً مسلط باشید.
2-تیونر را روی میز قرار دهید بطوریکه صفحه ی آن مقابل دید شما باشد.
3-کلید کوک سنتور را در دست راست بگیرید.
4- دم مضراب را مطابق شکل، در دست چپ نگه دارید.
مثال 1: فرض کنید می خواهیم نت سل سیمهای سفید را کوک کنیم.
1- سیم اول نت سل (خرک سوم) را دنبال کنید تا گوشی مورد نظر را پیدا کنید (همیشه پایین ترین گوشی مربوط به سیم اول می باشد و بقیه به ترتیب)
2- با استفاده از کلید کوک، سیم مربوطه را کمی شُل کنید (به طرف خودتان بچرخانید، کمتر از ¼ دور). این کار به این خاطر است که اگر سیم مورد نظر به عللی بالا رفته باشد شما آنرا دوباره پایین بیاورید و مطمئن شوید که برای کوک باید سیم را آهسته آهسته و به نرمی سفت کنید تا به نت اصلی برسید. این کار احتمال پاره شدن سیم را نیز کم میکند.
3- حال با استفاده از دم مضراب (که در دست چپ قرار دارد) سیم اول (از بالا) نت سل را به صدا در آورید و به صفحه ی تیونر نگاه کنید. حرف لاتین نت سل G می باشد اگر تیونر سل را نشان داد به مرحله ی چهارم بروید در غیر این صورت گوشی را کمی سفت کرده (کمتر از 8/1 دور) و دوباره سیم را به صدا درآورید و به تیونر نگاه کنید. این عمل را آنقدر ادامه دهید تا به حرف G برسید.
4- در این مرحله عقربه تیونر را به سمت مرکز هدایت کنید تا عقربه روی عدد صفر قرار گیرد و چراغ سبز روشن گردد. اگر عقربه پایین یا چپ بود (روی اعداد منفی) گوشی را کمی سفت کنید و اگر عقربه بالا یا راست بود (روی اعداد مثبت) گوشی را کمی شل کنید تا حرف G با چراغ سبز حاصل گردد.
توصیه اینکه خیلی تلاش نکنید عقربه دقیقاً روی عدد صفر قرار بگیرد چون به دو دلیل این کار مشکلی است (مگر بصورت تصادفی این اتفاق بیافتد). دلیل اول: این نوع دستگاه های تیونر خیلی دقیق نیستند (البته برای حل مشکل کوک شما ایده آل می باشند). دلیل دوم: صدایی که شما از سنتور ایجاد می کنید با اندکی صدای محیط (صدای مزاحم، Noise) به میکروفن تیونر می رسد. بنابراین اگر عقربه در حدود عدد 5- تا 5+ قرار گیرد مطلوب است. در واقع پیشنهاد می کنم شما به چراغ توجه کنید، اگر سبز شد کار تمام است و می توانید به سراغ سیم بعدی بروید.

حال سیم اول از سیمهای نت سل کوک شده. مابقی سیمهای نت سل را نیز به همین ترتیب عمل نمائید.

مثال 2: فرض کنید میخواهیم نت سی سیمهای سفید را کوک کنیم. حرف لاتین نت سی B است. اگر به کوک دستگاه شور دقت کنید خواهید دید که نت سی باید بمل باشد. یعنی شما باید به دنبال حرف B با علامت بمل بگردید. بدانید که نت سی بمل کمی پایین تر از نت سی بکار (B بدون علامت) می باشد. پس شما بعد از اینکه مثل سابق اول گوشی را کمی شل کردید وقتی به آهستگی گوشی را سفت می کنید و هر بار سیم را به صدا در می آورید ابتدا به نت سی با علامت بمل می رسید تا به نت سی بکار. بعد از آن به دنبال چراغ سبز باشید.

مثال 3: فرض کنید میخواهیم نت لا سیمهای سفید را کوک کنیم. این نت کرن است، برای بدست آوردن آن شما اول به دنبال نت لا (A) با علا مت بمل باشید هنگامی که نت لا بمل را کوک کردید (جراغ سبز) برای گرفتن لا کرن لازم است عقربه را حدوداً بین اعداد 30+ تا 40+ قرار دهید. پس در نتیجه دانستیم لا کرن کمی بالاتر (بیشتر) از لا بمل است. در حقیقت نتهای دارای علامت کرن همگی جایی کوک می شوند که اولاً علامت بمل برای آن نت بر روی صفحه ی تیونر نمایان است و ثانیاً عقربه روی اعداد 30+ تا 40+ قرار دارد و نتیجتاً چراغ قرمز را مشاهده خواهید نمود.

علت اینکه چرا کرن بین این اعداد واقع است یکی تجربه شخصی خودم در کار با تیونر است دوم اینکه اصولاً نتهای کرن دار در موسیقی ما جای صد در صد دقیقی ندارند و شما نهایتاً در آینده باید با اتکا به گوش خود کوک کنید اما فعلاً بین آن اعداد را اگر کوک کنید کرن تقریبی (گاهی نیز دقیق) را بدست خواهید آورد.

1- پیشنهاد میکنم ابتدا سیمهای سفید را کوک کنید سپس به سراغ سیمهای زرد بروید. به این خاطر که سیمهای سفید از مقاومت بالاتری برخوردار هستند و احتمال پاره شدن آنها نسبت به سیمهای زرد کمتر است تا زمانی که دست شما آشنایی مختصری با انجام عملیات کوک پیدا کند.

2- تا وقتی گوش شما مهارت لازم را برای کوک (بدون تیونر) پیدا نکرده از کوک سیمهای پشت خرک حتا به کمک تیونر پرهیز کنید چرا که کوک سیمهای پشت خرک به مهارت لازم و تجربه ی کافی نیاز دارد. اجالتاً هنگامی که شما سیمهای سفید را کوک می کنید سیمهای پشت خرک نیز تا حدی کوک می شوند.

3- خود را با انجام کوک در مدت طولانی خسته نکنید. این کار صبر و حوصله زیادی (مخصوصاً در اوایل کار) می طلبد. توصیه می کنم هر 15 یا 20 دقیقه که کوک کردید به خودتان و دستگاه استراحت دهید.

4- اگر اولین کوک شما حتا چند روز به طول بی انجامد اشکالی ندارد بلکه مهم دقت و حوصله ای است که به خرج می دهید. بعد از اینکه سنتور را یکبار به طور کامل کوک کردید (به جز سیمهای پشت خرک که شرح آن گذشت) مطلوب است دوباره تک تک سیمها را چک کنید و ببینید آیا سر جای کوک اصلی خود قرار دارند یا خیر، اگر نه، دوباره آنها را اصلاح کنید.

5- توجه کنید اگر تا دو یا سه بار سیمی را چک کردید و دیدید از کوک خارج شده است طبیعی است چون شما همه ی سیمها را حداقل یکبار شل کردید بنابراین تا این سیمها دوباره جا بیافتند ممکن است یک یا دو هفته طول بکشد.

6- هنگام کوک ترجیحاً دست چپ خود را روی سنتور نگذارید زیرا گرمای مستقیم دست شما باعث می شود کوک سیمها کمی خالی شوند. 7- توجه داشته باشید در زاویه ی سمت چپ سنتور شما کسی نشسته باشد چون اغلب سیمها هنگام پاره شدن به طرف چپ پرتاب می شوند و چون فشار زیادی دارند ممکن است باعث صدمه شوند.

8- هنگام کوک کردن سر خود را به هر دلیلی نزدیک سنتور نبرید چون سیم ممکن است زمانی که پاره می شود به چشم شما اصابت کند.

9- برای شروع کوک یکی از نکات شل کردن گوشیها بود. از آنجائیکه برای بعضی اشکالاتی در این مرحله بوجود آمده است دوباره یادآور می شوم گوشی را به مقدار خیلی خیلی کم شل کنید شاید در حدود کمتر از 10/1 دور. وقتی گوشی را زیاد شل کنید احتمال پاره شدن آن هنگام سفت کردن بیشتر می شود.

10- در نهایت بعد از انجام کوک و چک کردن دوباره ی آن مضراب را به حالت درست (به طوریکه می خواهید آهنگ اجرا کنید) در دست بگیرید و نتها را تک تک بصدا در آورید و ببینید که آیا درست کوک کرده اید یا خیر. (هر چهار سیم یک نت باید هم صدا باشند)

اشکالاتی که ممکن است برای تیونر پیش بیاید:
1- گاهی اوقات وقتی سیمی را به صدا در می آورید تیونر چند نت را به شما نشان می دهد ولی معمولاً یکی از آن نتها بیشتر روی صفحه نمایش میماند (آخرین نت). چند بار (با فاصله) سیم را به صدا درآورید و ببینید کدام حرف (نت) بیشتر نشان داده می شود. طبیعی است که آن نت را باید مورد نظر قرار دهید.

2- گاهی این دستگاه ها بیش از حد معمول و معقول بهم می ریزند (مانند موبایلها). می توانید با روشن و خاموش کردن آنها دوباره شروع به کار کنید.

3- همراه بعضی از تیونرها یک میکروفن گیره ای نیز می باشد. به طور کلی برای کوک کردن احتیاجی به آن ندارید اما اگر در محیط شلوغ و پر سر صدا مجبور به کوک هستید باید از آن میکروفن استفاده کنید تا تیونر صدای محیط را نگیرد و نت صحیح را به شما نشان دهد. این میکروفن را می توانید به سوراخی که کلاف بلند سنتور دارد نصب نمائید. (به شکلی که گیره داخل سوراخ و خود میکروفن روی صفحه ی سنتور قرار گیرند)

4- از آنجائیکه این دستگاه با باطری کار می کند به این نکته دقت کنید که: نصف سنتور را با باطری ضعیف و نصف دیگر آنرا با باطری نو کوک نکنید، چرا که فرکانسهایی که دستگاه با باطری نو به شما می دهد کمی با فرکانسهای باطری ضعیف متفاوت است، یا کل سنتور را با همان باطری ضعیف کوک کنید یا اگر باطری خیلی ضعیف است قبل از شروع عمل کوک از باطری نو استفاده نمائید..100%دیگر پاسخ ها
yasmangola_love2000نام : م ص ط ف ی امتیاز : 11517درصد بهترین پاسخ : 35%م ص ط ف ی (835)i

1.    88/1/30 (01:48)سلام عزیز
استفاده از تیونر برای کوک سنتور (I)
یکشنبه ۱۶ تیر ۱۳۸۷ ، سامان ضرابی
یکی از مشکلات ساز سنتور همواره کوکِ این ساز به طور دقیق و مراقبت از خالی نکردن آن و تغییر کوک برای اجرا در دستگاه های دیگر بوده است. تعداد زیادِ سیمها تا مدتها اغلب مانع پرداختن به مسئله ی کوک هم از طرف معلم و هم از طرف شاگرد می شود و بیشتر باعث عدم تمایل هنرجویان به کوک این ساز می شود (نا گفته نماند که تا حدی نیز محق هستند)

معمولا معلمین طبق صلاح دید به طور متوسط ماهی یک مرتبه سنتور هنرجو را کوک می کنند. جدای از مسئله ی حمل و نقل این ساز که برای همه و بیشتر برای نو جوانان کمی مشکل است حمل و نقل ساز از منزل شاگرد به محل تدریس و باالعکس در فصل گرما و سرما (که تأ ثیر مستقیم و منفی بر کوک ساز دارد) و با توجه به تجربه ی کمی که هنرجویان در رابطه با چگونگی حمل ساز در شرایط کاملا بهینه را دارند زحمت کوک معلم را تا حدی بی اثر می کند.

می دانیم بنا بر قابلیت این ساز (و البته اکثر سازها) مدت زمانی که این ساز کاملا کوک می ماند با نظر به مطالب فوق الذکر مدت کمی است و معمولا ذر طی مدت دو ، سه یا چهار روز 20 الی 50 در صدِ کوک سنتور خالی می شود ( البته کیفیت سنتور نیز در زمان و درصدِ بالا تأثیر مستقیم دارد ولی از آنجائیکه 90 درصدِ هنرجویان از سنتور مشقی استفاده می کنند با این فرض ماندگاریِ کوکِ سنتور به حداقل زمان ممکن کاهش پیدا می کند)

با احتساب این امر نتیجتا در مدت آن یک ماه هنرجو تنها فقط چند روز با سنتور کوک شده تمرین می کند و مابقی تمرینات او همه با ساز ناکوک انجام می پذیرد. با توجه به مطالب فوق بی دلیل نیست که گوشِ هنرجویانِ سنتور به مراتب دیرتر از هنرجویانِ سازهای دیگر پرورش می یابد و تا مدتهایِ مدید قادر نخواهند بود صدایِ اصلی و دقیقِ نتها را تشخیص دهند.

کم نیستند هنرجویانِ سنتوری که بعد از گذشتِ 5 ، 6 ، یا 7 سال هنوز قابلیت کوکِ صحیح و دقیقِ سازِ خود را ندارند مگر عده ای قلیل که با پشتکار و علاقه سعی می کنند در همان سالهایِ اولیه مشکلِ خود را با کوکِ ساز تا اندازه ای حل کنند.

تنها دلیلی که هنرجویان سنتور از دستگاه شور شروع به آموختن می کنند و اغلب تا چند سال در همان کوک باقی می مانند مشکلات کوک این ساز برای تغییر از دستگاهی به دستگاهی دیگر برای نواختن آهنگهای متنوع دیگر می باشد. البته انتخاب دستگاه شور که وسیع ترین دستگاه ایرانی است با توجه به این محدودیت درست به نظر می رسد.

این یکنواختی گاهی باعث خستگی استاد و گاه شاگرد می شود و در بعضی موارد باعث سوء تفاهم از جانب شاگردان می شود که فکر می کنند بسیاری از آهنگها را نمی توان با سنتور اجرا کرد یا برای نواختن آهنگهای جدید باید از خوانِ کوکِ سنتور عبور کنند و حتا در صورت موفقیت دیگر قادر نخواهند بود قطعات و آموخته های قبلی خود را مرور کنند یا باید بپذیرند که دائما باید دست به کلید (وسیله کوک سنتور) و آماده ی کوک ساز باشند تا آن قطعه ای که می خواهند بنوازند.

در غیر این صورت این تصور پیش می آید که برای هر بار کوک در دستگاه جدید باید ساز خود را به کلاس برده تا استاد آنرا کوک کند. شاید از همین جا فکر داشتن سنتورِ دیگری به عنوان سنتور دوم و تحمل بار هزینه ی اضافی برای خرید آن به ذهنِ هنرجویان خطور کند. به طور یقین عاقلانه تر آن است که سنتور دوم به مراتب باید بهتر از اولی باشد و متعاقب آن کنار گذاشتن هزینه ای چند برابر دفعه ی اول جهت تهیه ی ساز دوم را می طلبد.

گمان اینکه هر هنرجویِ سنتور باید حداقل دو ساز داشته باشد تا بتواند آهنگهای متنوعتری را درس بگیرد و بنوازد ممکن است دلیل بر کناره گیری زود هنگام شاگردان از ادامه ی تعلیم این ساز گردد. مجموعه ی این عوامل می تواند موجب ایجاد یک تأثیر نامطلوب و منفی روی روحیه ی هنرجویان را داشته باشد.

چند راه برای حل این مسئله تا حد قابل قبولی وجود دارد.

تو این سایت ادامه این مطلب هست


http://www.harmonytalk.com/id/1626


رای یادت نره.0%


كدام نوع تیونر برای كوك كردن سنتور بهتر است ؟


مشخصات سوال
royaye_suratyنام : مرجان امتیاز : 99درصد بهترین پاسخ : 0%مرجان (2)i

28 مرداد 87 - 17:23كدام نوع تیونر برای كوك كردن سنتور بهتر است ؟ اطلاعات بیشتر : برای كوك كردن سنتور كدام مارك تیونر بهتره ؟ و قیمتش در بازار چقدر است ؟تاریخ ایجاد سوال : 28 مرداد 87 (17:23)تاریخ بسته شدن سوال : 13 شهریور 87تعداد بازدید :480تعداد پاسخ ها : 10طبقه بندی : هنر و سرگرمی » موسیقی- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
كدام نوع تیونر برای كوك كردن سنتور بهتر است ؟ 
ایجاد علامتبهترین پاسخ
p3td_thirtyنام : پگاه امتیاز : 120درصد بهترین پاسخ : 25%پگاه (20)i

87/5/28 (18:43)سلام

من مدتهاست با این تینونر کار می کنم که البته مترونوم هم هست و خیلی راضیم !!

wittner
EMT-888.53%دیگر پاسخ ها
chalipa50نام : محب امتیاز : 2014درصد بهترین پاسخ : 39%محب (22)i

1.    87/5/28 (22:29)سلام
یک نوع تیونر - مترونوم - دیاپازوم هست به اسم رهاب . ایرانیه
خوبیش اینه که ربع پرده ها رو هم داره . برای سازهای ایرانی که ربع پرده دارند مناسبه
غیر از اون اگه باشه تقریبا هیچ فرقی نمی کنه مارکش چی باشه .28%
piano_man57نام : کورش افشارامتیاز : 314درصد بهترین پاسخ : 16%کورش افشار (14)i

2.    87/5/29 (00:46)
wittner
EMT-888.3%
metmetنام : مهدی جوووووووووووونامتیاز : 140درصد بهترین پاسخ : 20%مهدی جوووووووووووون (11)i

3.    87/5/29 (01:48)سلام شما میتونید از یه نرم افزار به اسم Ap Tuner استفاده كنید كه دانلود رایگانم داره!فقط یه میكروفون میخواهین!دستگاه های چینی تو بازار زیادن اما كارشون بدك نیست مشكل عمدشون ضعف میكروفونشونهكه البته صدای قویه سنتور این مشكلم حل میكنه!قیمتشونم 30-35 هزار تومنه.اسم یه مدلش ریتمهRythm.6%
behnamstone666نام : بهنام stoneامتیاز : 2162درصد بهترین پاسخ : 16%بهنام stone (20)i

4.    87/5/29 (02:32)فقط سونی.0%
arman258نام : ارمان ملک لوامتیاز : 1119درصد بهترین پاسخ : 6%ارمان ملک لو (20)i

5.    87/5/29 (10:04)شماره 1.0%
solmaz1نام : عم قزیامتیاز : 198درصد بهترین پاسخ : 11%عم قزی (0)i

6.    87/5/29 (12:28)من 15 ساله دارم سنتور میزنم، بهترین تیونر برای کوک سنتور تیونریه که آنالوگ باشه ( دیجیتال نباشه ) چون تیونرهای دیجیتال حساسیت خیلی بالایی دارن و چون سنتور هارمونیک های زیادی تولید میکنه ، تیونر های دیجیتال نمیتونن جواب دقیقی بدن و گیج میشن! تیونر رهاب هم که ربع پرده داره اصلا خوب نیست ، همیشه قاطی میکنه ، نه فقط برای سنتور ، بلکه برای هر سازی. فقط یادت باشه با تیونر آنالوگ هم که کوک میکنی حتماً پیک آپ بهش وصل کن که دقیق بهت جواب بده.
من مارک KORG را پیشنهاد میکنم..6%
ahmadarnold2000نام : احمد ایروانیامتیاز : 209درصد بهترین پاسخ : 20%احمد ایروانی (36)i

7.    87/5/30 (02:17)من از تیونر رهاب 1 استفاده میكنم كه به سفارش ایران در چین تولید شده. خیلی دقیقه وراحت باهاش كار میكنم . حدود 1 سالی میشه كه دارمش ولی یك بار هم قاطی نكرده. غیر از این تیونر دیگه ای نیست كه ربع پرده را هم به خوبی تشخیس بده.
رنگش نقره ای هست و من در اصفهان 20000 تومان خریدم.
من كه راضی بودم. آخه استادم بهم معرفی كرد ..3%
mah6424نام : مهدیه امتیاز : 161درصد بهترین پاسخ : 7%مهدیه (39)i

8.    87/6/1 (18:46)رهاب بهترین تیونره که ربع پرده ها رو داره.
هم مترونوم.هم دیاپازون. عالیه عزیز شک نکن..0%
daneshmucنام : مهدی دانش بخشامتیاز : 130درصد بهترین پاسخ : 10%مهدی دانش بخش (3)i

9.    87/6/11 (18:25)مارکش مهم نیست شما باید یک تیونر کروماتیک تهیه کنید.0%


میشه یه توضیحی راجع به تیونر بدین?!0


مشخصات سوال
sogand_arianiنام : سوگند آریانیامتیاز : 96درصد بهترین پاسخ : 0%سوگند آریانی (18)i

15 دی 87 - 16:48میشه یه توضیحی راجع به تیونر بدین?!0 اطلاعات بیشتر : لطفا بگین تیونر چیه و چه تاثیری تو صدای گیتار داره
ممنون
شاد باشینتاریخ ایجاد سوال : 15 دی 87 (16:48)تاریخ بسته شدن سوال : 16 دی 87تعداد بازدید :158تعداد پاسخ ها : 7طبقه بندی : هنر و سرگرمی » موسیقی- این سوال بسته شده است.

عنوانوضعیت
نمایش برای همه
دوستان
میشه یه توضیحی راجع به تیونر بدین?!0 
ایجاد علامتبهترین پاسخ
ali3220نام : علی فروغیامتیاز : 171درصد بهترین پاسخ : 29%علی فروغی (8)i

87/10/15 (16:57)سلام
تیونر تاثیری توی صدای هیچ سازی نداره
وصیله ای هست که با ان میشه ساز را کوک کرد و برای همه ی سازها قابل استفاده هست
دارای یک میکروفن هست که اگه ارتعاش صدایی را بگیره به ما نشون میده که اون صدا معادل چه نتی هست
دستگاههای جدید 3 کاره هستن : تیونر - دیاپازن - مترونوم
قیمتی هم نداره حدود 11000 تومان هستش.93%دیگر پاسخ ها
tazeh_varedنام : صادق نعلبندیامتیاز : 100درصد بهترین پاسخ : 0%صادق نعلبندی (13)i

1.    87/10/15 (17:11)tunner yek alate mosighiye ke zamani ke perkashen zadeh mishe be vasileye ORG zadeh mishe bedalile inke joz sazhaye riz hastesh tasire ziyadi to mosighi dare.0%
afshin_hafezنام : افشین کویرامتیاز : 124درصد بهترین پاسخ : 2%افشین کویر (21)i

2.    87/10/15 (17:37)توضیح.0%
mohammad_imamiنام : محمد امتیاز : 183درصد بهترین پاسخ : 25%محمد (18)i

3.    87/10/15 (18:14)یه جورایی هم میشه گفت تیونر توی صدای ساز تاثیر داره واون وقتی هست که ساز را کاملا با اون کوک می کنی ومسلمن تیونر خوب یه صدایی خیلی بهتر وتیونتر از ساز راه بهت ارائه میده.
ولی تیونرهای نرم افزاری هم چیزهای خوبی هستند.مثلAPTuner اگه خواستی بگو تا لینک دانلودش را بذارم..0%
laurier_goldenنام : هاتف هاتف امتیاز : 100درصد بهترین پاسخ : 0%هاتف هاتف (156)i

4.    87/10/15 (19:56)salam valllla tuner to sedaye gitar taghiiiriii ijad nemikone faghat vase kook kardane guitare va shooma mitooooniin ba tuner sedaye guitar o # ya b konid ooonamm ba taghyiire koke guitaretooon man hamin ghad midoonessam omidvaram be dardet bokhore.0%
flerticiaنام : مجید پروازامتیاز : 349درصد بهترین پاسخ : 11%مجید پرواز (21)i

5.    87/10/15 (19:59)تیونر منم..0%
babikhatarنام : بابک جامتیاز : 665درصد بهترین پاسخ : 30%بابک ج (10)i

6.    87/10/15 (22:31)تیونر باعث میشه که صدای سازت کوک بشه و بتونی هر سیم رو روی نتی که باید قرار بگیره قرار بدی

که هم با استفاده از یک میکروفون و با استفاده از نرم افزارهای کامپیوتری کوک رو انجام بدی ...هم میتونی با استفاده از خرید یه تیونر که به نظرم به صرفه نیست

در صورتی که نرم افزار مورد نظرشو نتوستی پیدا کنی باهام در تماس باش که بهت معرفی کنم.6%


ساير مطالب :
* مشکلات جوانان ایرانی
* گوشی LG kp500
* چرا آدمهایی که از زندگیشون راضی هستن کم پیدا میشه؟
* تابع clrscr
* اگه با دوست صمیمیت بحث کنی و کلی ناراحتش کنی بعد از 10 روز چ
* اگر لاک پشت آبی توی پاییز و زمستون غذا نخوره و همش بخوابه طب
* سخت ترین کار دنیا چیه؟
* طرز برخورد با محبت جنس مخالف در صورتی که آدم مذهبی باشیم؟
* آیا کسی تو این چند روزه از سیستم ارسال و دریافت صدای مسنجر ا
* قیمت ویلا توی شمال؟